Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Madeline & Elena

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Madeline & Elena Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Kedd Jan. 28, 2014 5:52 pm
Ugrás egy másik oldalra

Szia, Madeline! (:

Hát akkor... üdvözöllek az oktatósarokban! Smile

Mielőtt hozzálátnánk, szeretnélek pár hasznos tanáccsal ellátni, hogy megkönnyítsem a dolgodat, de azt hiszem, felével már párszor találkoztál vagy itt, vagy máshol:

♦️ Nincs kötelező szószáma egy hozzászólásnak, mint sok helyen, viszont a 10-15 sort érdemes elérni, mert egy játék akkor élvezhető.

♦️ A helyesírás is fontos, hiszen néha egyetlen félreírt szó miatt a partnered félreértelmezheti, vagy akár egy az egyben nem tudja érzelmezni az írásodat. Ezért tudom ajánlani neked a Word-öt, mely ha magyarra van állítva, alá fogja húzni neked pirossal a helytelenül írt szavakat, illetve zölddel jelöli, ha netán vesszőt, illetve pontot hagytál el.

♦️ Nagyon meg tudod könnyíteni a partnered dolgát, ha tagolod a szöveget, bekezdéseket használsz, pontot és vesszőket alkalmazol, illetve a pontok és a vesszők után egy-egy szóközt nyomsz.

♦️ A megadott sorszámot (10-15 sort) könnyen el tudod érni, ha nemcsak párbeszédeket, cselekedeteket vetsz papírra, hanem leírod a karaktered gondolatait és érzelmeit is. Ebből ismerhetjük meg igazán a karakteredet.

♦️ Illetve utolsó pontként; nem irányíthatod a másik karaktert, akivel éppen játszol. Természetesen azokat, akik nem vesznek részt a játékban, irányíthatod(nem játszó karakterek, például pincérfiú, utcán elkapott nő, akit vacsorának szánsz, stb.), de a partneredet nem. Ugyanis nem tudhatod, hogy a partnered miként szeretne reagálni egy-egy cselekedetedre.

Az alapszituáció, amit kitaláltam kettőnknek: (teljes mértékben játéktértől független, másképpen is alakíthatod majd életed történetét Mystic Fallsban vagy New Orleansban, ha kilépsz az oktatósarokból)

♦️ Madeline Mystic Fallsba érkezik. A kórházba vezeti első útja, hogy néhány véres tasakot eltulajdonítson, ezzel csillapítva mardosó éhségét.
Elena szintúgy a kórházba készül, hogy ugyanúgy tegyen, ahogyan Madeline. Ám a két lány már a kezdetektől fogva ellenszenves egymásnak, és mint később kiderül majd, Jade egykoron Stefan szeretője is volt, ami végképp kiveri a biztosítékot Elenánál.
Helyszín: Kórház

Nem könnyű szituáció, és jobb, ha nem térsz rögtön a kezdődben a lényegre, hanem szépen levezetsz mindent. : )
Sok sikert kívánok a kezdődhöz, amit EBBE a topikba várok! (:
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Jan. 28, 2014 6:16 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mikor megérkeztem Mystic Fallsba egyből a kórházba siettem , hogy ebédelhessek.Beléptem a Kórház ajtaján és egyből megcsapott a levegőben szállongó vérszag. Mivel már nagyon éhes voltam ezért gyors léptekkel haladtam
a kórterem felé . Körül néztem és pár vértasakot pillantottam meg egy beteg szobájába. Szép csöndben kinyitottam az ajtót és oda ballagtam az asztal felé.
Elkezdtem bele pakolni a vértasakokat a táskámba amikor egy nővér lépet be a szobába kérdőre vont és én csak nyugodtan odaballagtam hozzá és azt mondtam neki : - Nem láttál és nem voltam itt és a vértasakokat ne keresd!-mondtam közbe a szemébe bámultam és utána magabiztosan tovább álltam .
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Madeline & Elena Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Csüt. Jan. 30, 2014 6:44 am
Ugrás egy másik oldalra
Tehát... próbálok mindent összefoglalni, amit észrevettem, remélem, hogy sikerül. : )
- Először is... a vesszőhibák azok, amik nálad eléggé látszódnak, és azok talán értelemzavaróak lehetnek. Ebben a hsz-ben tulajdonképpen nem volt olyan, amit ne lehetett volna érteni, de a játéktéren meglehet, hogy lesz. Most néhány példát emelnék ki:
"... megérkeztem Mystic Fallsba egyből a kórházba siettem." -> "... megérkeztem Mystic Fallsba, (ezért) egyből a kórházba siettem." A kötőszavak előtt mindig van egy vessző, és ugyan itt nem volt kiírva az "ezért" szó, de ha a fejedben ott van, akkor tudni fogod, hogy hová kell ilyen esetekben is vesszőt tenned.
- A kórház szót kisbetűvel írod, ha nem mondatot kezdesz vele, illetve ha nem a teljes, hivatalos nevét mondod, de ez most nem olyan lényeges hiba. Smile
- A pontok és vesszők után MINDIG tegyél szóközt! De eléjük ne, hiszen nincs olyan, hogy "gondolok valamire .... ". A három pontot, a vesszőt, vagy a sima mondatvégi pontot mindig a szavak után rakjuk, előttük nincs szóköz. Utánuk viszont van!
- Ugyanez vonatkozik a párbeszédjelekre is. Ha párbeszédet írsz, mindig tégy egy szóközt a jel elé és után.

___________________________________

Ritkán jártam a kórházba, hiszen ez általában Damon reszortja volt, ő fordított időt arra, hogy ilyesmit elintézzen, bár van bennem egy olyan sejtés, hogy mindezt inkább azért tette, hogy megkíméljen engem ezektől az élményektől, és azt hiszem, hogy nem is hiába... utálom ezt a kórházat. Úgy általánoságban utálom a kórházakat, és azt hiszem, semmi értelme nincs a megmagyarázásának. Itt élt, majd halt meg az apám. Nem elég?!
Éppen csendesen sétáltam az egyik folyosón, megcélozva a vérraktárt, mikor bevágódott elém valaki. Egy hosszú, barna hajú nő, aki azt hiszem, nem volt már velem egykorú, talán pár évvel idősebb lehetett. Az arca furcsa közömbösséget tükrözött, amit egyelőre még nem tudtam hová tenni, de amikor a kezeihez néztem, és megláttam a táskát, egy apró sóhajtással megszólaltam.
- A helyedben én a cipzárt is behúznám. Így bárki meglátja, hogy mit csinálsz - forgattam meg a szemem. Pedig nem tűnt kezdőnek, de... a kapkodás mindenkire hatással lehet. Ez mondjuk nem egy szép hatás, hiszen ennek komoly következményei lehetnek.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Jan. 30, 2014 4:05 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mikor kiléptem a vérraktárból , hirtelen elém jött egy lány , akinek rövidkés barna haja volt és látszott rajta , hogy elég fiatal . Egy kis időre találkozott a tekintetünk , de pár másodperc múlva már a táskámat nézte és csak akkor vettem észre , hogy nyitva maradt a táskám. Ő még közölte is velem , hogy húzzam be a cipzárt a táskámon , mert még észre vesz valaki. Én csak hidegen néztem rá. -Törődj a magad dolgával , te kis taknyos ! - közöltem vele mérgesen , azzal tovább álltam . Kicsit idegesen lépkedtem ki a kórház ajtaján, de azért annak a csajnak igaza volt, mi lett volna ha valaki meglátja a táskámból kilógó vértasakokat ? kinyitottam a kocsim ajtaját és be szálltam , hogy elinduljak egy hotel felé.
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Madeline & Elena Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Vas. Feb. 02, 2014 4:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
- Az még mindig hiba nálad, hogy szóközt teszel a pontok és vesszők, illetve felkiáltójelek után. Ezek elé nem kell szóköz, csak utánuk!
- A másik pedig, hogy a hosszúság miatt soha nem szoktam problémázni hsz-eknél (csak az előtörténeteknél), de az oktatósarokban fontos lenne, hogy kb 15 sorra nyúljon a hsz-ed. A játéktéren is azért javaslott, hogy a partnered tudjon rá reagálni. Egy négy-öt soros reagra nehezen lehet reagálni.

Viszont ha így haladsz, akkor... szerintem elkezdheted ismét az előtörténetedet. Minden rész legyen legalább 15-20 sor, mind a jellemzésed, mind az előtörténeted! Ha úgy könnyebb, olvass bele más előtörténetekbe, akik már el vannak fogadva, hogy mire is gondolok ez alatt. Wink

___________________________________

Egy szó jutott csak eszembe. Modortalan. Sajnos nem vagyok az anyja, hogy én verjem a fejébe az illemet, ez azonban remek példa arra, hogy én hogyan nem akarom majd nevelni soha a gyerekeimet. Ez a nő egyszerűen... áwh, nem akarok rosszat gondolni, de kiváltja belőlem.
- Nagyon szívesen - mondtam még neki rosszallóan, ahogy letaknyosozott, és felsóhajtottam, de megragadtam a karját.
- Remélem tisztában vagy azzal, hogy hol vagy jelenleg. Ez egy kisváros. Ha kockáztatod a fajtánk lebukását... - maradt bennem a mondat, és úgy pislogtam rá, hogy értse: nem lesz túl hosszúéletű, ha így történik.
- Egyébként Elena vagyok. Már ha érdekel - tettem aztán hozzá, és elengedtem a karját. Volt benne valami nagyon furcsa... egyelőre még nem tudtam hová tenni, de ha előkaparná a normálisabb modorát, talán könnyebb lenne megítélni.
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Madeline & Elena

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Madeline Ford
» Adam & Elena
» Nicole & Elena
» Silas & Elena
» Mirek & Elena

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Egyéb-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •