Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Shiraz Watson
Udvar Tumblr_o37kjeRNaX1qdwujbo4_250
Keresem :
Caleb
Tartózkodási hely :
↻ I was an Angel living in the garden of evil
Hobbi & foglalkozás :
↻ theater actress



A poszt írója Shiraz Watson
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 25, 2019 10:02 am
Ugrás egy másik oldalra
brandon & Shiraz
we all have stories we won't ever tell

Majdnem 500 éve létezem a világban, megannyi dolgot átéltem már, de soha nem tapasztaltam még akkora fájdalmat, mint azon az estén éreztem, amikor a varázslat meghozta a kellő hatást, hogy tudjam baj van. Nem is kicsit. Gyorsan kellett cselekednem, nem tehettem mást. Esélyesen nem csak az ígéret miatt, vagy a fájdalom miatt, amit éreztem; egyszerűen csak nem akartam hagyni azt se, hogy újabb ártatlant vegyen el akár ez a világ. Akkor még fogalmam sem volt arról, hogy volt-e köze hozzá természetfelettinek, vagy nem, de aztán kiderült, hogy szerencsére nem, vagyis azt hiszem. Biztosra nem állítanám, hiszen sokan értenek remekül eltüntetni a nyomukat. Emiatt pedig muszáj ébernek maradnom. Az pedig, hogy most itt voltam és nem csak a kórházban látogattam meg. Sokan azt mondanák, hogy csak kötelességből teszem, vagy a bűntudatom hozott ide. Mind a kettőnek köze volt hozzá, de volt még valami. Volt valami számomra is ismeretlen és megfoghatatlan, hiszen régóta nem éreztem azt, hogy bárkinek a társaságára is vágynék a tiszteletbeli körön túl, de az ő hogy léte tényleg érdekelt. Tudni szerettem volna, hogy hol van.
Halkan kuncogok a mutatványának köszönhetően, majd ahogyan közeledem felé egy-két papírt fel is kapok a földről, mielőtt még a szél szeretné őket messzebbre vinni. Lehet mégse volt annyira jó ötlet csak így betoppanni, vagy már túlzásnak érzi ezt az egészet? Kórházban is jártam párszor nála, ültem az ágya mellett és vártam, hogy valami biztatót mondjanak és ő se adja fel. Én megtettem, amit megtehettem, teljesen én se gyógyíthattam meg. Azzal többet ártottam volna, mint segítek. Mint volt az a sorozat, a Szellemekkel suttogó. Ott is miként kételkedtek az emberek a nőben, ez pedig talán még rosszabb lenne. Elég csak arra gondolni, hogy minket máglyára is küldtek.
- Sajnálom, nem akartalak megijeszteni. Nem tűnt fel, hogy ennyire elmélyültél a papírjaid között. – nyújtottam felé az elejtettek egy részét, amolyan békeként. Reméltem, hogy nem veszi tolakodásnak a jelenlétem, de csak egy szavába kerülne és már itt se lennék. Vagy legalábbis nem úgy, hogy ő arról tudna.
- Ezt örömmel hallom, akkor jobb lenne, ha többé nem okoznék szívrohamot neked, mert a végén én leszek a ludas a halálodért. –
próbáltam én is kicsit játékosabbra venni a figurát, mintha azt remélném így kicsit ő is fel tud engedni és nem fog aggódni dolgok miatt, vagy nem fogja feszélyezni a jelenlétem. Ugyanakkor mindezek ellenére azért a pillantásomból könnyedén kiolvasható volt az őszinte aggódás.
- Hála nekem? – vontam fel hitetlenkedve a szemöldökömet, miközben mélyen legbelül kihordtam egy szívrohamot, mert elsőre nem úgy értettem, ahogyan ő. Aztán leesett, hogy mire is gondolhat. – Inkább az orvosoknak kéne köszönöd. Én csak annyit tettem, hogy hívtam őket, ez nem olyan nagy dolog. – legyintettem is egyet a szavaim mellé, mert azt nem kell tudnia, hogy ennél több volt. S a varázslat mennyi energiámat is emésztett fel. Mágia hatalom és átok is, hiszen minden varázslatnak ára van. Minél idősebb vagy, annál jobb lehetsz és annál jobban el tudsz igazodni a világban, de valójában annál nagyobb eséllyel lesz olyan korszaka az életednek, amit elfelejtenél, mert a sötét mágiának hódoltál a jó helyett.
Próbáltam elfojtani a mosolyomat, inkább még sietve pillantottam az épületre, az emberekre, mert nem akartam azt, hogy félreértse, de egészen mulattatott ez a bemutatkozás, amit előadott.
- Ez aztán bemutatkozás. Nos, az biztos, hogy ehhez foghatót még soha nem hallottam. Egészen egyedi lett, de nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a helyzet. Mindenkivel történik rossz. Kár lenne ezért hibáztatnod magad. Maximum akkor tedd meg, ha nem tanulnál a hibáidból. S egyébként is a veszélynek köszönhetően igazán izgalmas élet, nem? Így legalább tudjuk, hogy minden perc kincs. – rántottam meg a vállaimat,  a táskám pántját kezdtem el babrálni a kezeimmel. Lehet bölcsebb lenne hallgatnom is, mert esélyesen pont arra van szüksége, hogy valaki lerohanja őt kéretlenül a véleményével.
- Netán ismersz olyan balféket, aki elfogadna őrangyalának? – ugrattam őt mosolyogva, kósza tincset a fülem mögé simítottam. – Erre jártam és gondoltam beugrom, hogy megnézzem miként is vagy. Kórházban mondták, hogy már kiengedtek. – avatom be, hogy miként is leltem meg itt. Rendben van, mágiával is megtaláltam volna, de azt mégse kérdezhetem meg, hogy ismerte például a Bűbájos boszorkányokat? Csak azért, mert én is valami olyasmi lennék! Még ötletnek is borzalmas. – Sajnálom, én nem akartam tolakodó lenni. Biztosan furának gondolsz, vagy őrültnek, amiért a kórházban is annyit jártam nálad, most meg itt vagyok. – szinte koppant is az a bizonyos kő, ahogyan leesett mennyire is őrültnek gondolhatna bárki is. Lehet mégse vagyok olyan jó őrangyal, mert már inkább zaklatásnak minősülne amit csinálok. - Csak aggódtam érted! Lehet jobban járok, ha inkább hallgatok, mert a végén teljesen őrültnek fogsz hinni. - zavaromban elnevettem magam és a kezemet is a farmerom zsebébe csúsztattam, mielőtt még több hülyeséget csinálhatnék.


:bb: 40  || ©
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Brandon Perkins
Udvar Tumblr_inline_mlivc4jfxL1qz4rgp
Tartózkodási hely :
☆ whitmore
Hobbi & foglalkozás :
☆ tanársegéd



A poszt írója Brandon Perkins
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 25, 2019 9:51 am
Ugrás egy másik oldalra


Shiraz && Brandon

A paranoiám egyre súlyosabb. Ma kis híján megkérdeztem egy diáktól, hogy azért botlott-e meg az asztal sarkában, hogy így essen nekem, én meg a fejemet beüthessem az ablakpárkányba, hogy kitörjön a nyakam és így balesetnek tudja álcázni a halálomat. Igen, majdnem kicsúszott a számon a kérdés. Mentségemre szóljon, nem is olyan régen majdnem meghaltam, mert gyökér módon azt gondoltam, gyorsan elpárolog a szervezetemből öt pohár pálinka meg egy fél üveg bor. Fogalmam sincs, hogy éltem túl, de amilyen szerencsétlen vagyok, az univerzum kamatostul adja vissza a baromságomat. Ezért is aggódom, hogy mikor bukkan fel valaki, aki közli, hogy lényegében ő a Kaszás, nekem pedig ott kellett volna megdöglenem az út szélén aznap este, ergo viszlát világ, ideje lehúznom a rolót. Egy nő mentett meg, ennyit tudok. Pedig az még dereng, hogy rohadtul nem voltam jó passzban. Sőt a fenébe is, ott kellett volna hagynom a fogam. Erre itt toporzékolok a főiskola udvarában, és hirtelen azt sem tudom, melyik irányba indultam el. Mielőtt végképp mindenki őrültnek néz, inkább megállok és a jegyzeteimbe temetkezem, mint aki nagyon olvas valamit. Igen, ez nem is rossz ötlet. Hirtelen megszólít egy hang, én meg nem is szimplán elejtem, hanem kb. elhajítom a kezemben lévő papírokat. Aha, kicsit sem nyújtok röhejes látványt. Nahát, még puszit is kapok. Ejha. Várjunk egy pillanatot...nem ő az, aki...ó, de igen. Ez a nő mentette meg az életem. Mégis mit keres itt? Hozzám jött volna? Az azért erősen meglepne. Engem az emberek inkább kerülni szoktak, mint meglátogatni. Az érdeklődése őszintének tűnik, szóval megkockáztatom, hogy valóban foglalkoztatja a hogylétem.
- Öhm...izé...pazarul. Már levegőt is kapok. - Ja, végül is tök normális a majdnem halálommal poénkodni. Bárki ugyanezt tenné. Most esik le, hogy már a kórházban is bent volt nálam. Nem is egyszer. Mintha beszélgettünk is volna, de lehet, csak hallucináltam a fájdalomcsillapítóktól. Kezdem remélni, hogy ez a helyzet, mert ha valóban megtörténtek a lassan halványan derengő események, akkor én bizony az unikornisok pihe-puha szőréről beszéltem, és arról, hogy anya milyen szép pulcsikat tud kötni, különböző mintákkal ellátva. Aha, könyörgöm, hadd maradjak abban a hitben, hogy ez csak képzelgés volt.
- Kezdek visszarázódni a munkába, bár még sajog egy-két sérülésem, de megmaradok. Hála neked. - Mosolyodom el a beszélgetés alatt most először.
- Amúgy nem tudok semmit, bár lehet, jobb is így. Úgyis csak az derülne ki, hogy én tehetek róla. Rendszerint ez szokott lenni... na nem mintha hetente okoznék balesetet. Csak úgy értem, amilyen szerencsétlen vagyok, többnyire minden az én lelkemen szárad. Még a globális felmelegedés is hevesen bólogatna, ha létező személy lenne. - Na jó, ez egyre kínosabb. A legjobb lesz, ha hallgatok, mint a sír. Basszus, azért ez elég durva hasonlat a történtek fényében. Nem, a néma csend rosszabb. Jöhet a témaváltás.
- És te? Mi szél hozott ide? Őrangyal üzemmódba kapcsolva jöttél még egy-két balféket megmenteni? - Nagyszerű, már csak a hülye nevetésem hiányzott a képből. Bravó, Brandon.


||music:zene|| lesz ez jobb is :hatodjmeg:  || ® || Inspirate by ®


Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Shiraz Watson
Udvar Tumblr_o37kjeRNaX1qdwujbo4_250
Keresem :
Caleb
Tartózkodási hely :
↻ I was an Angel living in the garden of evil
Hobbi & foglalkozás :
↻ theater actress



A poszt írója Shiraz Watson
Elküldésének ideje Vas. Feb. 24, 2019 11:29 pm
Ugrás egy másik oldalra
brandon & Shiraz
we all have stories we won't ever tell

Soha nem szerettem senkinek se tartozni, de pár évtizede már adóssá váltam egy farkasokból álló családnak. Hiába ennyi évszázad a hátam a mögött, hiszen olykor még engem is érthetnek meglepetések, s ha ők nem lettek volna, akkor már rég nem élnék. Egy dolgot kértek, hogy óvjak meg valakit a családban. Nem csak a rá leselkedő veszélyektől, hanem attól is, hogy netán kiváltsa az átkát. Egyszerre tudtam érteni, hogy miért akarják távol tartani ettől a világtól, amiben én is rekedtem, ugyanakkor teljesen mégse. Emlékszem, hogy régebben mennyiszer éreztem úgy, hogy nem vagyok teljes. Hiányzik az egyik felem, aztán megjelent az erőm és szép lassan kiteljesedtem. Nem mondom, hogy nem részegített meg olykor az ezzel járó „hatalom”, megannyi rosszat tettem már ennyi évszázad alatt, míg a fájdalom elvakított, de visszataláltam ahhoz, aki hajdanán voltam. Megleltem újra a békémet, miközben a múltamat szép lassan részben elengedtem, hogy ne mérgezhessen tovább.
Nem tudnám megmondani, hogy miért, de félelmet éreztem a pillantásukban, mintha el lenne átkozva az, aki a családjukban kiváltja az átkot; biztosra viszont ezt soha nem vettem volna. Én nem kérdeztem, ők nem mondták. Megmentették az életüket, így részben az életemmel tartoztam egy másik életért. Vannak veszélyes varázslatok, de láthatatlanná még én se tudtam volna, így máshoz kellett folyamodnom, hogy biztonságban tudjam, míg szép lassan kicsit el is feledkeztem róla, a kötelességemről az élet áradatában, miközben a mostani kor magába szippantott engem is. Eleinte híres színésznőként, most meg színházakban játszom. Sokkal jobban imádom az utóbbit, mintha a színpadon részben hazatalálnék és közben újra, meg újra másnak a bőrébe bújhatok, újra élhetek akár általam ismert korokat is.
Emlékszem arra a pokoli fájdalomra, ami egyszer csak átjárt és ráébresztett arra, hogy valami nagy baj történt. Meg kellett találnom őt és még éppen idejében érkeztem. Sokan nem tartanák helyesnek, hogy egy embert gyógyít mágia, de nem hagyhattam azt, hogy meghaljon. A többit meg az orvosok is el tudták végezni. Azt pedig csak remélni tudtam, hogy nem emlékszik semmire se. Ő csak annyit tudott, hogy én voltam az, aki rá talált és nekem köszönheti az életét. Ostoba voltam, hogy azt hittem nem lehet baj.
Kíváncsian fürkészem a diákokat, tanárok, akik  az épületbe, vagy éppen abból siettek ki, hogy egy másikba betérjenek, vagy másabb irányba haladjanak a dolgukat intézve. Aztán megpillantottam őt is. Még mindig nem voltam biztos abban, hogy jól tettem-e azt, hogy kimerészkedtem az árnyékból, de letagadni se tudtam a létezésemet. Még ha ő a pontos okokat nem is ismerte. S talán mindig is így marad. Miután egyedül maradt sietve álltam fel a padról és indultam el felé.
- Helló idegen! - mosolyodtam el, miközben egyre közelebb értem hozzá. Ha hagyta, akkor nyomtam még egy puszit is az arcára, amolyan baráti üdvözlésképpen. – Azt hittem, hogy már nem is szabadulsz. Hogy érzed magad? – pillantottam rá kérdőn, hiszen lehet hozzájárultam a gyógyulásához, attól még nem voltam biztos abban, hogy annyira jól van, mint mutatja. – Emlékszel valamire a balesetből, vagy már a rendőrök is feladták a dolgot? – próbáltam burkoltan feltenni az egyik legfontosabb kérdést. Egy részem még mindig aggódott amiatt, hogy netán rájön arra, hogy mit tettem, vagy inkább mi is lehetek. Az emberek pedig ritkán képesek ezt elfogadni, de emiatt nem lehet őket elítélni. Esélyesen én se hinném el se elsőre, se másodikra, ha valaki azt mondaná, hogy boszorkányok, vámpírok és farkasok, meg a többi könyvekből, filmekből ismert lény létezik és pontosan úgy néz ki, mint én vagy bárki más az utcán. Arról fogalmam sem volt, hogy ő mennyit is tud erről a világról. S minden egyes újabb találkozáskor ráébredtem, hogy túlzottan is keveset tudok róla, emiatt pedig még óvatosabbnak kell lennem.  


Lesz még jobb is! 27 40  || ©
Vissza az elejére Go down

Vámpírboszorkány
Ebony Tate-Smith
Udvar Tumblr_ol8bpmGda01sasfc6o1_250
Tartózkodási hely :
mystic falls, whitmore ✤ ✤
Hobbi & foglalkozás :
i'm trying to be okay ✤ ✤



A poszt írója Ebony Tate-Smith
Elküldésének ideje Vas. Feb. 17, 2019 9:49 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Udvar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Udvar
» Ház és udvar
» Udvar
» A ház és udvar
» Udvar

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Whitmore fõiskola :: Campus-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •