Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vámpírboszorkány
Ebony Tate-Smith
TARGET; moira Tumblr_ol8bpmGda01sasfc6o1_250
Tartózkodási hely :
mystic falls, whitmore ✤ ✤
Hobbi & foglalkozás :
i'm trying to be okay ✤ ✤



A poszt írója Ebony Tate-Smith
Elküldésének ideje Hétf. Márc. 11, 2019 8:09 am
Ugrás egy másik oldalra
elfogadva,  üdvözlünk!
rising of the mortals frpg

Kedves Moira! 40

Amit be kell vallani, azt be kell vallani: ez a canon a nagy megírások közepette személyes kedvencemmé vált és nagyon kíváncsi voltam, vajon hogyan fogja megragadni a leendő usere. Amikor regisztráltál és láttam, hogy megtartottad  play by-t, én már annak örültem, elvégre egy gyönyörű arcról van szó, te pedig élettel töltötted meg ezeket a vonásokat, közéjük csempészted a karakter lényegét, a benne rejlő sötétséget, manipulációra való hajlamot, a saját igazában való rendíthetetlenséget, a védelmező anyai ösztönt, a finom megjelenés mögé bujtatott durvaságot és még sorolhatnám... teljesen biztos vagyok abban hogy tökéletes kezekben lesz ez a salemi boszorka, ahogy abban is, hogy fel fogod forgatni a kastély és a város lakóinak életét. Én pedig figyelni foglak. Very Happy

Menj, foglald le az arcod, aztán nyomás játszani! Jó szórakozást! 40


Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Moira Target
TARGET; moira Tumblr_pg5hkor8xJ1ueu8glo8_250
Keresem :
•• castor & pollux [the twins]
Tartózkodási hely :
•• the emerald city
Hobbi & foglalkozás :
•• ya know, just chillin', killin'



A poszt írója Moira Target
Elküldésének ideje Pént. Márc. 01, 2019 1:05 pm
Ugrás egy másik oldalra
Moira Target (Bishop)

● ● nomen est omen ● ●
● Becenév ● moe
●Titulus ● porcelain to ivory to steel
● Születési idő, hely ● us, louisiana, new orleans; 1983. 04. 04.
● Család ● Bridget Bishop (†); 1692 júniusában akasztották fel az első salemi boszorkányt. Ez az információ azért lényeges, mert ez a boszorkány Bridget volt, akinek Moira egyenesági, vérszerinti leszármazottja. Bár soha nem ismerte az asszonyt, mert azt hatvan esztendősen kivégezték a tizenhetedik század végén, mint egy leölésre szánt állatot, sokat hallott róla: a családjától, más, nála sokkal idősebb boszorkáktól és mágusoktól, valamint a legendákból és egyéb elbeszélésekből.
Katherine (Bishop) és James Target (†); mindkét szülője mágiahasználó volt életében. Kate salemi felmenőkkel rendelkezett, James pedig brit földről érkezett az Újvilágba, még az 1920-as évek derekán. Sokat éltek-, és megéltek, de az egymás-, és gyermekeik iránt tanúsított szeretetük töretlen volt, sötét évszázadok ide, vagy oda. Katherine inkább a védő-, gyógyító bűbájok mestere volt, míg férje, James a támadó-, esetenként ártó mágiák szakértője; nem vitás tehát, hogy Moe a legjobbaktól tanult.
Húsz évvel ezelőtt vesztek oda ők is, a gyermekeik is, és az egész kovenjük, amikor egy nem várt vadásztámadás érte az akkori főhadiszállásukat New Orleans-ban. Brutális és véres mészárlás áldozatává váltak, mely kegyetlenebb és erőszakosabb volt bármelyik ismert esetnél a történelem során.
Isabelle és Cole Target (†); Cole volt a legidősebb, és Belle a legfiatalabb hármuk közül. Moe mindig is közelebb állt a bátyjához, mivel ő maga is inkább fiús, talpraesett lány volt, aki inkább autókkal játszott, fára mászott és biciklizett, míg Isabelle inkább babázott, és tea zsúrokat rendezett a plüssállatainak. Mindhárman ígéretes tehetségek voltak.
Amikor a tragédia bekövetkezett, Cole nem sokkal azelőtt kérte meg a barátnője kezét, Isabelle pedig épphogy csak elkezdte a gimnáziumot - még az egész élet előttük állt. És elvették tőlük. Elvettek tőlük mindent: az örökségüket, a jövő ígéreteit, az életüket.
Nem maradt egyéb a Bishop-Target dinasztiából, semmint hamu és pernye a szélben.
Lilah és Miles Target; egyetlennek-, és utolsónak vélt rokonai, leszármazottjai; gyermekei. Egyetlenek számára ezen a planétán, a világ végéig is elmenne értük, bármit megadna-, megtenne értük, a mocskos lelkét is eladná magának a Sátánnak, ha biztosan tudná, hogy Miles és Lilah élhetnek.
Annak ellenére, hogy ez így van, és ezt ő tudja magáról, és az érzéseiről, melyeket gyermekei irányába táplál, úgy véli, nekik nem feltétlenül kell tudniuk róla. Erős kézzel fogja őket, szorosan, maga mellett tartja őket. Lilah-val erősebb kötelék feszül közöttük, mint Milesszal, érthető okokból: a fiú halandónak született, egyetlen csepp sem jutott neki anyja mágikus véréből, és ez szörnyűséges veszélybe sodorhatja egy nap, másfelől pedig nem kevésbé néznének rá, Moe-ra, társai ferde szemmel, becsmérlőn és megvetéssel, ha kiderülne, fia nem egyéb, csupán egy szánalmas, halandó féreg.
 
36
boszorkány

rebecca ferguson
főállású boszorka
A KARAKTEREM CANON ● ● LION IN A CAGE

A legnagyobb megaláztatásban is felszegett fejjel és egyenes gerinccel követem a kastélyban dolgozó szolgát személyzeti tagot. Ez a hely a védelem, a biztonság és a – mocskos halandókkal közösen elképzelt – jövő ékes jelképe; mindenki ismeri messze földön, tengeren innen, és túl, magasztos szavakat zengnek a nem kevésbé fenséges kristálypalotáról, melynek falán én csak egy nem kívánatos repedés lettem. Mindjárt elhányom magam. Nem a félelemtől. Ugyan, kérem! Már régóta a sötétségben élek, oly’ annyira, hogy az már befészkelte magát a szívembe és a lelkembe. Mondhatjuk úgy is, hogy a sötétség a világommá vált. Nem félek semmitől – én vagyok az, akitől félnek. Mert csak és kizárólag azt akarod levadászni, kizsigerelni, megölni és végérvényesen eltörölni a Föld színéről, amitől félsz.
De a lépés – a hatalmas, míves vaskapukon-, majd a szépen megmunkált, kétszárnyú ajtókon való belépés – szükségszerű és elkerülhetetlen volt. Nem magam miatt, hanem a gyerekeim miatt. Az ő életüket a sajátom-, és a büszkeségem elé helyeztem, és kénytelen voltam ide jönni, a Stardustba, és menedéket kérni.
A szoba ajtaja becsukódik mögöttünk, én szinte azonnal rágyújtok, annak ellenére is, hogy tilos. Mindig elolvasom a szabályokat, mielőtt megszegem őket, jobb is, ha ennyiben maradunk.
- Ne szokjatok hozzá – opálkék lélektükreimet először Lilahra-, majd Miles-ra vonom. – Nem maradunk itt sokáig. Szóval senkinek egy szót sem, nem kell tudniuk a történtekről. Ne beszéljetek a családunk dolgairól, ne mondjatok magatokról semmit. Most menekültek vagyunk, játsszuk el a ránk aggatott szerepet. És eszetekbe se jusson bárkivel, akárkivel barátkozni. Oh, ugyan már, ne nézzetek így rám – hunyorított szemekkel ingatom meg a fejemet. – Ez nem a kibaszott Roxfort.

- Miért ilyen keserű? – kérdezi az egyik, magát oktatónak csúfoló férfi. Van ez a kis szokásunk, miszerint minden reggel a hatalmas, buján zöldellő birtok, egyik apró szegletén üldögélünk, és sakkozunk, meg bagózunk, ő teázik, én pedig kávézok. Sötét, sanda mosollyal pillantok fel rá, az arcába nézek, és a tekintetemet az övébe vájom.
- Nem vagyok keserű – vetem oda, csak úgy, foghegyről -, dühös vagyok – kiütöm az egyik huszárát -, végtelenül dühös.
- Miért? – a fehér bástya az én fekete futóm helyét foglalja el a táblán.
Nem felelek.
Több elsötétedést láttam, mint amennyire emlékezni tudok.
Néhány kép vadul él bennem, látom lelki szemeim előtt, belém égett, megpecsételt – örökre emlékezni fogok rájuk. Lemoshatatlanul rám ragadt a vér; a kezeimre, sőt, az egész testemre, a lelkemre. A lényemre. A bőrömön van, a pórusaimban, a szöveteimben, az idegeimben. Én pedig úgy viselem, egyenes gerinccel, büszke tartással, felszegett fejjel, akár valamiféle harci festést.
Elsötétedések. Mind más, és más. Mind egyedi. Gyönyörűséges, a maga módján. Elképesztő. Nem emlékszem mindre.
Egyet viszont minden alkalommal látok – amikor a tükörbe nézek.
- Ne firtassa. Ha elmondanám, meg kellene ölnöm - meg kell állnunk egy pillanatra. Teljesen őszintén mondom, hogy csak azért, mert az vagyok, aki, és azzal foglalatoskodom manapság, amivel, még nem vagyok rossz. Kérem, bízzon bennem. Csak azt ne kérje, hogy kedves legyek. A kedvesség távol áll tőlem. Csupán annyit kérek, hogy ne féljen. Annyi bizonyos, hogy tiszta lapokkal játszom.
Egy pillanatban ott fogok állni az utolsó vadász előtt, aki részt vett a családom kivégzésében, fegyvert szegezve a homlokának, vagy kést feszítve a torkának, vagy addig perzselni, amíg lángra nem lobban, és nem marad belőle egyéb, csak hamu és por; húsköd.
Csak nyugalom! Arra kérem önt, hogy őrizze meg a hidegvérét. Ez az egész nem egyfajta fenyegetés. Nem egy amolyan casus belli. Csak a szám nagy – nem vagyok erőszakos, nem vagyok gonosz. Én csak egy következmény vagyok. Régi világok maradéka, hatalmas erők leszármazottja, Salem utolsó, elhaló sikolyainak hordozója, a tűzben égett boszorkányok lélekfoszlánya.
Az emberek elégették őket. A vadászok lemészárolták a családomat. Nem én vagyok a gyilkos, nem én lóbálom a fejük fölött Damoklész kardját; én csak a múlt kardot tartó keze vagyok. Se több, se kevesebb. Ugyanolyan aprócska, és jelentéktelen porszem a hatalmas mindenségben, mint bárki más. A különbség csupán annyi, hogy én nem felejtek, és nem bocsátok meg. Én bosszút akarok.
Amikor a vadászok a new orleansi kúriába vonultak, én már vagy két határon túl voltam. Mondhatnám azt, hogy valamiféle boszorkányos sugallat volt az, ami a szökésre sarkalt, vagy, hogy kiolvastam a teafűből, esetleg álmomban láttam a jövőt – mely sötét volt, mint a szurok -, de az nem volna más, csak egy ordas nagy hazugság.
Szerelemből szöktem el.
Azóta pedig inkább nem követem a szívemet. Sőt, jobb is, ha úgy teszek, mintha egyáltalán nem is lenne.
Én csak a pusztítást és a pusztulást láttam. A feldúlt házat, a még bűzlő-, de már rég kihűlt tetemeket, és torzókat, a bútorok politúrjára-, és a falra-, a padlóra száradt vért. Olyan volt, mintha felhasították volna a házat, és ezzel egyidejűleg a lelkemet és az életemet is.
- Vezér a H6-ra. A királynő kiüti a királyt. Sakk-matt.
- Gratulálok!
- Nem tűnik túl őszintének – belekortyolok a kávéba.
- Nem szoktam hozzá, hogy legyőzzenek a kedvenc sportomban – megvonja a vállát. – Miért nem mondja el, hogy mi ez az iszonyatos harag, ami önben dúl?
- Én nyertem, ön pedig vesztett. Azt hiszem, kettőnk közül nekem van olyan privilégiumom, hogy kérdezgethessem – vonom fel az egyik szemöldökömet.
- Nem hiszem, hogy olyan érdekes dolgokat tudnék mesélni – feleli a férfi. A szemei pedig olyan elképesztően szomorúak, hogy valósággal fájdalommal tölt el. Elvégre... ő is természetfeletti, nyilvánvalóan okkal van itt, és a pillantásából azt olvastam ki, hogy nem pusztán szívjóságból.
- Mondja csak, nem gondolt még arra, hogy megbosszulja? – kérdőn néz rám, de megingatom a fejemet, és belé fojtom a szót. – Tudom, hogy mit gondol rólam, hogy mit suttognak a hátam mögött. Kiszámíthatatlannak tartanak, és veszélyesnek. De, hadd mondjam el önnek, okkal vagyok olyan, amilyen. Okkal vagyok itt. És ön is, ebben biztos vagyok - előveszek egy cigarettát, és múló gondolatommal lobbantom lángra a halálrúd végét. Nem akarom, hogy azt higgye, amit mindenki más, hogy valamiféle nőstény-Magneto vagyok, aki gondolkodás-, és válogatás nélkül öl, és, aki egy általa elképzelt, eszményi világot akar építeni - még nevetek is. Röviden és karcosan, mielőtt letüdőzöm a füstöt. - Nagyon is tudatosan ölök és nem kergetek-, nem dédelgetek tünékeny álmokat. Megölöm azokat, akik megölték a családomat, azokat, akik segédkeztek benne, azokat, akik a nyomomba szegődtek, akik a gyerekeimre, a fajtámra veszélyt jelentenek. Nem kell túlmisztifikálni, nem vagyok egy álruhás hős sem, nem várom el, hogy éltessen és dicshimnuszokat zengjen rólam, hogy istenítsen. Azt szeretném, ha elgondolkozna azon, amit most mondani fogok, és, ha egyetért velem, segíthetne nekem egy biztonságosabb világ kiépítésében, ahol nem kell menekülnünk és bujkálnunk, mint a patkányoknak a csatornákban. De ez a hely, a kastély, a város, jelenleg nem egyéb, csupán egy mészárszék, és a természetfeletti itt is veszélyben van, mint mindenhol máshol. A gyerekeim is, ön is, én is. Azt mondom, ne legyen birka, mint oly’ sokan, ne álljon be vakon a sorba, ne várja a kivégzés napját, mert egyszer eljön az a nap, előbb, vagy utóbb, és ön következik a sorban – szívdobbanásnyi szünetet tartok. – Birka akar lenni, vagy farkas?
És ebben a pillanatban a detonáció megkezdődött az aranykalitkában.



A hozzászólást Moira Target összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 12, 2019 10:29 am-kor.
Vissza az elejére Go down
 

TARGET; moira

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Moira Target
» Moira Jenkins
» Moira Rukova
» Moira Lydia Rhodes
» Moira Petrova & Josif Petrov

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Halhatatlan évek :: Boszorkányok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •