Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Jún. 06, 2015 12:22 am
Ugrás egy másik oldalra
• • Figyelem

»A hely szabad «


Auditore Régiségek

Szabad játéktér. Ha vásárolni jönnél, várom emailed!
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Május 26, 2015 8:13 pm
Ugrás egy másik oldalra

jasmin & lyriell


Mindössze másfél nap a szokásos piszkálódása nélkül és engem már nyomasztani kezd a távolléte. Nevetséges komolyan. De talán nem is csinálnék semmit sem, ha nem rágnák a fülemet, hogy nézzek már utána mégis, hol van. Az is lehet, hogy rájött mit csinálok és egyszerűen nem képes még csak rám nézni sem. Azt hiszem az még a jobbik eset lenne. De mégis, hogyan jöhetett volna rá? Mindig is igyekeztem óvatos lenni ezzel az egésszel kapcsolatban még akkor is, ha már az egész az agyamra megy és nem tudom, hogy meddig tudom majd elviselni. Nem egyszerű azt valljuk be. Valakinek ilyen szinten az arcába hazudni és a háta mögött leadni róla az információkat. De bármennyire is szívja a véremet és én az övét mélyen valahol érdekel, hogy azért ne ölesse meg már magát. Pontosan ezért is zártam be a boltomat egy órával előbb és indultam el az ő boltja felé, ami nem volt túlontúl messze az enyémtől, de így bőven akadt lehetőségem arra, hogy kitaláljak valami nagyon jó hazugságot, ha mégis sikerülne összefutnom vele. Csak erre jártam.. Az annyira béna, de nem akarom, hogy ténylegesen azzal kezdjen el cukkolni, hogy hiányzott vagy esetleg aggódtam miatta. A második egy icipicit igaz lehet, de attól függetlenül tényleg valami jobb szöveggel kell előrukkolnom, ha mégis összetalálkoznánk. De lehet, hogy ezt a tökéletes improvizáló képességemre kellene hagynom? Á, nem hiszem, hogy ez annyira jó ötlet lenne. A legjobb lesz, ha nem is megyek oda. Talán minden a legnagyobb rendben van vele és csak én reagálom túl. Nem mondhatom azt, hogy olyan kedves vagyok vele, hogy mindig a közelemben akarjon lenni. Egy saroknyira van a bolt, amikor megtorpanok és elgondolkozom azon, hogy mennyire jó ötlet ez az egész. Nem arról van szó, hogy jó ötlet-e avagy sem. Meg kell tennem. Ez nem érzésekről szól, hanem kötelességről. Csak úgy mint a házasságunk szólna, vagy mi. Mély levegőt veszek és szapora léptekkel indulok meg aztán befordulok a sarkon, de akkora lendülettel, hogy egyenesen nekiütközöm valakinek hátulról. Aha! Hát ezért jobb, ha egyenesen előre néz az ember és nem a járda repedéseit vizsgálgatja!
- Jaj, nagyon sajnálom.  - Mondom nevetve és igyekszem visszafogni a lendületemet, hogy ne boruljak egyenest előre úgy, hogy kilapítsam vele együtt a szőkeséget. - Remélem nem ijesztettelek halálra.   - Mondom vigyorral a képemen, miközben ő még mindig háttal áll nekem. Én az egyszer biztos, hogy elővettem volna a korlátozott karate tudásomat, ha valaki ilyen módon belém ütközik. Bár az határozottan javított volna az esélyien, ha velem megegyező nemű, bár.. A mai világban már semmiben nem bízhat meg úgy igazán az ember.


♡ <3 ♡ credit

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Május 24, 2015 3:24 pm
Ugrás egy másik oldalra
• • Figyelem

»A hely szabad «


Auditore Régiségek

Szabad játéktér. Ha vásárolni jönnél, várom emailed!


A hozzászólást Bernardo Auditore összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 06, 2015 12:21 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 10, 2015 11:31 am
Ugrás egy másik oldalra

Bernardo & Laurel
Sok mindent csinálunk, amit nem kéne, de nem azért csináljuk, mert rosszak vagyunk; azért csináljuk, mert nem tudunk magunkon uralkodni; azért csináljuk, mert emberek vagyunk.

- Valami másért cserébe, de... azt hiszem megértelek. Ha nálam lenne, én se adnám csak úgy oda. - főleg mert nagyon is fontos dolgokat tartalmazhat számomra, de lehetséges, hogy számára is. Ettől persze nekem jobban kéne, én így érzem, főleg most, hogy sok minden kuszálódott össze. A méreg amúgy nem farkas ölő, hanem vérfarkas méreg, ami a vámpírokra halálos és olyan nagyon nem könnyű megszerezni, hiszen csak átalakult vérfarkas, vagy hibrid ínyéből lehet lecsapolni. Olyan könnyen ritkán adják. - És mennyi esélyt látsz rá, hogy megtalálod? - vajon annak, hogy keresse van ára? Mindennek van ára, manapság semmit sem kapni ingyen, vagy a két szép szemedért, ezt már régen megtanultam és gondolom ő is pontosan tisztában van vele.
- És az segít? Ha szembe találkozol egyel csak a sport nem fogja vissza majd az ösztönödet, azt csak a kitartó koncentráció és a gyakorlás. - régóta edzek és sportolok én is, de ez még nem old meg mindent, nem vezet le minden feszültséget csak úgy egy csapásra. Ha ölni akarsz, ha ott van benned a késztetés, akkor bármennyire is jó lehetsz attól még meg fogod tenni. Az elmédet kell edzened ahhoz, hogy szembe tud szállni azzal, amire a testedet ösztönzi. Olyan ez, mint amikor egy vámpírnak elborul az agya, ők se tudják megállítani ezt, vagy csak sok gyakorlás árán és ez nálunk is pont ugyanígy van.
- Akkor te valamivel többet tudsz nálam, de őszintén szólva engem soha sem izgatott mélyebben ez az egész. Teszem az dolgomat, utána olvasok annak, aminek lehet, de a fő cél úgyis az, hogy megtisztítsuk a világot a természetellenes lényektől... ne számít annyira a miért. - megrántom a vállamat, a levezető dumájára pedig nem is mondok semmit. Na igen első ránézésre is látszott rajta, hogy az a lazább életszemléletű egyén. Nincs ezzel baj, az ő dolga, hogy mit csinál szabad idejében, hogy itt ücsörög egy boltban, meccset néz, vagy épp újságot olvas. Lealacsonyítónak érezném, ha nekem kéne ezt tenni. - Tehát hogy csinálod? Néha vadászgatsz, de amúgy éled a laza a kis kötetlen életedet? - úgy kezeli ezt, mint egy kiegészítő hobbit? Ez egy hivatás, életmód, és nem pedig valami pótcselekvés, de gondolom neki előtte is meg volt az élete, én már az előtt is vadász voltam, hogy komolyabban azzá váltam volna. Nálam ez nem csak egy időszaki tevékenység, nekem ebből áll az életem... csak ebből, ami Nyx szerint nem jó, de mindenki máshogy kezeli a dolgait, én így.
- Egy, főként egy, hiszen a végső ütést mindig egy viszi be. Nem számít előtte ki vert laposra, azt fogod kísérteni, aki végül kioltotta az életedet és majd eddig kergeted őrületbe, amíg fel nem adja és nem végez magával. Elég jó... utolsó üdvözlet. - azért itt már elmosolyodom. Na igen, ez valahogy mindig is megnyugtató volt számomra. ha valaki végez velem, nem mehet majd a családom után, mert én előbb fogom eltüntetni őt odaátról. Mindent meg fogok tenni azért, hogy az illető önként döfjön karót a saját szívébe, vagy lépjen ki a napra védelem nélkül. Legalább az ember megkapja az utolsó kellemes perceket, ahogy a gyilkosa halálát végignézheti. Határozottan élvezetesen hangzik.
- Végül is ráérek, a víz pedig tökéletes lesz. A magunk fajtáknak alkohollal nyesegetni az érzéseit halálos veszélyekkel járhat. - volt már rá példa, hogy sokat ittam, inkább egyáltalán nem teszem, mert annak komoly következményei vannak mindig. Az újabb kis vicceskedő megjegyzésere a szemöldököm szökik csak fel kissé. Ha nem lennék vadász, akkor is jó eséllyel előbb verném a képét a legközelebbi kemény tárgyba, mint hogy megpróbáljon rám hajtani. Nem igazán vagyok oda a nyomuló pasikért és... úgy általában a kapcsolatok sem érdekelnek. Az egy éjszakásak és a tartósak sem, egyik sem passzol hozzám, mindkettőnek csak rossz vége lehet. Igen tudom... éljen a pozitív életszemlélet! - Hányat öltél már meg? - jön az egyszerű kérdés, miközben minden bizonnyal elindulunk felfelé a lépcsőn, hogy megmutassa a saját kis lakrészét. Nem lehet nehéz élete, ha itt lakik a bolt felett, de az tényleg érdekel, hogy megy ez nála. Tesz is azért, hogy jó vadász legyen, vagy csak szórakozásként éli meg ezt? Fiatal, bőven van rá esély, hogy képtelen felfogni, hogy milyen komoly dolgok vannak a háttérben.
- A vámpírokról, a vadászokról? Néha úgy érzem, hogy túl sokat tudok és láttam... az jobban érdekelne, hogy te mit tudsz, mennyire vagy tapasztalt. - az itteni eszközök tényleg érdekesek, de én általában sokat utazom, meg vannak a magam forrásai már régóta és sok mindent elő is tudok állítani. Egyébként is a legjobb még mindig a fagolyó, amit nem nehéz előállítani, és persze a szimpla karó. A többi sem bonyolult, ha az ember megtanulja, hogyan kell őket előkészíteni. Tény, hogy a faszilánkos gránát az egyik kedvencem, no meg a másik változata, amibe farkasölőfüves kapszulákat pakolsz. Ezek... a nem halálos, de mégis baromi kellemetlen támadási módszerek akkor, ha egyébként információkra is szükséged van, nem csak simán végezni akarsz a másikkal.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 04, 2015 5:14 pm
Ugrás egy másik oldalra
Bernardo & Gemma
...Elmúló Napok Nyomai...


Az emberek szeretik azt gondolni, hogy nem érzünk, hogy nincsenek érzéseink, hogy adott pillanatban amikor az éhség által vezérelve valakinek az ütőerére tapadunk abban a másodpercre kiveszik belőlünk minden ami még emberségünkből megmaradt. Pedig az az egyetlen másodperc, ahogyan a vért érinti a nyelvünk, ahogy elárad bennünk a lüktetés, ahogyan halljuk miképpen dobban az áldozatunk szíve egy hatalmasat, ahogyan elménkbe tolul minden gondolta....akkor vagyunk igazán emberiek. Hogy ezt nem hinné el senki? Minden bizonnyal így van. De nem is akarok semmit bizonygatni, Bernardonak főleg nem, azt szeretném ha maga látna világosan, ha ő jönne rá dolgokra, ha ő lenne az aki beismeri, hogy igenis jogom van  a harcomhoz, jogom van ahhoz amelyet már századok óta teszek, és amelyet ő most pusztán a létezésével megakasztott. A tábla felém ső oldalát bámultam, és próbáltam kitalálni, hogy mi történne ha itt és most megpróbálnánk újra egymásnak feszülni és nem csupán szavakkal ártani a másiknak? A lelkem egyik fele még mindig hordozta magában a bosszúmat, amelyet egykor mesterem vérével szívtam magamba és még mindig hallottam a hangját, ahogyan mélyen és fájdalmasan sötéten suttogja bele a fülembe, hogy mit tegyek velük, hogy miképpen álljak bosszút rajtuk, és a leszármazottaikon. Hogy ez egy olyan harc ahol az emlékeim nem befolyásolhatnak, ahol nem gondolhatok ara ami volt, nem gondolhatok semmi másra csak arra az egyetlen estére. Hallom a hangokat és érzem magamon a hűvös ujjak szorítását és hallom a távolból Federico hangját, akit valaki visszatart és lefog. Hallom és amikor a kerítésen túl a földre zuhanok, az éjszaka összes visszhangja elhozza nekem a hangját, még utolsó kétségbeesett szavaival is engem akarna menteni. Távolodnak a messzeségbe a lovak fagyott földön koppanó patái, és a beálló baljós csendben már hallom a saját szívem kétségbeesett dobogását. Elárultak és magamra hagytak. Nem tudok ezen túllépni olyan egyszerűen, és nem is akarok...illetve nem akartam egészen addig a pillanatig amíg meg nem pillantottam Bernardot. Még akkor is így gondoltam amikor a házamba hívtam és így gondoltam egészen addig a másodpercig amíg rá nem döbbentem, hogy ha a gyűrű nem tartana vissza akkor képesek lennénk megölni egymást. És ahogyan rádöbbentem, hogy én is képes lennék megtenni vele, hogy nem tarthatna vissza többé semmi, hogy itt és most véget lehetne vetni ennek az átkozott életnek...nem tudom azt hiszem a közelsége váltja ki belőlem a bizonytalanságot. De akkor sem leszek soha olyan többé olyan, amilyennek azokban a könyvekben láthatott. Csak azt akartam, hogy tudja nem mindig voltam ilyen és nekik köszönhetem, hogy ilyenné váltam, és persze a Mesteremnek. Miért nem tudott egyszerűen megölni, mi vezette rá, hogy átváltoztasson és a bosszúm után engedjen? Néha úgy éreztem magam mint egy láncra vert kutya amelynek hosszúra engedték ugyan a pórázt, de sosem felejtheti el, hogy merre van a nyakörv vége. Ám eljött a pillanat amikor elszakítottam, amikor magamra maradtam és egy ideig nem is nagyon találtam a helyem. Lettek olyanok akik szolgáltak, mindig is voltak, de nem leltem bennük örömöm, ahogyan nem leltem abban sem, hogy  csak hajt előre ez az ismeretlen erő, és már nem is tudom mit csinálok. Ha egy Auditore a kezeim között volt akkor csak suttogtam neki, csak próbáltam érzékeltetni azokat a szavakat amelyeket akkor hallottam utoljára azon a februári éjjelen, és igen... egy cseppnyi szánalom sem ébredt bennem irántuk, a vérüket nem kóstoltam, ostoba nem vagyok, egyszerűen csak azt akartam látni hogyan roppantom ki az életet belőlük, miközben körmükszakadtáig küzdöttek, mert azt tudtak, abban mindig is jók voltak. Harag volt bennem ugyanakkor kíváncsiság a fiú iránt, és ahogyan ott álltam vele szemben az üvegen keresztül az utcára pillantottam. Csak néztem miképpen múlik az idő, ahogyan közeleg az este, hogy árnyaival és az összeölelkező sötétséggel elrejtse az emberek bűneit. Ők nem a vérért, nem az életben maradásért öltek, hanem puszta szórakozásból. Az égbolt alján utolsó vörös ecsetnyomát hagyta ott a nap sugara, egy újabb nap múlt el, már a sokadik mióta én itt járok, és sosem érdekelt úgy igazán, hogy megérem e a következőt. Csak számok léteztek a fejemben, helyszínek, és a vérvonal amelyet meg kell semmisíteni. Visszafordultam felé és kedvem lett volna szórakozottan felnevetni azon amit mondott. Hogy hibáztatom Federicot? Azt hiszem nem ez rá a legjobb szó, inkább értetlen vagyok. És válaszokat akarok, még úgy is ha belepusztulok. De ő hogyan is érthetné ezt? Számára a szakadatlan küzdelem létezik az egyszerű életben maradásért,  hogy rövidke élete alatt minél több fajtámbélit juttasson oda ahova valók vagyunk és ahova majd egyszer minden bizonnyal én is kerülni fogok, a pokol legsötétebb bugyraiba. Azt hiszem nem hibáztathattam volna érte, ha nem annak születik akinek. Hogy ez nem az ő hibája, az én szempontomból lényegtelen volt. Csak ez a hasonlóság ne lenne, ettől olyan pokoli nehéz. És ettől érzem, hogy minden egyes alkalom ilyen lesz, valahányszor találkozom vele. A gyűrű átka azt hiszem emiatt is erősödött fel. Állítólag szerettem....haragosan rántottam a fejem az irányába és azt hiszem a hirtelen indulattól még mozdultam is egyet felé, de megakadtam. A gyűrű erőteljesen megszorította az ujjamat, fájt és égetett. A pokolba is.
- Ketté tudnálak csapni azért amit az előbb mondtál, átkozott Auditore!- sziszegtem felé, az arcomon torz barázdákat rajzolt a szemem köré az átváltozás és a düh vegyes keveréke, a szemeim égő rubint színben világítottak.
- Semmit nem tudsz róla az égvilágon. A legtisztább ember volt akit ismertem, és a legönzetlenebb! NE MERÉSZELD MÉG EGYSZER MEGSZENTSÉGTELENÍTENI AZ EMLÉKÉT!- az utolsó mondatokat már süvöltöttem felé, azt hiszem a haragom és az indulatom egyre erőteljesebb lett bennem, ahogyan megéreztem, hogy a szavai becsmérlőek Federico irányába még akkor is ha jól tudtam, hogy engem akar sértegetni velük. Szerettem őt, senkinek nincs joga így beszélni róla, neki meg főleg. Lehunytam a szemeim, arcom éreztem még mindig lángol, ajkaimon lassan és vontatottan engedtem ki a levegőt, próbáltam megnyugodni, de elég nehezen ment. Főleg azért, mert tovább játszotta azt a játékát, hogy a szavaival próbáljon célba találni, és tudta, hogy Federicon keresztül célt is fog érni, én meg vagyok annyira ostoba, hogy hagyom magam. Hiszen tudtam, hogy nem lehet elgyengülni mert akkor sebezhetően vagyunk, abban a pillanatban, hogy a dühöt irányítani tudják bennünk, ahogyan képesek arra, hogy csak a kimondott átkozott szavaikkal célt érjenek. Nem hagyhattam. Még mindig próbáltam csillapítani a haragomat, és bár hallottam a hangját, felfogtam amit nekem mondott, mégis leginkább belülre figyeltem. Arra, hogy a szívverésem próbáljam az övéhez igazítani, hogy felvegyem a ritmusát, hogy ráhangolódjak, hogy őt érezzem és ne a véres múlt egyetlen emlékét, amely miatt elkezdődött ez az egész. El tudok valaha vonatkoztatni tőle? Meg tudom ebben a fiúban látni önmagát? Vagy csupán torz képmását az én gyönyörű kedvesemnek? Azt hiszem magam is tudom a választ, hogy soha...soha nem lennék képes rá! Fejem még mindig lehajtva arcomra ördögi maszk kúszott és egy csendes mosollyal pillantottam fel rá, habár belül még harcoltam.
- Az előbb közöltem veled, hogy ha az öcséd eléri azt a kort amikor már meg tudja védeni magát, amikor már nem gyermekként tekintek rá, és téged az érdekel mi történt hogy lefeküdtünk egymással vagy sem? Nos, ha számodra ez valóban kérdés, akkor nem nem történt meg. Habár mindenki azt gondolja abban a korban a szűziesség erény volt....nos ez is tévhit. Egyetlen lány sem volt már az amikor az oltár elé állt, ahogyan sok gyermeknél még atyja kiléte is kérdéses volt akkoriban. De....a ti családotok az elrendelt házasságokkal gondoskodott arról, hogy tiszta maradjon a vérvonal. Ezért nem kellettem én sem. Nem voltam tiszta vérű olasz. Érted már mi volt az én bűnöm? Hogy az atyám angol volt, pontosabban egy ír rebellis. – ujjaim behajlítottam a kezem ökölbe szorult, próbáltam nyugalmat erőltetni magamra, hogy közelebb léphessek hozzá. Amíg a harag mozgat a gyűrű nem engedi. Levehettem volna, tudom, hogy olyan egyszerű lett volna lehúzni az ujjamról és a pultra helyezni majd rábízni magam, hogy vessen ő véget ennek az egésznek. De nem tudtam tőle megválni, ahogyan ő sem. Ez volt azt hiszem a mi átkunk, amely itt és most teljesedik be. Lassú, óvatos mozdulatokkal sétáltam felé és egyetlen pillanatra sem szakítottam el a tekintetem róla, midőn a pulton támaszkodva idézte a verset. Csillapodtam már, a lassan szürkén ránk boruló koraeste, az utcáról fényeivel beköszönő lámpák pislákoló fény arany árnyékot rajzolt körém. Közel tudtam hozzá menni a pult másik oldalán álltam, és magam is rásimítottam a felületére az ujjaimat. A gyűrű felvillant, sárga fénye mint megannyi halovány csillag tükörképe.

-Éjsötét ködén fényed vakító
Lépteim nesztelen hozzád hívó
Szavad csábító méreg, elveszek
És halott csókodért epedek
Éjsötétben már nincs maradásom
Fényedre, napodra mohón vágyom
Kezem nyújtom feléd emelj fel
Ragyogásod előlem ne takard el
Éjsötétben koccanón vacogok
És rezgő ajkakkal
érintésedért szomjazok.
A másnap maró fénye elvakít
Rabságom hozzád köt kegyetlen
És szabadulni nem akarok
Te maradsz számomra az egyetlen
A hűs forrás a szomjomat oltó
Erdőben fák árnyéka menedék hozó
És nyugalmat csak nálad lelhetek
Nyugtalan szívemnek egyetlen bástyája.-


A szavak a saját szavaim amelyek évszázadok óta pihentek bennem, amelyeket  feleltként adtam az ő szavaira, amelyeket nem rejtett könyv, amelyet soha nem írtam le csupán az elmém őrizte szakadatlan, hogy mit itt mondjam el neki, ahogyan belenézek a szemeibe, miképpen fogadja magába a haragvó óceán, a föld mélyének komor sötétségét. Nem tudom mennyi idő telhetett el így, hogy csak álltam és néztem őt és szerettem volna másnak látni mint ami volt, szerettem volna megpillantani benne Federicot, de nem voltam rá képes, nem ő volt....pedig szerettem volna, hogy legyen. Egy csalóka remény volt azt hiszem, és azt is tudtam bármennyire akarom nem lehet, nem történhet meg velem újra. Bárcsak jobban tudnám gyűlölni, bárcsak tudnám annyira, hogy megszabadulva az ékszereinktől rábízzuk magunkat arra a küzdelemre amely kezdetektől ott érik bennünk és jól tudm eljön majd a nap, amikor megölelem, vagy megölni vágyom. Nem tudtam most még eldönteni. A rajongás és a gyűlölet jelenleg annyira közel voltak egymáshoz bennem, hogy bármelyiket és mindkettőt éreztem egyszerre ha rápillantottam. Mit tesz velem Bernardo? Villámgyorsan löktem el magamat a pulttól és újra a fal előtt voltam. Mennem kellett volna jól tudom, de nem tudtam. Még maradni akartam vele. Ha elküld elmegyek, de amíg nem....addig maradok.
- Bármit képesek vagyunk elfogyasztani, bár semmiféle hatással nincs ránk. Csak a vér az amely képes csillapítani az éhségünket. De nem kell aggódnod, a te véred amúgy sem lenne számomra jó, hiszen ezt mindketten tudjuk. Bár nem tagadom szívesen megkóstoltam volna a századok alatt valamelyik Auditore vérét, tudni akartam milyen, hogy milyen az íze, hogy milyenek az emlékei...hogy valamit visszakaphassak belőle. Hogy szerettem e? Igen szerettem, az egyetlen volt akit szerettem. De te....azt hiszem te ezt úgysem értheted. Hogy miért? Mert vadász vagy, csak ez éltet. Jó nevelést kaptál, akárcsak ő...és éppen olyan szenve...- félbeharaptam a mondatot, nem akartam elmondani milyennek látom. Semmi köze nem volt hozzá.
- Jól van ne szórakozz velem tovább! Vagy hívj fel magadhoz vagy küldj el!- ultimátumot adtam? Igen azt hiszem, mert most ehhez volt kedvem, és mert így el tudom kerülni a kérdéseit. Ha még vannak.


¤ Music: Paris ¤ Note:  40  ¤ Tag: Bernardo©️

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 04, 2015 8:44 am
Ugrás egy másik oldalra

Gemma & Bernardo


Elmúló napok nyomai


Ha azt mondta, hogy nem fog keresni, mégis miért jött ide?! Egyszerűen letehette volna a táskámat az ajtó elé, és nem is látjuk egymást, most… egész jól viseltem a jelenlétét, viszont annál kevésbé, hogy megpróbál dirigálni a fegyveremet illetően,marad. Már csak azért is ,mert nem akartam levenni a tekintetemet róla, Ott tartottam a föld felé fordítva, és nem voltam biztos benne ,hogy nem engedné meghúzni, biztos megengedné, hogy meghúzzam, de nem akartam kockáztatni. Bizalmatlanul pillantottam végig Gemmán. Vajon ha megpróbálnám , már csak a próbálkozás miatt is sarkon fordulna? Vagy, megpróbálna ártani nekem ő is úgy ahogy én neki?
De nem akartam próbálkozni, a jelenlegi állapotomban egyébként sem hittem ,hogy kibírnám ha a falhoz vágna bármilyen mágia is, épp csak alig gyógyultam fel azokból a zúzódásokból, és másnap ütve fúrónak használt az a vámpír. Kényelmes… nagyon kényelmes, tekintve, hogy annyi erővel rendelkeznek, hogy maguk is simán képesek lennének egy ilyen akcióra. Félrebiccentett fejjel követtem a mozdulatait, majd az ajtóhoz mentem és becsuktam kulcsra, nem hiányzott, hogy valaki mégis betévedjen, és megzavarjon minket.
A ajtón továbbra is a zárva tábla virított, eszem ágában sem volt megfordítani, azután a táskámhoz sétáltam, és áttúrtam, meglepődtem, hogy a shakerem is elmosva ott pihent benne, nem számítottam arra, hogy ezt is visszakapom, igaz… tele voltunk velük otthon is és itt is. A versenyeken ingyen van, főleg ha versenyzik is az ember, és pózolgat egy kicsit, próbálkoztam azzal is, de mondom, nem az én világom, színpadon mutogatni magamat, viszont a street-workout verseny, bárhol és bármikor, ott is keresik a cégek azokat akiket szponzorálhatnának. Jó lenne egyszer egy olyan versenyt nyerni, ingyen táplálék kiegészítők és, annyi, hogy néhány edzésemről videót készítenek, vagy meginterjúvolnak az újságjukba, jó reklám lenne a leendő termemnek.
Megtaláltam a kis zsákomat, amiben a pénzem volt és megnyugodva dugtam vissza a táskámba, nem anyagias vagyok, inkább… aggodalmas. Jól kerestem azon az estén, mindenkinek tetszett Don Corleone, megkönnyebbülten morrantam fel.
Beletúrtam a hajamba és vettem egy nagy levegőt és bánatomra megfeszültem, és meg is vonaglottam egy kissé, így vettem még egy nagy levegőt és fenyegetőn léptem felé.
- Most… most már őt is hibáztatod? Pedig őt állítólag szeretted! - intettem felé lefitymálón a fegyverrel, nem a végével, hanem a tetejével, a cső a fal felé nézett. - Sőt… ami azt illeti az a Szent Iván éji… - felvontam mindkét szemöldökömet és jelentőségteljesen hallgattam el. - kaland, többről árulkodik. - letettem a fegyvert az egyik vitrines asztalra, és szúrós szemmel pillantottam a vámpírra. Megzavart az Éjszemű szóval, el is csodálkoztam rajta, nem hittem a fülemnek. Miért becéz? Ez, talán jobb mint a Federicozás, de a hideg is kiráz tőle, félig gúnyosnak, félig kedveskedőnek éreztem, ne akarjon tőlem semmit se egy vámpír!
[color=dodgerblue]- Igazából, megtudnánk oldani az egészet úgy, hogy levesszük a gyűrűinket és kiállunk a térre, bunyózni. -f/color] morogtam a vámpírra pillantva. De mindketten tudtuk, hogy eszünk ágában sincs levenni, én végre örültem, hogy van egy vámpír aki nem tud a közelembe férkőzni, mert úgy is tudtam, hogy a halálomat akarná, én pedig még élni akartam, terveim voltak.
Egyelőre nem nyúltam a táskámhoz, tartottam tőle, hogy meghúznám magamat vele, noha nem lehetett nagy súlya, a borda repedés… elég kelletlen tud lenni.
- Napok óta nem vadásztam és csak úgy be mersz állítani, vagy bátor vagy, vagy bolond. - morogtam halkan az orrom alatt, miközben visszazártam a táskámat, csak annak a hangja hallatszott ezután.
Fontolgattam, hogy elmondjam-e azt a pár sort amit eddig találtam, kettejükről a könyvben, na nem mintha az egész nem róluk szólt volna. Megráztam a fejemet és óvatosan, darabos mozdulatokkal nyújtózkodtam, napok óta nem vetemedtem effélére.
- Az öreg nem írt egyszerűen, latinul van, egészen hasonlít a mienkre. - és itt nem az angolról beszélek, hanem a kettőnk anyanyelvéről. - Viszont, idegesít, hogy amint eléri a kort az öcsém, te azonnal rá reppensz. Még szép, hogy megakarom törni az átkot! Úgy,hogy a gyűrű is megmaradjon, mert ragaszkodom hozzá. - noha nem tudom, miért lettem egy hajszálnyival beszédesebb vele szemben, talán a könyv okozza, ami által betekintést nyerhettem valamelyest a világukba, a két szerelmes érzéseibe, még akkor is ha Federico szemszögéből láttam az egészet. - Azt, tudom ,hogy mindketten szerettetek veszélyesen élni, és az egyik vadászlakjában is hancúroztatok , majdnem, mindig csak majdnem. Sikerült egyáltalán valami… konkrétabb? - igen, piszkáltam, szavakkal most nem a testi erővel próbáltam hatni rá, egy marék rongy lennék és még fel is törölné velem a padlót a gyűrű is. Idegesített az a mozdulata miközben arról beszélt, hogy nem tudja megígérni, a testvérem biztonságát, idegesített, mert úgy éreztem, hogy erőt fitogtat , hogy nehezére esnek még ezen szavak kimondása is. Minek beszél erről?! Mindig csak felidegesít ha arról esik szó, hogy megöli, megölte a rokonaimat, senki semelyik sem tehet arról, ami vele történ! Ez…rég nem fair! Federico emlegetése pedig összezavar, hibáztatja a gyűrűk miatt? Pedig ő is egyszerűen levehetné, tudom, hogy ugyanazért nem teszi meg, amiért én sem húztam le még mindig. Felnyaláboltam a táskámat és elindultam a pult mögötti ajtó felé.
- Egyébként az egyik naplójában olvastam, ezt:
Miként ő elhozza nekem a fényt az éjszakába, úgy hozom el számára is a sötétséget, amely buja és mocskos szerető. A tisztaságával úgy érzem az én lelkemet is megtisztítja, feloldoz és jövőt mutat. Ezt jelenti számomra a gyűrűd, kedvesem! Mely vigyázni fog rád, és rám, kettőnkre!

Idéztem a szöveget és rátámaszkodtam a pultra a tenyérrel, igazából nehezemre esett állni, huzamosabb ideig, bár, odafent sétáltam azért, és az ablaknál is ücsörögtem. Innen láttam,hogy megint magas sarkú cipőben van, ráadásul nagyon elegánsan tudja azokat hordani.
-Mellesleg, ne panaszkodj, úgy is csak azért akarnál a közelembe jönni, hogy megölj. - nem értettem,hogy panaszkodásnak, vagy szemrehányásnak vegyem az ősöm méltatását.
Lecsuktam a szemem, majd kinyitottam, jól esett volna leülni ide a kis fotelbe.
- Federico sejtette, hogy valami készül ellenetek, talán ezért is tákolta a gyűrűket. Mert, olvastam, hogy árulás szagát érezte a levegőben, de bízott benne, hogy nem fog bekövetkezni… - hogy miért mondtam el neki? Ebből még nem lesz bajom. - Az unokaöccse, Benicio volt… Féltékeny volt rád, állítólag ő hamarabb szemelt ki téged, és neki szabad is lett volna rád hajtania, mert ő… nem első szülött volt, azon az ágon sem. - tártam szét a karomat, majd megmasszíroztam az oldalamat, lassan. Megkordult a gyomrom, éhes voltam, a műzlimre gondoltam, amit odafent hagytam, fel kellene mennem érte, és… lehoznom itt megkajálni, de miért akartam én az ő társaságában enni?
- Amúgy, tudtok bármi emberi kaját enni? Láttalak már titeket, ilyesmivel próbálkozni, nem lesztek rosszul utána? - miért ne kérdezhetném meg,ha már itt van. Ő is információkat akar, én is, bár én inkább egy vámpír alapvető biológiai működésére voltam kíváncsi.
- Ti ketten afféle Rómeó és Júlia történet lehettetek, csak inkább te jártál úgy mint Julien Sorel… - igen, két könyvet mostam össze hirtelen, de… ez jutott eszembe kettejük történetéről, egy majdnem Rómeó és Júlia történet, de a Vörös és Fekete végével megfűszerezve. Hogy sajnáltam -e őket? Azt hiszem igen, valahol mélyen, de amíg nem tudok túljutni az általános vámpír gyűlöletemen, nem tudom közelebb engedni magamhoz sem, de miért is akarnám? Hiszen, ő pont az a faj, akire vadászom. Kicsit szétszórt voltam, azt hiszem a kialvatlanság és a betegségem lehetett az oka,túl sokat kérdeztem, és talán csapongtam is, de ez érdekelt a legkevésbé, igen...igen, a fejemet is bevertem párszor na. A legérdekesebb az volt, hogy ugyanazon a napon születtünk, csak ő kétszázhatvan valahány évvel korábban, mint én. Talán ezért a hasonlóság.


Zene: Till I Collapse¤ I Tag: Gemma I Note: :mer:
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 31, 2015 6:50 pm
Ugrás egy másik oldalra

Laurel & Bernardo


Happy Day

Hunter's Mark

- Még szép! Miért adnék ki a kezemből egy efféle ritkaságot, egyáltalán bízhatnék-e benned, hogy vissza kapom? Ez nem ám olyan dolog amit csak úgy odaadok bárkinek. - még akkor sem ha az illető látja a tetoválásomat.  megráztam a fejemet, lehet hogy magas vagyok, és izmosabb az átlagnál, de nem hülye. Farkas ölő méreg? Megráztam a fejemet. Ha nagyon kell… Európából tudunk hozatni az ottani rokonság végett. - Van egy jobb ötletem, lemásolom neked, semmiképp sem adom oda az eredetit, feltéve ha megtalálom…
Elmosolyodtam, én sem számoltam, csak lejelentettem apámnak, ő vezette a nyilvántartásomat. Aztán persze az ilyen családi találkák alkalmával ment a farok méregetés, a szülők vagy korombeliek részéről, hogy én ennyit öltem. Én ilyen ügyes vagyok… Jó, persze, ügye, hogy túlélte, tényleg, de attól még nem kell nagyra lenni effélékkel, mert inkább a szerénység jellemzett, noha bűntudatot, egyáltalán nem éreztem irántuk. Nem ismertem őket, egyiket sem, hiszen ez nem arról szólt, hogy leállok velük beszélgetni és kivesézzük, azt hogy miért lettem vámpír vadász ő pedig az amire én vadászok, ez nem erről szólt.
- Én, edzek és sportolok. - jegyeztem meg tűnődve. Tudtam ,hogy van aki végre megérti, hogy időnként a megszállottságom mögött más is áll. Rátámaszkodtam a pultra, majd beletúrtam a hajamba.
- A nagybátyám volt, egész fiatalon láttam már a jeleit, mindig is olyan tetoválásokat akartam mint ő, megpróbáltam lerajzolni őket, de azt mondta, hogy ne tegyem. - vontam meg a vállamat. - Azt mondta, ha eljön az idő elmagyarázza, mindketten azt hittük, hogy több ideje marad majd erre, de tévedtünk. Keveset tudok rólunk, tudom, hogy az eredetikre de leginkább egy Silas nevű fazon miatt kellettek, akit elvileg elintéztek… Így már csak ez maradt hátra. Olykor áldásnak gondolom, időnként pedig átoknak, ha nem sikerül időben leállnom, más szórakozás után kell nézzek.  Ne érts félre, nem panaszkodni akarok, a testiség azt hiszem pont megfelelő levezető forrás. - vigyorodtam el ártatlanul, majd megigazítottam csak úgy tessék lássék a kasszát.
- Rendben, sok volt az infó… - eresztettem meg egy óvatos mosolyt. - Most már tudom,hogy ha megölnek, akkor meghalnak azok a vámpírok, akik tették. A nagybátyámat többen ölték meg, és bosszúból le akartam vadászni őket, egyenként, de mire elértem egyet, addigra… szinte pont előttem ölték meg magukat, vagy a gyűrűjüket húzták le és sétáltak ki a napfényre, vagy szíven szúrták magukat… a nagybátyám szelleméről hadováltak valamit az utolsó pillanataikban. Így, összeraktam a képet, miszerint, ha megölnek , a síron túlról legalább azokat tudom kísérteni, akik kinyiffantottak.
Húztam el a számat fintorogva.
- Nem tudom, hogy mennyire érsz rá, de ha gondolod feljöhetsz inni, van víz… és alkohol is , arra az esetre,ha valaki jobban szeretné azt. Ne aggódj, nem akarok rád hajtani, pontosabban, mindenképp megpróbálnám, ha nem lennél olyan vadász mint én, és azt hiszem, hogy odafent sokkal biztonságosabb körülmények között tudnánk beszélgetni erről, mert ott legalább hangszigetelve vannak a falak… Bár.. Azt is leszögezem, hogy semmi olyasmi nincs nálam jelenleg amiért megérné felforgatnod a lakásomat. - tártam szét a karom és tettem egy mozdulatot, amivel jeleztem, hogy az egész házra gondolok itt. Tényleg semmi testvériséges dolog, csak alapanyagok és kellékek, a vadászoknak.
Kíváncsian vártam a válaszát, tudtam, hogy azok a dolgok amikről mi beszélgetnénk, azok nem egy bárnyi emberre tartozik, akik között vámpírok is ücsöröghetnek. Barátságos voltam, és nyílt mert miért ne? Csak egyetlen mozdulat és máris összeakaszthatjuk a létező és nem létező bajszainkat.
- Te mit tudsz, erről az egészről? - szegeztem neki az újabb kérdést. Hogy a nyavalyába ne? Amíg nem akar sarkon fordulni , mondván, hogy elege van belőlem, de úgy éreztem, hogy mindkettőnknek szüksége van a másikra. Egyébként vadász körökben tudvalevő volt,hogy általában a régiségkereskedésekben a vadászatokhoz is hozzá lehet jutni a felszereléseikhez, és, nem ártott jó kapcsolatokat ápolni a városi kereskedővel,ha ő volt egyedül a környéken, szinte helyben… Tudtunk arról, hogy volt például verbéna irtás errefelé, egy vámpír keze nyomán. De arról is ,hogy egy időben verbénás víz folyt a csapokból, hogy mennyire jó öltet volt az! Most is meg kellene csináltatni ezt.

Zene:Not Afraid  ¤  I  Tag: Laurel¤ ¤Note: Atlétában I
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 31, 2015 1:55 pm
Ugrás egy másik oldalra
Bernardo & Gemma
...Elmúló Napok Nyomai...


Néhány lépés választott el tőle. Ahogyan ott álltam és a zajokra figyeltem, tökéletes harmóniába került a világ minden apró rezdülése, és már nem zavarták össze a gondolataimat, már az sem zavarta össze, hogy éreztem őt a közelemben, és azt is tudtam mi a gond, és miért veszélyes ez az egész. Egyszer, még a második világháború alatt volt alkalmam látni miképpen tesz tönkre egy hozzám hasonló vámpírt egy ilyen kötődés, amelytől elgyengült, és ez olyan végzetes lett a számára, hogy a későbbiekben bármit el tudtak nála érni, ahogyan kihasználták ezt az eltévelyedését.Láttam miképpen kötözik ki, miképpen mossák át a bőrét verbénás forró vízzel,miképpen gúnyolódnak rajta, miképpen válik a kezük nyomán a végére tökéletes katonájává a gazdájának. Az örök életért cserébe engedelmességgel tartozunk, az örök életért cserébe odavetjük annak a lehetőségét, hogy valaha is közelebb jutunk egy Bernardo-hoz hasonlatos halandóhoz, aki minden porcikájában ott hordozza annak valószínűségét, hogy karót döf majd a szívünkbe. Vajon ha nem lenne rajtam a gyűrű megtenné? És ha ő nem viselné a sajátját én megtenném? Mindketten tudtuk a választ, mert ott zubogott bennünk, az utolsó porcikánk is ettől volt visszhangos, hogy igen. Már akkor megtette volna bármelyikünk, amikor a házam küszöbét átlépte. Én a családját gyilkoltam az ő bűne a születése volt. Mi volt előbb, melyikünk bűne az amely súlyosabb? Mindenkinek az amit a sajátjának érez. Mégis szüntelen ott volt bennem, hogy nem akarom megtenni, hogy talán már egyre kevésbé akarom elvenni az életét, hogy már egyre kevésbé vágyom arra, hogy üveges és a semmibe révedő tekintetét lássam, ahogyan az éjjeli hold fénye lustán csillan meg benne.Helyette arra vágytam, hogy elmerüljek benne, de azt is éreztem, hogy ez az érzés oly heves, hogy talán az adott pillanatban az erőmnek sem lennék képes parancsolni, hogy tépném, hogy szakítanám, ahogyan ugyanettől az érzéstől vezérelve ugyanezt akarnám én is tőle. Birtokló voltam és akaratos ha kellett és ezt már nagyon régen nem tapasztaltam. Azt hiszem túl sokáig voltam a saját árnyékom rabja, túl sokáig néztem csak a halandókat és irigyeltem el tőlük az egyszerű kis életüket, amelyet oly gyorsan és olyan szenvedéllyel élnek, amely nekem is juthatott volna egykor. Egy dolog volt amiért a friss és nekem ajándékozott vért kedveltem. Mert éreztem az ajkaim alatt zubogni a tömény és semmihez sem fogható életet, amely tele volt emlékekkel tele volt olyan vágyakkal mik számomra már szinte unalomba mentek de nekik ez volt a mozgatórugójuk. Éreztem a szenvedélyüket, a meg nem szűnő akaratot aziránt, hogy tovább örökítsék magukat, hogy szaporodjanak, hogy alkossanak, hogy fennmaradjon a nevük az örökkévalóságnak. Annak az életnek amelyben én térdig gázoltam a vérükben és nem voltam képes csillapítani az éhségemet. Most, amíg ott álltam a bolt ajtajában és hallottam ahogyan a falakon túl zümmög a televízió, hallottam a tányér koppanását az asztalon, neszezést, ruha suttogását, aztán lépteket. Megismertem a mozdulatait, csak ő volt képes erre a fajta mozgásra mint egy kecses vad. És az is volt a szememben jelenleg, mert nem lehetett több, nem engedhettem, hogy ő legyen a gyengém, különben elveszek.Reggel kellett volna jönnöm talán, és követni az első gondolataimat, hogy csak leteszem a táskát és tovább sétálok, hiszen megígértem neki, hogy nem fogom őt keresni, és azt kértem tőle ő is tartsa távol magát tőlem, különben Federico ékszerei okozzák a vesztünket majd. Az egyikünknek kellene engednie egy kicsit talán, az egyikünknek kellene csak engedni a másikat közelebb, de ha én léptem volna ő hátrál bizonytalanul, ha ő az aki mozdul felém, én leszek az akinek villan a tekintete és a vörössége szinte parázsként siklana végig rajta, jelezve, hogy ne tovább. Nem tudtunk bízni egymásban és távolról is játszottuk ezt az átkozott gyilkos táncot, amelyben csak a koreográfiát kellett volna megváltoztatni...valahogyan. Szorítottam a táskát és most valahogyan nem akartam tőle megvállni, mert jól tudom, ha lerakom onnantól nem lesz tovább jogom a közelébe lenni, nem lesz indokom sem miért tenném? Hagynom kéne élni az életét, hagynom kéne, hogy próbálja meg elfelejteni az egész találkozásunkat, de jól tudtam már nem lehet semmit visszafordítani, ahogyan ő is tudta, hogy ha most itt bármit is mondok attól még ugyanúgy vadászni fogok a családja többi tagjára, ahogyan később képes lennék megölni akár az öccsét is.Hát tényleg ennyi lennék én, ez lennék akibe a mestere olyan profin és kiszámítottan ültette a bosszú apró csíráját, amely végül elterebélyesedett és körbefonta a szívemet. Üvölteni tudtam volna a fájdalmas vágytól, hogy hívás nélkül lépjek be az életébe, és üvölteni tudtam volna azért is, hogy ne haraggal, hanem imádattal vonjon közelebb. Megkergültem a közelében mint egy túlhúzott óramű és azt hiszem már régen nem voltam ura a saját érzelmeimnek, amelyet a hasonlóság és a felismerés váltott ki. Nem akartam tőle szánalmat, nem akartam tőle semmit, őt magát akartam. Mégis csak álltam az ajtaja előtt, és amikor megpillantottam viasz simaságú arcomról igyekeztem minél inkább messze űzni az érzelmeket.Lassan csukódtak le a szemeim majd nyitottam ki újra és a látvány megdöbbentett. Halvány volt a bőre szinte teljes kialvatlanságról árulkodtak a karikák a szemei alatt. Óhatatlanul kezdtem fürkészni az arcát és a tekintetem most szokatlanul tompa mégis, szolídan fénytelenül vetült rá, Simogattam őt bár nem lett volna szabad. A táska a kezemben nekicsapódott a lábamnak, és zörrentek benne a holmijai. Rezzenéstelenül fogadtam az invitálást, és nem is kellett megszólalnia: nem szívesen de behívott. Én csak abban reménykedtem, hogy nem csupán a táska miatt, és minél közelebb voltam hozzá, minél inkább éreztem a belőle áradó rezgést, a vérének egyre hevesebb zubogását, éreztem...nemis, inkább tudtam, hogy megtalálta a naplót, hogy olvasta, hogy tudja ki is vagyok. Tudja, de nem akarja elfogadni. Erről tanuskodott a szívének egyre ütemesebb ideges dobbanása, hallottam ahogyan a vére az ereinek csapódik, hallottam a lassú, szinte ritmustalan lélegzetvételét, mint egy félrebicsaklott utolsó sóhaj. Szótlanul csak bámultam rá. Mozdult a kezem, hogy becsukjam magam mögött az ajtót, és a külvilágot, már amennyire erre képes voltam kizárjam innen.
- Amikor legutóbb találkoztunk azt mondtam nem foglak keresni és tőled is ezt kértem, azért hogy megelőzzük ami egy hete történt nálam. Nem jó az energiákkal játszadozni, főleg mert fogalmam sincs mit alkotott Federico. Én csak abban reménykedem, hogy te esetleg megfejtetted....azt nyugodtan elteheted, a gyűrű miatt úgyis képtelen lennél meghúzni- siklott a tekintetem a kezében tartott fegyverre, majd lassan beljebb sétáltam, miközben még mindig kitartóan, szinte pislogás nélkül tartottam szemmel. Nem féltem tőle, hanem féltettem őt. Magától- magamtól- magunktól. Én nem hittem abban, hogy a hasonlóság véletlen lenne, ahogyan abban sem hittem, hogy pontosan ugyanazok a kínzó érzések rohannak meg a közelében amit eddig csak Federico mellett éreztem. Oldalra tekintettem, a hajam göndörödő fürtjei szinte egyszerre mozdultak, és az egyik székre helyeztem a táskát, majd egy kicsit elhátráltam tőle, hagyva, hogy ha akarja akkor nézze meg minden benne van, hozzá sem nyúltam.
- Csengettem mert bár egyszerűen besétálhattam volna amikor nyitva vagy, de nem hiszem, hogy ez jó ötlet lenne. A másik amiért jöttem, hogy ezt visszahozzam és elmondjam....- megakadtam mert úgy éreztem az elmém kettészakad, iszonyatos fájdalmat éreztem ott belül és az ujjamon a gyűrű is  erősebben szorított. Mi az ördög? Hát persze, hazudni próbálok neki...
~...mert hiányzott, hogy lássalak Éjszemű...látnom kellett...~
összeszorított fogakkal, ökölbe csukódó kézzel álltam ellent a szavaknak és nem mondtam ki, nem gyengültem el, nem lehetett még akkor sem ha a fájdalom a csontomig hatolt évszázados keménységen hatolva át szinte ezer tűvel szúrkált. Menten belepusztulok.
-...nem kell félned tőlem...és a családodnak sem. Még. De ezt nem ígérhetem meg végleg neked, egyszerűen nem tudom megígérni.- belül mint kongó kalapács csapódott  a koponyámnak minden kimondott hazugságom és úgy éreztem menten összecsuklom. A kín első nyoma kirajzolódott az arcomra. Szenvedtem a saját hazugságom alatt. Össze kellett szedni magam és minél inkább a tényekre terelnem a beszélgetést, semmint olyan dolgokra amelyek ezeket kiválthatják.
- Gyilkosok vagyunk Bernardo, de vajon ki tett minket azzá? Ki volt az aki miatt jelen pillanatban nem tudok a közeledbe menni, és aki miatt te sem tudsz megölni ahogyan pedig annyira szeretnéd megtenni, ugye? Semmi más nem foglalkoztat napok óta, és talán nem is azért bújod azokat a könyveket, hogy választ kaphass az engem foglalkoztató kérdésre, hanem azért, hogy megtudd miképpen lehet a gyűrűk átkát feloldani és engem elpusztítani, ugye így van Éjszemű?- válaszolnia sem kellett mert tudtam a választ, talán csak a gyenge és gyarló emberi oldalam reménykedett még abban, hogy nem tenné meg, de hiába a remény, ha az elme másképp dönt. Csak néztem őt. Vajon minek lát engem az alapján amit ott olvasott: még mindig ennek akivé váltam, vagy talán már látja mi van maszk mögött, talán képes meglátni ott engem? Ostobaság, egy vámpír voltam, ő pedig egy vadász, nincs ezen mit szépíteni. Ha innen kiteszem a lábam mindketten folytatjuk tovább a saját életünket. Talán ezért is próbáltam minél több percet lopni magunknak azzal, hogy nem akartam elmozdulni onnan ahol voltam.

¤ Music: All the same to me ¤ Note:  40  ¤ Tag: Bernardo©️

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Márc. 30, 2015 10:00 pm
Ugrás egy másik oldalra

Gemma & Bernardo


Elmúló napok nyomai


Az elmúlt napokat szinte álmatlanságban töltöttem szinte és ha lehunytam a szememet, csak egy bizonyos nyári reggelt láttam  magam előtt. Ott volt az ölemben Federico egyik naplója a sok közül. Arról írt, hogy hogyan ébresztette a kedvesét, a Mia Bellissima Principessa-ját. Szerelmes volt, és azt hiszem irigy voltam rá egy kicsit, éreztem az írásaiból áradó szerelmet, említette a gyűrűket is,de arról nem sokat írt, azt írta, hogy készen vannak, s hogy ez kell, hogy megvédje őket attól az árulástól amely szagát szinte érezte a levegőben, de bízott abban, hogy nem árulja el őt az unokaöccse. Kiürült shakerek voltak felállítva a kis kanapém mellett a földön, még mindig fájlaltam a bordáimat, ahányszor úgy mozdultam, mindannyiszor fájdalom nyilallt belém. Figyeltem ahogy a nap felkel, ahogy a szürkületből arany és karmazsin piros, rózsaszín színek veszik át a hold helyét, próbáltam megérteni.
Miként ő elhozza nekem a fényt az éjszakába, úgy hozom el számára is a sötétséget, amely buja és mocskos szerető. A tisztaságával úgy érzem az én lelkemet is megtisztítja, feloldoz és jövőt mutat. Ezt jelenti számomra a gyűrűd, kedvesem! Mely vigyázni fog rád, és rám, kettőnkre!
Ezen a bejegyzésen merengtem, annyiszor olvastam el, hogy szinte beleégett a fejembe.
Lassan a nap elő sugarai is elérték a lábaimat, majd a karomat és körbe ölelt engem is, halk sóhaj szakadt fel belőlem a szoba csendjébe, a disszonáns hangot egyedül a fájdalmas hördülésem okozta, sokat pihentem, és sokat ettem, és mérgemben degeszre piáltam magamat fehérjével.  Nem én lennék, ha nem így tennék, az alkohol nem nekem való. Folytattam a könyvet, szent iván éjen voltak, sötét volt, és jó volt a hangulat, ott majdnem elvesztette a fejét az ősöm, és olyat tett Gemmával, amit eddig nem, nagyon messzire eljutottak. Azt hiszem, most jöttem zavarba életemben először, attól, hogy naplót olvasok, magán naplót, Federiconak is meg volt a maga fantáziája az biztos, nem kellett félteni.  Úgy éreztem, hogy nem illik elolvasnom azokat az intim részeket, de nem bírtam megállni, hogy ne tegyem meg,  jól írt az öreg, olvastatta magát. Jött  következő pár oldal, egy vadászatát mesélte el, még ezen az éjjelen, megpróbálta titokban tartani ezt az egész árnyékvilágot Gemma elől, egyszer majdnem lebukott, és… győzködte magát, hogy el kellene mondja, szenvedett attól, hogy a kedvese csak annyit lát az egészből, hogy a társadalmi korlátok miatt nem lehetnek egymáséi. Nem úri szórakozás volt neki a lány, hanem tényleg szerette.
A napló végén egy tépett papírt találtam, ábrák voltak rajta, vonalak, nem tudtam kivenni, hogy mi lehet, de valaminek a darabja volt. Újra elnyomott az álom, arra ébredtem, hogy fázok, már nem melegít a nap fénye. Ismét hű barátomra és támogatómra pillantottam, a holdra, sokszor segített már éjszaka abban, hogy lássak, ne kelljen lámpával töketlenkednem, persze ez csak teli és fogyó vagy növő holdnál ment, akkor is csak azért ha már vagy még hiányzott belőle egy darab. Magamat is így éreztem most, hiányosnak, összetörtnek, hol növekedtem, hol pedig csökkentem. A bennem tátongó űr és kaotikusság egyvelege csapódott oda vissza a koponyámba, mintha ping-pong meccset játszanék a múltammal és a jelenemmel. Egyelőre döntetlen volt az állás,  bizonytalan is voltam, nem tudtam, hogy hova fogok eljutni. Úgy döntöttem, hogy fel kelek, és megfürdök. Apám még fent volt, mikor végeztem, így ő kente be a családi receptúrával a törzsemet és fáslizta be, nem volt semmi verbéna vagy farkas fű benne, egyszerű gyógynövények, amik együtt még hatásosabbak. Lassan mozogtam, összeszedtem a holmijaimat, és megkértem apámat, hogy vigyen a kereskedésbe, egyedül akartam lenni egy kicsit. Menet közben megálltunk egy hipermarketben, és bevásárolt nekem, még fehérje port és tejet is vett, én addig bent vártam rá a kocsiban. Elaludtam egy kicsit, mert azt éreztem,hogy gurul az autó megint. Nem aggódtam, ha vámpír lett volna, már rég kiszúrtam volna.
Apám sosem volt az a beszédes típus, mindig úgy volt, hogy ha valami gondom volt, megvárta, hogy megemésszem, és ha nem találok megoldást rá, akkor általában hozzá fordultam, láttam rajta, hogy tudja, hogy valami emészt, és kíváncsi is, de békén hagyott, aminek örültem. Nem akartam hogy újabb hazugságokat kapja. Másrészt… kíváncsi lettem az ő naplójára is. Ha nekem is van, neki is, ahogy minden vadásznak a családban, akkor az édesanyámnak is lehetett.
Kaptam egy új telefont is, miután a régi széttört, profik voltunk ebből a szempontból, számítani lehetett efféle balesetekre ezért , voltak otthon pót telefonok.
Vártam, hogy a kis lakásomba legyek. Kellett a nyugalom, és a kiruccanás is jól esett. A másnapot, kint töltöttem a főtéren olvasgatva a napon, továbbra is Federico naplóját folytattam. Mást nem tudtam csinálni, vadász vagyok, de nem gyógyulok hiper, szuper gyorsan, annyira mint a vámpírok.  Itt viszont már én kenegettem magamat, magamtól, és fásliztam is magamat.
Épp reggeliztem, a tévé előtt ülve, és azon filóztam,hogy röpit, vagy teniszt nézzek. A röpiben látványosabbak a csajok, míg a teniszben hangosabbak… és nem tudtam dönteni, mert épp csöngettek. Felmordultam és leraktam a tányéromat a kis asztalra, vámpír! Csöngető vámpír, kora…akármikor! Kócos voltam, de frissen fürdött, a nyakamba ott lógott az öcsém ajándéka. Atlétám, amelyen a kedvenc táplálék kiegészítő cégem logója volt, tejes lett, így azt félre dobtam, és felkaptam egy másikat, egy fekete pólót, az elején egy fénykard volt, a hátulján Yoda, az edző nadrágom felé, jó nem vagyok fekete fetisiszta, de szinte csak ebből a színekből áll a ruhatáram. Anya volt mindig aki becsempészett egy -egy színeset, egy hippiset, vagy Star Warsosat, yoda volt a kedvence és nekem is : Az erő veled van!
A konyha szekrényem felső polcáról kivettem a fagolyós pisztolyt, és lassan elindultam lefelé, ez valami rossz vicc lehetett… Óvatosan siettem le a földszintre, és mivel tudtam, hogy itt csak a kereskedés részbe jöhetnek, előbb kinyitottam a pult mögötti ajtót, ami mögött álltam, és vártam, a küszöbtől biztos távolságra kiléptem, és körbe pillantottam, az ajtó oldalai mellett is, tiszta és tiszta. Ha nem lett volna biztonsági üveges, és befelé átláthatatlan az ablak, akkor még tisztábban láttam volna az alakot aki az ajtó túloldalán állt. Mit keres nála a táskám?! A táskám! A rohadt életbe! Hiszen, nála maradt! Megígérte! Megígérte, hogy nem keres soha többet! És, én sem őt! Biztos csak vissza hozta a táskámat. Igen… hisz mi másért lenne nála? Beletúrtam az  boci félre nyalta hajamba és vettem egy nagy levegőt, a kezemre pillantottam, a gyűrű rajtam volt, most… csak ki kellene nyitnom az ajtót… Borotválkoztam is, már túl majom kinézetem volt, de mi a francért foglalkozom én ilyennel?! Kihúztam magamat, amennyire jelen állapotomban tőlem tellett és mezítláb sétáltam oda az ajtóhoz, előtte leakasztottam a kulcstartóról a kulcsot, ami a privát részre volt felszögelve.  Hunyorogva nyitottam ki az ajtót, és félre is álltam, most én festhettem úgy mint egy vámpír, egy stukkeres vámpír, aki a föld felé tartja a fegyverét, a háta mögött, mégis csak emberek járnak ki az utcán, rontaná a bolt renoméját, ha látnák, hogy így üdvözölöm a vendégeiket.
- Micio! - fújtattam fel halkan. - Minek köszönhetem, hogy egy teljesen publikus helyen csengetsz? Igaz, zárva vagyunk, de ide könnyedén bejuthattál volna. - intettem befelé, hát igen, amit egy Auditore megtanult elsőként, még szinte az anyatejjel szívtuk magunkba, hogy ha egy ismerősöd kézjelre nem akarj jönni , hiszen a beinvitálásnak is van egyetemleges kézjele, akkor állj meg az ajtótól néhány lépésnyire és vedd szemügyre a hozzád látogatót. Csakhogy… ez a szabály nem élt, ennél a résznél. A táskámra siklott a pillantásom,nem akartam elvenni, azonnal.  Hiába olvastam róla az ősöm könyvében, és hiába láttam egy apró kis vázlatot róla, ami egyébként ott pihent minden egyes könyvben mintegy könyvjelzőként, mert nem tudtam elhinni, hogy a kép gazdája ez a megátalkodott család gyilkosos nőszemély. Másrészről, ő is ennek gondolhat engem… vagy valami olyasmi. Hiszen, nem én követtem el azokat a dolgokat ellene. Ha a mozdulatra sem jött beljebb, megálltam és türelmetlenül pillantottam végig rajta ismét.
- Ha befáradsz, csukd be magad mögött az ajtót. - igen, bár hangszigetelt a dolog, a kulcs kattanását lehetett hallani, amikor elfordítottam a zárban. Noha nyugodt voltam, a szívverésem árulkodhatott arról, hogy valójában tanácstalan és izgatott, na meg bizonytalan is vagyok, bár, igyekeztem magabiztosnak látszani, hiszen nálam van a fegyver. Elgondolkodva pillantottam Gemmára, ki tudja hanyadszorra, mert még mindig az eszemben voltak Federico leírásai, erről a lányról, akkor lányvolt, most vámpír, kész ennyi Bernardo, nincs több! A rokonaidat gyilkolja évek óta, ennyi! Ne gondolj bele többet mint ami, egyébként is egyértelmű, én gyűlölöm, és rühellem azért ami, a másik pedig szerette mert ember volt, na ez a része érdekelt igazán, milyen lehetett az a karót nyelt vámpír, amikor még ember volt…


Zene: No Love¤  I  Tag: Gemma I Note: Sírok  
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 29, 2015 8:15 pm
Ugrás egy másik oldalra
Bernardo & Gemma
...Elmúló Napok Nyomai...


Napok múltak el úgy, hogy csak ültem a nappalim kietlen nyugalmában és csak bámultam az asztalon az itt hagyott táskát. Beleszagoltam a levegőbe, és még éreztem intenzíven az illatát, ha pedig nagyon meg akartam magam győzni akkor hallottam miképpen ver a szíve egyre erősebb ritmust, amelyet a félelem, a bizonytalanság és az ismeretlennel mindenáron való szembenézés mozgatott. Bátor volt azt meg kell hagyni, ugyanakkor nagyon ostoba is, hiszen mindenféle felesleges vérveszteség nélkül törhette volna ki egy gyermekem a nyakát a lakásom árnyékából. Nem tudtam eldönteni, hogy megóvni akarom, messze űzni, vagy magamhoz vonni immáron örökre, ahogyan azt egykor Federicoval kellett volna tennem. Egy szerelem az örökkévalóságnak. De valóban ezt az életnek nem nevezhető könyörtelen és állandó éhséget akarnám neki szánni? Amikor szinte a bőre alatt érzi, miképpen vágyakozik szüntelen a friss vörös éltető nektárra, az emberek mámorítóan édes vérére. Belehaltam minden egyes alkalommal és újjászülettem, mintha a fényre érkeznék meg, egy állandó és véget nem érő körforgás apró kis darabjaként. Semmi voltam az univerzumban és minden egyszerre. Én voltam az akit még láthatsz, akinek még vörös ajkaira siklik az elkerekedő szemeidnek utolsó sugara, és látod ahogyan a telihold megvillan a szemfogaimon. A bőröd akár egy vékony hártya, szakítom át és néha azt hiszem túl mohó is vagyok. A vadászat volt az életem, elvettem, hogy élhessek, hogy utána bűnös árvaként essek össze az otthonomba és üvöltve átkozzam az istenemet, ha létezik egyáltalán. Nem tudok neki ellenállni, nagyjából azóta nem, hogy a mesterem nincs mellettem és pontosan azóta vagyok egyre gyengébb. Elengedte a kezem, pedig én fogni vágytam volna szüntelen. A vére adott nekem új életet, a vére volt amely felemelt a vére amely elhozta számomra ezt a torz és kegyetlen megváltást. Csak ültem a nappaliban, a vékony kandallóból kitáncoló fények gomolygó árnyékában bújtam meg és a táskát figyeltem, azt hiszem lassan fél napja. Az éhségemet reggel csillapítottam egy közeli klubban, ahova önkéntes fetisiszták jártak, akik már csupán attól a mennyekben voltak ahogyan a csuklójukra tapadtak az ajkaim, mohó kígyóként tekeredve rájuk és néhány cseppet ellopva a halandóságukból a saját magam számára. Csak azt vettem el amit adtak, de néha nekem is éreznem kellett miképpen reccsen az érintésem alatt az érzékeny emberi hús, miképpen szívom magamba az emlékeik egész tárházát, iszom ki a könnyeiket és vonzom magamba a nevetésüket, a vérük fémes íze eltelített, én mégis édesnek éreztem a legédesebb falatnak amit csak valaha kóstoltam. Hallom ahogyan nyögnek és ez számomra olaj a tűzre még inkább magamnak akarom, még jobban belemélyedek szinte már eggyé válok velük. A szívük kóbor ritmusa ott dobol a dobhártyámon, és szinte táncolni kezdenek az izmaim erre az őrjítően erotikus dallamra. Abban a pillanatban, abban a felemelő pillanatban mikor az utolsókat szívom ki belőlük egy rezgő és kielégült sóhajjal ajándékozom nekik a gyönyört azért amit ők adtak nekem cserébe. Így is működhetett az emberekkel, nem hiszem, hogy ezzel bárkinek is ártottam volna, mégis utána a szégyen elterült az arcomon és legszívesebben a kopogó, megváltó esőben áztattam volna magam, hogy mossa le rólam a századok alatt rám rakódott szennyet. Mióta vele találkoztam, mióta tudom, hogy pontosan ki ő, mióta tudom, hogy soha nem lennék neki képes ártani, mióta tudom, hogy ez az egész átkozott életem erre ment ki, erre az utolsó küzdelemre, azóta még inkább szenvedek, mint a kivert kutya. Őt akarom, szeretném rávetni magam, de nem azért hogy bántsam, és nem is a vére kell, hanem a teste melege. Ám azt is tudom, hogy ezt nem tehetem, ahogyan nem mehetek a közelébe, mert a gyűrűmből áradó energia egyszerűen felemészt. Akarom őt de nem lehet, nem tudom megtenni, mert fájdalmat okoz. Éreztél már valaha olyat, hogy minél inkább fájdalmas valami, minél inkább taszít el magától, te annál inkább vágyódsz utána, annál inkább akarod, annál inkább kell neked? Valami, amit nem kaphatsz meg, ami ennyi idő után is felkelti az érdeklődésed és nem vagy képes semmi másra gondolni csak rá? Ültem a karosszékben és még mindig az árnyékok rabja voltam a gyatra fények között. Úgy éreztem ez vagyok az életemben is. Csak folyton vánszorgom az emberek ragyogása után, én egy megkopott század törvénytelen gyermeke, akit itt felejtettek. Nem tudom mennyi ideig bírtam volna még eltelítődni az illatában, a gondolatban, hogy van valami belőle, ami itt maradt velem. Federicot láttam, az ördög vigye őt láttam azokban a szemekben, hát miféle megátalkodott tréfa ez? Kezemben a kristálypohárban vöröslő ital nem vér volt, hanem konyakmeggy, rubintosan csapódott neki a pohárnak és én a homlokomhoz érintettem, majd vártam…még mindig vártam. Egy hete ültem itt ezzel a holmival, egy hete mentem el és tértem vissza hozzá, mintha egy darab lenne belőle, pedig tudom, hogy nem maradhat velem, hogy nem tarthatom meg, de nem tudtam miképpen adhatnám neki vissza, miképpen mehetnék úgy a közelébe, hogy megértsen, hogy higgyen nekem: nem akarom bántani. Már nem, őt nem. A családja…a családjáról nem tudom ezt mondani, nem mondhatom, és jól tudtam amíg ez így lesz nem fog elfogadni. De talán nekem már az is elég lenne, ha ott állhatnék a háza előtt akár minden nap. Visszalopott múltbeli emlékek egy táskába zárva, itt a nappalimban. Lassan tettem a kis szekrénykére a poharat, nem tudom megmondani, hogy mi vitt végül az elhatározásra hogy mitől mozdult végül a lábam és egy mély sóhaj kíséretében úgy döntöttem megteszem. Talán…talán egyszerűen csak leteszem a küszöbre, becsengetek és aztán már ott sem vagyok. De látnom kell…nem tudok így tovább menni, egyszerűen csak egy percre, csak amíg egy időre elraktározom attól a szenvedélyes haragtól lobogó tekintetét. Ő rám volt dühös, Federico egykor a családjára. Lám így harap saját farkába a kígyó, az Auditore család átka egy leány miatt, akinek annyi volt csak a bűne, hogy az elsőszülöttbe szeretett bele. Bosszúm talán itt ér véget, ebbe a poros kisvárosban, ahol nem vagyok képes csak egyszerűen elvenni az életét annak, akinek meg sem kellett volna egykor születnie. De már nem csupán az életét akartam kímélni, hanem megismerni, megtudni ki ő, hogy miért ez a hasonlóság. De még nem gyűrtem le magamban teljesen a haragot, noha a közelébe sem voltam képes férkőzni.
Az utcán visszhangtalan lépteim szinte maguktól vittek a késő délutáni lenyugvó nap esőfátyoltól nehéz sugarai között. Nem figyeltem a körülöttem rohanókra, mintha a világnak csupán egyetlen pontja létezett volna számomra ebben a pillanatban, a vadász régiség boltja, ahova bemehetek, csak az otthonába nem. De úgy döntöttem nem teszem meg, amíg ő nem hív…még oda is. És a kíváncsiság nem tagadom ott buzgott bennem, hogy mit derített ki rólam, hogy megtalálta a festményt rólam és Federicoról, arról az utolsó boldog nyárról a búzamezők között, ahol a hajam szőkesége szinte elveszett az érett kalászok vidáman bólogató tengerében. Akkor még tudtam nevetni…akkor még tudtam szeretni. Most már csak életben akarok maradni. A bosszúm és a haragom felemésztett. Vajon visszakaphatok még valamit magamból? Vajon ennek a fiúnak a lénye, a gyűrűje, az egész átkot amely rajtunk nehezedett mázsás súlyával, vajon képes lesz bármi is feloldani? Már nem láttam magam előtt semmit csak azt a boltot, ahova el akartam jutni, kezemben elfehéredő és szinte élettelen ujjaimmal szorongattam a táskáját. Nem néztem bele, csak azt a shakeres poharat raktam vissza, amit elmostam. Nem tudom miért csináltam, azt sem, hogy miért hozom most ezt vissza neki, de ha őszinte akarok lenni, akkor itt nem is a táskán van a hangsúly, hanem rajta: Bernardo. Már megtanultam a nevét, már megtanultam, hogy sok dologban hasonlít de éppen annyiban is különbözik Federico-tól. Kezem a csengőre siklott, és bár tudom bemehettem volna, de megfogadtam, nem teszem amíg ő nem hív. Vártam….rá vártam.

 

¤ Music: What I've done ¤ Note:  ¤ Tag: Bernardo
©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 28, 2015 9:20 pm
Ugrás egy másik oldalra

Bernardo & Laurel
Sok mindent csinálunk, amit nem kéne, de nem azért csináljuk, mert rosszak vagyunk; azért csináljuk, mert nem tudunk magunkon uralkodni; azért csináljuk, mert emberek vagyunk.

A szavai immár egyértelműsítik, hogy jól sejtettem... látja a jelet a kezemen, tisztában van azzal, hogy ki vagyok, ahogyan ezek után már én is tudom, hogy ő ki. A kicsit előkandikáló tetoválás arra utal, hogy nem csak egy esetleges jelöltről van szó, hanem ténylegesen egy vadászról, akinek már aktiválódott a képessége, és aki már tisztában van azzal, hogy kicsoda és még olyan családba is született, ami ezt támogatja. Szerencsés... az én családom nem ilyen, még csak távolról sem, de végül elfogadták, mert nem nagyon volt más választásuk.
- Szóval, ha meg tudod szerezni... eljöhetek és megnézem, de nem vihetem el, ez lenne a lényeg? - nem igazán tetszik ez nekem, főleg mert olyasmi is lehet abban a könyvben teszem azt elrejtve, amit miért akarnék mindenkinek megmutatni csak úgy? Nem is ismerem őt, nem kell mindent az orrára kötnöm. Bár kétlem, hogy meg tudnám győzni arról, hogy szimplán csak jótékonykodjon velem és egyszerűen legyen kedves... kb. esélytelen. Vadász, ahogyan én, nem fog megbízni valakiben csak úgy simán.
- Lehetséges, amennyiben vérfarkas méregre sincs szükséged a bolt árukészletéhez. - vagy egyébhez. Hát na ez az amit annyira nem könnyű megszerezni. Leteríteni egy átváltozott vérfarkast veszélyes mulatság, nekem sem innen van. Egyszerűen csak egészen jó üzletet sikerült kötnöm egy fogjuk rá egészen kedves hibriddel... már ha egy ilyen veszélyes lényt kedvesnek titulálhatunk egyáltalán. A kérdésére a tekintetét követve a tetoválásomra siklik a tekintetem.
- Néhány éve. Hát a tieid? - akkor játszunk nyílt lapokkal, hiszen már így is úgyis evidens, hogy miféle a másik, kár lenne úgy tenni, mintha nem így lenne. Én azért még nem megyek át ennyire lazába, sosem szoktam az lenni, valahogy... jó ideje nem megy ez már. A feszült tartás mindig megmarad, de egy vadász akkor marad életben, ha mindig felkészült. Túl sok mindent láttam már ahhoz, hogy igazán el tudjam engedni magam. A kérdésére mégis elmosolyodom. Halványan csak, a magam módján, de... kezdő lehet még, hogy ilyen érdeklődő, főleg, hogy ilyen nyíltan teszi ezt. Kemény világban élünk, nem minden fekete és fehér, nem mindenki barát vagy ellenség... sok az átmenet, épp ezért kell óvatosnak lenned minden körülmények között.
- Kontroll... kontrollálnod kell és persze elég gyakran kielégíteni a vágyat, hogy végezz egyel, és már nincs is gond. Sokat öltem meg... már jó ideje nem számolom. - már az előtt is ezt csináltam, hogy az egész aktiválódott, csak akkor még jóval nehezebb dolgom volt, tehát mondhatni nem volt új nekem ez az egész, maximum a késztetés, a mélyről jövő vágy, a maró ösztön, ami arra sarkallt, hogy tegyem meg minél előbb és minél gyakrabban. De ezt is vissza lehet fogni, mint bármit. Végül is olyan, mint egy szenvedély, mint a dohányzás, vagy az alkohol utáni vágy. Csak meg kell tanulnod kezelni, netán helyettesíteni valami mással és akkor már sima ügy. Nekem sem ment azért olyan könnyen, de már jó ideje gyakorlom, hogy ne öljek meg minden szembe jövő vámpírt, főleg akkor, ha netán olyan jól fizető feladatot kapok, amikor nem ez a dolgom.
- Tehát az első, és aki átadta neked? Nem ismerted, nem mondta el, hogy mi ez az egész? - na nem mintha én olyan sokat tudnék róla. Épp azért kellene az a könyv, épp azért vagyok kíváncsi, mert jó lenne még több információ. Azért lássuk be én is kíváncsi vagyok sok mindenre, mint ahogyan ő is, maximum én jóval gyakorlottabb vagyok már nála. - Mennyit tudsz egyáltalán? - ez a nagy kérdés. Vajon tisztában van azzal a cseppnyi kis előnyünkkel, hogy hatásos fenyegetés lehet egy vámpírnak, ha megpedzegeted, hogy ha megöl, akkor tuti, hogy magaddal rántod kínok kínja között? Azért ez nem rossz aduász, bár persze akad, akire nincs hatással.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 26, 2015 7:40 pm
Ugrás egy másik oldalra

Laurel & Bernardo


Happy Day

Hunter's Mark


- Rendben, Laurel, én Bernardo vagyok. - biccentettem mosolyogva és visszasétáltam a helyemre, beálltam a pult mögé, és tenyérrel letámaszkodtam a pultra, nem kérem, ez nem mans fit volt vagy Anrold Challange, egyszerűen így szoktam, lazán és könnyedén rátámaszkodni a pultra. Éjfekete szemeim végig követték Laurel mozdulatait és felsóhajtottam.
- Vadász, az ajtó zárva van, most már nyugodtan beszélgethetünk, nem kell ennyire rébuszokba csomagolva társalognunk. Az egész helyiség hangszigetelt, pontosan az ilyen üzletek lebonyolítása végett. - hangszigetelt volt a boltocska, ahogy a ház többi része is, ha idebent ordítana valaki halál hörögve, senki nem hallaná meg, és… azt se ha épp az emeleten húzók meg valami csinos szőke bőröndöt.
Felvontam a szemöldökömet, elgondolkodva pillantottam a jelre, majd Laurelre.
- Megeshet, hogy tudunk szerezni, de semmiképp sem eladó… ha megmondanád esetleg, hogy mit keresel konkrétan, akkor utána tudok nézni. - fintorogtam és tártam szét a karomat szinte tehetetlenül.
Nem, semmiképp sem adnánk oda, ha meg is találom, volt mit keresgélnem egyébként is a családi archivumban, és a nagybátyám halála óta nem nyitottam ki a ládáját, talán ideje volna nem? Felegyenesedtem,  és végig simítottam a karomon, a jeleim a könyökömig értek.
- Ha meghagyod a telefon számodat, értesítelek ha megtaláltam, vagy van róla értesülésem és egyébként sem tudnál olyasmit ajánlani, szerintem… ami megfelelő ellenérték lenne, mind eszmeileg, mind tárgyi értékben. - beletúrtam a hajamba kíváncsian pillantottam Laurel kézfejére.
- Mióta vannak meg? - böktem a keze feléje a fejemmel. Kíváncsi voltam és a zárkózott tartásomból is engedtem, vissza támaszkodtam a pultra.
Mesélt a nagybátyám más vadászokról, de tényleg ez a nő volt az első azóta, hogy megkaptam a tetoválásaimat én is. Kíváncsi voltam, nagyon is.
- Hogy nem robbansz szét a vágytól és mennyit öltél már meg? - kíváncsiskodtam, lehet, hogy túl mélyre mentem, de… érdekelt, hogy ő milyennek élte meg a saját változását. Én fokozatosan, vadászat közben tapasztaltam meg, milyen az, ha megölök valakit és mennyire elborult az agyam, szinte félőrültként állítottam be haza, apám tudta, hogy mi történt. Komolyan, még a fürdésben is segített, először ruhástól, majd félmeztelenre vetkőztetett, a víz ezután helyre hozott, nagyjából. Mikor felbosszantott, rácsaptam a csapra, ami ketté tört, ez térített észhez, azóta duplán odafigyelek magamra, legalábbis igyekszem. Ezért is jógázom, és próbálom megtalálni magamban a harmóniát, és levezetni ezzel-azzal a feszültséget. Odakint elhaladt előttünk egy autó, és labdázó gyerekek is rohangásztak és a tükrös üvegbe bámultak és vágták a fejeket, csak megforgattam a szemeimet a mókázást látva. Legszívesebben kint lettem volna a parkban, vagy jártam volna a várost, a megfelelő terem végett. Nem akartam új házat építeni, mert az költségesebb lehetett volna, mint mondjuk újra kábelezni, és átnézni a vízvezeték rendszert, bár… ki kellene kérnem egy építész mérnök tanácsát. Ráadásul a bankban is el kellene mennem, hogy beadjam a pénzemet, valamint azt is megtudjam, hogy mennyire kamatozott már eddig ami bent volt.
- Bocsáss, meg… csak… te vagy az első… - kerestem a szavakat, hogy minek hívjam magunkat. Vadász igen, de nem egyszerű vadász, bár ezt sem lenne jó hangoztatni, hogy közünk van a Testvériséghez. - hozzám hasonló. - persze, másokkal találkoztam már, mint a családom tagjai, sima vadászok. - Szóval, ha túl kíváncsi lennék, vagy bármi,szólj rám, hiszen alig ismerjük egymást….- tártam szét a karomat, és Laurelre mosolyogtam.

Zene:Not Afraid  ¤  I  Tag: Laurel¤ ¤Note: Atlétában I
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 20, 2015 8:39 pm
Ugrás egy másik oldalra

Bernardo & Laurel
Sok mindent csinálunk, amit nem kéne, de nem azért csináljuk, mert rosszak vagyunk; azért csináljuk, mert nem tudunk magunkon uralkodni; azért csináljuk, mert emberek vagyunk.

Nem vagyok benne biztos, hogy minden meglesz majd itt, amire szükségem van, de meglátjuk. Akad olyasmi is, amire vajmi kevés esély van és persze nem igazán rendelkezem nagy vagyonnal, de... esetleg hajlandó vagyok egy kis vérfarkas méregtől megszabadulni, azért azt nem olyan könnyű beszerezni, nem mindennapi árul és ebben az üzletágban azért szerencsére nem ritka az, hogy a cserét is elfogadják, ha az ember elég jó árut tud biztosítani a másikért cserébe. Mindenesetre úgy fest, hogy a fiatalember legalább illemtudó, bár nem tudom megállni, hogy ne mosolyodjam el, amikor asszonyomnak szólít. Hát tényleg olyan asszonyom kinézetem van? Nem gondoltam volna.
- Talán inkább kisasszony, de a Laurel is megteszi és akkor a túlságosan formális megszólításoktól is eltérhetünk. - javítom ki végül. Nem vagyok én úri kisasszony, hogy minden áron ragaszkodjam hozzá, hogy ilyen kacifántos megszólítással szóljon hozzám. Egyszerű családból származom és egyszerű lélek is vagyok úgymond, nincs szükségem semmi bonyodalomra, csak kell néhány dolog és már tovább is állok. Így is épp elég dolgom van, finoman szólva is összejöttek a dolgok. Meg kéne oldanom az ügyet, ami miatt a városba jöttem, aztán itt van ez a régi eset, aminek még nincs vége és most már be kell fejeznünk rendesen Duncannel és... az a kis apróság, hogy van egy vámpír, akit pusztán személyes bosszúból szándékozom eltenni láb alól. Úgyhogy... nem unatkozom.
Amikor kiér a pult mögül azért jobban is megnézem magamnak. Futólag szúrom ki a tetoválás alját, ami... persze még akármi lehet, egyáltalán nem biztos, hogy arról van szó... amiről lehet szó. Az azért nincs rám túl jó hatással rám, hogy bezárja az ajtót. Automatikusan feszülnek meg kissé az izmaim. Hát no... épp elegen szeretnének halottnak látni, természetes, hogy nem bízom meg az idegenekben, akik ajtókat zárogatnak. De egyelőre semmit sem teszek, van abban is ráció, hogy nem akarjuk, hogy bárki is betoppanjon.
- Érdekességeket... ritkaságokat, amiket egy átlagos üzletben ritkán lehet fellelni. - látom én, ahogyan a kézfejemre siklik a tekintete és látja is rajta a jeleket... akkor az elég sok mindent elárul róla, akkor ő is vadász, ő is pont olyan, mint én. Nem sokakkal találkoztam még a fajtámból, nem is vagyunk sokan. Az egyedüli az a fickó volt, akitől megkaptam a képességet mondhatni. Pár nappal az után halálozott el, hogy találkoztam vele, és az elején nem is volt egyszerű megértenem, hogy mi is történik. Követem őt, először csak a tekintetemmel, aztán szépen utána indulok. Halk hümmögés csak, amit kezdetben hallatok, és csak csendben figyelek a szavaira. Értem én az időnként megbújó célzásokat, legalábbis néhol, mintha ilyesmit vennék ki, de... egyszerű tapogatózás ez, a részemről is. Nem csaphat az ember csak úgy a közepébe ilyen esetben igaz?
- Az éj lényei ellen elég jól védekezem, amire szükségem lenne most az... egy könyv. Elég régi, bőrkötéses, és egy jellegzetes jel van a borítóján, talán... látott már ilyet. - és ennél a pontnál nyújtom felé a kezemet, pontosabban a kézfejemet, mert ha látja azt, amit látnia kell, akkor ez már sokat mond majd arról, hogy kicsoda is pontosan és ebben az esetben egy fokkal talán nyíltabban is beszélhetek vele. A könyv pedig nem kamu, meg akarom találni, és talán egy ilyen helyen esélyem van, hogy megtaláljam. Egyszer hallottam csak róla, de... talán fontos információk lehetnek róla a mi fajtánkról. Talán itt pihen valahol és ez a fickó még csak azt sem tudja, hogy mi is bújik meg benne, hiszen... egy átlag ember nem láthatja. Ha olyan szerezte meg, aki nem közülünk való akkor nem fog találni benne semmi érdekeset, csak unalmas kifejtéseket, unalmas régi témákról.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 17, 2015 12:38 am
Ugrás egy másik oldalra

Laurel & Bernardo


Happy Day

Hunter's Mark



Kár, hogy nem fogadok, már biztos megnyertem volna egy nagyobb összeget, mert… most is megjósoltam , hogy melyik csapat fog nyerni. S lám… igazam is lett. Hogy én ezt mennyire imádom, csak rá kell néznem a tagokra, és meg is tudom saccolni, persze nagyrészt szerintem mázli az egész, vagy jó a beleérző tehetségem. Vagy akármim. Mindegy, nem ez a lényeg, magamnak halkan örültem és ujjongtam fel, túl voltam az ebéden, és épp levezetésnek a shakeremet rázogattam, a hangra felkaptam a fejemet, és kinéztem a pult mögül. Rajtam csak egy fekete rövid ujjú, V kivágású póló és fekete nadrág volt, felegyenesedtem, és végig mértem a belépőt, a pillantásom a kézfejére vándorolt, de nem tudtam, hogy az most igazi, vagy…? Tetovált, úgy igazi, hogy úgy értem, vadászosan igazi… ?
-Üdvözlöm, az Auditore Régiségek szerény kis boltjában, asszonyom, a nevem Bernardo és... mindjárt kiderítjük, hogy a kedvében tudok-e járni...
Megköszörültem a torkomat és lassan sétáltam ki a pult mögül, sosem villogok a magasságommal, de a százkilencvenet verem és elgondolkodva túrtam bele a sötétbarna hajamba, és ha már itt tartunk, az egészség mániámmal sem villogok, de az olyan ösztönös dolgok, mint a shakerem kézközelben tartása, azzal már ki szoktam készíteni egyes embereket. Mindegy, szóval helyes kis fekete, nem félre értés ne essék, én nem rasszista vagyok, csak egyszerűen ennek a vendégnek fekete a haja és pont, itt le is zárnám a témát. Elgondolkodva biccentettem, és kiléptem a pult mögül, elindultam az ajtó irányába szép lassan. Nekem, egyébként a jobb karomon rajzolódott ki a jelem, épphogy eléri a rövid ujjú póló szegélyét.
- Az… - a tekintetem ismét a nő kézfejére villant. - Attól függ, hogy mit keres. - óvatos voltam, amióta megkaptam a jelet, nem találkoztam vadásszal, hiszen bár mesélt róla nekem a nagybátyám, ő volt az egyetlen és az utolsó, de… amióta én is vadász lettem, szóval igen, ő az első igazi vadász rajtam kívül akivel találkozni fogok? Az összes boszira, Bernardo, ne ragozd túl, ennél is jobban!
- Vannak tárgyaink a katalógusban, amelyeket nem igen tárolunk itt, biztonsági okokból, de vannak kisebb értéktelenebb dolgaink is. - folytattam a sétát az ajtóhoz, és amint oda értem, kulcsra zártam, valami azt súgta, hogy ha vámpír vadász, akkor nem egy Lajos korabeli toalett asztalra kíváncsi. Átfordítottam a zárva táblát is és igen, az ablak üveg biztonsági üveg, be nem lehet látni, ellenben ki annál inkább. Fő a diszkréció, ha a vásárlóinkról van szó.
- De, ha nem a régiségek érdeklik, úgy kérem ne kerteljen, hanem térjen a lényegre. - sétáltam vissza a pulthoz, pár lépésnyire a vendégtől haladtam el, nem vámpír volt, ezt már éreztem volna akkor amikor befordul a sarkon. Hiába láttam a tetoválást, nem rohanhattam le azonnal, a vállait elkapva és rázhattam volna meg a levegőben, hogy tee figyelj már, tényleg az vagy aminek gondollak?
Mert, egyébként igen érdekes dolgokat árultunk a megfelelő rétegnek, verbénába, vagy farkasölőbe áztatott kötelek, mindezek ilyen spéci légmentes zacsiban, amik nem engedik ki magukból a nedvességet, és még pár apróság,hogy a legfontosabbakat ne is említsem, majd rá térünk, ha tényleg az a kínálat érdekli. Egyébként pedig csinos a cicus pofija, és biztos sokat is tudna mesélni. Igyekeztem minél természetesebbnek venni, hogy nem mi van ha ő nem is látja a jeleket a karomon? Mert… amikor megjelentek, eleinte mindenhol azt lestem,hogy látja-e valaki ,de aztán rájöttem, hogy a mesék igazak, csak leendő jelöltek és már beteljesedettek láthatják. Na jó, egy picit igenis be voltam zsongva, de ezt azt hiszem jól álcáztam. Előzékenyen és bátorítón mosolyogtam.
- Olyan dolgok érdeklik esetleg, amiket bizonyos dolgok ellen igen hasznos és könnyű lehet alkalmazni, az éj leple alatt? - rendben, hallottam én már fényes nappal sétáló vámpírról, de még nem láttam egyébként és beszélnek megbűvölt tárgyakról is, ki, vagy milyen elcseszett boszorkány lehet, aki készít egy napjáró gyűrűt egy vámpírnak. Na az olyanokkal nem akartam összeakadni. Mert ezek az emberség látszatát próbálják kelteni, beilleszkednek és befurakodnak közénk, de elég egy csettintés az agyukban, átkapcsol a kapcsoló és máris lemészárolják a fél szomszédságot. Csendes , évszázados,vagy pár éves örültek.Egyébként pedig rébuszokban, de próbáltam kicsalogatni a nőt a zsákból, hogy tényleg könnyebb legyen a társalgás, ha jele alapján jól ítéltem meg.


Zene:Bad Boys  ¤  I  Tag: Laurel
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Márc. 13, 2015 8:03 pm
Ugrás egy másik oldalra

Bernardo & Laurel
Sok mindent csinálunk, amit nem kéne, de nem azért csináljuk, mert rosszak vagyunk; azért csináljuk, mert nem tudunk magunkon uralkodni; azért csináljuk, mert emberek vagyunk.

Kell pár dolog és tisztában vagyok vele, hol lehet beszerezni, de... ez csak egy része. A készleteim még elég jól állnak és a Caesartól beszerzett vérfarkas méregből is elég sok van még, úgyhogy nem lehet egy szavam sem, elég jól állok igazság szerint. Már csak az a kérdés, hogy kelleni fog-e a plusz készlet, de most nem ez a lényeg. Miután Justin betoppant hozzám, már végképp nem kérdés, hogy tennem kell azért, hogy rendesen felvértezzem magam... magunkat. Nem gondoltam volna soha, hogy egyszer csak benéz hozzám, és szívességet kér. Régen találkoztunk, túlságosan régen ahhoz, hogy ez felmerüljön. Az már régen rossz, ha senki máshoz nem fordulhat, csak hozzám. Mármint neki és... kicsit persze nekem is, hiszen mégis csak lenne saját dolgom is, és nem csak az övével akarok foglalkozni. De amilyen jó szívem van, tudtam volna nemet mondani egy régi barátnak? Arról nem is beszélve, hogy a lányom... apja. Ha egyszer úgy döntök igazat adok Nyxnek, ha azt mondom, talán bemutatom neki - bár tuti kiakadna... kiakadnának mindketten -, akkor jó lenne, ha nem csak a halott apjáról kellene beszélnem neki, hanem tényleg meg is ismerhetné.
De ez most nem annyira lényeges. Gyors léptekkel vágok át a kis sikátoron. Szeretek nem a főutcán közlekedni, ott túl sok figyelmet vonhatok magamra, és jó eséllyel már így is akadnak olyanok, akik tisztában vannak a városban tartózkodásommal és nem épp barátilag akarnának elcsevegni... inkább csevegni sem akarnának. Jobb, ha óvatos vagyok és az árnyak között járok. Amikor elérem a bolt bejáratát még kicsit körbe is nézek, csak aztán nyomom le a kilincset és lépek be. Nem jó, ha bárki is tudja, hogy merre járok, és nagyon remélem, hogy a bolt is elég jól védett ahhoz, hogy ne lásson be kintről senki, nem lenne hasznos. Első körben persze csak kicsit körbenézek, felmérem a terepet, hogy vajon olyan-e a készlet, mint amilyennek lennie kell. Meglátjuk, nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a hely olyan, ami kell nekem, de azért reménykedem benne. Csak jól kell kérdezni, hogy ki is derüljön.
- Elnézést... lenne néhány kérdésem pár különlegesebb tárgy ügyében, tud ebben segíteni? - már messziről is elég fiatalnak tűnik a fickó, és ha jól láttam, akkor tv-t is nézett, ami nem túl bizalomgerjesztő így elsőre, de hát majd meglátjuk, hogy mi lesz még ebből. Ha nem válik be az A terv, hát keresek egy B-t, vagy tovább fejlesztem az A-t, nem vagyok az a típus, aki egy könnyen feladja. Azért megnézem magamnak a pasast, mert mégis csak érdekel, hogy miféle lehet. Fiatal, ami nem jó jel, akkor nem elég tapasztalt, hogy ismerjen olyasmit, ami engem érdekelhet, de... azért reménykedem. Egyébként első ránézésre engem átlagos sötét bőrű nőnek láthat. Az öltözékem sötétebb tónusú, bőrkabát, fekete póló alatta, közepesen vastag pulcsival. Csak a csuklóm alól lóg ki a jellegzetes tetoválás széle egy egész kicsit. Jellegzetes annak, aki látja, mert hát az emberek nagy része sosem szúrja ki, így hát nem is rejtegetem különösebben a kacsómat. A hajam szimplán lófarokban van összefogva, csak mert így kényelmesebb és én is hatékonyabb vagyok. Sosem értettem azokat a filmeket, amikben hosszú hajú nők vágnak le mindenféle kung-fu mutatványokat és nem állnak le két rúgás után azzal, hogy a hajuk eltömített minden létező nyílást az arcukon, kezdve a szemükkel is. Nekem így minden esetben sokkal kényelmesebb.


Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 11, 2015 9:30 pm
Ugrás egy másik oldalra

Laurel & Bernardo


Happy Day

Hunter's Mark


Kicsit tovább aludtam mint máskor, de túl voltam a kötelező futáson, bemelegítésen és edzésen, meg is fürödtem, a hajam még vizes, egy törölközővel a nyakamon, és egy elegánsabb fekete nadrágban, valamint egy fehér pólóban megyek le a földszintre az üzletbe. A kezemben egy műzlis tálat cipelek, és amikor átvágok a modernül berendezett helyiségen, persze, vannak a kis vitrinekben kisebb tárgyak, és van egy katalógusunk, amiben lefényképezve szerepelnek a nagyobb darabok. De tényleg, minek porosodjon itt aminek nem muszáj, és a betörők sem tudják olyan könnyen elvinni. Amikor ide költöztünk kicsit át kellett alakítani a helyet, kiszélesíteni, hogy az elsőre elférjenek a nagyobb tárgyak, asztalok, íróasztalkák, és drága köves gyűrűk, szintén odafent, a pult mögötti részhez csak a biztonsági rendszeren lehetett átjutni, párjegyű kódszám, ahogy az üzlet ajtaját is miután kinyitottam beütöm a kódot, hogy ne kezdjen csipogni a riasztó. Volt, már hogy ezt a lépést kihagytam, merő figyelmetlenségből, apámnak persze nem mertem elmondani, és rohadtul örültem, hogy a rablóktól nem, de a vámpíroktól vagy vérfarkasoktól és egyéb misztikusoktól inkább tartanom kellett, mint a fajtám alja népétől.
Még a törölközővel dörzsöltem a fejemet, amikor leültem a kényelmes székembe a pult mögött, ha jött valaki a kis kamerán látta, a pult mögött, és volt egy kis tévé is amin a sport csatornát nézhettem, de minek is hétvégén nyitva lenni?! Mindegy, apám azt mondta, hogy nyissak ki…hát kinyitottam, és bekészültem az egész hétvégés unatkozásra és sport műsor nézésre. Időnként felrohanok az emeletre a shakemért, vagy a salátámért, jó lesz ez, a fotel, mert abban ültem, kényelmes volt, még masszírozó funkcióval is rendelkezett, de nem most evés közben fogom benyomni, hanem majd, utána némi idő elteltével.  Ma csak kettőig vagyunk nyitva, így is általában hétköznaponként is tíz körül nyitunk. Általában kis apróságokért, mint bélyegek, vagy gyűrűk, gombok beszoktak térni, akkorát nem lehet akasztani velük, mint egy antik asztallal, de így is jó. Nem veszteséges apám biznisze, azt mondta, hogy valamire várunk, hát vártam. Arra, hogy ne jöjjön senki, kiütöttem magamat a múltkori sztriptízzel, visszahívtak párszor, és ott volt az a szöszi vámpír is akit nem tudtam hova tenni. Kellemes , a szemet nem bántó fény uralkodott a helyiségben, majdhogynem lehetett volna aludni is, az ajtó felett egyébként egy kis harangocska jelzett, ha megmozdult, és netán betévedt volna valaki. Amúgy, árulunk fa karókat is és verbéna valamint farkas ölőfű gránátokat is. Apám Floridában, mert ott is üzemeltetett egy ehhez hasonló boltocskát, ott is eladott belőlük jó párat. Hivatalos nevén párologtató, így kapjuk az olasz rokonoktól egyenesen Firenzéből és Monterriggioriból, Auditorek vagyunk mi másra esküszünk ha nem erre? A hazai a legjobb gyártmány, és eddig senki sem panaszkodott rá. Igen, nem hivatalosan a vadászoknak árulunk fegyvereket s noha a város tele van ilyen, olyan misztikusokkal, még mindig nem találkoztam egyetlen egy valamirevaló vadásszal sem. Előhalásztam a mini hűtűből a bubi mentes vizemet és jól meghúztam, vége lett a strandröplabdának, kipillantottam az ajtóra a pult felett, és ellenőriztem, hogy megfordítottam-e a nyitva/zárva táblát, befelé nézett az utóbbi felirat, akkor jó, mellesleg a fekete üstököm kilátszott a pult mögül, ha mást nem bele olvadt a fekete bútor színébe. Csörgött a telefonom, így kihalásztam a zsebemből.
- Carlo?
- Bátyó! Ne felejtsd el, este Red Wings meccs! - homlokon csaptam magam, igen a Detroiti Red Wingsek ma lépnek pályára a Chicagoiakkal.
- Nheeem, nem felejtettem el… - mormogtam az orrnyergemet dörzsölve. Pedig de, kicsit kiment a fejemből, ilyenkor az van ,hogy felkapjuk a szárnyas mezeinket és befoglaljuk mindhárman a nagyképernyőst és popcornt amit nasik közül egyedül hajlandó vagyok megenni, azt eszünk és azzal hajigáljuk a tévét, vagy egymást, apám ilyenkor felnyit néhány doboz sört magának, én a vizemmel elvagyok, Carlo pedig a buborékos édes valamijével. Hallottam hogy Carlo odaát morgolódik.
- Na, jó elfelejtettem, de ott leszek, ma nincs melóm a bárban, szabit vettem ki nyugi, de legalább tudom, hogy ezért vettem ki. Este találkozunk! Csá-csá!
Köszöntem el az öcsémtől és kinyomtam. Vigyorogva dőltem hátra a székben és nyújtottam ki a lábamat, igazából a masszázs funkció apámnak kellett mert ő volt az a kényelmesebb fajta, felkeltem és nyújtózkodtam, körbe jártam a boltot és dél lévén fordítottam volna a táblát, hogy ebédidő, hiszen, szükségem van rá! Mindenkinek, igazából, ilyenkor ki sem engednék senkit az utcára, vagy az étteremből, amíg nem kajált rendesen…
Megnéztem az ablakokat, le kell mosnom az üvegeket, de nem most ebéd előtt fogom megtenni, utána, vagy akkor amikor ismét eszembe jut, vagy amikor ismét a tisztító szerek környékén járok…



Zene:Bad Boys  ¤  I  Tag: Laurel
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Márc. 11, 2015 6:08 pm
Ugrás egy másik oldalra
Üzlethelyiség Outside-the-antique-shop-tyra-obryant_zpsaynkrrh3

Kívülről illeszkedik Mystic Falls belvárosának házai közé, a bolt felett még két emelet van, idefent tárolják a nagyobb és drágább régiségeket. A legfelső emeleten pedig Bernardo Auditore legény lakása található, az emeletekre a pult mögül és a hátsó bejáraton lehet bejutni, egy szélesebb folyosón, mely egy lépcsőhöz vezet, felfelé az említett helyiségekhez. Bár első pillantásra csalóka lehet a modern kort idéző berendezkedés, mégis... Tudd, hogy ha valamit keresel, és elmondod, hogy mi az, mi megszerezzük neked. Legyen az a Titanicról egy cipőfűző, vagy egy eredeti Da Vinci relikvia, mi megszerezzük azt is, csak bírja a tárcád. A tulajok, egyébként jó kedélyű olaszok. Inkább egy letisztult kiállítási galériára hasonlít a hely, mintsem egy plafontól, plafonig érő mennyezetet beborító kacatokkal telezsúfolt hely ez a régiségeket árusító bolt.

Üzlethelyiség 1bb_zpsisi8doww


A hozzászólást Bernardo Auditore összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2015 9:52 pm-kor.
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Üzlethelyiség

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Helyszínek :: Mystic Falls :: Auditore Régiségek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •