A sötétség vagy megszólít
vagy nem vesz rólad tudomást

Share | 
Sébastien lakása

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Ápr. 25, 2013 10:13 pm
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Dermedten néztem rá. Hogy Curtistől?! Ez... Felettébb meglepő. Mégis mi célból mondhatna neki ilyeneket? LÉnyegében két alternatíva van, ami megállhatja a helyét jelen pillanatban. Az első, hogy sürgősen ki akarja iktatni, a második meg, hogy segítséget vár tőle. Bár utóbbi igen valószínűtlen, hiszen nézzük csak meg, miket művelt eddig.
- Talán csapdába akar csalni... - gondolkoztam immár hangosan. - Meg akar szabadulni tőled,még mielőtt neked alkalmad nyílna ártani neki... - találgattam, bár nem hiszem, hogy rögtön fején találtam volna a szöget. Minden esetre, egyedi és elgondolkodtató eset.
- Örülök, hogy ízlett... - mosolyodtam el végül. Talán nem kellene már ilyen komoly dolgokról beszélnünk, hisz csak ingerült leszek tőle. Hogy eltereljem a gondolataimat, elkezdtem leszedni az asztalt.
Vissza az elejére Go down

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Ápr. 25, 2013 7:42 pm
- Curtistől. - jött ki belőlem olyan egyszerűen mintha csak az időjárásról beszélnénk, majd felsóhajtottam. - De talán hülyeség. Talán csak engem etetett, nem tudom. Egyáltalán nem látom az összhangot, tudod.. eléggé bolond, de ezt már mondtam. - toltam el magam elől az üres tányért, hisz a finom étele rögtön lecsúszott torkomon.
- Ez isteni volt. - mondtam ismét. - Talán a gyógyír valami nagyon nagy dolog, de.. nekem nincs érdekemben megszerezni. Ezért sem értem, miért avatott be ebbe Curtis.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Ápr. 23, 2013 10:06 pm
Olyan lemondás volt a hangjában, hogy akaratlanul is a helyébe képzeltem magam. Ha elvennék tőlem az anyámat - még úgy is, hogy alig ismerem -, valószínűleg pontosan ezt érezném, mint most ő. Nem kell hozzá túlzottan nagy empátia, hogy érezzem a fájdalmát. Ha tudnák neki segíteni, megtenném...
- Gyógyírt? - harsogtam utána, mint valami visszhang. Gyógyírt mire? Nem hiszem, hogy túl sokan vannak a városban, akinek a számára ártani lehetne, lassan több itt a halhatatlan, mint a mezei halandó... - Én.. Nem hallottam róla.. - ráncoltam a homlokoma értetlenkedve. - Honnan tudsz te erről? - kérdeztem tovább. Esetleg ismer még avalkit a városban?

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Ápr. 23, 2013 9:21 pm
- Tudom, hogy lehetetlen. - sóhajtottam fel. Minden álmom az volt, hogy visszatérjenek a szüleim, de olyan lehetetlennek tűnt. egyszerűen... nem mehet csak úgy. Mert ahhoz már sötét, fekete mágia kellene. És nekem azt nem szabad megtalálnom... messziről kerülnöm kell azt, amibe Curtis megpróbált belenevelni engem.
- Valami gyógyírt... - nyögtem ki, miközben szemeibt kerestem meg. - Van valami gyógyír valami ellen.. ami sokaknak kellhet. - kezdtem el inkább ismét magamba tömni az ételt.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Ápr. 21, 2013 5:45 pm
- Igen.. Nem volt velem, mikor kellett volna... - értettem egyet és átéretem a helyzetét. Nekem ugyan nem ilyen tragikus a sorsom, mégis a hideg futkosott a hátamon, ha belegondoltam, hogy az a nyomorult, az az őrült szabadon kószál és másokkal is megtehet bármit, amihez épp kedve támad. - Nyugodj meg... - csitítottam. Nem hiányzik most, hogy felhúzza magát és esetlegesen elveszítse a kontrollt önmaga felett. Bár kétségkívül tudnám kezelni a helyzetet. - Te is tudod, hogy ez nem lehetséges... - ráztam meg a fejemet. - De bűnhődni fog... - ígértem neki. Nem, ezek nem üres szavak voltak csupán. Valóban ígértem.
- Kitől? Mi körül? - néztem rá, mintha szellemet látnék. Azt hiszem... Egész sokmindenről le vagyok maradva, de ahogy látom megbízható informátorom van. Valami zajlik, de hogy mi... ?!

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Ápr. 16, 2013 1:31 pm
- Biztos azért furcsa, mert felnöttél, és ő nem vett részt az életedben. - sóhajtottam. - Nekem is sok ideig kellett egyedül boldogulnom. Testvérem nincs. Apám és anyám.. róluk már mondtam, hogy Curtis mit tett velük. - nyeltem egyet és letettem az evőeszközt. - Bármit megadnék, hogy visszaforgassam az idő kerekét. Bármit. - mondtam hevesen.
- És.. most úgy hallottam egy másik barátomtól, hogy nagy a nyüzsgés valami körül. - köszörültem meg torkomat.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Ápr. 14, 2013 3:15 pm
Hmm.. Sejtelmeskedik.. Más körülmények között zavarna, de most valahogy sikerül elsiklanom efelett. Csak egy szemforgatással jutalmazom. Élvezettel figyeltem, ahogy jóízűen eszik és ettől valahogy nekem is még jobban esett a vacsora.
- Így is mondhatjuk.. - bólogattam. - De mindez igen egyszerű.. Nem neheztelek rá ugyan, szóval semmi kibékíthetetlen ellentét nincs köztünk. Egyszerűen csak nincs rendezve még a kapcsolatunk és valahogy... A közelében furán érezném magam. A lánya vagyok, de mégsem érzem magam igazán annak.. - magyaráztam. Legalábbis nagyon igyekeztem, hogy megértessem vele, mi zajlik le bennem, mikor az anyámmal való kapcsolatomról mesélek. - Meg egy kicsit félek is a következő találkozásunktól.. - vallottam be, bár nem szívesen. - Elvégre felnőtt vagyok és nem ismer úgy, ahogy azt kellene... - ráncoltam a homlokomat és jóllakottan dőltem hátra a székemen.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Ápr. 14, 2013 2:49 pm
- Az maradjon az én titkom. - mondtam mosolyogva neki, majd tovább tömtem magamba az ételt. Elképesztően finomra sikeredett, és isteni volt... csak nyeltem a tésztát, mintha életem utolsó vacsorája lenne, de közben megtöröltem a számat és belenéztem Molly szemeibe.
- Apropó... meglep, hogy nem az anyádhoz költöztél. Ennek van valami.. oka? - kérdeztem felvont szemöldökkel. Persze, biztos van. Talán csak nem találkozott vele olyan sokszor.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Ápr. 12, 2013 9:21 pm
Nagyot sóhajtottam. Nem akartam belemenni ebbe a 'az egész családfám különleges' dologba. Csak elrontaná a vacsora hangulatát, azt pedig nem akarom. Mégis muszáj megkérdeznem, hogy miért... Ha már így elhúzta előttem a mézesmadzagot... - Miért? - rövid kérdés, remélem hosszabb válasz kapok rá. - Bár azt hiszem, én ezt sosem fogom megérteni... Legyezgette az önbecsülésemet minden egyes dicsérő szóval. Szerettem főzni és szerettem gondoskodni másokról. Azt hiszem, ha másban nem is, ebben anyámra ütöttem. A végtelenül jó szívét örököltem. - Köszönöm. Örülök, ha ízlik. - mosolyodtam el ismét. Semmi kétségem nincs affelől, hogy jól megleszünk. Legalábbis az első esténkből kiindulva. Ez pedig még inkább oldotta a hangulatomat.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Ápr. 12, 2013 8:17 pm
Felnevettem. - Nem drágám, nem. Nem nyomozgatok én senki után. De tudod.. - sóhajtottam fel, miközben próbáltam értelmesen összetenni a fejemben néhány helyesen hangzó szót. - Már elmondtam. A Bennettek számomra mindig is különlegesek voltak. Amúgy is azok, de nekem főleg. - kacsintottam rá, majd enni kezdtem, de elég hamar kibukott belőlem egy hangos hümmögés.
- ez isteni finom! Nem tudom, ki tanította, de elismerésem előtte. - mondtam nevetve. Ez a lány már több nevetést váltott ki belőlem, mint eddig bárki más eddigi életemben.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Ápr. 09, 2013 9:34 pm
- Ha nem tudnám, hogy nem igaz, még azt hinném, te nyomoztattál utánam... - nevettem fel jókedvűen. Persze tudom, hogy ez képtelenség, és hogy igaza van, mert a világ minden táján ismerik a Bennetteket. De ennek a kis tréfának nem tudtam ellenállni. - És az a Bennett általában Emily... - bólogattam. Ő a legismertebb közülünk, ez tény. - Neked is.. - viszonoztam a kívánságot és nekiláttunk a vacsorának. Magamhoz képest rekord idő alatt főztem egész finom vacsorát.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Ápr. 09, 2013 8:29 pm
- Igen, volt egy tippem, hogy nem az anyád nevelt volna fel. Elég sokat tudok a Bennett boszorkányokról. Tudoid... te olyan nagy család vagytok. Nagy családfa, terebélyes, meg ilyenek.. és nem is boszorkány az, aki legalább egysze rnem hallott volna egy Bennetről. - mondtam neki mosolyogva, majd megfogtam az utolsó tányért, és azt is letettem. De csak két tányér kellett, szóval... lényegtelen.
- Jó étvágyat. - kacsintottam rá.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Ápr. 08, 2013 7:30 pm
- Kettővel is? - pillantottam felé érdeklődve. Élelmes egy fazon lehet. Bár.. Azt hiszem nekem elég furcsa lenne, ha ugyanaz a külső két teljesen eltérő jellemmel párosulna. Pláne ha hárommal. Téboly az egész..
Vigyorogva figyeltem, ahogy felpattant és sebesen pakolni kezdett. Egészen vicces látványt nyújtott, ahogy pattogott ide-oda, akaratlanul is felnevettem. Rég nevettem ennyit... - Semmi probléma. - intettem elnézően és a kész vacsorát is átpakoltuk az asztalra. Már csak azt remélem, hogy tényleg ízleni fog neki. - Engem.. Nem az anyám nevelt. Nevelőnőm volt, aki megtanított erre-arra... - mosolyodtam el halványan az emlékre. Az elején elég kétbalkezes voltam. - A többi meg az évek alatt ragadt rám... - forgattam a szemeimet. - Akkor együnk.. - ültem asztalhoz. - Én már éhen veszek...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Ápr. 08, 2013 5:58 pm
Túlzottan nem maradtál le semmiről, ha őszinte akarok lenni. A társaságuk nem a legnagyobb, már ha jól értesültem egykori mentoromtól. Neki volt dolga háromból kettővel. - forgattam meg szemiemet, majd máris felpattantam és elővettem az evőeszközöket, és tányért, de a szalvéta sem maradt ki a sorból.
- Bocs. Kicsit elkényelmesedtem. - mondtam szégyenlős kis vigyorral. - Hol tanultál meg így főzni? - kérdeztem terítés közben.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Ápr. 07, 2013 7:50 pm
Ez... Meglehetősen furcsa. Bár nem az első eset, hogy egy ember többet ér, mint egy vámpír. Az én szememben legalábbis ez az állandó felállás. - Vannak dolgok, amit én sem tudok.. - húztam el a számat. Utáltam, ha valaki akár egyetlen lépéssel is előttem jár, és most megtörtént. Bár semmiféle ártó szándék nem volt benne, mégis.... Klaus.. Rosszul kezdődik. Meg a hibridjei.. Tőlük... Egy kicsit tartok... - Nem feltételeztem az ellenkezőjét... - emeltem égnek a tekintetem és visszaoldalaztam a tésztához. Már kész volt. - Megterítenél? - kérdeztem, miközben leszűrtem. - Azért annyira nem mozgok otthonosan a konyhádban.. - nevettem fel. Ezzel legalább eltereltem a témát a hasonmásokról. Vacsorához nem igazán illik, egyébként sem tudok róluk sokat, nyilatkozni meg főleg nem. Majd a találkozás után...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Ápr. 07, 2013 7:29 pm
- De vámpírként már nem is használhatóak - ráztam meg a fejemet, majd meglepve kaptam fel a tekintetemet. - Te nem is tudod? Hát.. a vérük.. képes létrehozni hibrideket is akár.. bár ahhoz kell Klaus Mikaelson is. Bulgáriába is eljutnak ám a hírek! - mondtam egy fintor mellett, hisz eléggé hülye a téma. Nem is tudom, már miből jutottunk ebbe.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Ápr. 06, 2013 8:47 pm
Egyetrétve bólogattam, bár azt hiszem én nem várom annyira a találkozást, főleg, hogyha valóban olyan pszichopaták, mint amilyennek egyesek beállítják őket. - Milyen szerencse, hogy mindhárman ebben a városban tanyáznak... - forgattam a szemeimet és lekacsoltam a szószt. Már csak a tésztára kellett várni.
- Mi mindenre? - kérdeztem tőle. Hátha többet tud, mint én. Erről.. Nekem fogalmam sem volt...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Ápr. 06, 2013 7:26 pm
- Esélyesnek tartom, hogy hamarosan találkozzatok. Ez a város kicsi. És jelenleg három van belőle, tehát azt hiszem, nagyon nagy esélye van annak, hogy találkoztok. - forgattam meg szemeimet. Nem ismertem egyiket sem, de megvolt róluk a véleményem.
- Értékes vére van annak, amelyik ember... szinte mindenre használható. - suttogtam halkan, elmerengve magam előtt.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Ápr. 05, 2013 6:46 pm
Mosolyogva forgattam a szemeimet, miközben kevertem egyet kettőt a vacsorán és felé fordultam. - Nem mondhatnám, hogy ismerem őket. Személyesen nem találkoztam velük. Egyenlőre, de azt hiszem, ami késik, az nem múlik.. - rántottam vállat. Aminek jönnie kell, az úgyis jönni fog. Talán még az én véleményem is változhat, bár erősen kétlem, hogy pozitív irányba. - Csak néhány infót hallottam róluk, de... - elhúztam a számat és nem fejeztem be a mondatot. Azt hiszem ez épp elég véleménynyilvánítás a részemről.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Ápr. 05, 2013 5:40 pm
- Egyáltalán nem hiszem, hogy ehetetlen lenne. - mondtam vigyorogva, majd kíváncsian vontam fel szemöldökömet, és felsóhajtva vettem észre, hogy alaposan elgondolkodom.
- Ismered a Petrova ribancokat? Vagy... hallottál róluk? - kérdeztem, nyelve egyet. Ha hallott róluk, akkor már tudom, miért illeti őket ilyen kritikával.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szer. Ápr. 03, 2013 10:02 pm
- Miért? Milyen kezeim vannak? - kezdtem tanulmányozni őket hirtelen, aztán félretettem a viccet. - Ne kiabáld el, mi van, ha nem is ehető? - méregettem az illatozó, félkész paradicsomos szószt, persze nem az, de jobb felkészíteni a rosszra. Akkor nem koppan nagyot, ha mégsem ízlik majd neki. Csendben hallgattam, ahogy beszélt, fel-felpillantottam rá, de miért érzem azt, hogy nem tud feloldódni a társaságomban?! Valamit rosszul csinálok? Talán reménytelen vagyok... - Biztos csinos kis hely.. - mosolyogtam rá barátságosan. - Én.. Nem hiszem, hogy el tudnám viselni a nyugalmat. Hosszútávon biztosan nem. - forgattam a szemeimet. - Szóval a Petrova-ribancok hazája a te otthonod is.. Nocsak.. - kaptam fel a fejemet. Nem, nem vagyok róluk túl jó véleménnyel. Bár ezt is csak a sok szóbeszéd alakította így. Sosem találkoztam belük...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Ápr. 02, 2013 10:21 pm
- Egy nő esetében erény, ha ilyen kezei vannak, és ennyire ért a főzéshez. - mondtam neki mosolyogva, miközben egyre jobb és jobb illatok kezdték uralni a konyhát.
- Bulgáriáról? Igazából... nagyon régóta fennáll már az a kis ország... onnan származnak a hasonmások, ha jól tudom. - billentettem oldalra a fejemet. - Nagyon kis hely. Olyan jó kis... nyugi van ott. - suttogtam, közben nagyot nyeltem, és elgondolkodtam. Milyen furcsa... - Nem tudok bezsélni a saját hazámról. - sóhajtottam fel.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Ápr. 01, 2013 10:08 pm
- Egoistán hangzana, ha azt mondanám, hogy nem most kezdtem? - vigyorodtam el. Pedig így volt.. Bőven volt időm megtanulni, legalább ezt. Talán nem tökéletes a tudományom, de ahhoz bőven elég, hogy kamatoztathassam. - Bulgária? - pillantottam fel rá, de közben tovább kevertem és beleszórtam a paradicsomot, egy kis vizet és fűszereztem is, a hús a végére maradt. - Nem sokat hallottam róla.. - gondolkoztam hangosan. - De legalább ezt is tudom.. - mosolyodtam el jókedvűen. - Mesélj róla.. Mármint Bulgáriáról.. - kértem csendesen. Nem akartam belefolyni a magánszférájába, vagy sebeket feltépni, egyszerűen csak kíváncsi voltam a helyre, amit a hazájának tekint.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Ápr. 01, 2013 8:53 pm
Leültem a konyhaszékre, onnan figyeltem a tevékenykedését, és mosolyogva kellett rájönnöm, hogy nagyon is érti a dolgát, legyen szó bármiről. Tökéletes illatok kezdtek el bontakozni, ahogy a hagyma az olajra került. Én vagyok az egyetlen, aki imádja a párolódó hagyma illatát?
- Nekem úgy tűnik, hogy nagyon érted a dolgokat. - mértem végig mosolyogva, és felálltam, hogy odasétáljak mellé. - Európából jöttem. Bulgáriából. Ott nagyon sok az olaszos étel. Tésztát tésztával. - forgattam a szemeimet.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Márc. 31, 2013 2:30 pm
Olyan elveszettnek tűnt, ahogy próbálta keresgélni a dolgokat, hogy akaratlanul is elmosolyodtam. Mellé sétáltam, kivettem a kezéből a húst, és először is megszagoltam. Ha nem friss, nem jó. Akkor pedig marad a hotel étlapja, ahogy azt már ő is felajánlotta. De szerettem magam intézni a dolgokat, legyen szó akár a főzésről, akár másról.
- Oké, ezek jók lesznek. Amennyiben kibírod körülbelül még fél óráig, én főzök.. - vigyorodtam el.
Végigkutattam a konyhaszekrényt edényekért és megfelelő eszközökért, majd végül a zöldségekkel kezdtem. A hagymát meghámoztam és felkockáztam, majd azonnal, mielőtt még csípni kezdené a szemünket, felraktam megpirítani. A paradicsomokat cikkekre vágtam és a húst is előkészítettem, majd felcsíkoztam. A tésztának tettem fel vizet, aztán hátrapillantottam rá.
- Nyugi, tudom mit csinálok.. - nyugtattam meg. - Remélem szereted az olaszos kajákat, mert ezekből más nagyon nem tudok kihozni.. - magyaráztam. - Viszont, ha nem.. még mindig ott van "B" tervnek a hotelkoszt. - vázoltam fel és közben csináltam tovább a dolgomat.

Sponsored content ÍRTA A POSZTOT
Today at 1:22 am

Sébastien lakása

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-
» Lakónegyed
» Mayakashi Kaen agglegény lakása