Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Erdei tisztás

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Ellie Granger
Tartózkodási hely :
Seattle



A poszt írója Ellie Granger
Elküldésének ideje Kedd Márc. 26, 2019 8:42 pm
Ugrás egy másik oldalra
Ránézésre 35 körüli nő lép elő a fák közül. Annyinak tűnik, de persze lehet  idősebb is, hisz olvastam már olyan bűbájokról, amik megállítják az öregedést. Van benne valamiféle nemtörődöm kevélység, amit valószínűleg az erejének köszönhet. Érzem a hatalma kisugárzását, és ha akarná, könnyűszerrel végezhetne velem. Erősnek tartom magam, ugyanakkor tapasztalatlannak is: de ez nem azt jelenti, hogy fülem-farkam behúzva menekülni fogok a csúnya erős boszorkánytól.
- Egyszerűbbnek tűnt, mint állatokat befogni - vonok vállat. - Az már más kérdés, hogy nem olyan hatásos. - Sőt, kifejezetten szar ötlet volt, de erről nem egy ismeretlennel fogok eszmét cserélni.
Fejével a nyitva hagyott varázskönyvem felé bök. Halandó ember nem olvashat bele, de hozzám hasonló boszorkánnyal még nem igazán találkoztam, így nem tudom, mit látna benne. Gyanítom nem csak üres lapokat: Bár anyám egy öntörvényű boszorkány volt, a mágiája nem maradhat rejtve más mágiahasználó előtt.
- De, pont a tiltott részlegből csórtam el, este, a láthatatlanná tévő köpenyem alatt. Micsoda buli volt! - vetem oda gúnyosan, majd a könyvemhez lépek, és magamhoz veszem. Ez azén kincsem, az én hagyatékom!
Mióta felébredt az erőm, egyszer sem találkoztam más hozzám hasonlóval. Egy-egy kóbor vérfarkas vagy vámpír ugyan keresztezte a városom, de boszorkányt még hírből sem láttam. Szomjazom valakire, akivel megoszthatom az eddigi tapasztalataim, de félek is, mert anyám szerint jobb egyedül dolgozni, mint másokba bizalmat fektetni. - Te meg ki vagy? És honnan jöttél? - kérdezem gyanakodva.
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Moira Target
Erdei tisztás Tumblr_pg5hkor8xJ1ueu8glo8_250
Keresem :
•• castor & pollux [the twins]
Tartózkodási hely :
•• the emerald city
Hobbi & foglalkozás :
•• ya know, just chillin', killin'



A poszt írója Moira Target
Elküldésének ideje Hétf. Márc. 25, 2019 8:21 pm
Ugrás egy másik oldalra


Nem is tudom, hogy nekem egyáltalán el szabadna-e hagynom a Stardust területét. Azt tudom, hogy a gyerekeimnek megtiltottam – éppen ezért, szinte biztos vagyok benne, hogy ők is épp úgy kiszökdösnek, mint cseppet sem szerény személyem. De, hogy nekem megtiltotta-e valaki...? Nem emlékszem, hogy ilyesmiről beszéltünk volna valakivel. De nem is foglalkozom ilyen jellegű, jelentéktelen kis semmiségekkel. Soha, de soha nem engedtem senkinek sem, hogy megmondja nekem, hogy mit tegyek; pont nem most fogok ezen változtatni, vagy megváltozni e téren. Eléggé sokat megéltem, és átéltem ahhoz, hogy tudjam, mire vagyok képes, és milyen messzire mehetek el, és nem viselem jó néven, ha korlátok közé akarnak szorítani – jobb is, ha ennyiben maradunk.
Voltaképpen most nem terveztem semmi gyalázatosat sem – kivételesen! -, amikor nekiindultam az erdei túrának, csupán arról van szó, hogy szükségem van néhány csekélységre a sűrűből, ilyen-olyan füvekre, gyógynövényekre, és állati eredetű hozzávalókra – mérgekhez, ártásokhoz, rontásokhoz, és egyéb, kedves dolgokhoz. De kalóz becsületszavamra mondom, csak és kizárólag akkor fogom használni ezeket, ha veszélyben érzem magamat, vagy, ha muszáj lesz, majd akkor, amikor hatalomra török. De ez még a jövő zenéje, ne is szaladjunk ennyire előre, éppen csak annyira, hogy már bőven az erdő gyomrában járok, amikor megérzem azt a valamit, ami után úgy vágyódóm, mint szomjazó a sivatag, forrongón hullámzó dűnéi között: egy, az enyémhez nagyon is hasonló, másoknak talán természetellenes, de nekem régről ismerős rezgés. Kisugárzás. Aura.
Úgy vonzz magához, mint az éjszaka sötétjében fényesen izzó villanykörte a pillangót.
Nem telik sok időbe a közelébe kerülni, és megpillantani az egyik sűrű bokor rejtekéből, és onnan figyelve az olcsó, bazári trükköt, amivel kísérletezik a kisasszony. Mert, hogy lány az illető. Fiatal. A jövő reménysége. A következő generáció; az, amelyiknek nem kell majd félnie, és bujkálnia, mint a patkányoknak a mocskos csatornák bűzében.
Erélyes szavait, kutató íriszek követik. A sűrű, sötét erdőt kémleli – és utánam kutat. Ajkam szegletében sötét, gyalázatos mosoly játszadozik.
És ugyanezzel az elégedett, kaján vigyorral a képemen, lépek ki az árnyak közül.
- Van még mit gyakorolnod – állapítom meg, hanyag eleganciával rándítva a vállamat. – De nem vagy teljesen reménytelen eset – fejemmel az elvarázsolt fa irányába biccentek. – Az meg miféle könyv? – bökök állammal az említett tárgy irányába. – Azt ne mondd, hogy a helyi könyvtár, okkult részlegéről szerezted... – forgatom a szemeimet. – Eléggé kiábrándító lenne.


RUN RUN •• 373
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Ellie Granger
Tartózkodási hely :
Seattle



A poszt írója Ellie Granger
Elküldésének ideje Szer. Márc. 20, 2019 4:46 pm
Ugrás egy másik oldalra
A városi forgatagból kiszakadva az erdő igazi felüdülést jelent számomra. Itt egyedül lehetek, gyakorolhatom a mágiám lebukás nélkül, és relaxálhatok, ha arra van szükségem. Szeretem  az ilyen csendes helyeket, mert emlékeztetnek a kisvárosomra, ahol felnőttem. Ott is számtalan tisztás, és rét van, és jól emlékszem, kisgyerekként sokat bújócskáztam a többi gyerekkel. Igaz, én már akkor is különc voltam.
A mai napon, hátizsákomban az anyámtól örökölt, és oly nehezen megtalált varázskönyvemmel tanulni készültem. Anyám varázslatai sokoldalúak: megtalálható bennük a jó és a rossz egyaránt, bár mintha sötét mágiát sokkal többet használt volna. Most épp egy védekező mágiánál tartok, ami eltöri az ellenség csontjait. Egyesével. Pokolian fájdalmas lehet, mivel azonban még alig ismerem a városban lakozó természetfelettit, nem áll módomban elfogni valakit, hogy puszta tanulás miatt megkínozzam. Marad az erdő, és az általa kínált számtalan lehetőség.
A tisztáshoz közel áll egy göcsörtös fa, aminek egészen emberi formája van. Tökéletes példány, egy kis álcázóbűbájjal sikerül is hús-vér ember alakot varázsolnom neki addig, amíg itt tartózkodom. Egy perccel sem tovább: a fából sosem lesz ember, mert annyira más az élete, mint nekünk. Amúgy is túl ijesztő látványt nyújt: a törzs alkotta gerinc túl egyenes, a kezek merevek, a fej kifejezéstelen, üres, és teljes mértékben amorf.
- Na jólvan. Ideje nekilátni - vigyorgok elégedetten a torz pofába meredve, ami ijesztően élettelenül néz vissza rám.
Kántálni kezdek, aminek nyomán töréseket hallok, szép sorjában egymás után. Az ágak alkotta kezek megreccsennek, a törzsön is mintha repedés keletkezett volna, de az arc, az ugyanolyan üres maradt.
- A franc essen bele - csattanok fel dühösen, pedig tudhattam volna, hogy nincs sok értelme fákon kísérletezni. Azt emberen kéne, vagy pedig... vagy pedig - Egy állatra van szükségem - állapítom meg hangosan. Ám a következő percben már azt kívánom, bár nem mondtam volna semmit. Nem vagyok egyedül. Érzem a jelenlétét a közelemben, bár nem tudom merre lehet pontosan. Csak annyit tudok, hogy valószínűleg erősebb nálam, és ő is tud rólam.
Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Katherine Pierce
Erdei tisztás Xp5Y
Keresem :
Erdei tisztás Tumblr_nkx3kt6sx21u33q8lo1_250
Nikolai

Erdei tisztás Tumblr_oqgp169M6C1vdxc9uo2_250
Javier

Tartózkodási hely :
mckinley
Hobbi & foglalkozás :
running & surviving



A poszt írója Katherine Pierce
Elküldésének ideje Szer. Márc. 20, 2019 2:03 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Erdei tisztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Tisztás
» Tisztás
» Néptelen tisztás
» Tisztás az erdő mélyén
»  Kis erdei tó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Erdők-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •