A sötétség vagy megszólít
vagy nem vesz rólad tudomást

Share | 
Sébastien lakása

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Márc. 30, 2013 10:50 pm
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4
Megvakargattam a fejem búbját, majd a hűtőhöz léptem és a szekrényhez, hogy felváltva nézegessek beléjük. - Hát, nem vagyok valami házias... de ez itt tészta.. - vettem ki egy csomagot. - Ez itt hús... - nyúltam ezúttal a hűtőbe. - Van még néhány zöldség... és itt ki is merült a választék. - mondtam kínos mosollyal, majd visszafoirdultam MOolly felé.
- Vagy rendeljünk inkább a hotelkonyháról? - vigyorodtam el. - Igaz, sokkal ígéretesebb az, hogy téged kell hallgatnom. Szeretem, ha valaki sokat beszél. Én általában csendesebb vagyok, és zavar, ha kínos csend van. De ez esetben ez a veszély enm áll fenn. - kacsintottam.
Vissza az elejére Go down

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Márc. 29, 2013 11:03 pm
Most, hogy bebizonyosodott számomra, hogy nem jelent veszélyt az itt tartózkodásom, azt hiszem felszabadultam. Sőt.. Azt is mondhatnám, hogy elszabadultam. Önkényesen jártam végig a kis konyhát, kezemben a poharammal, amiből időnként kortyoltam egyet. Hálás voltam, amiért nem valami töményet adott. Hamar megárt és nem.. Arra még nem állok készen, hogy minden gátlásomat levessem... Legalábbis előtte.
- Akkor azt hiszem, ez az én reszortom lesz.. - fordultam felé hirtelen. - Persze ha vállalod, és nem tartasz attól, hogy megmérgezlek... - vigyorodtam el gonoszkásan, persze nem gondoltam komolyan a dolgot. Bízik bennem.. Remélem..
- Már csak két kérdésem lenne... Milyen alapanyagok vannak és.. Mit főzzek? Bár az első nagy mértékben befolyásolja a másodikat...- soroltam. - Ha nem válaszolsz, lemaradsz a főztömről... - tettem le a poharamat az asztalra. - Ja és figyelmeztetlek. Sokat beszélek és hosszútávon idegesítő vagyok... - forgattam a szemeimet. Jobb ha azelőtt tudja meg, mielőtt megtapasztalja. Legalább fel tud készülni rá. Vagy ki tudja tenni a szűrömet, ami azt illeti...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Márc. 29, 2013 6:09 pm
Nem volt nálam olyan egyszerű a dolog, amit mondott. Nem voltam képes csak úgy lazítani, ahogy ő azt elképzelte mert számomra hát.. mindig annyira feszélyezett vagyok, mindig kell hogy legyen tartásom. Amit komolyan vettem és ami komolyan zavarba tudott hoznio, abból senki nem gyógyít ki.
- Nem tudok főzni, ami azt illeti. - húztam el a számat fintorogva, miközben odatoltam az orra elé egy kis gyümölcslevet. Gondolom piálni úgysem piál komolyabban. - De azt a vacsorát megnézném. - kacsintottam rá.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Márc. 28, 2013 7:56 am
Apró mosoly jelent meg az arcomon, majd hangosan felnevettem én is, ahogy megláttam zavarát. - Nyugii.. Tényleg fiatal vagyok.. - értettem egyet. Kinézetre legalábbis. Más az én koromban.. Neeeem.. Tekintve, hogy ezen a helyen több a természetfeletti, mint bárhol máshol, a hasonló korúak, még jobban tartják magukat, mint én..
- Igen, kérek.. Köszönöm! - követtem a konyhába, majd eszembe jutott valami. - Főzni tudsz? - kérdeztem hirtelen. - Azt talán felajánlhatom, hogy csinálok vacsorát... - elvégre nő vagyok, és röpke néhány évem alatt egészen jól megtanultam...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szer. Márc. 27, 2013 9:00 pm
- Fiatalok vagyunk, azért élünk, hogy nevessünk. - vigyorogtam még mindigt, aztán leesett, hogy mit is mondtam és rögtön jobbnak láttam a föld alá süllyedni. - Bocs.. nem úgy gondoltam. De.. még te is fiatal vagy. - néztem végig rajta. Hülyén jött ki, hogy azt mondtam, fiatalok vagyunk. De látszatra ő is az, most mit kellett volna mondanom, hogy öreg nyanya? Azt még nehezebben viselte volna, mint ezt.. inkább felsóhajtottam és a konyha felé böktem.
- Kérsz egy italt? - köszörültem meg torkomat még mindig zavarban.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Márc. 25, 2013 8:25 pm
Először elképedten figyeltem, ahogy váratlanul felnevetett, aztán már én sem bírtam visszatartani, megengedtem magamnak egy kis kuncogást, habár nem tudtam, mi ilyen vicces..
- Most rajtam nevetsz? - hunyorítottam rá, de közben a mosoly ott játszott a szám sarkában. - Talán.. Talán majd egyszer lesz alkalmad visszaadni a szívességet... - rántottam vállat. Nem feltétlenül azért ajánlottam a segítségemet, hogy az adósom legyen, sőt, ez eddig eszembe sem jutott.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Márc. 25, 2013 8:02 pm
Hirtelen tört ki belőlem nevetés, de nem azért, hogy őt lejárassam, vagy bármi ilyesmi, csupán ritka volt az, hogy egy női boszorkány így beszélt egy nála is jóval idősebbről. Azt már értettem, hogy ha vámpírokról van szó, hatalmas szánk van, de ez... egyelőre nekem még magas.
- Remélem tudod, hogy cserébe... bármit kérhetsz majd cserébe. - néztem szemeibe őszintén, és úgy, hogy lássa, bennem tényleg megbízhat.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Márc. 23, 2013 8:16 pm
Kicsit megnyugtatott, hogy ebben legalább egyetért velem. Sokkal könnyebb valakit úgy korlátozni, hogy ő maga is pontosan érti mit miért teszek, mint ellenkező esetben. Annak csak .. Sérülés lenne a vége, azt pedig mindennél jobban szeretném elkerülni.
- Ne félts! - mosolyogtam rá. - Talán védtelennek tűnök... De van néhány trükk az én zsebemben is. Majd meglátod. Ha Curtis velem kezd, rossz emberrel kezd.. - bíztattam. Nem szerettem, ha nagyobb aggodalmat fordítanak felém, mint az szükséges lenne, főleg, ha ez a terv rovására megy.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Márc. 23, 2013 7:54 pm
- Tudom, hogy hol van a határ, Molly. Tudod... évekig volt lehetőségem kitapasztalni, milyen az, aki nem tudja, hol a határ. Hogy... milyen lehetett előtte? Milyen lehetett a hatalom előtt? Talán csak az tudná megmondani, aki ismerte akkor, mikor még nem volt ekkora hatalma. De tudnod kell, hogy ha mellém állsz... ha segítesz... és Ő megtdja... újra célpont lehetsz. - köszörültem meg a torkomat. Ha vámpír lenne, mit sem érdekelne az élete. De ő egy fajtársam. És másokkal ellentétben, én nem tudom elviselni azt, ha egy fajtársamnak baja esik.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Márc. 22, 2013 8:57 pm
Átható pillantással nézett rám, minthacsak olvasni akarna bennem, a gondolataimban. Tessék csak, nyitott könyv vagyok. És talán újfent túl naiv, amiért ilyesmire vállalkozok, hiszen ezek szerint az újdonsült ellenségem nálam jóval idősebb. Lehet, hogy tapasztaltabb is. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy erősebb, bár ez kétesélyes. Én viszont Bennett vagyok, és még sosem éltem vissza a családom nyújtotta lehetőségekkel, sosem használtam a régi boszorkák erejét, de lehet, hogy most eljött az ideje ennek is.
- Segítek. Segíteni fogok.. - ígértem. - Egészen addig, amíg úgy gondolom, helyes... Tényleg nem szeretném, hogy átess a ló másik oldalára.. - húztam el a számat. Hiába van emocionális alapja, a városnak is jobb lesz enélkül a fazon nélkül.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Pént. Márc. 22, 2013 8:42 pm
Halványan elmosolyodtam. Mintha benne tényleg egy valóságos, segítő kézre akadtam volna. Micsoda megkönnyebbülés, hogy nem kell egyedül végigmennem ezen az úton. És az én 20 éves fejemnek megkönnyebbülés, hogy egy majdnem 180 éves segítője lehet. Tudnám ezt valahogy szavakkal leírni. De a szememben láthatja a mérhetetlen hálámat, legalábbis remélem, hogy így van.
Felemeltem a fejemet, és úgy néztem rá, mintha tényleg csak egy szellem suttogna a fülembe.
- Tényleg? Segítenél nekem? - kérdeztem reményekkel átitatott hangon.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Márc. 21, 2013 5:15 pm
- Számodra ez furcsa lehet, de... A fiatal varázserő nagyon erős! - néztem rá komolyan. - Amikor még nem tudod irányítani a sajátodét, más könnyen ellened fordíthatja, vagy egyszerűen rajtad keresztül használhatja, egészen addig, amíg te nem vagy teljesen ura önmagadnak... - magyaráztam. Én ezen egyedül mentem keresztül 16 évesen. A nevelőm meghalt, pontosan tudom mekkora és milyen áldozatokkal jár mindez. - .. és a legrosszabb, hogy erről nem mi döntünk.. Neked ő volt a mestered. Neked volt! Nekem nem.. - ráztam a fejemet.
- Nézd.. - próbáltam hatni rá, hosszan vettem a levegőt, hogy összeszedhessem magam. - Segítek neked bosszút állni, de.. Azt nem engedem, hogy olyan legyél mint ő. Ha egyszer megindulsz a lejtőn lefelé, nincs megállás. Ezt te is tudod...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Márc. 21, 2013 2:17 pm
- Igen, kihasznált. Csak azt nem értem, hogy miért. Mi volt bennem olyan, amit ő használni tudott? Csak egy 15 éves voltam ,semmiféle tapasztalat nem volt mögöttem és mégis ezt tette velem... nem értek semmit, Molly és ez a kétségbeejtő igazság. Nem tudom hogy hová tűnt az igazság, hogy hol van ilyenkor az a hatalom, ami mindenkit bírálhat. - ráztam meg a fejemet. Nem voltam hívő ember. Sosem voltam. Ha az lettem volna, biztosan hatalmasat csalódok az égiekben, és ezt most nem szándékoztam elkezdeni. Túlzottan fájt az emlék ahhoz hogy mélyebben belemásszak.
Szemeit kerestem meg, és halvány mosoly rajzolódott ajkaim köré. - Igen, tudom. Köszönöm, hogy ezt mondod. Tudod... az a célom, hogy... nem megölni akarom őt. Az olyan egyszerű. Azt akarom, hogy ő is szenvedjen, és ő maga akarja a saját halálát. - mondtam elszántan. Talán már kissé sátánias beütéssel.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szer. Márc. 20, 2013 2:23 pm
Bármennyire akartam, nem sikerült átfogó képet kapnom erről a Curtis-fazonról.. De azért a kapott infókat próbáltam tovább fűzni, hátha valami használható is kisül belőle.. Erős.. Oké, ez boszorkány-távlatban nem nagy szó.. Idős, nos ez már valamit segíthet.. Én is elég vén vagyok már a magam másfél évszázadával, de lehet, hogy ez ide most kevés lesz... - Nyilvánvalóan kihasznált... - szögeztem le a szemeimet forgatva. Velem is megtörtént.. A családom miatt, pontosabban az anyám miatt próbálkoztam nálam, de sokaknak nem jött össze. Túl hamar bízom meg az emberekben..
Vámpírokat kínoz? Naná, a legtöbb boszi nem csípi a vérszívókat, én sem rajongok értük...
Következő mondatára a szám elé kaptam a kezemet meglepettségemben.. Vagy sajnálatomban?! Talán mindkettő. Tudom milyen érzés, ha megölik az ember szüleit, pontosabban, ha az anyját... Az enyémmel is megtették, de ő visszajött. Már értem, miért akar bosszút, ha csakugyan ez az oka. Én is hasonlóképpen cselekednék..
- Részvétem, a szüleid miatt... - fektettem kezemet az övére és megszorítottam egy kicsit. - Bennem megbízhatsz... Ugye tudod? - Furcsán hangozhatott a számból, alig néhány órás ismerettség után, de azt hiszem erre most fontos volt felhívni a figyelmét, nehogy azért ne mondjon el dolgokat, mert bennem egy második Curtist lát, aki erős, idős és ... Na nem.. Gonosz nem vagyok...

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Kedd. Márc. 19, 2013 8:46 pm
Gondolkodott, de erre nem akartam felesleges szavakat fecsérelni. Jobb is, ha nem kell magyarázkodnom, mert számomra még nem jött el az idő, hogy felfedjem titkaimat. Előtte még biztosan nem.
- Curtis egy nagyon erős, és idős varázsló. Azt hittem, hogy valami átok miatt nem képes öregedni, de ezek szeirnt... csak számomranem számolt be arról, hogy képesek vagyunk tartósítani a testünket. - sóhajtottam fel. - Vámpírokat kínoz. És kísérletez rajtuk. Engem meg... elárult. Segítenem kellett neki egy komoly ügyben... de ahelyett, hogy segített volna... megölte a szüleimet. - nyeltem egyet, és a szívem beleremegett ebbe.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Márc. 18, 2013 2:41 pm
... vagy azért nem értem, mert még Ő maga sem érti. - jegyeztem meg magamban fanyarul.
De mégis milyen hasznot láthatna abban, hogy Emily az anyám?! Oké, hogy erős, oké, hogy Bennett, meg, hogy szinte legendák övezik, de... Ő az anyám.. Soha, senkinek nem adnám ki ...
Belőlem már inkább húzhat hasznot, tekintve, hogy én magam ajánlottam fel a segítségemet. Apropó, segítség..
- Inkább mesélj, milyen ez a Curtis? Hogy néz ki? Mit érdemes róla tudnom? - tereltem el a témát, mert a család-dolog felett még nem sikerült napirendre térnem.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Hétf. Márc. 18, 2013 2:04 pm
- Nem érted a logikámat? Hát... előfordulhat, hogy azért, mert eléggé értelmetlen. - vontam meg a vállamat, de mindenesetre az megnyugtató, hogy életben van. Talán tőle tanulta ki a dolgokat, és úgy még nagyobb hasznát tudnám venni.
- Nem mellesleg, remélem tisztában vagy azzal hogy nem szokásom ilyesmi miatt hasznot látni másokban. Mármint a családjuk végett. - tettem hozzá hogy értelmesebb legyekj.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Márc. 16, 2013 9:33 pm
- Nos, ez megnyugtató... - mosolyodtam el. Nem ismertem még ki, nem tudtam, hogy mikor hazudik, vagy milyen jelei vannak nála, de jó emberismerő vagyok, legalábbis eddig az voltam. És reméltem, hogy nem most hagynak cserben az érzékeim. - Igen... Életben van.. - komorodtam el egy pillanatra és gyanakodva néztem rá. Mit akar Ő az anyámmal?! - Nem értem a logikádat.. - sóhajtottam fel. Az anyám miatt viselkedik így velem?! Vagy.. Kvázi miatta ajánlotta fel a szállást?! - Mindenesetre, az anyám remek egészségnek örvend... - mosolyodtam el halványan. - És ez azért érdekel téged, mert... - szuggeráltam egy kicsit, hogy rájöhessek, jobban mondva elárulja, miért is érdekli ennyire.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Szomb. Márc. 16, 2013 8:35 pm
- Ne légy bizonytalan, Molly. Az én ígéretem olyan, mint a kőbe vésett törvény. Nem lehet megmásítani. - mondtam neki egy bizalmas mosollyal, ebből tudhatta, hogy nem blöffölök. És... hogy ez bizony olyan komoly ajánlat, amilyet ő még talán soha nem hallott. De szükségem v olt valakire, mert nem akartam egyedüli boszorkány lenni ebben a városban. Kellett nekem egy társ, aki több tapasztalattal bír. És lehetőleg nem fordul ellenem.
- A kérdésem hogy.. az anyád életben van még? Mármint Emily Bennett... mert ha igen, akkor azt hiszem, hogy... le vagyok kötelezve, hogy a szobatársad lehetek. - mosoloydtam el halványan. VOltak hátsó szándékaim is, de ez talán nem meglepő.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Márc. 14, 2013 10:38 pm
Mosolyogva indultam el vele a hotel felé, ahol, ha minden igaz, ezután együtt fogunk.. Élni? Ez így elég furán hangzik...
Útközben kivettem a cuccaimat az autómból, amit a Grillnél hagytam, majd követtem őt az emeletre, ahol egy csinos kislakásba invitált be. Pásztázó tekintettel néztem alaposan körül. Hm.. Elég barátságos környezet. Nincs meg az otthon varázsa, de kétségkívül próbálták otthonossá tenni.
- Biztos? - kérdeztem vissza. Elvégre az ő lakása, neki kellene szobát választania először, nem? Fránya udvariasság.... Végül nagyot sóhajtva indultam el az egyik ajtó felé, majd letettem a cuccomat, de be nem mentem. Helyette leültem a kanapéra, saját magamat kínáltam hellyel, ha már egyszer itt fogom tengetni a napjaimat vele, azt hiszem ez megengedhető. Ha meg nem, hát majd kapok néhány csúnya pillantást. Abba még senki sem halt bele.
- Hallgatlak.. - néztem rá derűsen, majd pillantásommal jeleztem, hogy foglaljon helyet mellettem. Kellemetlen, ha fel kell néznem rá, csak megfájdul a nyakam tőle.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Csüt. Márc. 14, 2013 4:58 pm
/ Park/

Közelebbről megnézve a szobát, még én se jártam itt, csak kivettem a szobát és leraktam a cuccaimat a múlt alkalomkor.
- Gyere csak beljebb. - intettem Mollynak, majd becsuktam magam mögött az ajtót, és elmosolyodtam. - Válassz csak szobát. Bár talán mindkettő egyforma. Utána.. lenne néhány kérdésem. - köszörültem meg a torkomat.

Vendég

Vendég ÍRTA A POSZTOT
Vas. Feb. 24, 2013 10:07 am
Sébastien lakása

Sponsored content ÍRTA A POSZTOT
Today at 1:16 pm

Sébastien lakása