Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Julia Prosser

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Jan. 18, 2014 4:58 pm
Ugrás egy másik oldalra
Julia Prosser


személyes információk

becenév » Ne merészeld. Egykoron anyám Julesnak, vagy Julienak hívott.
születési idő » 1984. 05. 26.
születési hely » Seattle.
kor » 31 év.
play by » Robin Tunney.
foglalkozás » Gyilkossági nyomozó, főállású vadász.

faj » Vadász vagyok.
család » Mindenki halott... nincs senkim. A szüleim vadászat közben vesztették életüket, egymást mentve. A nagyszüleimet pedig az idő vasfoga őrölte fel.

a felszín alatt »

'The fabric of your flesh, pure as a wedding dress...'

162cm és 49kg tömény szarkazmus vagyok. Sovány vagyok és csontos, de ez ne tévesszen meg: van bennem erő, Cicám. Bőröm fehér és hibátlan, hajam hosszú, a sötétbarna és a fekete között mozog valahol. Általában kiengedve hordom, de mindig kedv-, és alkalom-függő, hogy mit csinálok vele. Már, ha tudok vele bármit is kezdeni. Amit a legjobban szeretek magamban, azok nagy-, szürkés-kék szemeim. Bár ezek sem épp túl kifejezőek, nehéz belőlük olvasni és kissé elacélosodtak az évek során. Ritkán sminkelek, de ha mégis, akkor feketével emelem ki hideg kék íriszeimet. Keveset mosolygok.
Lábaim hosszúak és vékonyak. Azért vannak domborulataim, szóval van min legeltetned a tekintetedet - azért vigyázz, mert nem szeretem, ha bámulnak.
A hátamat tetoválás díszíti, egy főnix, melyet a lövöldözés után varrattam magamra.
Öltözködésem egyszerű. Imádom a fekete színt, a bőr holmikat és a bakancsokat, de csinos ruhákat, estélyi viseletet is magamra öltök, ha a helyzet úgy kívánja. A divat terén a klasszikus, hagyományos szabásvonalat kedvelem, ruháim megválasztásánál elsősorban arra ügyelek, hogy jól mutassanak rajtam, s csak azután érdekel a divat. Szeretem az egyszerű, sötét, főként fekete ruhákat, amelyek igen jól állnak nekem, kiemelik erőteljes személyiségemet és jellegzetes eleganciámat.

'Wild hearts can't be broken.'

Azt gondolom, hogy törhetetlen vagyok és soha, senki nem lesz képes megsérteni, megtörni. Senki megértésére, végképp nem szeretetére nincs szükségem. Sosem látni kétségbeesni, nemhogy sírni.
Legjellemzőbb tulajdonságaim: pesszimizmus, kitartás, éles elme.
Bárkit, bármiről meggyőzök. Gyors felfogóképességem, éles eszem, intelligenciám pótolhatatlan munkatárssá tesz.
Sokirányú érdeklődésem, műveltségem, közlékenységem szinte kizárja, hogy a baráti összejöveteleken, szakmai ebédeknél, vagy vacsoráknál kínos csend telepedjék a társaságra.
Óriási az önuralmam és a munkabírásom, ez már fiatal koromban is felszínre került. Már sok kemény leckét kaptam az élettől, olyat, amitől más már összeroppanna, én viszont tanulok belőle, nemesedek tőle. Az élet már korán próbára tett...
Soha nem adom meg magam, inkább küzdök a végsőkig. Nem tudok sokáig egy helyben ülni, lételemem a mozgás.
Gondolataim képesek egyszerre több sínen is futni: egy időben nézek tévét, hallgatok zenét, írok e-mailt - s közben telefonálok. Az eszem vág, mint a borotva. Mindig valahonnan jövök, valahová sietek, és mindig késésben vagyok.
Folytonos ellentmondási kényszerem van, imádok vitatkozni. Nehezen megközelíthető vagyok, és csak ritkán mutatom ki az érzelmeimet. Sokan gondolják azt, hogy 'ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek érzelmei', de sajnos lényegében így van: nagyon kevés érzelmi oldalam van, azokat nehezen mutatom ki, de ha kimutatom, tökéletesen észrevehető.
A férfiak gyakran az 'izgalmas', illetve az 'érdekes' nők csoportjába sorolnak. Mágnesként vonzz az, amiről még nem tudok, amit még nem ismerek. Megbízható vagyok, de nem épp hűséges, ami a magánéletemet illeti. Rengeteg kapcsolatom volt, de mind csúfosan véget ért. Ha madár volnék, ágról ágra szállnék; ha eldobott kavics lennék, a víz színén kacsáznék; számomra csupán egy a fontos: nem leragadni, nem mélyre merülni.
Valaki egyszer azt mondta, olyan, mintha szüntelenül leendő köztéri szobromhoz állnék modellt: amikor szólok, higgadt vagyok, amikor cselekszek, átgondolt, amikor döntök, megfontolt. Minden szavamnak súlya, minden kijelentésemnek éle és sarka van. Vitába szállni velem nem érdemes. Aki versenyre hív, alulmarad. Erőm kitartásomban rejlik. Számomra mindig az Ügy az első, az Ember (legyen az bárki) csupán másodlagos. Céljaimmal oly' mértékben azonosulok, hogy egy idő után már magam sem tudom az általam képviselt ügyet a saját személyemtől különválasztani. A csúcsra tekintek. Közben gondosan a lábam elé nézek, hogy minden kis lépéssel előrébb és följebb jussak. A kitüntetés számomra nem jelent jutalmat - sem örömteli meglepetést, sem felmagasztosulást nem érzek, amikor a mellemre tűzik. Úgy tekintem, ha valaki, hát én megérdemeltem, s ugyan ki másnak járna, ha nem nekem?
Mindig komoly vagyok, mindig elszánt és a végletekig terhelhető. Meglehetősen nagyra törő vagyok. Elképzeléseimet tehetségemmel, eszemmel könnyen megvalósítom.
Mint halnak a víz, nekem a feladat az életelemem. Ha megvonják tőlem, vagy erőm fogytán képtelen vagyok vele megbirkózni, úgy érzem, életem hiábavalóvá vált. A tétlenség megbetegít, a fölöslegesség érzése elsorvaszt. Negatív tulajdonságaim közül először a keménységembe, szigorúságomba, rugalmatlanságomba ütközünk. Emberi kapcsolataim - lekezelő, gőgös modorom, részvétlen, hideg viselkedésem, s pesszimista, zárkózott természetem okán - rendre zátonyra futnak. Szeretem a kalandokat, eléggé érzéki beállítottságú vagyok, szeretek flörtölni, szeretem az egy éjszakás kapcsolatokat.
'Tudom, hogy beképzeltnek tartanak. Valójában csak elfelejtettem, hogy kell kedvesnek lenni.' Lelkem mélyén gyakran bizonytalanság és gyanakvás honol: elérem-e azt, amire a legjobban vágyok? Szívósan, olykor kíméletlenül harcolok céljaimért.
Elsősorban szakmai elfoglaltságommal és társadalmi helyzetemmel törődök, érzelmi életem csak másodlagos. Életemnek az utóbbi területét alárendelem az elsőnek, s figyelembe sem veszem azokat a férfiakat, akikből hiányzik a törekvés, akik nem törekszenek nagyon jó anyagi körülményekre (vagy azokat már nem teremtették meg maguk), vagy rendkívüli hírnévre. Ambícióim igen cselekvővé és eredményessé tesznek, bár vannak pillanatok, amikor melankóliába süllyedek. Euforikus, túlpörgetett állapotaimból gyakran zuhanok hosszan tartó depresszióba.
Nem nagyon bízok másokban, a csodákban, az élethez sem fűzök nagy reményeket, nem egy pozitív életszemléletű ember vagyok. Néha szükségem van a tökéletes elvonultságra, hogy gondolkodhassak azokról a dolgokról, amikről amúgy nincs sem időm, sem kedvem a hétköznapokban. Lelkemet, igazi belsőmet, jellememet nem elsőre fedem fel, s nem is mindenkinek; csak kivételes emberek előtt tárulkozok ki, s nekik sem teljesen. Lelkemnek mindig lesz egy kis zuga, amit megtartok saját magamnak.
Mindig nyughatatlan vagyok, ám belső vívódásaimból semmit sem árulok el a külső szemlélődőnek.
Segítségem mindig jól jön, mivel a legtöbbször igen szakavatott vagyok.
Meg kell tanulnom őszintén kimutatni az érzéseimet, még ha ez kockázattal is jár, és tudomásul kell vennem, hogy a szeretet és a szerelem legalább olyan fontos az életben, mint a munka és a karrier.
Erős, igyekvő, kiváló támasza vagyok annak az embernek, aki törekvéseim szintjére képes emelkedni. A szívemhez vezető egyetlen út a szereteté és nagyon nehéz boldogulni velem, ha a vérmérsékletemmel teljesen ellenkező dolgot várnak tőlem.
Önmagamhoz is szigorú vagyok, gyakran magasra teszem a mércét, hiszen ez 'így természetes'.
Fontos számomra az otthon, de nem vagyok a konyha tündére, nem kedvelem a házimunkát és csak kötelességszerűen végzem. Bár nem mondtak még otthonszerető 'született feleségnek', általában azért rendben tartom a lakásomat.

user információk » Evil Queen. I can legally buy cigarettes & tequila.
életem lapjai »
'Mind emlékszünk a gyermekkori esti mesékre. A cipő Hamupipőkére illik, a békából királyfi lesz, Csipkerózsika felébred egy csóktól. Egyszer volt, hol nem volt és boldogan élnek, míg meg nem halnak. Tündérmesék. Amolyan álmok. Csak az a baj, hogy a tündérmesék nem válnak valóra. Azok a mesék, amelyek egy sötét, viharos éjjelen kezdődnek és rettenetesen végződnek, vagyis a rémálmok, azok általában valósággá válnak.'


A cigaretta füst lomhán kúszik el arcom előtt, majd a magasba kúszik és elillan. A már megszokott, barna bőrhuzatos kanapén ülök, bal lábamat átvetem a jobbon, néha előregörnyedek, hogy a hamutartó fölött lepöcköljem a hamvadó véget. Aztán hátradőlök és várom, hogy kérdezzen. A férfi az íróasztalon összefonja ujjait, és kissé előre dőlve méreget. Nem tudott kihúzni belőlem semmi, számára használható információt, vagy vallomást. Hét alkalommal jártam nála, a főnököm kérésére, de makacs hallgatásba burkolóztam. Ha kérdezett, minden egyes alkalommal megmondtam neki, hogy nem fogok válaszolni. Semmilyen kérdésre. Még, ha azt kérdezné, hogy mi a kedvenc színem, azt sem válaszolnám meg. Hogy miért? Mert nincs szükségem senkire. Nincs szükségem ostoba kérdésekre, melyek megválaszolásával megváltozok. Megkönnyebbülök. Jobb ember leszek. Mert nem fogok, nem leszek.
- Mit érez? - kérdezi újra, töretlen elszántsággal a hangjában, makacsul összevont szemöldökkel, fürkészve vizsgálva arcom lágy vonásait. Szám szegletében kétes mosoly játszik.
- Semmit - ingatom meg a fejem és szívok a cigarettába.
- Mesélne a lövöldözésről? - igen, ezt mondtam a felettesemnek, hogy egy menekülő gyanúsítottam megtámadt.
- Nem - mondom, de akarva, akaratlanul is visszagondolok rá.

Reszkettem. A tinta kék eget bámultam és a csillagokat néztem, leheletem fölöttem gomolygott. Vér. Mindenhol vér. Az én vérem. A fehér, szűz hó karmazsin színt vett fel. Sajgott minden porcikám, a torkom égett, a tüdőm megtelt a fagyos levegővel, a szívem hevesen dobogott, próbálta eljuttatni mindenhova a vért, ami a fülemben zúgott. Ordítottam. Nem kaptam választ.
Meglőttek. Én vadász vagyok, és egy másik rohadt vadász lelőtt, belém eresztett egy farkasnak szánt, ezüst golyót. Nem teljesítettem a kérését, és kurva ideges lett.
És én csak... nem tudtam elugrani, nem tudtam elmenekülni, nem tudtam a földre vetni magam. A lábaim gyökeret eresztettek, és egyszerűen megállt az idő. Tudják, félelmetes belenézni egy fegyver sötét csövébe. Az ösztöneik azt súgják, hogy szaladjanak, bukjanak le, hajoljanak el, tegyenek valamit; csak mozduljanak meg, tegyenek a halál ellen. De ez, az én esetemben legalábbis, fizikai képtelenségnek tűnt. Csönd volt. Csönd és sötét és hideg. Aztán ezt a metsző csöndet áttépte egy fegyverdörrenés.
Féltem. Soha nem félek, de akkor féltem. És nem tehettem semmit.


- Jobban lenne tőle. Miért nem beszél velem? - a cigaretta füstjének ezüstös szálai között észrevétlen csúszik el a kérdés.

Dübb...
Majdnem meghaltam. Három percig halott voltam. És hadd mondjam el, hogy amikor ott fekszik azon a hordágyon, zihálva mondja ki az utolsónak hitt szavait, akkor nem hiszi, hogy meghalni jobb, mint szomorúan élni. A haldoklás... szar. Fáj, olyannyira, hogy azt el sem tudom mondani.
Dübb-dübb...
Élni akartam. Én szomorú ember vagyok, sötét és depresszív, de élni akarok. Nem akartam meghalni. Tudják, van a három nagy téma: a halál; a meghalásig kitartó élet, az emberi lét, benne az életet aranyozó szerelemmel; meg hát a szabadság, mely nélkül nem könnyű élni, és amelyért meghalni is érdemes. Az élni akarás mindennél erősebb, a halál pedig mindennél szomorúbb. Akkor is élni akarsz, ha nem vagy szabad, és akkor is félsz a haláltól, ha szabad vagy.
Dübb-dübb, dübb-dübb...
És nem. Nem hiszem, hogy az emberek meg tudnak változni. Nem hiszem, hogy megváltoztam. De talán tévedek. És a francba is! Lehet, hogy idővel jobb lesz... és még egy dolog. Nem vagyok vallásos. Én... nem hiszek istenben. De ha hinnék, akkor se egy olyan istenben, aki szörnyű halált szán nekem, fájdalmas halált... az nem lehet Isten.
Dübb-dübb, dübb-dübb, dübb-dübb...


Újabb szál cigarettát veszek elő, de nem gyújtok rá. Nincs nálam öngyújtó. Mindig van nálam, de most otthon felejtettem. Idefelé egy öltönyös férfitől kértem tüzet. Ő közben jó alaposan végigmért. Látom a férfin, hogy kérdezni akar. A hamutartó mellé fektetem a dobozt és várok.
- Akkor beszéljünk másról - mondja végül, kissé hátradőlve, látván, nem fogok válaszolni az imént feltett kérdésére. - Milyen az élete?
- Látja azt a halálrudas dobozt a dohányzóasztalon? - bökök állammal az adott irányba - Az a dobozka rejt mindent, amit az életről tudni kell. Az énje egyik oldalát hatalmába keríti a csillogás. Hosszú, aranyozott, királyi védjeggyel ellátva, ami a jólét és a csillogás világába csábít. Nagyon finoman azt sugallja, hogy ez a cigaretta nemes és hű barátja. De ez hazugság. Ám az énje másik oldala megpróbálja felhívni a figyelmét a dolog másik oldalára. A túloldalra unalmas, fekete nyomtatott betűkkel azt írják, hogy ezek a díszsorba rendezett katonák meg akarják ölni. És ez az igazság. A halál a szépséggel csábít minket magához, és engem bizony megbabonázott a szirén éneke. Ami édes, végül megkeseredik, és ami keserűen indul, édes lesz. Most, kérem, adjon tüzet!

'Egyszer volt, hol nem volt. Boldogan éltek, míg meg nem haltak. Ezek a mesék csak az álmaink. A tündérmesék nem válnak valóra. A valóság viharosabb, zavarosabb, ijesztőbb. A valóság sokkal érdekesebb, mint boldogan élni, míg meg nem halunk.'



A hozzászólást Julia Prosser összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 10, 2015 7:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Jan. 18, 2014 7:06 pm
Ugrás egy másik oldalra

elfogadva, üdvözöllek közöttünk!


Ó, te jó ég.  31 
Nem is tudom, hogy mit mondjak. Egyszerűen csodálatos lapot sikerült összehoznod. A jellemzésed gyönyörű volt, de komolyan. Jó érzés volt, hogy betekintést nyerhettem az életedbe meg, hogy mire, miért és hogyan reagálsz..
A szerepjáték példád meg szintúgy tökéletes volt.
Áhh. 31 Imádom, ahogy fogalmazol. 40 
Még sokáig tudnám ecsetelgetni, hogy mennyire tetszett a lapod, de nem tartalak fel tovább. Very Happy
Nyomás foglalózni.. Utána pedig hódítsd meg a játékteret különleges személyiségeddel és a gyönyörű arcoddal. 31 40
Vissza az elejére Go down
 

Julia Prosser

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Julia Prosser
» Julia Darling

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Vadászok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •