Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Ősi vámpír
Cedric Nikolaj Georgiev
Keresem :
♢ they want me
Kripta       21827752
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
♢ mostly mystic falls
Hobbi & foglalkozás :
♢ suck your blood



A poszt írója Cedric Nikolaj Georgiev
Elküldésének ideje Vas. Május 11, 2014 3:50 pm
Ugrás egy másik oldalra
|| ANNA && CEDRIC ||

Reakciója egy pillanatra sem lepett meg. Ostobaság, kóbor gondolat volt azt hinni róla, hogy csupán átlép a tényen, miszeirnt ötszáz éve él ebben a koporsóban. Ötszáz éve, mely idő alatt eme kripta olyan volt számára, mint valami börtön. S én voltam az, akinek a kezében rejtőzött a kulcs. Én nem engedtem ki innen, pedig éppen annyira megillette az élet joga, mint engem. Vagy bárki mást, kit anya szült erre a világra, s nem maga a sátán.
Tenyere még mindig oly' puha, még ha nem is éppen simogatásra méltatta arcomat. Hangja megcsendül a levegőben ismét, de eleinte aligha értettem, olyan régen szólaltam már meg magam is ezen a nyelven... pedig évszázadokig nem voltam hajlandó egyetlen kivándorlóval vagy bevándorlóval más nyelven cseverészni.
- Anna! - bukott ki belőlem hirtelen, ahogy figyeltem, hogyan áskálódik ki a koporsóból, majd ahogy végül - kisebb-nagyobb nehézségek árán sikerült neki, megállt mellette, így kettőnk közé esett az a körülbelül másfél méter távolság, melyet így beiktatott kettőnk közé. A koporsó ott helyezkedett el közöttünk, szinte lehetetlenség volt hozzáérnem.
- Ne képzelődj, kedvesem! - bukott ki belőlem ridegen, ahogyan éreztem, hogy tőle sem várhatok meleg fogadtatást. Meg akartam tenni azt a pár lépés távolságot, a pokolba hajítani a koporsót, de nem tettem meg. HElyette csupán álltam ott és tekintetét fürkészve próbáltam választ nyerni rá.
- Először is... üdvözöllek ismét az élők sorában. Én is örülök, hogy ismét látlak. - jegyeztem meg szememet forgatva, majd elvigyorodtam, nem érdekelvén, hogy a vezetéknevemen szólított. Hiszen talán tudta, hogy ennél jobban semmit sem utálok. De a nő temperamentuma még mindig nem változott egy fikarcnyit sem.
- Másodszor: nincs semmi hátsó szándékom véled, szépségem. Annyira hihetetlen, hogy egy régi jó barát viszont akarta látni egykori... barátját? - hangsúlyoztam ki utolsó szavamat széles vigyorral.  
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Ápr. 10, 2014 5:47 pm
Ugrás egy másik oldalra
Ősöreg tekintete, gazdag tónusokat rejtő éjsötét hangja, ahogy a nevemet ejti... olyan mint egy simogatás. Felelevenít néhány valaha kellemes emléket azokból az időkből, amikor nem csak a baritonjával cirógatott, amikor még érintését vágytam inkább a kivágott szívének felzabálása helyett, amikor még nem gondoltam úgy, hogy a csontig hatoló hideg ellen csakis az ő lenyúzott bőréből varrott zeke adhat elég meleget téli estéken.
Reszkető kezemet nézem az övében, próbálom elhúzni, próbálom elhessegetni a lelki szemeim előtt pergő képeket: ugyanilyen gyengéden tartotta a kezem, amikor táncolni tanított, fel vagy lesegített valahonnan, amikor társaságba mentünk már ha társaságnak nevezhető néhány bugris paraszt a helyi kocsmában, ahol átutaztunk...
„Hát újra itt vagy.” Korbácsként vágódik arcába a tekintetem, semmi hízelgőt nem gondolok róla, de az ébredés erőtlensége a harciasságom rovására megy, ami nem is baj – vesztettem már csatát vele szemben, indulatból cselekedni nem vezet semmi jóra, pláne nem egy ilyen öreg vámpírnál. Dühös vagyok, de uralkodok magamon. Fel sem fogom elsőre, hogy mit mond, de jár az agyam – pillantásomat körbejáratom meghitt hangulatú „hálószobámban”, és kétszer-háromszor is végiggondolom a fejszámolás eredményét – ötszáz év? Ötszáz nyavalyás évig aludtam?! Mellkasom zihálni kezd, szuszogásom erősödik, a reszketés mérséklődik a meglóduló vérnyomás következtében, haragom szinte felforralja körülöttem a levegőt. Ötszáz év... Pofonra lendül a kezem, hangomra találok pedig porzik a torkom. Az anyanyelvemen küldöm el őt és a bókjait a bús fenébe, alighanem rossz a sorrend – azelőtt kellett volna külsőmet méltatnia, hogy megemlíti azt a cirka fél évezredet, amit egy dobozban kellett eltöltenem.
A koporsó másik, tőle távolabb eső oldalán próbálok kimászni, nem csinálok méltósági kérdést abból, hogy a helyes kifejezés mászás helyett az esés lesz – növelnem kell a mozgásterem, pláne mert agyam hátsó traktusából valami lágy sugallat terelne felé: olyan nehéz nem rábízni magam még akkor is, ha tudom mit tett velem...
- Mit akarsz, Cedric? Ha a halálomat, kár volt felébresztened, nem fogok sikítani. Ha a szépségemről beszélni, ne törd magad tudom, hogy minden áldott szó amit kiejtesz azon a buja szádon nem egyéb hazugságnál. Ötszáz év után... csak nem a segítségem kell, Georgiev? Valamibe beletört végre a fogad? És úgy gondolod, hogy segíteni fogok? -
Hunyorítok rá összeesküvő módjára, majd megajándékozom egy szívből jövő, vidám mosollyal miközben a koporsómba kapaszkodva próbálom megtartani az egyensúlyom. Nem, kizárt hogy a segítségem kell neki. Tudnia kell, hogy első adandó alkalommal megpróbálom megölni, megkötni, bezárni.
Vissza az elejére Go down

Ősi vámpír
Cedric Nikolaj Georgiev
Keresem :
♢ they want me
Kripta       21827752
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
♢ mostly mystic falls
Hobbi & foglalkozás :
♢ suck your blood



A poszt írója Cedric Nikolaj Georgiev
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 04, 2014 6:31 am
Ugrás egy másik oldalra
|| ANNA && CEDRIC ||


A boszorkány, kit idehoztam, lassacskán végleg kilehelte a lelkét. Nem is nehéz, hiszen vér nélkül leállnak a funkciók, és elég sok vére folyt szét a jeges kövön, így nem is adtam neki túlontúl sok időt. Nem akart ő küzdeni az életéért. Nem jelentett senkinek semmit. De volt itt valaki, akinek soha nem abból állt az élete, hogy feladja. Az élet hullámvasút. Ő pedig hol lenn, hol fenn... jelen pillanatban, és körülbelül az elmúlt pár száz évben eléggé lent volt, de... attól félek, ez ezennel meg fog változni, hiszen... óh.
- Anna. - suttogtam nevét szinte megigézve, hiszen az arc, melyet már régóta nem pillantottam, még mindig ugyanúgy nézett ki, ugyanaz az ajak, ugyanaz a szempár... minden a régi. Még egy kóbor folt sincs rajta, mely tarkítaná gyönyörű szépségét.
- Anna. - ismételtem a nevét újra, majd közelebb léptem hozzá, hogy a koporsó elé lépvén megfogjam a kezét. - Hát újra itt vagy. - vált a hangom valamiért lággyá, még ha tudtam is, hogy én juttattam őt ide. Ennek még meglesz a következménye.
- Isten hozott 2014-ben. - nyeltem egyet, de arcom ezek után már nem árulkodott semmiről. Sem jóról, sem rosszról. Rengeteg információ lepte el őt hirtelen. Még egy pár darab, és isten bizony, hogy eszét veszti. Már ha ez a hosszú álom eddig nem tette meg efféle hatását.
Időt kellett neki adnom. Csak fogtam a kezét, mely lassan váltott át hidegből melegbe, ahogyan a vére eljutott minden egyes négyzetcentire. Arca kezdett színessé válni, elveszítvén ezzel fakó színezetét. - Még mindig... páratlan szépséged. - tettem még hozzá elég halk és rekedt hangon.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 13, 2014 4:59 pm
Ugrás egy másik oldalra
Mi a közös a Jacob és Wilhelm Grimm, Walt Disney és Charles Perrault kvartettjében? Csipkerózsika. Mindegyikőjük orrát bele kellene nyomni a vázlatokba, és nem csupán az ébresztő csók miatt – a varázslattal kikényszerített hosszú-hosszú álom csak addig fájdalommentes, ameddig alszik, kire rábocsátották.
A vér fémes szaga, íze az ami kiváltja az első tudatos gondolatomat, s percekig nincs is más – elmém lassanként köti össze a benyomást az emlékekkel: vér, sérülés, baleset, gyilkosság, halál – a szemhéjaim megrebbennek. Utána nincs más már, csak a fehéren izzó kín – csontból, húsból törvényt tett az anyatermészet a világ születésekor, fél évezred mozdulatlanságnak megvan a maga böjtje úgyis, mint a pillangóhatás: nem tart soká az izmok, inak fájdalma, szinte sóhajtással tűnik is el, nem hagyván mást maga mögött, csak pokoli fejfájást, hányingert és reszketést. Kinyitom a szemem.
A dehidratáltság kellemetlen érzetére orvosság a forró vérpatak, a kiszáradt száj és a lassan forgó nyelv ellen a szervezetem ösztönösebbik fele rögtön fellép: apró a korty, tényleg apró, az ízét nem is érzem rögtön, pedig tele van szagával az orrom, elfolyik az államon és a nyakamon… Túl kómás, túl kába vagyok még ahhoz, hogy ilyen apróságok zavarjanak – nehezen bár, de végre fókuszálni is tudok.
- Ce… - A halántékomnál lüktető gyötrelem nem pártolja a beszédet, lélektükreim majd megteszik a szám helyett: Cedric. Ennek az arcnak az emlékét nem sikerült kialudni, ösztönösen húzódnék közelebb, és a lehető legtávolabb… mi a fene, koporsó?!
A vámpír kezei közt a holttest nem okoz fennakadást, nem tolulnak szürkeállományoba a halál okát firtató gondolatok, befogadom és elfogadom a látványt, hisz túl komplex halmaznak bizonyul egyelőre. Hovatovább mi furcsa lehet egy feltépett torok látványában, ha egy vámpír jelenléte emeli az est (vagy akármilyen napszak) fényét? Semmi. Láttam már ennél rosszabbat is, már jóval Georgiev előtt. Az adrenalin akárha lovasság siet a testem segítségére, hisz kimászni a ötszáz évig ágyául szolgáló ládából fokozott izommunkát igényel jelenleg: az „üss vagy fuss” reakció mindig is jó barát volt. Nyárfalevélként reszketve igyekszem felülni, sötét pillantásomat rávasvillázva az ismerős arcra – a számba került és lenyelt vérnek csak most kezdem érezni a rezes utóízét, de megállom köpködés nélkül: ha elkezdeném, félek a hányinger nem maradna meg csupán inger szintjén. Gyűlölök ilyen legyengült lenni, s gyűlölöm őt – talán ez jobban aggaszt mint a hulla, a koporsó és az öltözéke: közönyt kellene éreznem, őszinte közönyt, nem a pokol minden tüzével lobogó haragot. Akkor tudnám, hogy már nem számít nekem.
Vissza az elejére Go down

Ősi vámpír
Cedric Nikolaj Georgiev
Keresem :
♢ they want me
Kripta       21827752
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
♢ mostly mystic falls
Hobbi & foglalkozás :
♢ suck your blood



A poszt írója Cedric Nikolaj Georgiev
Elküldésének ideje Vas. Feb. 16, 2014 4:09 pm
Ugrás egy másik oldalra
|| ANNA && CEDRIC ||


Egy lágy kacaj, mely ebben a pillanatban körbezsongta szívemet. Egy gyönyörű barna hajtömeg, mely emlékeztetett arra, ha vihar van. S egy gyönyörű szempár, melyhez nem tartozott más, csak őszinteség, tiszta szívből fakadó nevetés, komoly harag, s minden, melyet egyedül én voltam képes kiváltani belőle. Anna mindig is magában rejtett egy apró kis csodát, melyet nem találtam másban. Ez nem szerelem volt, nem! Őt sosem szerelemmel szerettem... mindig másban kerestem azokat a vonásokat, melyeknek Anna adott gazdát, de mióta elveszítettem, már úgy gondoltam, felesleges bármi után kutatni. Nincs szükségem több emberségre... na jó, Megan más... róla nem akarok most gondolatokat szőni, hiszen ha megteszem, nem tudom véghezvinni azt, amit tervezek. Annának muszáj elhagynia a sírt. És el is fogja, mert én akarom.
- Hozd őt vissza! - bukott ki belőlem a parancsoló szó, majd szigorúan végigmértem a boszorkányt, ki ott állt az elföldelt tetem mellett. A tetemet koporsó fedte, de belül mintha hófehérke aludt volna. A test mit sem változott... hiszen ez volt a varázslat, melyet rászabadítottam halála előtt.
- Gyerünk! Ideje visszatérnie az élők közé! Ne húzd az időt, Carmen! - rivalltam rá a boszorkányra. Ő már nem volt fürge, nem volt könnyed... idős volt, és ezáltal nem lesz nehéz életét vennem, ha teljesítette kérésemet.
Belekezdett... hozzászoktam már boszorkányos kántálásába, de varázsereje nyilván meg sem közelítette Annaét. Közben gondolataim ismét eltévedtek. MEgtaláltam Tatiát, majd Erinát. Ők voltak azok, akikről még maga Anna is tudott. Tudta, hogy Tatia elhagyott engem, hogy az újvilágba szökhessen. Erina pedig elhagyott, mert nem voltam jó apja. Minden nő elhagyott, akinek bármit képes lettem volna megadni. De nekik nem pénz kellett... nekik szeretet kellett volna.
- Végeztél? - kérdeztem megvetően, majd odaléptem mellé, és megfogtam a nyakát. - Köszönöm, Carmen. De tudod, egyetlen dologra még szüksége van. Ahhoz, hogy ténylegesen felébredjen... a varázs mellett szükség van egy... boszorkány vérére is! - téptem fel hirtelen torkát saját fogaimmal, pontosan eltalálva ütőerét, majd odanyomtam vérét Anna ajkaihoz, így várva, hogy a vér életet leheljen belé.
Vissza az elejére Go down

Ősi vámpír
Cedric Nikolaj Georgiev
Keresem :
♢ they want me
Kripta       21827752
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
♢ mostly mystic falls
Hobbi & foglalkozás :
♢ suck your blood



A poszt írója Cedric Nikolaj Georgiev
Elküldésének ideje Csüt. Feb. 13, 2014 9:13 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Kripta

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Kripta
» Kripta
» Kripta
» Titkos kripta
» Családi kripta

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Helyszínek :: A határokon túl :: Bulgária-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •