Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
alaric saltzman

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Feb. 04, 2015 7:31 am
Ugrás egy másik oldalra
alaric saltzman


személyes információk

• becenév: Rick
• születési idő: 1976. február 04.
• születési hely: Boston, Massachusetts
• kor: 37 év
• play by: Matt Davis
• foglalkozás: Történelmet tanítok a Whitmore főiskolán

• faj: vámpír - Esther varázslatának hála
• család: Azt ecsetelni, hogy mi történt a családommal... nem vagyok túl bőbeszédű, s ez a téma sem mindennapi, de a szüleim köszönik szépen, még mindig jól vannak. Valószínűleg büszkén tekintenek rám, amiért a fiúkból egy jóravaló, intelligens és csalásra nem vetemedő felnőtt férfit neveltek. Igaz, ez a hivatalos verzió. Amiről azonban nem tudnak, hát nagy eséllyel nem zavarja őket. Bár ez így, majd' negyven éves fejjel aligha nevezhető beszámító tényezőnek az életemben.

a felszín alatt
Roppant összetett kérdés. Vajon okoz személyiségbéli változásokat a halál? Hagy nyomot benned a tény, hogy hónapokon keresztül csupán egy függönyön keresztül nézheted az előadást, s téged senki, de senki nem lát? A tény pedig, hogy belegondolsz, nincs visszaút... és ha van is, úgy kell élned, olyan vadként, melyre előtte egész életedben vadásztál... az életed felfordul.
Nem a beszélőkémről vagy híres, ezt minden jóravaló ember tudja rólam, aki csak egy kicsit is, de ismer. A tettek embere vagyok, de tekinthető úgy is, hogy majdnem az egyetlen valódi felnőtt, akinek vigyáznia kell néhány gyerekre, akikből immáron fiatal felnőttek lettek. Elena és Jeremy gyámjaként alázatosságot, rugalmasságot, határozottságot tanultam, melyek ugyan előtte is bennem éltek, de ha egyik napról a másikra szülővé avanzsálnak, nincs időd arra, hogy évekig gondolkodj, mi a helyes választás; rögtön alkalmazkodnod kell.
Az érmének mindig is két oldala van és volt, ezt itt Mystic Fallsban tökéletesen megtanultam. Azt a férfit fogadtam barátságomba, kiről azt hittem, hogy megölte a feleségemet, miután lefeküdt vele. Damon Salvatore már több holmi ivócimboránál, s ami számodra kiderülhet, hogy barátaimhoz hűséges maradok, még ha ők azt nem is érdemlik meg.
Külsőre - habár már vámpír vagyok - ugyanolyan középkorú férfi maradtam, mint halálom előtt. Bár többen mondják, hogy koromhoz képest igencsak jól tartom magam. Mielőtt Esther varázslata vámpírrá tett volna, a vadászathoz elengedhetetlen volt a testedzés, és ez az én életemből sem maradhatott ki. Ennek köszönhettem izmos felsőtestemet, és mondhatni, a koromhoz képest igencsak tökéletes alkatomat.
A szemem mit sem változott, továbbra is úgy csillog, mint az égbolt a nyári napsütésben, a hajam pedig továbbra is barna, igaz, eléggé rakoncátlan hajtömegről beszélünk.
Miután volt szerencsém kissé megolyózni, nem viselem a Gilbert család gyűrűjét, helyette szükségszerű volt beszereznem egy napfény elleni ékszert. Ki gondolta volna, hogy az ilyesmit ilyen nehézkes még egy boszorkányokkal teli városban is megszerezni?

user információk
Név: Kitti
Kor: 23
Tapasztalat: sok-sok év
életem lapjai
- Rick... Rick... ébredj... nem lehetsz halott... nem lehetsz halott... - A hang, mintha egy vastag falon keresztül szólna hozzám. Rögtön felismerem. Damon hangja. A szemeim lehunyva, de amikor kinyitom, mintha testem elpárolgott volna. Olyan vagyok, mint a filmekben? Egy átlátszó szellem, amelyet senki nem fog fel és nem láthat?
Érzések kavarognak a fejemben. Egy olyan vámpír karjai között halok meg, akiében bárki szívesen meghalna. Igaz, közel sem olyan célzattal, ahogyan a nők tennék, de mégis... Damon Salvatore elveszíti a legjobb barátját. Habár ezt ő aligha mondaná ki még egyszer. A gyötrő érzések megtámadják a szívemet. Sosem éreztem még egyszerre ekkora fájdalmat, dühöt s mégis, őrjítő megkönnyebbülést.
Mélyen beszívom a levegőt, majd rájövök, hogy mindez felesleges. Megfulladni halottként nyilván képtelenség. Ezért is érzem azt, hogy a tüdőmet nem telíti el a levegő. Nincs friss oxigén. Csak szürkeség... mindenhol. S ahogy Damon szorítja testem a karjaiban, a kép egyre csak távolodik... hová megyünk?

***

Az, hogy miként jutottam el oda, ahol most vagyok, senki számára nem felfogható. Ha nem töltöttél hónapokat a túloldalon, hát nem is értheted meg soha, milyen egy élettelen utcán végigsétálni. Milyen a színtelen Mystic Falls Grill pultjánál egyedül üldögélni, és figyelni a mellettünk lévő, üres széket, ahol mindig is a legjobb cimboránk foglalt helyet. Azt hittem, találkozni fogok Jennával, de ez sem történt meg.
Végigsétálni a középiskola jeges folyosóján, ahol egykoron gyerekeket oktattál a helyes viselkedésre, vagy betérni a tanterembe, ahol az életed ténylegesen elkezdődött; üres. Nincsenek itt azok, akiknek köszönheted, hogy végre éltél, Alaric. Sosem tudtam rájuk úgy gondolni, mint életem fő elcseszőire. Hiszen ha nem jövök ide, még mindig boldog vadász lehetnék. De idejöttem. S rájöttem, hogy hamarabb kellett volna ezt megtennem. Több idő kellett volna ezekkel az emberekkel, vámpírokkal és boszorkányokkal.
Nem éreztem hideget, ahogyan végigsétáltam a bevezető úton, és kikötöttem az erdőben. Ott, ahol megfosztottak emberségemtől, s ahol a barátaim örök, végső búcsút vettek tőlem. Akkor még nem tudták, hogy vámpírként, de vissza fogok térni. Örök búcsú volt, azok körében, akik tisztán, önzetlenül, elvárás nélkül szerettek, kedveltek, s az érzéseim velük kapcsolatban szintúgy ezek voltak. A tekintetek mára sem tűntek el a fejemből. Gyakran jártam ide.
De valami most, ezen az éjszakán megváltozott... egy tenyér érintette a vállamat. S ahogy megfordultam, megdöbbenve tapasztaltam, hogy ismerősek ezek az arcok. Stefan-é és Bonnie-é egészen biztosan.
- Bonnie? - kérdeztem, majd róla rögtön Stefanra siklott a pillantásom. Mellette egy eléggé latin beütésű fickó állt. Mi folyik itt? - Halottak vagytok?
Nem kaptam választ a kérdésemre. Ahogy mindannyiunkat megérintett, egytől egyig... minden megváltozott. Csak azt éreztem, hogy a szürke világ eltűnik, hirtelen színessé válnak a fák, a hold bevilágítja az erdőt, és oxigén, rendes oxigén telíti el a tüdőm. Hát ennyi. Élek.

Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
alaric saltzman Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Szer. Feb. 04, 2015 8:23 am
Ugrás egy másik oldalra



elfogadva, gratulálunk!

 • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
üdv a diaries frpg oldalán!

Drága Alaric!
El sem hiszem, hogy végre itt vagy! Momentán nem tudnám kellőképpen kifejezni a lelkesedésemet, szóval csak annyit mondok, üdv itt, és érezd jól magad! 31
Az előtörténetedben semmi kifogásolnivalót nem találtam, mindent úgy írtál le, ahogyan azt lefixáltuk, szóval ennek köszönetően a történeted kerek és egész. Ha mondhatom így, készen állsz az életre, Tanár úr! Wink
Ugyan jó régen volt már szerencsém tőled előtörténetet olvasni, de azt hiszem, most végre megtaláltad a neked való, tökéletesen hozzád passzoló karaktert, hát csak remélni tudom, hogy Te is így gondolkodsz erről! Smile
Nem is tartalak tovább, millió és egy dolgod van még most, hogy ismét élsz, menj foglalózz, majd lásd el a tanítványaidat tanulnivalóval! Wink Jó játékot!




Vissza az elejére Go down
 

alaric saltzman

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Alaric Saltzman
» Professor Bourbon; Saltzman, Alaric
» Isobel és Alaric hálószobája
» Alaric - back from the dead

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vámpírok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •