Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Elena Gilbert Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Szomb. Jan. 02, 2016 4:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Általánosságok

♦️ Név: Zsanett, de inkább maradjunk a Zsaninál, a teljes verziót nem annyira szeretem

♦️ Kor: 20 év

♦️ Foglalkozás (mit tanulsz/dolgozol?): Még tanulok, de ha - egyszer - elvégzem, elméletben logisztikus leszek. Gyakorlatban meg majd kiderül. Wink


Érdeklődési kör

♦️ Milyen hobbijaid vannak? Legkiemelkedőbb az írás, de olvasni is nagyon szeretek. Az olvasás akkor kezdett el igazán érdekelni, mikor 8 évesen kezembe fogtam a Harry Potter első kötetét. Azóta haladtam a korral, a papírformát pdf-formátumra és telefonon futó pdf-olvasóra cseréltem, de még most is ugyanúgy falom az oldalakat, mint előtte.
Az írás pedig 12 éves korom óta nagy szenvedély, akkoriban még fanfictionnal indítottam, aztán blogot is vezettem egy ideig - néha még mostanság is ráveszem magam egy-egy terjedelmesebb mű lekörmölésére -, de egyértelműen a szerepjátékozás az örök favorit, amit már több, mint öt éve folyamatosan csinálok. Persze vannak időszakok, mikor inkább elbújnék egy paplan alá, minthogy írjak, de szerencsére ezek időről időre rövidebb időtartalmot ölelnek fel.

♦️ Hogyan tudsz a legjobban kikapcsolódni? Kikapcsolódni általában csak akkor tudok igazán, ha a telefonom is ki van kapcsolva. Magyarul nagyon ritkán, de például az alvás az egyik ilyen, bár ebből nekem általában sosem jut sok. A másik módja pedig, ha a barátokkal tartunk egy kis lazítós estét, nevetgélünk és viccelődünk.

♦️ Melyik a kedvenc filmed, filmes műfajod? Igazából nincs kedvencem, bár tény, hogy a horrort és a thrillert jobban szeretem, mint a romantikus ömlengést, bár nekem mindegy, hogy mit nézek, ezer százalék az esélye annak, hogy meg fogom könnyezni, legyen szó bármilyen műfajról. A dráma kategóriába tartozó alkotásokat felettébb imádom, de mostanság bevezetést nyertem én is a Marvel világába, és mióta belekóstoltam ebbe a kis univerzumba, hát nem lenne képes kirángatni senki belőle. tongue

♦️ Ki a kedvenc színészed/színésznőd? Általában azok a kedvenceim, akikkel karaktereket alkotok, vagyis mondjuk úgy, pillanatnyi kedvencek, akik éppen akkor megihletnek, és felvésik magukat arra a képzeletbeli kedvenc-listára. Ja, és engem nem érdekel, hogy ki hogyan fikázza az Anakin Skywalker-t megformáló Hayden Christensen-t, én attól még megveszek érte, just saying. :033:

♦️ Ki a kedvenc íród? A no-name írók a kedvenceim, akiknek a létezéséről a világ körülbelül mit sem tud. A jelenlegi nagy kedvencem Jodi Ellen Malpas, de valószínűleg azért, mert éppen olyan hangulatom van mostanság nekem is, mint a regényei női főhőseinek. De emeljünk ki egy már világszerte ismert alkotót: Stephen King azóta favorit, mióta kezembe fogtam a Ragyogás című könyvét.

♦️ Milyen könyveket szeretsz? Mindenfélét. Romantikusat - bár ahhoz hangulatban kell lennem -, thrillert, imádom azokat, ahol jelen van az a minimális horror feeling, na meg persze dráma minden mennyiségben... nem vagyok oda azokért a könyvekért, ahol az utolsó két oldalban minden helyre jön, és máris megvan a happy end. Sokan azt gondolják, ha már az élet nem happy end, legalább a könyvekben hadd legyen valaminek jó a vége, de talán az én világnézetemmel van a gond, és emiatt nem szeretem, ha valami pont a végére veszíti el a "hitelességét".

♦️ Melyik a kedvenc sorozatod? Mikor mi. Wink Annak idején a Bűbájos Boszorkák voltak azok, akikért majd' megvesztem, de mióta a Vámpírnaplók kapcsán jobban belekerültem ebbe a sorozat-világba, bővítettem a listámat. Megveszek az Once Upon a Time-ért, American Horror Story nélkül nincs élet, illetve vannak még megkezdett, ámde be nem fejezett sorozatok, amikből sürgősen pótolnom kellene, mint például az Agents of S.H.I.E.L.D., a Glee vagy a Criminal Minds. És az elkaszált szériákról ne is beszéljünk, nyugodj békében, Hannibal.  :tied:

♦️ És sorozatszereplőd, párod, kapcsolatod? Az American Horror Story minden karakteréért megveszek, főleg azokért a figurákért, akiket Evan Peters alakít. Mr. March egy brutál figura a mostani évadban, de beszélhetünk akár szintén az AHS kapcsán a feltörekvő Finn Wittrock-ról is, aki a negyedik évadban a pszichopata Dandy-t és az ötödik évadban a langyi Tristant majd a '20-as évek nagyszerű színészét, Valentino-t alakította. Mondtam már, hogy imááádom a fickót? De nem tudnék megnevezni olyat az AHS-ben, aki nem lenne a szívem csücske...
Párosok... nálam Delena már sajnos leáldozott egy pár éve, de a helyére került Emma és Hook párosa az OUAT-ból és Jemma és Fitz párosa a S.H.I.E.L.D.-ből. De kiemelném Regina és Emma barátságát is az OUATból, vagy éppen - nem tudom, besorolhatom-e ide - Tony Stark és Bruce Banner barátságát. Mert őket még nézni is jóóó.  Könnyes szemek  

♦️ Kedvenc énekesed/zenekarod, zenei stílusod? Zene terén mindenevő vagyok. Éppen olyan szívesen hallgatok Queen-t, mint John Newmant, a zenelistámon legalább ezer előadó szerepel, de ha kedvencet kell választanom, Sia, az Imagine Dragons, Bruno Mars és Hozier biztos az elsők között lenne.

♦️ Szeretsz sportolni? Mit? Ööööö... szerintem ezt a kérdést nem nekem akarták feltenni. :') Utálok sportolni, tisztelem azokat, akiknek van ehhez elég kitartásuk, de én akárhányszor nekikezdtem valamine, tuti valamelyik lábam bánta, így... inkább maradok mások tisztelésénél.


Személyiség

♦️ Szerinted melyek a legjobb tulajdonságaid és miért ezek? Nehéz kérdés, tekintve, hogy jó páran ismerik, mennyire kritikus vagyok magammal szemben. Szerintem az egyik legjobb tulajdonságom, hogy nagyon türelmes egyén vagyok, és mindig képes vagyok meglátni a jót azokban, akiket amúgy már régen el kellett volna felejteni. És állítólag jó a szívem is, de én általában csak azt produkálom mások felé szívből, amit én várnék másoktól... néha feleslegesen.

♦️ A legrosszabbak? Nagyon tudok haragudni emberekre, és sokáig kattogok a már megtörtént rossz dolgokon. És a legrosszabb ellenségek közé tartozom. Bennem megvan az, hogy nagyon tudok szeretni embereket, de azokat, akik bántják a barátaimat, hát kegyetlenül tudom utálni én magam is.  

♦️ Vannak különleges szokásaid, rigolyáid? Nem szeretem, ha valaki piszkálja a cuccaimat. Megkövetelem a napi két bögre kávét, pedig tudom, hogy nem egészséges, és hisztis leszek, ha kávé nélkül kell indítanom a napot. Képes vagyok összeveszni valakivel, ha viccelődik vagy gúnyolódik az életmódomon, miközben nem ismeri annak az okait.

♦️ Mi tudja a legnagyobb örömet szerezni neked és mi az, ami kihoz a sodrodból? Nagy öröm szokott lenni, mikor megtudom, hogy egy barátom régóta kívánt vágya valóra válik hosszú és kínkeserves kínlódás után. Szeretem látni mások örömét, és ugyan néha már én is önző vagyok, de mások öröme jelenti a legnagyobb boldogságot. És ami kihoz a sodromból... ha valakinek háromszor kell elmagyarázni azt, amit előtte már kétszer megtettem, csak láthatóan nem figyelt. Akkor robbanok, és kibukik belőlem egy kis káromkodás-hullám majd az, hogy akkor inkább mindegy, és bevágom a durcát. De azt sem szeretem, és ki is fejtem a véleményemet ha azt látom, hogy jó páran azt hiszik, kihasználhatják más emberek jóhiszeműségét.

♦️ Mit változtatnál meg magadban legszívesebben? Őszintén? Nem sok mindent. Úgy érzem, soha nem voltam még ennyire önmagam. Bár  egyszer szívesen kipróbálnám, milyen az érem másik oldalát képviselni.

♦️ Milyen állat lennél? Pici kiskutya, aki mindenkihez bújik és mindenkit összenyaldos. :033: *remélem, ezt a macskám nem olvassa*


Szerepjátékkal kapcsolatos kérdések

♦️ Mikor fedezted fel az FRPG világát, mióta játszol? 2010. október 9-én. :') Ez volt az első szerepjátékos napom, mint játékos és mint admin is. A Diaries Frpg előtt nem játszottam máshol, nem tudtam azt sem egészen pontosan, mi az a szerepjáték. Aztán belevágtam, mondván, hogy két hétig jó időtöltés lesz.. jó hosszú két hét lett.
Azóta már eltelt több, mint öt év, de egyetlen percét sem bántam meg, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem, amiknek szerintem hasznát fogom még venni a jövőben.

♦️ Hogyan bukkantál rá a szerepjátékokra? Akkoriban még menő volt a startlapon lógni, és ott ugrott fel valami ablak, hogy "szerepjátékok". Na, nem a mára már nagyon jól ismert hungarianforum-os verzió volt, hanem egy teljesen más fórummotor... rákattoltam, megnéztem, ez miről szól, és rá másfél órára már megvolt a saját oldalam, méghozzá az akkori nagy kedvenc témából, a Vámpírnaplókból.

♦️ Milyen oldalakon fordulsz meg szívesen (real-life, fantasy, stb.) Úgy általánosságban itt fordulok meg naponta pár ezerszer. Talán az én hozzáállásommal van a baj, hogy nem tudok beilleszkedni más oldalakra, vagy nem tudok új játékos lenni máshol, nem tudom... játszottam már más oldalon persze, a leghosszabb időtartam két év volt egy oldalon, de rendszeresen csak ide járok fel. A real-life számomra nem nagy kedvenc, bár kipróbáltam már... a fantasy minden szempontból jobban megmozgatja a fantáziámat.

♦️ Mit szeretsz a legjobban ebben a világban? Azt, hogy bárki lehetek. Rengeteg karakterem van már, mégis úgy érzem, hogy ennyi karakter után is van még egy kis apróság, ami még ott van bennem, és alig várja, hogy kiszabaduljon. Sokat játszottam már, voltam ártatlan emberlány, pszichopata warlock, mohó vámpír, vagy éppen öngyilkosjelölt, akinek éppen csak a homlokáról hiányzott, hogy "öljetek meg", de időről időre úgy érzem, hogy még valami hiányzik... és általában nem szoktam ellenállni a kísértésnek. Wink
A másik, amit nagyon szeretek ebben a világban... azok az emberek, akiket ennek köszönhetően ismertem meg. Valljuk be, nélkületek üres és sivár lenne az életem, több örömet okoztok, mint fejfájást, és nekem ennyi már bőven elég.

♦️ Milyen játékokat van általában leginkább kedved kijátszani, mit szeretsz ezekben? Jöhet minden! Bár általában ez attól függ, ki a partnerem, és hogy miben egyezünk ki. Volt már, hogy rám erőltettek egy szitut, és abból az lett, hogy a karakterem rövid időn belül inkább lelépett, mert nem úgy építettem őt fel, hogy az a szitu számára játszható legyen, de ez az egyeztetéskor még nem derült ki. Nem vagyok oda az ismerkedős játékokért, inkább azt szeretem, ha már van egy múltbéli kapocs két karakter között.


Jövőkép

♦️ Hogyan képzeled el a jövődet? Mit szeretnél csinálni, hol szeretnél élni, kikkel szeretnéd körülvenni magad? Hát, amit rólam tudni kell, hogy nagy álmodozó vagyok, általában naponta változik, hogy én mi és ki akarok lenni a jövőben. Sok ideig az volt a feladatom, hogy megéljem a másnapot, most már bátran tervezek akár hatvan éves koromig. Szeretnék egy olyan életet, ami nem monoton, amiben szeretnek az emberek, de megvan az, ami a jelenlegi életemben is. Szeretek mosolyogni és nevetni, és ha belesüllyedek egy számomra nem kedvező, egysíkú világba, hát elkönyvelhető, hogy minden tönkrement, és kiégtem. Amitől egyébként nagyon félek, hogy ebben a mai világban sokan már egészen fiatalon "kiégnek", és nem szeretnék közéjük tartozni már mondjuk 25 évesen.

♦️ Milyennek látod az 5/10/15 évvel későbbi önmagadat? Jó lenne, ha öt év múlva már lenne egy stabil kis életem, lenne munkám, és jó lennék abban, amit csinálok. Szeretek nagyokat álmodni, ezért inkább összevonom a kettőt, és úgy mondom, hogy jó lenne ha 10-15 év múlva már meglenne a saját kis világom, rendes anyagi háttérrel, saját lakással, és az én nagy álmom egy saját vállalkozás elindítása, de erről nem sokat szoktam beszélni, ki tudja, miért. Very Happy Ami egyelőre nem szerepel a számításaim között, az a házasság és a gyerek. Én nem vagyok családcentrikus. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy boldog párkapcsolatom legyen, vagy hogy gyerekek szaladgáljanak körülöttem, mert az az igazság, hogy mások gyerekeit imádom, elvagyok velük, de arra gondolni, hogy egyszer sajátom legyen... szóval egyrészt nehezen gondolok bele, másrészt nem is érzem feladatomnak, hogy azért szüljek gyereket, hogy mások ne köszörüljék rajtam a nyelvüket. Aztán lehet, hogy öt év múlva ezt is máshogyan fogom gondolni. De addig majd eljátszadozom a tesóim babucijaival. tongue

♦️ Mit tanácsolnál a kisgyermeknek, aki voltál? Csak azt, hogy ne adja fel rögtön egyetlen akadály és egy nagy felbukás után. Sokat fogunk még esni, mire eljutunk a várt célunkhoz, és még utána is, de inkább élvezzük ezt a kis utazást, ne adjuk fel az első akadály után.

♦️ És a mostani önmagadnak? Mi az a tanács, amit szívesen megfogadnál, de valamiért nem tudsz eleget tenni neki? Csukjam be a fülemet, ha mások bírálnak, mert semmi közük hozzá, hogyan élem az életemet, nekik pedig nem kötelező részt venni benne egy percig sem.
Vissza az elejére Go down
 

Elena Gilbert

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Elena Gilbert
» Elena Gilbert
» Elena Gilbert
» Elena Gilbert /Salvatore/ - Folyamatban
» Gilbert ház

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Egyéb :: User-ismertetök :: Kérdőív usereknek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •