Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Thadeus Neubauer

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Dec. 23, 2014 9:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Thadeus Neubauer



Becenév •Thadeus
Születési hely •Mystic Falls előtti falu
Születési idő •1810. ??.??
Kor •204 év
Play by •Ewan McGregor
Faj •Vérfarkas
Foglalkozás •Bártulajdonos
Család • A leszármazottaimmal tartom a kapcsolatot, és sürgetem őket, hogy mielőbb várom őket ide.
Túl régóta várok már ahhoz, hogy visszajöhessek, és végre olyan életet éljek, amely a családom jogos jussa lehetne. Nem is feltétlenül a pénz, vagy a hatalom, sokkal inkább a tisztelet az, amely éltet. Az kijár nekünk, és ebből nem engedek. Ha pusztán maroknyian leszünk majd azok, akik megpróbálják megdönteni az alapítók, és vérszívók helyi hatalmát, hát az sem érdekel. A tisztesség, és becsület mindenek előtt való. Nem hiszem, hogy bárkivel is közösködnék azon, amely minket összeköt, és feljogosít arra, ami a miénk. Ha ezért nyíltan kell szembeszegülnünk a túlerővel, hát az sem hat meg. Ha csellel tudjuk megoldani, engem az sem zavar, biztosan be kell majd vetnünk ilyesmit, de a végső összecsapásnál csakis a nyers erő számíthat. Azokkal szemben, akik nem a családom, eléggé bizamatlan vagyok, amíg rá nem szolgálnak arra, hogy a barátomként kezeljem őket.
A külsőmet illetően régen hosszú hajam, bozontos szakállam volt, hiszen a földműveléshez, vagy az emberek vezetéséhez nem kell feltétlenül jól kinézni, ám ahogyan változott a világ, rá kellett jönnöm, hogy mindenki a külsőségek rabja. Már nem feltétlenül a tekintély számít, kénytelen vagyok alkalmazkodni. Szakállam megmaradt, ám ápoltra nyírva, hajam is rövid lett. Külsőm magabiztos fellépésű, egész aurámból árad valami felsőbbrendű, vezetői. Aki rám néz, legyen az vérlény, vagy ember, nem biztos, hogy tudja állni a tekintetemet. A sajátjaimnál ez alapvető, én vagyok a parancsolójuk. Másra is igen könnyen rákényszerítem az akaratom. Ruházatom másokhoz alkalmazkodva hétköznapi, ám igyekszem úgy választani, hogy ha alakot kell váltanom egy vámpír igézet miatt, akkor ne a drága, nemesi öltözetem bánja, így kényelmes, sportos viseletet részesítek előnyben.

Peti • nincs mutlim • 36

életem porosodó lapjai...


1810-ben születtem a Mystic Falls alapítása előtti kis településben, melynek neve ma már homályba vész. Szüleim az ipari kort megelőző utolsó telepesek egyikei voltak, akik a föld szeretetét tartották a legfontosabbnak. Angliából települtek át a királyi család egyik kegyvesztett, germán származású szálából, s nem kívántak visszatérni, ám sosem felejtették számomra is hangoztatni, királyi vérvonal vagyunk. Apám azonban amelett, hogy munkásembernek gondolta magát, s engem is így nevelt, kisebb vagyok hozott át, amelyhez azonban sosem nyúltunk, a szabad földfoglalás értelmében nem kellett vásárolnunk, pusztán foglalnunk kellett a a birtokot. A germán ősöknek köszönhetően már apám is vérfarkas volt, hiszen nagyanyám volt angol, így amikor tizenéves voltam, az állandó portyázásoknak köszönhetően, amely földünket érte, beleszaladtam abba is, hogy megöljek valakit, így lépett életbe az átok, amelyről végül fel lettem világosítva, nem én vagyok az első, s vélhetően nem is az utolsó a családban.
A földművelés egyértelműen az életcélunk volt, nem féltem attól hogy durva lesz a kezem, a darab földön pedig házat építettünk, napszámosokat vettünk fel, apám ahogyan öregedett, én kezdtem átvenni a helyét, három öcsém mellett én voltam a legidősebb, lánnyal nem szánt meg minket az ég, így anyánk tüsténkedett a konyhában, míg nem elvitte egy korai betegség, mely után mi férfiak magunkra maradtunk. A testvéreim lejártak a faluba, és igen korán megházasodtak, köztük is voltak lycantrópok, míg az én választott szerelmem, a misztikum egyik nagymestere egy boszorkány lett. Nem Bennett, egyszerűen egy olyan fehérnép, Alida, akit a misztikum vonzott a városba. A lány amellett hogy a párom lett, az erdő barlangjait fürkészte, s beavatott a titokba. Van bent valami, ami ide vonzza a természetfelettit, s akár uralja is. Évek óta kereste, kutatta azt, ám azon túl, hogy született egy fiúnk, s Alida a feleségem lett, nem érte meg szerelmünk a három évet sem. Vérszívók kezdték el uralni a közösséget, mígnem emberek egy csoportja összefogott, s meg nem alapították Mystic Fallst. A vámpírok először szövetséget ajánlottak, ám nem bíztunk bennük, így azon túl, hogy ellenünk fordultak, az emberek ellenszenvét is a végletekig kivívták. Még a város alapításának hetében történt meg az összecsapás, amelynek során rajtunk ütöttek. A családom ellenállt, amíg tudott, az embereinket, akik hozzánk voltak hűségesek, egyszerűen lemészárolták, hiszen a polgárháború miatt eleve kevesen maradhattak a birtokon, én magam is távol voltam, a véletlennek köszönhető, hogy éppen eltávozást kaptam, s mire hazaértem, már javában dúlt a mészárlás.
Az apámról csak annyit tudtam, hogy csúnya halála volt, de még előtte valahol a közelben el tudta rejteni a családi vagyont, hátha visszatérhetünk. Alida ugyan szembeszállt a támadóinkkal, az alapítók tudták azonban hogyan kell elbánni egy boszorkánnyal, őket is segítette egy. Mire rátaláltam, már haldoklott, menthetetlen volt. Könyörögtem, hadd tartsak vele a túlvilágra, ám azt kérte, hogy védjem meg a családot. Minden varázserejét felhasználva halhatatlanná tett, s végleg eltávozott. A fiamat az egyik öcsém vette magához, s menekülni voltunk kénytelenek. A következő másfél évszázad a készülődés jegyében telt. Igyekeztem óvni testvéreim leszármazottait, a fiamat, s annak gyermekeit, hogy készüljek arra, hogy egyszer majd visszatérünk. Az idő most jött el. Sokáig éltem Olaszországban, több évtizedig, több kézműves szakmát kitanultam az aranyművestől a kovácsig, hogy felhalmozzak egy kis pénzt. A huszonegyedik század elején jött el az idő, hogy végre pontot tegyünk a régi ügy végére. Visszatértem, és már nincsen senki, aki emlékezne rám. A hosszú évek alatt többször is nevet cseréltem, hogy senkinek tűnjön fel a hosszú életem, most éppen egy hangzatos, német nevet viselek. Szinte minden pénzemet összevakarva megvettem a Mystic Grillt, hogy ha már az alapítói családba nem kerülhetek be, valami módon mégis meghatározó, prominens szereplője legyen a város életének. Megvetem itt a lábamat, hogy hívjam a fiatal farkasokat, és visszavegyük, ami a miénk.



Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Thadeus Neubauer Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Szomb. Dec. 27, 2014 7:29 pm
Ugrás egy másik oldalra


gratulálunk, elfogadva!


Üdvözlünk itt!

Kedves Thadeus! Először is: szeretném megragadni az alkalmat, hogy üdvözöljelek az oldalon ismét! Remélem, hogy ezúttal igazán jól fogod itt érezni magad, és kellemes, izgalmas és élvezetes játékokban lesz részed!
Hadd jegyezzem meg, hogy a play by választás úgy ahogy van, telitalálat volt ehhez a karakterhez. Ahogy olvasgattam a lapod, nem tudtam csalódni kreativitásodban, amellyel ugyan már találkoztam, de újra és újra tudsz meglepetést okozni! 40
Idős vérfarkasokban nincs hiány, ám olyanokból, akik efféle célt tűznek ki maguk elé... hm, biztosan tudod, hogy mire vállalkozol? Wink
Nem fogom tovább húzni a szót, a foglalók már csak Téged várnak, hát támadd be őket. Jó játékot kívánok! Smile

Vissza az elejére Go down
 

Thadeus Neubauer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vérfarkasok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •