Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Ferin Dronvreise

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Katherine Pierce
Ferin Dronvreise Xp5Y
Keresem :
Ferin Dronvreise Tumblr_nkx3kt6sx21u33q8lo1_250
Nikolai

Ferin Dronvreise Tumblr_oqgp169M6C1vdxc9uo2_250
Javier

Tartózkodási hely :
mckinley
Hobbi & foglalkozás :
running & surviving



A poszt írója Katherine Pierce
Elküldésének ideje Kedd Ápr. 16, 2019 9:30 pm
Ugrás egy másik oldalra
elfogadva,  üdvözlünk!
rising of the mortals frpg

Kedves Ferin!

Először is, elnézést a kis kavarodás miatt, de köszönöm, hogy kiegészítetted, amivel kellett! Szeri van
Nagyon tetszett, ahogyan a családtagjaidat részletezted a történetedben, azok a titulusok... igazán jó ötlet volt beleszőni mindezt. Nagyon pontos képet kaptunk ezzel a falkádról/klánodról, szinte láttam magam előtt mindenkit, s mindent, ami éppen zajlott. A karakterednek egyáltalán nem volt könnyű dolga, bárhogy is nézzük; nem volt gondoskodó anya, vagy épp példamutató apa előtte, s hiába tartozott egy klánhoz, mégsem fogadták el őt olyannak, amilyen. Ez persze egyúttal azt is jelnti, hogy megerősödhettél általuk, a helyzet által, s ha sikerül egy nap visszatérned az otthonodba, én nem kételkedem benned; egész biztos, hogy nagyapád fölé kerekedsz, az a trón a tiéd lesz. Már ha egyáltalán visszamész, igaz? Ha egyszer elszakad valaki a családjától, nehezen talál vissza oda, ahonnan elindult Wink
Mindenesetre hibát nem találtam a lapodban, minden a helyén volt, már csak arra leszek kíváncsi, játéktéren mit fogsz alakítani! 40
Foglald le a pofid és a neved, s nyomás a játéktér! Érezd jól magad nálunk! 31

Vissza az elejére Go down

Hibrid •• halálosabb vagyok bármely vérfarkasnál vagy vámpírnál
Ferin Dronvreise
Ferin Dronvreise 7VxbMCl
Hobbi & foglalkozás :
Vadász, fegyverkészítő



A poszt írója Ferin Dronvreise
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 12, 2019 8:22 am
Ugrás egy másik oldalra
Ferin Dronvreise

● ● His heart filled with hate ● ●
● Becenév ● nem becéznek
● Titulus ● Wolf with black blood
●Születési idő, hely ● 1993/02/16 Norrköping (Svédország)
● Első átváltozás ● 2000. télen
●Család● Svédországból származom, anyai ágról. Családunk évszázadok óta halászattal, vadászattal, fegyverkészítéssel és kereskedelmi hajózással foglalkozik. Apámat nem ismertem, csak néhány éve szereztem tudomást kilétéről.

Vibeka Dronvreise, az anyám. Gyönyörű, ravasz és törtető asszony, aki képes könnyedén az ujjai köré csavarni a férfiakat. Az a típusú nő, aki nem jön zavarba, mindent elkövet céljai eléréséhez. Vibeka (a "kígyónyelvű") gyerekkorától lázadó és engedetlen gyerek volt, nagyapámnak meggyűlt vele a baja. Már születése előtt elrendezték a sorsát, amivel képtelen volt kibékülni. Nagyapámnak volt pár húzása, többek közt megölette lánya nagy szerelmét, és megnyomorította közös gyermeküket. Azóta örök haragot érez az öreg iránt. Talán akkor lelne békét, ha nagyapámat letaszítaná a "trónról" és látná szégyenét.

Dall Sondergaard, apám. Egy dán farkasklán vezére volt, akivel családunk köztudottan haragban állt. Az ellenséges viszony ellenére anyám egy rövidebb időre összeborult vele. Céljaihoz használta a klánvezért, nagyapa bosszantására és férje alázására. Ám a félrekacsingatás közben történt egy kis "baleset", Vibeka állapotos lett. Megpróbálta eltitkolni Dall elől, de a férfi rájött, és igényt tartott rám, saját klánjába vitt volna és Vibekát is, amennyiben az asszony vele tart. Anyámnak viszont más tervei voltak. Nem szeretett osztozni, és esze ágában sem volt elhagyni klánját. Ezért tőrbe csalta a férfit és medvetámadásnak álcázva megölte őt.

Linus és Urda Dronvreise, a nagyszüleim. A nagyapám, Linus (a"sólyomszemű") köztiszteletben álló hajós-kereskedő, családunk feje, klánunk vezetője. Vasakarattal és kemény kézzel irányít, miközben hűen őrzi őseink hagyományait. Kisgyerekként felnéztem rá, de mára már csak a helyére pályázom. Kapcsolatunk akkor romlott meg, amikor úgy döntött, kitaszít a klánból. Nagyanyám, Urda (a "jámborlelkű") a klán első asszonyaként nagy tiszteletnek örvendett, sokan szerették. Nyolcadik gyereke, anyám születésekor halt meg.

Jorek és Torgil Dronvreise, bátyáim. Anyánk első házasságából születtek. Jorek (a "vasöklű") az idősebb, igazi vezéregyéniség. Rendkívüli fizikai erővel bír és nem retten meg semmitől. Jó esélye van, hogy egy nap klánvezér váljon belőle. Bár elég elbizakodott és nagyképű. Már a segge alatt érzi a "trónt", de ehhez még nekem is lesz egy-két szavam. Torgil (a "nyúlszívű") a fiatalabb, amolyan csicska Jorek mellett. Ha bátyánk az erő, akkor ő az ész. Neki nincsenek vezetői ambíciói, de előszeretettel támogatja Jorek törekvéseit. Akár vakon is.

Luanne Dronvreise, a nővérem. Anyánk első házasságából született harmadik gyermek. Luanne (a "jövőmondó") a család lelke és a legfőbb támaszom.
 
Arline Dronvreise, a kishúgom. Arline (a "villámlábú") anyánk második házasságából született. Ő még igen fiatal, alig múlt 7 éves. Eleven, kíváncsi kölyök, aki valamilyen érthetetlen oknál fogva előszeretettel csüng rajtam.

Arendt Dronvreise, a legidősebb bátyánk. Arendt (a "sutafejű") Vibeka első gyermeke, aki a nő jegyességén kívül egy titkos viszonyból született. Nagy volt a szerelem, anyám és a férfi meg akartak szökni, de tervük idő előtt kitudódott. A szeretőjét megkínozták, majd élve elföldelték, Vibekát pedig példásan megbüntették. Olyan verést kapott, mint asszony azelőtt még soha. Csak később derült ki, hogy anyám gyermeket vár. Talán ez az oka, hogy bátyám "lassú" felfogással és testi nyomorral született. Ha a nagyapán múlott volna, már rég megszabadította volna az élet terheitől, de anyám nem engedte, hogy bárki egy ujjal is hozzányúljon a "szerelemgyerekéhez". Vibekának hála a tesókánk szobanövényként éli mindennapjait. De bánja fene, lényegében nem sok vizet zavar. Tulajdonképpen valahol még kedvelem is. Nagy erénye, hogy jól tud hallgatni, ha már beszélni nem.

Ragge, Nias és Leiv Dronvreise, a nagybátyám és két unokabátyám. Mind az öreg helyére vágynak. Ragge (a "könyörtelen"), Linus másodszülött fia, jelenleg az öreg jobbkeze Nias (a "kétarcú), Linus negyedszülött leányának fia, Leiv (a "forrófejű") pedig nagyapa hetedik gyermekének fia. Ezek hárman bár szövetségben állnak, de csak az égiek tudják meddig tartanak ki egymás mellett. Ha alkalmuk adódna szemrebbenés nélkül vágnák bele és forgatnák meg késüket egymás szívébe.

 
26 év
Hibrid

Alex Høgh Andersen
Vadász, fegyverkészítő
A KARAKTEREM SAJÁT ● ● LEENDŐ KLÁNVEZÉR


26 évvel ezelőtt jöttem a világra, Svédföld egyik legerősebb és legnagyobb farkascsaládjának, a Dronvreise-klán tagjaként. Nem a tudatos családtervezés eredményének köszönhetem születésemet, sokkal inkább anyám egy újabb lázadó húzásának, amivel nagyapámat és férjét kívánta bosszantani. Apám sem volt neki több puszta szórakozásnál, a közös gyerek ellenére sem tervezett vele hosszú távra. A dán farkasvezér viszont nem akart csak úgy lekopni, ezért anyám tett róla, hogy apám csak kóbor emlék maradjon. Vibeka nem volt anyának való, mégis annyi anyai ösztön azért szorult belé, hogy a szülés után ne hagyjon sorsomra az árokparton. Hazavitt és a rokonság nevelt, féltestvéreimmel és unokatestvéreimmel nőttem fel. Alig múltam hét, amikor kiváltottam az átkot és átestem az első átváltozásomon. Bátyáim próbáltak felkészíteni a rám váró megpróbáltatásokra, számtalan rémmesével fárasztottak. Túlzásnak tűntek történeteik, azonban mikor eljött az idő, testközelből tapasztalhattam meg az átalakulással járó fájdalmat. Ez minden korábbi elképzelésemet felülmúlta.


Ferin a "feketevérű"

Családomban ősi szokás, hogy jelzővel illessék a klánba tartozókat. Anyámat szemtelen modora és csípős megjegyzései miatt "kígyónyelvűnek" hívják, míg legidősebb fiát, a fogyatékossággal született Arendtet hátrányai miatt "sutafejűnek". Jorek félelmetes fizikai ereje után lett "vasöklű", Torgil bátortalansága miatt kapta a "nyúlszívű" nevet. Nővéremet, Luannet "jövőmondónak" nevezik rendkívüli ráérzőképessége miatt. A kishúgomat Arlinet pedig fürgesége miatt "villámlábúnak".
Én a "feketevérű" jelzőt kaptam, de nem azért, mert vérem higanyszínű lett volna. Mindössze arra utal, hogy tiszta Dronvreise véremet a Sondergaardok vére szennyezi. Ez gyerekként nem sokat mondott, de láttam a szemekben, hogy kevesebbre tartanak emiatt. Lenéző tekintetük elszánttá tett és vakmerővé. Először csak ki akartam vájni a szemüket, hogy üveggolyózzak velük. Aztán tovább gondoltam. Gyerekes haragom bizonyítási vággyá érett, mikor elértem a kort, hogy megértsem, mit is jelent "feketevérűnek" lenni. Ekkor döntöttem el, hogy egy nap mindannyiuk felett állok majd. 'Szeretett' családom későbbi döntései pedig tovább erősítettek bennem az elhatározást.


"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."

Annyi minden lehettem volna, én mégis követtem családom hagyományait. Vadász és fegyverkészítő vált belőlem. Vibekát különcsége és bosszantó modora ellenére a klán legjobb vadászai között tartották számon. Az "őzek és medvék réme" lett tanítómesterem. Szülőnek csapnivaló volt, de tanárnak egész jónak bizonyult. Sokat tanultam tőle. Tíz éves lehettem, amikor anyám először vitt magával egy vadászatra. Első zsákmányom egy mókus volt. Vadásztúráinkon megtanultam, hogyan bújjak meg a fák árnyékában és legyek észrevétlen, miközben - prédámat mindvégig a szemem előtt tartva - lélegzetvisszafojtva várom a kínálkozó pillanatot.


Minden vadász között a halál a legcselesebb vadász.

Luanne előre figyelmeztetett rossz érzéseiről. Álmai megsúgták neki közelgő halálomat, mégsem törődtem intő szavaival. Folyton egy árnyékról beszélt, ami megbújva a sötétben figyel és vár, hogy lecsaphasson rám...nos, azt hiszem rám talált.

Csak feküdtem a jéghideg, nedves földön, mozdulatlanul, saját vérem tócsájában. Tisztában voltam vele, hogy nemsokára meghalok. Csak a dac és a büszkeség tartott még életben. Erőmből csak annyira telt, hogy kínomban felnevessek, képen röhögjem a halált és megfogadjam, hogy bevárom gyilkosomat a másvilágon, ott majd számolunk.
Látásom elhomályosult, mégis érzékeltem, hogy valaki még álldogál haldokló testem felett. Leguggolt mellém, és a fülemhez hajolt. Suttogott valamit, majd vérhez hasonlatos fémes ízű folyadékot öntött a számba. Szinte égetett, ahogy lefolyt a torkomon. A rohadék széles mosolyt villantott rám, mint aki kedvét leli nyomoromban, majd hirtelen tövig nyomta a belém fúródott tőrt, meggyorsítva halálomat.

Meghaltam, ez egészen bizonyos, most mégis élek. Sosem hittem a csodákban, visszatérésemre viszont nem találtam ésszerű magyarázatot. Emlékeim zavarosak voltak halálom estéjéről, de éreztem, valami megváltozott  bennem...
Hogy bizonyosságot nyerjek északra mentem, hogy felkeressem a vak vénasszonyt. Úgy tartották róla, hogy ő mindenek tudója. Talán segítségemre lehet. Az odaúton egészen végig, kavarogtak bennem gondolataim. Kérdéseimre csak részben kaptam válaszokat. Nem tudott vagy nem akart felelni. Mindegy is. Hibrid lettem, bármit is jelentsen ez. Az öreglány óvva intett, hogy visszatérjek családomhoz. Úgy vélte, jobban járok, ha minél messzebb kerülök a klántól.

Ennek majdnem három éve már. A hegyi boszorkány tanácsát persze nem fogadtam meg, hibridként tértem vissza otthonomba.


Az utolsó vadászat

Néhány hónapja történt, hogy egy medve bukkant fel városunk közelében. Számos fejfájást okozott az északi negyedben élőknek, ezért nem volt kérdéses, mit kell tennünk. Fivéreimmel és unkabátyáimmal vadászatra indultunk. Hetekig követtük a fásban egészen a hegygerincig, ahol sikerült elejtenünk. Ám a vad leölésével a vadászat nem ért véget. Vadászból préda lettem. Nagylelkűen előnyt adtak, de tudtam, ezzel nem megyek sokra. Ismertem a terepet, de nem vált előnyömre, hisz rokonaim is legalább annyira jártasak voltak ezen a vidéken. Nagybátyám és unokatestvéreim sosem kedveltek igazán, ezért tőlük nem ért váratlanul, hogy a bundámra utaznak. Fivéreim viszont annál nagyobb meglepetést okoztak. Tudtam én honnan fújt a szél. Nagyapám adta parancsba, hogy végezzenek kisöccsükkel. Lássuk be, ki merne ellenszegülni a klánvezér akaratának? Az öreg rájött mivé váltam és köztudottan ki nem állhatta a hibrideket. Első szülött fiát is emiatt ölte meg.
Kinevettem őket, mindannyiukat. Akkor hát játsszunk! Kíváncsivá tett, vajon melyik rokonom bizonyul elég rátermettnek ahhoz, hogy végezzen velem? Örömemet leltem a fogócskában. Széles vigyorral figyeltem, hogyan vetekednek egymással véreim, miközben azt találgattam, vajon milyen jutalom jár majd erőfeszítéseikért?
Egy ideig szórakoztatott a kergetőzés, de amint eluntam a játékot elhatároztam, eljátszom halálomat. Öntelt fattyak, könnyedén bedőltek a cselnek. Megsebeztem magam, majd leugrottam a szikláról egyenesen a zavaros vizű folyóba.

Napok teltek el, mire feladták a kutatást holttestem után. Halálom híre gyorsan elterjedt a klánban, mindenki halottnak hitt. Megható, hogy még egy temetést is rendeztek tiszteletemre. A vadászat és a bujkálás közben világossá vált, szülőföldemen nem vagyok biztonságban, ezért úgy döntöttem, egy időre idegen földekre utazom. Ha készen állok majd, hogy leszámoljak ellenségeimmel, akkor hazatérek. Ha akkor még nagyapám lesz a klánvezér, ő lesz az akit letaszítok "trónjáról" és átveszem a klán vezetését.


Vissza az elejére Go down
 

Ferin Dronvreise

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Halhatatlan évek :: Hibridek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •