A sötétség vagy megszólít
vagy nem vesz rólad tudomást

Share | 
Bourbon Street

Hibrid •• halálosabb vagyok bármely vérfarkasnál vagy vámpírnál
† Kedvenc dal :
Raise the dead
http://www.youtube.com/watch?v=FFeKnhjbpvk
† Tartózkodási hely :
Mystic Falls
† Hobbi & foglalkozás :
Szex, gyilkolás

Klaus.Mikaelson ÍRTA A POSZTOT
Szer. Okt. 02, 2013 7:44 pm
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5
- Igen. Klasszisokkal jobban énekel, mint a mai botcsinálta sztárok - nevettem el magam, aztán megrántottam a vállam. - Igen, tervezem. Rég láttam. És... azt hiszem, tartozik nekem, a teremtőjének. Nem tudom megnevezni, hogy mivel. Hálával, tisztelettel... és látni akarom, hogy él most. Általában nem foglalkozom azokkal, akiket átváltoztatok, de Marcel kivétel. Jó barátok voltunk, és rövid ideig a hugomat is fűzte. Bár az utóbbi ténynek nem örültem. Egy felszabadított rabszolga az én szőke, fehér bőrű hugommal... túl nagy társadalmi felhördülés lett volna belőle. Bár Bekah gyanítom erre hajtott - ittam ki a kávémat. - Van kedved beülni egy jazzklubba? - tettem fel a kérdést Hayleynek váratlanul.
Vissza az elejére Go down

Vérfarkas •• a legragyogóbb éjszaka egyik gyermeke vagyok, óvakodj teliholdkor
† Chatkép :

† Keresem :
some kind of salvation
† Kedvenc dal :
you could be happy
nobody's home
endlessly
picking up the pieces

† Tartózkodási hely :
beside my brother
† Hobbi & foglalkozás :
journalist
† Humor :
playful

Zoé D. Gilson ÍRTA A POSZTOT
Szer. Okt. 02, 2013 7:37 pm

Valóban elmosolyodom a hallottakon, de aztán a fejemet ingatom. Egyáltalán nem tartom nevetségesnek a magyarázatát, főleg mert Klausról van szó.
- Eddig is tudtam, hogy szereted, és értékeled a művészeteket. Legalábbis sejtettem. Úgy a festészetet, mint a többit. Nem meglepő, hogy a zene sem kivétel ez alól. Bár gondolom akkor ennek a Marcelnek tényleg jó hangja van - vigyorodom el újból. Kíváncsi lettem rá.
- Tervezed, hogy meglátogatod? - érdeklődöm, amikor meghallom, hogy az illető vámpír még mindig itt él New Orleansban.

† Kedvenc dal :
Raise the dead
† Tartózkodási hely :
Mystic Falls
† Hobbi & foglalkozás :
Szex, gyilkolás

Kedd. Okt. 01, 2013 4:38 pm
- Nevetni fogsz, ha elmondom - néztem Hayley szemébe. - Azért, mert énekelt. Nem tudta, hogy hallja valaki... csak halkan énekelt magában, miközben sétált az utcán. Tehetséges volt. Bűn lett volna megölni. Gondoltam, jobb sorsot is tudnék adni neki - kortyoltam bele az időközben megérkezett kávéba. - Egyébként pimasz volt, nagyszájú, engedetlen... és ez tetszett benne. Másoknak már kitöröm érte a nyakát, benne egyszerűen szórakoztató volt mindez. Gondoltam, ötven év múlva talán halott lesz, és hogy jobb lenne az egyéniségét megőrizni - mondtam kissé kaján jókedvvel. - Tudtommal még mindig itt él New Orleansban.

† Chatkép :

† Keresem :
some kind of salvation
† Kedvenc dal :
you could be happy
nobody's home
endlessly
picking up the pieces

† Tartózkodási hely :
beside my brother
† Hobbi & foglalkozás :
journalist
† Humor :
playful

Kedd. Okt. 01, 2013 4:05 pm

Kiválaszt nekünk egy kávézót, ami érdekes, mert én is ugyanezt néztem ki a sok, egymás után sorakozó, vendégcsalogató hely közül. Kényelembe helyezem magam a székemen, hátra dőlök, lábaim keresztben, és félig Klaus felé igazodok, hogy jól hallhassam, ha mesélni támad kedve, félig mégis az utcát figyelem minden színével, hangjával, forgatagával együtt. Lenyűgöző.
- És gondolom, ez nem olyan mindennapi dolog annak ellenére sem, hogy már elmúltál ezer éves - fordulok kicsit jobban a hibrid felé mondhatni hangosan tűnődve. Persze nyilván több ezrek tartoznak az ő vérvonalába, de csak kevesen akadnak olyanok, akiket valóban ő változtatott át. Szóval ez a Marcel gyerek valószínűleg kitűnt valamivel a tömegből. De csak tippelek, és lehet, hogy nagyot tévedek. Hisz nemrég még hibridgyártóként járta világot. Mégis azt gondolom, hogy a kettő között van különbség.
- Miért gondoltad meg magad? - szegezem neki végül a kérdést, ami a fejemben motoszkál, majd rendelek magamnak egy kávét a közelben járó pincértől. Megkívántam a koffeint.

† Kedvenc dal :
Raise the dead
† Tartózkodási hely :
Mystic Falls
† Hobbi & foglalkozás :
Szex, gyilkolás

Kedd. Okt. 01, 2013 2:30 pm
Láttam Hayleyn, hogy tetszik neki a látvány. Szó mi szó, érzéketlen tuskónak kellett volna lenni mindenkinek ahhoz, hogy hidegen hagyja ez a forgatag.
- New Orleans sajátja, hogy míg városokban az éjszaka a pihenést és megnyugvást jelenti, itt akkor is zajlik az élet. Talán még jobban, mint napvilágnál - indultam meg lassan a tömegben előre, mígnem találtam egy kis kávéházat. A teraszon leültettem Hayleyt, majd helyet foglaltam vele szemben, és egy darabig csak néztem a zenészeket, és a sétáló embereket.
- Csaknem kétszáz évvel ezelőtt találkoztam itt egy rongyos utcagyerekkel. Már ha egy huszonegynéhány éves férfit annak lehet nevezni - mormogtam. - Frissen szabadult rabszolga volt. Vicces, szellemes. Áldozatnak szántam... aztán meggondoltam magam. Átváltoztattam Marcelt - intettem két kávé után.

† Chatkép :

† Keresem :
some kind of salvation
† Kedvenc dal :
you could be happy
nobody's home
endlessly
picking up the pieces

† Tartózkodási hely :
beside my brother
† Hobbi & foglalkozás :
journalist
† Humor :
playful

Hétf. Szept. 30, 2013 6:24 pm

Megadóan bólintok, és ahogy kérte, teljesen ráhagyatkozom. Csak be a kocsiba, és tíz percnyi furikázás után valóban meg is érkezünk. Nem is maradok sokáig a fenekemen, megyek előre, hogy lássam, hová is jöttünk.
- Áh igen... a Bourbon street - bólintok, bár egyelőre nem sokat látok belőle, csak a hatalmas tömeget. Gondolom itt nem számít, hogy nappal van, vagy éjszaka, állandó nyüzsgés lepi ezt az utcát. Színek, fények, hangzavar, zene. Utcai zenészek, táncosok, művészek, minden mennyiségben. Az egész mintha... egy véget nem érő buli lenne.
- Oké, és most innen merre? - karolok Klausba, ismét ráhagyatkozva, hogy vezessen nyugodtan. - Egy régi emléket említettél... El is meséled? - pillantok fel rá érdeklődve. Bár aligha hiszem, hogy az itt töltött évtizedek alatt csak egy kiemelkedő emléke lenne erről a helyről.

† Kedvenc dal :
Raise the dead
† Tartózkodási hely :
Mystic Falls
† Hobbi & foglalkozás :
Szex, gyilkolás

Hétf. Szept. 30, 2013 3:43 pm
(Klaus rezidenciája)

Leállítottam egy apró kis utcában a kocsit, majd kikászálódtam, és megfogtam Hayley kezét. Nem tudtam eldönteni, hogy valami romantikus hajlamból adódóan-e, vagy csak szimplán azért, hogy ne veszítsem el az emberforgatagban.
- Íme - mondtam neki, mintha csak neki adtam volna a város ezen szegletét - a fő utca, a Bourbon street. Egy régi emlék, egy régi utca, némileg újabb köntösben. A közmondás szerint ha ezt az utcát nem láttad, nem láttál semmit New Orleansból.

Vámpír •• a legrosszabb rémálmod vagyok egy sötét utcasarkon...
† Chatkép :

† Keresem :
■ the way for humanity

† Kedvenc dal :
back home
† Tartózkodási hely :
■ the place where nothing bad happens
† Hobbi & foglalkozás :
■ i'll be a little doctor
† Humor :
■ like a dead man's humor

Elena Gilbert ÍRTA A POSZTOT