Share | 

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 8:51 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

A vámpír már nem reagált szavakkal, így szabad teret nyertem abba az irányba, hogy Elenához tudjak intézni pár mondatot. - Soha nem tudhatod, mi mindennel képes egy férfi szolgálni, ha egy bájos hölgy társaságát élvezheti. - jegyeztem meg, tekintetem pedig mélyen az övébe furakodott, majd letettem jegyzetfüzetét, és a hűtőhöz léptem a fecskendőkkel, de közben Elenához beszéltem.

- Megtennéd, hogy letakarítod a vért a kísérletalanyunkról? A fiókban találsz hozzá törlőkendőt. Nem kelthetünk feltűnést a folyosókon, ha arra járna valaki. - magyaráztam, majd a számítógéphez hajolva elkezdtem pár megállapítást gépelni.
Vissza az elejére Go down

Vámpír •• a legrosszabb rémálmod vagyok egy sötét utcasarkon...
Chatkép :

Keresem :
my only hope for happiness

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
⊂ i'll be a little doctor
Humor :
⊂ like a dead man's humor

A poszt írója Elena-Gilbert
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 8:47 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Kivette a kezemből a noteszt, majd szemügyre vette, és utána rögtön úgy kezdett dirigálni, mintha már ezer éve a főnököm lenne. Nem véletlen, bizonyára irányításmániás, és ez most szemmel láthatóvá vált. Nem mintha eddig nem lett volna egy ilyen sejtésem.
- Szóval erre ment ki a játék? - bukott ki belőlem a kérdés hirtelen, majd próbáltam minden ellenérzést eltüntetni a hangomból, és halványan elmosolyodtam. - Rendben. Akkor legyen egy kávé. De egy igazi úriember süteményt is párosít mellé - tettem aztán hozzá. Próbáltam elterelni a figyelmét... és ha ez kell hozzá, hát legyen. Bár az tény, hogy ha többet akarna, nem érdekelne semmilyen terv, kitörném a nyakát.

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :
Elena agyának a totális húzása :)

A poszt írója Damon.Salvatore
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 8:42 pm

Megkönnyebbült sóhajjal kifújtam a levegőt. Tudtam, hogy Elenára számíthatok, mert ő nem hagyja, hogy vagdaltként végezzem. Legalábbis a mai nap folyamán semmiképpen. Aztán hogy képes lesz-e a jövőben is visszatartani Maxfieldet a túlkapásoktól, az már másik kérdés...
Annak a ténynek, ami az estére vonatkozott, kétszeresen is örültem. A vér maga lesz a megváltás, mert érzem, már most is mennyire legyengített a seb, és a vérveszteség. Másrészt legalább lesz alkalom néhány szót váltani Elenával, Maxfield figyelő tekintete nélkül. Ugyanakkor az ár nagyon nem tetszett... mert látható volt, hogy Maxfield valamit-valamiért játékot akar játszani. Az én feleségemmel méghozzá!

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 3:17 pm

- Micsoda meglepetés, talán még agy is van a fejében! - vigyorodtam el szélesebben mikor meghallottam a megállapítást miszerint sebezhető állapotban meghalhat a spanyolnáthától.

- De tudod mit? Most.. a hölgynek köszönhetően megúsztad. - tettem le még egy fecskendőt, miután megtisztítottam. - Igaza van, ne avassunk fel mindent az első közös napunkon. - vettem át Elenától a noteszt, és végignéztem hogy leírt-e mindent ami szükségeltetik. - Ezt délután vidd fel a számítógépbe. Az asztalon találod a szükséges adatokat a titkosított akták eléréséhez. Mivel Grayson lánya vagy, bízom abban hogy minden információt a legbizalmasabb formában fogsz kezelni. És mivel ma a Te kedved szerint alakítottam kedvenc vámpírunk sorsát, kérlek, gondold meg magad a kávét illetően. - sóhajtottam, ám érezhette hogy valamit valamiért-elven beszélek. Csak akkor teszek az ő szava szerint ha cserébe én is kapok valamit, ha már le kellett mondanom pár fájdalmas kiáltásról.
- Visszaviszem a pincébe a páciensünket. Este a Te dolgod lesz nekik minimális vért vinni. - mondtam ezt még Elenának.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 3:04 pm

Oké, már az én gyomrom is javában forgott ettől a fickótól. Hogyan lehet valaki ennyire beteg, és... és... és őrült?! És én azt hittem, hogy a ripper Stefannál nincs rosszabb... ezt nem tudom elhinni. Hánynom kell tőle. De most nem szabad kimutatnom ezt a gondolatmenetet, mert... közel kerülnénk a lebukáshoz.
- Én úgy gondolom, hogy öhm... mivel ő csak egy napja van itt, talán jobb lenne, ha későbbre is tartogatna valamit a meglepetéseiből - böktem az ujjammal a hűtő irányába, olyan higgadtsággal beszélve, mintha tényleg semmi közöm nem lenne a "rabjához". - Lesz még ideje kihasználni az orvostudomány előnyeit - köszörültem meg halkan a torkomat.

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 11:40 am

Rájöttem, hogy a feleségemben egy színésznő veszett el. Más nem lett volna képes többé-kevésbé faarccal elviselni a látványt. Csak a tekintete árulkodott róla, hogy mi is zajlik a lelkében végig.
Mikor Maxfield kihúzta a szikét a testemből, kissé megkönnyebbülten felsóhajtottam. Tudtam, hogy ha Elenán múlik, már vége a szenvedésnek. Az már más kérdés, hogy a doki vajon hallgat-e majd rá. Aztán egy nem túl megnyugtató gondolat kezdett körvonalazódni a fejemben.
- Spanyolnátha? - visszhangoztam suttogva, belenézve a doki enyhe őrületet árasztó szemébe, és emlékeimbe bevillantak a csaknem egy évszázaddal korábban látott betegség tünetei. - Ha én most nem tudok gyógyulni... akkor abba akár bele is halhatok - állapítottam meg döbbenten. Nagyon bíztam benne, hogy ez csak egy hülye vicc... de az Augustine orvosokat ismerve erre vajmi kevés volt az esélyem.

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 7:05 am

Még fél füllel hallottam Elena feleletét, ám nem volt lehetőségem válaszolni a kikosarazás eme változatára hisz pengém ekkor már a vámpír gyomránál időzött..

- Máris nem vagyunk annyira nagyfiúk, igaz? - kérdeztem összeszűkült szemekkel, majd kihúztam belőle a szikét s egy halvány vigyorral megtörölgettem. - De hogy lásd, én milyen nagylelkű vagyok, arra a hölgyre bízom a döntést, akit nemrég még vacsoraként akartál megenni. - fordultam a Gilbert lány felé. - Mit mond, Miss Gilbert? Elég volt mára ennyi, vagy kapjon a páciensünk egy igencsak fájdalmas betegséget, például spanyolnáthát? - kérdeztem, miközben tekintetemmel a hűtő felé fordultam, jelezvén hogy ott van minden amiről beszélek.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 6:55 am

- Köszönöm, de már kávéztam - jelent meg egy negédes mosoly az ajkaim körül. Egyértelművé vált a szituáció. Na igen, bizonyára nem gyakran szabadul ki erről a helyről, de akkor se rajtam élje ki a beteges... akármijét. Nem is akarok belegondolni, hogy ő mire gondol most abban az őrült fejében.
Azonban a gondolkodásomat félbeszakította Damon kiáltása. Összeszorult a szívem, ahogy hallottam, és próbáltam erőm teljében visszafogni magam, hogy ne tépjem ki a szikét az ujjai közül. De nem tehettem, nem... Damon nem lenne rám büszke, és most az a lényeg, hogy célt érjünk. Viszont mégsem bírom ezt így hallgatni.
Ahogy a vére előbukkant testéből, tényleg a számba kellett harapnom, hiszen tudtam, hogy miféle kínokat él át, mivel... mivel a vírus dolgozik a szervezetében. Talán ezerszer erősebben érzi a fájdalmat, nem tudom.
Majdnem kibukott az ajkaimon, hogy muszáj ezt csinálnia? Ez még talán nem is lett volna árulkodó, hiszen ő úgy tudja, hogy sosem láttam még ilyet (és nem is, de...), de mégsem tehetek semmit, ami felébresztené a gyanúját.

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 28, 2014 2:50 am

Nem néztem fel, a doki még mindig Elenához ér-e. Féltem, hogy ha igen, szitkok olyan tömegével fogom elárasztani, amivel azonnal lebuktatom magunkat.
Megkönnyebbülten sóhajtottam, mert - Maxfield szavai nyomán - azt hittem, ennyi volt mára, és visszakerülök a cellába. Sajnos azt kell mondjam, hogy tévedtem...
Hangosan felkiáltottam, ahogy a borotvaéles szike átmetszette a bőrömet, és a húsomat. Nem néztem a sebemre, anélkül is tudtam, hogy a szer működik, és éreztem hogyan folyik ki belőlem az éltető vér.

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 9:40 pm

Nem vettem le szemem a lányról. Életem elmúlt pár évét a pályafutásomnak szenteltem, s mióta Crystal elhagyta az egyetemet, nem volt részem szerelmi kalandokban. Igaz, ez a lány fiatal. S nem úgy gondolkodik, mint én.

-Milyen helyes észrevétel! -feleltem, majd még hozzátettem. - De ha itt végeztünk, és eme vámpírok csodálatos példánya is visszakerül a helyére, meghívnálak egy kávéra... Elena. - billent oldalra fejem, majd visszaadtam a füzetet kezeibe.
- Nézzük, mit értünk el. - fogtam kezeim közé egy szikét, és sebet ejtettem vámpír hasán az éles pengével. - Ha ez működik, vár rád pár kellemetlen óra. Mintegy bosszúként, amiért lebecsülted a képességeimet.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 9:27 pm

Megkönnyebbültem, még ha nem is mutattam ezt látványosan. Elvégre nem kockáztathatom, hogy bármi szimatot fogjon. Akkor tényleg vége lenne mindennek, és nem engedem, hogy ha le is kell buknunk, akkor Damon a kezei között legyen lebukás pillanatában.
De ahogy megérintette a kezem, már nem kellett színlelnem a döbbenetet. Ez most... Mi akar lenni?
- Talán jobb lenne, ha a... vámpírját venné szemügyre - köszörültem meg a torkomat. Most ki akar velem kezdeni???

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 8:48 pm

Láttam Elenán - és Maxfielddel ellentétben a hangjából is kiéreztem - a riadalmat. Ő ugyanarra gondolt, amire én is... De nem kellett sokat várni rá, hogy mindketten megkönnyebbülten sóhajtsunk fel. Némi sebezhetőség... ezt még túlélem. Sőt, akár fél lábon is kibírom. A legrosszabb lehetőségig nem jutottunk el... egyelőre.
Akkor viszont villámokat kezdett szórni a szemem, ahogy láttam, Maxfield hogyan érinti meg Elenát, és lehunytam a szemeimet, hogy ne kelljen tovább néznem ezt a képet, mert félő volt, hogy elárulom magamat, magunkat. És akkor vége mindennek....

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 7:53 pm

Egy pillanatra mintha letörtem volna a nagyszájú vámpír szarvát. Nem gondolta volna, hogy bármit is kap, de gyorsan elhallgatott s a gunyorodás is abbamaradt. Nos, talán annak idején mikor idekerült, szikékkel támadtak az apámhoz hasonló orvosok, ám ez már egy modern technika. A modern korban már vírusokkal kísérletezünk, melynek alapjai azok a biológiai "órák" amelyeket az 50-es években sajátítottak el az Augustine-ok.

- Ez egy mezei vírusnak számít egyelőre. - tettem le az üres fecskendőt. - Még nem volt lehetőségem kipróbálni. Tudja, kedvesem - sétáltam át Elena mellé, és szemeibe furakodtam. -, a vámpírok gyorsan gyógyulnak. Most kapott egy olyan keveréket, amely ugyan csak tesztfázisban van még, de elviekben nem engedi majd hogy gyorsan gyógyuljon. Ezáltal amíg a szervezetében kering, sebezhetővé válik. Betegségekre fogékonnyá. - vigyorodtam el. - A másik vírusom még vár egy fontos építőelemére. - sóhajtottam fel, majd megfogtam a kezét, hogy ne jegyzeteljen tovább.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 7:45 pm

Előbb leírtam a szavakat a noteszba, mielőtt felfogtam volna, hogy mit mondott a doktor. Hogy... vírus? Ez... ez ugye nem az a vírus, amiért ide jöttünk?! Nem, nem... az nem lehet, egyszerűen nem!
Nagyot nyeltem, de ezt Maxfield nem láthatta, hiszen éppen Damon reakcióival volt elfoglalva, én viszont nem bírtam magamba fojtani ezt a kérdést.
- Milyen vírus? - kérdeztem, de hangomban több magabiztosság volt, mint amire magamtól számítottam. Nem is értem, hogy... mikor tanultam meg így színészkedni, bár ugyanúgy kettős harc tombolt a szívemben.

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 7:33 pm

Megrezzentem, látva ahogy a vérem egy másik fecskendőbe jutott, és mikor Maxfield belém nyomta a fecskendő tartalmát, megfeszült a testem. Nem, nem a fájdalomtól, azt nem éreztem.... legalábbis egyelőre.
A félelmet a vírus szó váltotta ki. Talán túlságosan elővigyázatlanok voltunk...de mégis, mi mást tehettünk volna? Csak imádkozni tudtam magamban, hogy ez a vírus ne az általunk rettegett vírus legyen, mert akkor a jó isten kegyelmezzen mindnyájunknak.

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 12:44 pm

Annak ellenére hogy tudtam; Grayson Gilbert lánya áll a szemem elől, arca egyetlen vonása sem tükrözte apját. Ahogyan anyját sem. Furcsálltam, de nem szegeztem neki illetlen kérdéseket. Esélyt láttam abban hogy ez a lány velem dolgozzon és orvossá nője ki magát, ha szeretné. Az útját pedig bármikor, önként segítem.

- Mr Salvatore, ez csupán az első fázis. - vettem egy másik fecskendőt az ujjaim közé, amibe pár cseppet csepegtettem az imént lecsapolt vérből, és ezúttal azt nyomtam a hasfalába, nem törődve az érzéseivel.
- Írja fel Miss Gilbert, hogy délelőtt 9:02-kor a vírus a 21051-es kísérleti alany testébe jutott.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 12:05 pm

Valami furcsa meglepettség kezdte uralni a zsigereimet, ahogyan a doki felém fordult, és beszélt. És nem tudom, hogy jól hallottam-e, amit mondott, de reméltem, hogy nem. Hiszen én... Augustine orvos? Nevetséges feltételezés! De ő ezt nem tudja. Egyelőre... nem is szabad megtudnia, hogy mindez nem erről szól.
- Ez... remekül hangzik - erőltettem aztán magamra egy mosolyt, próbálván nem észrevenni, hoyg végigsimított ujjaival a karomon, majd a jegyzetembe fordultam, hogy ne kelljen látnom, hogyan és mit csinál Damonnel.

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 11:06 am

Még ebben a nem sok jóval kecsegtető helyzetben is alig tudtam elfojtani egy vigyort. Elena legközelebb maximum akkor fog dr. Frankeinstein ajtaján kopogtatni, mikor le akarja tépni a fejét.
Aztán néhány másodperc múlva nyögtem halkan egyet, ahogy a doki tűt döfött a gyomromba, és vért vett tőlem.
- Ez valami új - mondtam kissé gúnyosan. - Ahhoz vagyok szokva, hogy valamit kapjak, és nem ahhoz, hogy elvegyenek. Vagy ennyit puhultak néhány évtized alatt az Augustine orvosok? - hallgattam el aztán, mikor rájöttem, hogy az irónia és a nagy pofám nem biztos, hogy jelenleg túl jó kombináció.

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 26, 2014 8:53 pm

Mióta tudom a helyem ebben az intézményben, mindent úgy csináltam, ahogyan az apám tanított rá. Ő volt a mentorom, a mesterem. Emlékeztem arra a momentumra amikor véletlenül kiengedtem kisfiúként egy vámpír az egyik cellából. Apám mérhetetlen haragra gerjedt, s tudni akarta, hogy hogyan lehettem olyan ostoba. Akkor megtanultam a leckét. Mindent kemény kézzel kell tartani. Nem sikolhat ki semmi a tenyerünk alól.

- Tudja Miss Gilbert.. magából is remek Augustine orvos lehetne. Ha egyszer netán úgy döntene, hogy ki akar törni a diák-skatulyából, ne féljen az irodám ajtaján kopogtatni. - pillantottam még egykori tudóstársam leányára, míg fél tenyeremmel végigsimítottam a lány karján, majd az üres fecskendőt belemélyesztettem Damon gyomrába, és addig tartottam, míg a fecskendő meg nem telt vérével.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 26, 2014 8:37 pm

Mikor meghallottam a folyosón a lépteket, rögtön elhúzódtam Damon ajkaitól, majd nyeltem egyet, és minden arcizmomat elrendeztem, a jegyzettömböt pedig visszavettem ujjaim közé.
- Igen, én azt hiszem, hogy... minden kész - kezdtem el bólogatni, és ahogy Damon felé fordult, én feljegyzeteltem azt a pár számot és szót, melyet lediktált nekem. Nem is értem. Ha eddig diktafont használt, vagy valami, akkor minek neki a titkárnő?
Megköszörültem a torkomat, és próbáltam kizárni magamból mindent, ami most a szemem előtt fog történni. Ha nem így teszek, valószínűleg... letépem ennek a doktornak a fejét...

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 26, 2014 6:42 pm

Már messziről hallani lehetett a visszatérő doki lépteit, és mikor újra belépett, Elena már úgy állt mellettem, jegyzettömbbel a kezében, mintha kettőnknek semmi köze nem lenne egymáshoz.
- Dögölj meg - szűrtem a fogaim között mérgesen Maxfield felé, mikor felém címzett egy "kedves" kérdést, majd lehunytam a szemem, és vártam az elkerülhetetlen, közben imádkoztam, hogy Elena - akárcsak én - képes legyen uralkodni önmagán.

Vendég

A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 25, 2014 7:50 pm

Mikor visszatértem a helyiségbe a kis táskámmal egyetemben, a Gilbert lány már a kezében tartotta a noteszt, s ez mosolyra ösztökélt engem.

- Minden készen áll? - kérdeztem felvont szemöldökkel, majd odaléptem melléjük, és kivettem pár fecskendőt a táskából. Damon tekintetét néztem utána. - A kis rabunk is felkészült a tortúrára? - vigyorodtam el, majd Elena felé fordulván lediktáltam pár számszerű adatot.

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 21, 2014 11:40 am

Szavai után próbáltam palástolni tényleges érzéseimet. Ne rajtam fogjon már ki a helyzet, miközben nem is nekem kell elszenvednem! Mégis, én hisztizek úgy, mintha az én életem lenne a tét. Bár... félig igen. Ha bármi baja esik, az igenis érintene engem is. És... nem tudom, hogy képes lennék-e csak úgy bosszú nélkül továbblépni.
- Azt hiszem, hamarosan visszatér Maxfield - suttogtam aztán ismét, és végigsimítottam egy-két fekete hajtincsén. - Írok Klausnak hamarosan, hogy... még úgy tűnik, nem lesz szükség az ő segítségére - hajoltam oda ismét az ajkaihoz, hogy egy gyengéd csókot leheljek rá. Ha már úgysem lesz rá lehetőségem egy ideig...

Inactive
Long time no see me
Hobbi & foglalkozás :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 20, 2014 3:19 pm

- Ne félj - ráztam meg a fejem. - Értem nem kell aggódni. Erős vagyok. Sokszor bebizonyítottam már. Most sem lesz másképpen - igyekeztem elmosolyogni magam vidáman, aztán nagy sóhajjal fordult a szemem az ajtó felé. Félő volt, hogy a doki nemsokára visszatér...

Chatkép :

Keresem :

Kedvenc dal :
Hobbi & foglalkozás :
Humor :

Elküldésének ideje Vas. Ápr. 20, 2014 11:26 am

- Hát... akkor megkockáztat egy nyakkitörést - mosolyodtam el halványan, majd egy aprót nyeltem.
- Még éjjel kaptam egy üzenetet... a gyerekek jól vannak. Csak... olyan fura, hogy annyi idő után már napok óta nem láttuk őket. És nem tudom, hogy... mikor lesz megint lehetőségünk arra, hogy újra velünk legyenek. Vagy hogy egyáltalán mennyi időnek kell majd eltelnie ahhoz, hogy te is jól légy majd... hiszen rajtad csattan most ez az egész - motyogtam.

A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje

Dr. Maxfield kutatólaborja

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Similar topics

-
» Dr. Wes Maxfield
» Dr. Wes Maxfield + C O M I N G
» Szó bújócska közvélemény kutatás^^