Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Animágus •• a boszorkányok legfőbb hírnöke vagyok
Jameson Walker
Nappali AcclaimedWanDalmatian-small
Tartózkodási hely :
Seattle
Hobbi & foglalkozás :
Szövetségi ügynök, kevés szabadidőmben kosárlabda



A poszt írója Jameson Walker
Elküldésének ideje Szomb. Május 18, 2019 8:37 am
Ugrás egy másik oldalra
A rókabunda a leginkább hozzám közel álló állati alak. Azzá változtam anno, legelső alkalommal is. Az is egy egészen vicces szituáció volt. Nem mintha a vele való első találkozás a legkisebb mértékben is vicces lett volna. Inkább volt az egész adrenalindús, aztán pedig kellemetlen.
A kérdése meglep. Nem gondoltam volna, hogy érdekli, vagyis… nem, ez így nem igaz. Az embereket általában érdekli az alakváltási képességem, bár két kezemen meg tudom számolni, hányan látták magát a folyamatot. Ez mindig is amolyan… bennsőséges dolog volt számomra, és nem tervezem, hogy cirkuszi mutatvány legyen belőle. Az azonban tény és való, hogy Ő akármikor rákényszeríthetne az alakváltásra, és csak a jóindulatán múlik, hogy megteszi-e ezt, vagy sem. Egy hosszúra nyúlt pillanatig figyelem az arcát, és valószínűleg, ha nem ez lenne az egyik feladatom a munkám során, el tudná rejteni előlem a lelkesedését, de így elkapom az árulkodó jeleket.
- Talán idővel.
Jelentem ki megfontoltan. Ez nem a ma este programja, legalábbis ha rajtam múlik. Az pedig, hogy később mi lesz… meglátjuk, ahogy azt is, hogy ez az egész kapcsolat hogyan alakul. Egyelőre az is eredménynek tekinthető, hogy egy légtérben vagyunk, és egyikünk sem akarja eltenni láb alól a másikat.
Valóban fogalmam sincs róla, hogy mennyire díjazza a makacsságomat, de ha ez problémát jelent, akkor azt hiszem, készülhetünk jegyzetelni gondolatban a gyenge pontokat. Mert vannak dolgok, amikből nem engedek, míg másokról nehezen bár, de lebeszélhető vagyok. A festmény-téma azonban kifejezetten olyasmi, amiben nem hinném, hogy valaha változna a véleményem. Ha együtt akarjuk kitalálni, mi is ez az egész, kénytelenek leszünk kompromisszumokat kötni. Első lépésnek pedig tökéletes lenne, ha tiszteletben tartanánk egymás kéréseit.
Nem tudok nem elvigyorodni a kérdésére. Azzal a sokak szerint idegesítően magabiztos, tudó vigyorral, ami elég sokszor tűnik fel az arcomon. Óh, neeem, ennyire nem lesz egyszerű dolga velem, ezt valószínűleg Ő is sejti.
- Abban nem lenne semmi izgalmas.
Jegyzem meg, mielőtt letelepednék a kanapéra. Igen, a lehető legtávolabb tőle, de megtehettem volna azt is, hogy állva maradok. Ez is egyfajta kompromisszum a részemről, elvégre naná, hogy tartok tőle! Hülye lennék, ha nem tenném. Annak azonban, hogy megtartom a két lépés távolságot, sokkal több oka van, mint amit nyíltan beismernék. Nem szeretnék most másra figyelni, pont elég a szavakra is, amikkel éppen körbetáncoljuk egymást. Minden más kísérletezést igyekszem elhalasztani egy másik alkalomra. Mert igen, biztos vagyok benne, hogy lesz másik alkalom. Egészen biztos.
Egy pillanatig hagyom elpihenni közöttünk a csendet, mérlegelve, hogy vajon megosszak-e vele valamit, de végül csak beszélni kezdek.
- Valószínűleg nem sok nálam pofátlanabb felvételiző volt az FBI-nál - kezdek bele kényelmesen hátradőlve a kanapé támlájának. - Feltörtem a biztonsági rendszerüket, és a belső levelezésükben küldtem el az önéletrajzomat, mellé csatolva egy biztonsági rés listát, ami repedéseket találtam a számítógépes rendszerükben - igen, megint ott virít az arcomon az az önelégült vigyor. Mire legyen büszke az ember, ha nem erre? - Hat és fél perc kellett a kommandósoknak, hogy rám törjék az ajtót.
Na igen, ilyenkor belegondolva az etikust az etikátlantól, a legálisat az illegálistól csupán egyetlen pillanat, egyetlen döntés választja el. Ráadásul néhány nyomozás érdekében is választottam már a megkérdőjelezhetőbb utat, de mindig ott volt bennem és a választásaimban is, hogy a “nagyobb jóért” teszem, akármilyen elcsépelt szarságnak hangzik is ez. Oké, az az első betörés szükségtelen volt, és merő önzés is, de akkor az én egomnak kellett a bizonyíték, hogy igen, képes vagyok rá. Bőven megérte azt a negyvennyolc órányi előzetest és a kihallgatást.
Ezután térek csak át arra, hogyan is találtam meg az összefüggést közte és az alteregoja között. A kérdést hallva enyhén oldalra biccentem a fejem, miközben mérlegelek és gondolkodom. Több, mint negyven évvel ezelőttiek az első képei, amiket láttam. Ez szinte az egyetlen támpontom, amin el tudok indulni, elvégre River Maldonadoról sem áll rendelkezésre sokkal több információ. Joggal hiheti bárki, hogy az csupán egy művésznév. Legalábbis ha nem látja a kirakós többi darabkáját, amit én kezdtem látni. Csupán az a kérdés, hogy mennyire későn lépett az alkotás útjára.
- Hetven?
Tippelek egy közteset, miközben figyelem a reakcióját.
A nevére és az okmányokra vonatkozó megjegyzésére enyhén megvonom a vállam. Ez az a dolog, ami felett mindig is szemet hunytam, legalábbis természetfelettiek esetében. Elvégre legális úton nem nagyon lehetne megoldani, hogy valaki időről időre új okmányokat kapjon, az pedig elég érdekes lenne, ha megállítanának bárkit a reptéren, aki az útlevele szerint mondjuk nyolcvan éves, és kinéz harmincnak. Jó ég, belegondolva, hogy mennyi kiskaput engedek meg, és használok magam is a szabályokon, kész csoda, hogy tényleg az a munkám, ami. De mindezektől függetlenül hiszek egy igazságos rendszerben, és az alapvető emberi jogokban.
- Nem tudják.
Bólintok rá, bár azt megtartom magamnak, hogy van valaki, aki tudja. Ezzel azonban Isac hátát is védem, és a sajátomat is. Ha eltűnnék, a társam tudná, kinél kezdje a keresést, még akkor is, ha a legújabb fejleményeket titokban tartottam is előtte. Arra pedig Tristan is rájöhetett már talán, hogy nem az a fajta vagyok, akivel szemben a megtörés a legjobb taktika. Ha támad, visszatámadok. Zsigeri ösztön és tanult tapasztalat is ez. Valószínűleg az ereje sokkal nagyobb, mint gondolnám, de nem csak ez létezik a világon. Ráadásul manapság ez is egyre instabilabb. Ha elveszítjük a képességeinket, ugyanolyan emberek leszünk, sőt… még talán lépéselőnyben is lennék jelen helyzetben.
Valószínűleg tényleg nem fogunk egyetérteni a hamisítás dolgában, elvégre az alapvető értékrendünk különbözik. Nem is kommentálom azt a részét, inkább csak egy felbukkanó gondolat fakaszt mosolyra.
- Akkor miért nem halsz meg? - vonom fel a szemöldököm érdeklődve, mint aki teljesen komolyan gondolja. - Egy megrendezett, kellően drámai halál után az egekbe szökne a saját festményeid ára, és az elvarratlan szálakkal is kevesebbet kellene foglalkoznod.
Most komolyan? Tényleg ennyi eszem van, hogy még tanácsokat is adok, hogyan oldja meg a problémákat, és hogyan tűnjön el a kollégáim szeme elől? Fogalmam sincs, miért mondtam. Egyszerűen csak… így nem kellene hamisítania. Tudom, azért csinálja, mert szereti, de… így legalább egy kis időre csökkenhetne a bűnlajstroma. Csak amíg rájövünk, mi ez az egész.
Bár úgy sejtem, ez nem egyszerű lépés. Feladni az első életet, ami kíséri az embert, amióta az eszét tudja… de jobb, mint a többi lehetőség, ha már szorul az ember nyaka körül a hurok.
- Pedig talán ideje lenne foglalkozni azokkal az ügyes-bajos dolgokkal - jegyzem meg halkan, majd előre hajolok, megtámasztva a két könyököm a térdeimen. - Ha elveszted a mágiádat, te is öregedni kezdesz majd, mint a vámpírok mostanában. Furcsa dolgok történnek.
Nem tudom, mennyit tud ezekről, egyelőre ennyiben is hagyom a magyarázatot. Ami pedig az egymás útjába állást illeti… A tekintetét keresem, és most egyáltalán nem mosolygok.
- Egyelőre nem ígérhetek semmit.
Egyelőre. Ezt pedig minden értelemben komolyan gondolom.
Vissza az elejére Go down

Warlock
Tristan R. Maldonado
Kedvenc dal :



A poszt írója Tristan R. Maldonado
Elküldésének ideje Pént. Május 17, 2019 4:32 pm
Ugrás egy másik oldalra

Az első találkozás kétség kívül tényleg izgalmasra sikerült, lövöldözés, üldözés, és Ő. Nem volt időm akkor alaposabban megfigyelni őt magamnak és ez nagyon bosszant, mert látni szerettem volna teljes valójában, ehelyett csak egy pillanatra tudtam megnézni őt, utána a helikopter már a magasba is emelkedett nekem pedig mással kellett foglalkoznom, nem bámészkodhattam tovább a kedvemre. Hegyes orr, vörös bunda, vastag farok, egy róka lett az üldözőmből.
- Jobban élveztem volna, ha van időm megcsodálni a látványt. Mikor láthatom újra? - igyekszem elnyomni a hangomban a gyermeki lelkesedést és talán valamennyire sikerül is. Ha szeretném, elő tudnám belőle kényszeríteni az alakváltást, de jobb szeretném ha önszántából mutatná meg a másik oldalát. Talán ezért is próbáltam meg neki kedveskedni a képpel és az itallal, hátha cserébe én is kapok valamit azon kívül, hogy nem riasztja az embereit és rontanak rá a házamra.
Ő is cirkuszi mutatványost játszik az állásával és én is az enyémmel. Milyen irónikus, hogy ugyan azt csináljuk, mégis teljesen ellentétes dolgot. Lehet segítenem kéne neki azzal, hogy lelépek egy időre, vagy legalább felhagyok a munkásságommal, hátha így elfogadhatóbbá válok a számára, de nem. Azt hinné hogy képes vagyok megváltozni pedig ez nincs így, neki kell majd valamilyen szinten alkalmazkodnia, különben nem hiszem hogy sokáig bírjuk majd egymás mellett és hamarosan mind a ketten azon leszünk, hogy a kettőnk közötti köteléket megszűntessük, már ha lehetséges egyáltalán az ilyen. Remélem nem, olyan régóta szerettem volna már valaki állandót. Ezt persze soha a büdös életbe nem mondanám el senkinek sem. Még magam előtt is sikerült eddig eltitkolnom.
Nem tetszik neki, hogy újra meg akarom ismételni a tettemet, és fogalma sincs arról, hogy nekem mennyire tetszik az, hogy ilyen makacs és magabiztos.
Ha már a tetszésről van szó… nem. Nem szabad ezzel foglalkoznom, még a végén eltereli a figyelmemet, pedig most száz százalékig rá kell összpontosítanom. Arra amit mond és amit tesz, nem pedig a külsejére, pedig az is számos dologról árulkodik. Gyorsan végig futtatom rajta a tekintetemet és próbálom elraktározni a látványt, hogy majd később kielemezhessem.
- Valóban nem tudhatom, ezért mesélj el valamit. Mire számíthatok mikor tényleg el akarsz érni valamit? - Nem fog mesélni, hiszen akkor oda lenne a meglepetés, de remélem azért elárul pár példát amire számíthatok. Amiket már véghez vitt, hiszen így is csak jobban megismerném őt és azt, ami hajtja őt. Az előbbi mondatát szeretném félre érteni, nagyon is, de a tettei észhez térítenek, most csak felmérjük egymást, felszínesen ismerkedünk. A lehető legmesszebb ült le tőlem, vagyis még tart tőlem, vagy éppen magától? Lehet ha túl közel jönne megint eluralkodna rajta a vágy az alakváltásra.
- Igazad van, hajlamos vagyok lebecsülni az embereket, hisz eddig nem igazán foglalkoztattak közülünk valókat, most már erre is jobban kell figyelmen. Mennyi idősnek gondolsz? - Kíváncsi vagyok, hogy a kutatása erre irányulóan mit mutatott, de egy közelítő értéket talán tud mondani ha jól össze teszi az aktív éveimet.
Csendesen és figyelmesen hallgatom, az elhangzottak alapján tényleg nem volt olyan nehéz össze tenni a puzzle részleteit, hogy végül eljusson hozzám, vagy legalább a nevemet megtudja. Ostoba kölyök voltam amikor megnyílt az első kiállításom, a saját nevemet használtam mert azt szerettem volna, ha mindenki tudja ki is vagyok, nem gondolkodtam akkor még abban, hogy miből is fogok megélni a későbbiekben.
- Vagyis a társaid is tudják a pontos nevemet. Ennek nm örülök, hiszen így kénytelen leszek új okmányokat beszerezni, ami mint tudjuk nem lehetetlen, de nem is egy kellemes procedúra. Tele van buktatókkal, de ezt csak magamnak köszönhetem és az ifjú kori nagyra vágyásomnak. - Az egy cseppet sem zavar, hogy megtudta okmány hamisítással is össze lehet kapcsolni a nevem, ugyanis bízok abban, hogy nem fog ezzel különös képpen foglalkozni. Sőt, egyre inkább bízok abban, hogy egyáltalán nem fog a bűneimmel foglalkozni, vagy ha mégis akkor csak segíteni szeretne nekem. Bevezethetném őt a tényleges bűnösök világába és rájöhetne, hogy sokkal élvezetesebb, mint amit elsőre gondolnának az emberek róla.
– Ezek szerint nem tudják, hogy mi is vagyok valójában… ez dicséretes, így minden sokkal szebb és könnyebb. - bár ez lehet nem sokáig lesz így. Zavar, hogy nem ismerem. Rettenetesen idegesít az, hogy nem tudom mi lehet a következő lépése. Lehet az lenne a leg célravezetőbb ha elkülöníteném őt mindentől és megfigyelném a viselkedését. Hmm… Stockholm szindróma… igen, még az is szóba jöhet.
Ez a légből kapott gondolat egyik pillanatról a másikra lesz egyre vonzóbb, de még türtőztetem magam.. de ki tudja, lehet egyszer csak levadászom. Eddig ő kergetett engem, most talán rajtam lesz a sor.
- Miért nem tetszenek a módszereim? A nézőközönség számára mindig hagyok hátra egy az eredetivel szinte teljesen hasonló műalkotást, még az avatott szemeknek is nehéz rájönni, hogy nem az eredeti Mona Lisát csodálják, hanem az én kezem munkáját. Nem veszem el tőlük a szépet, hanem inkább csak megóvom, hogy örökre fent tudjanak maradni. Ez miért baj? Azért mert néha több másolatot készítek? Valamiből nekem is meg kell élnem, tehetséges művész vagyok, de a képeim, mint a legtöbb festőnek, csak halálom után érnek majd valamit, egy ideig pedig még nem tervezek elhalálozni. - felelem, és úgy hiszem ez az amiben sohasem fogunk egyet érteni.
- Engem a természet felettiek ügyes bajos dolgai nem érdekelnek, amíg nem állok velük üzleti kapcsolatban. Tőlem nem kell félteni senkit sem… kivéve ha valaki az utamba akar állni, mert azt nem szeretem. De te nem fogsz az utamba állni ugye?

Vissza az elejére Go down

Animágus •• a boszorkányok legfőbb hírnöke vagyok
Jameson Walker
Nappali AcclaimedWanDalmatian-small
Tartózkodási hely :
Seattle
Hobbi & foglalkozás :
Szövetségi ügynök, kevés szabadidőmben kosárlabda



A poszt írója Jameson Walker
Elküldésének ideje Hétf. Május 13, 2019 9:50 pm
Ugrás egy másik oldalra
Az érzékeim sokkal kifinomultabbak, mint az legtöbbször kényelmes lenne, viszont ez az egyik, ami kiemelkedő ügynökké tesz. Talán kissé túl magabiztos kijelentés, de ezt mondanám bárkinek szemtől szemben is. Azt pedig, hogy ignoráltam volna… olyan nem létezik. Azóta képtelen vagyok erre, hogy először találkoztunk. Valószínűleg a kötés miatt van, de ott vibrált bennem a késztetés, hogy eredjek a nyomába, keressem meg, és ez csak most csillapodott, hogy megtaláltam, és itt állok előtte.
- Az első benyomásom rólad túlságosan izgalmasra sikerült.
Jegyzem meg némi iróniával mosolyogva magamon. Na igen, nem szívesen váltok alakot mások szeme láttára, és utána a magyarázkodás sem volt a legkellemesebb, ráadásul egy csinos összeget is rám vertek az osztagtársam kezeléséért. Az élet néha szívás. De legalább a whisky jó. Még mindig nehezen lendülök túl ezen az apró részleten. Ami azért nem is olyan apró, ha jobban belegondolunk, mennyi utánajárást igényelhetett kideríteni a kedvenc márkámat.
Valóban szeretem először feltérképezni a terepet. Valószínűleg ez egyfajta szakmai ártalom is, de ritkán érzem otthonosan magam idegen helyeken.
Óh, tökéletesen értem a célzást a szavaiból, de ez valószínűleg nem fog visszatartani attól, hogy kutakodjak utána. Elvégre meg kell ismerni az ellenséget, nem igaz? Akkor is így lenne, ha nem a szó szoros értelmében vett ellenség lenne, és nem is biztos, hogy az, de… sosem lehet elég óvatos az ember, az animágus meg pláne. Ezt már rég megtanultam. Nem szokásom besokallni, ahhoz elég rendesen túl kellene terhelni, ami… nem egyszerű. De természetesen nem lehetetlen. Ettől függetlenül valószínűleg nem az lenne az első dolgom, hogy a feletteseimhez rohanjak minden információval. Ahhoz mondjuk hullákat kellene rejtegetnie a pincéjében. Ami persze még nem kizárt, de első blikkre nem gondolnám róla.
Az állásomra vonatkozó megjegyzésén felnevetek. Visszafogottan, de őszintén. Igen, tökéletesen kihallom az “egyelőre” szócskát.
- Azóta zsonglőrködöm az állásommal, hogy először megéreztem a szagod.
Ütögetem meg az orrom a mutató ujjammal, Őt figyelve közben, majd felemelem a poharat, hogy kortoljak a whiskyből. Azt, hogy miért van ez így, elég könnyen leszűrheti, elvégre nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy megtaláljam, és ez nem csak abból fakad, hogy veszélyesnek tekintem magamra nézve. Én is tisztában vagyok vele, hogy ez az állapot nem lesz sokáig fenntartható, és egyikünknek így vagy úgy el kell buknia. De hát sosem voltam ellene a kihívásoknak, nem most fogok megfutamodni egy elég fontos elől.
Hogy megsértettem az érzéseit a festményekkel kapcsolatos megjegyzésemmel… előfordul. Némán hallgatom a kifejtését, és magamban állapítom meg csupán, hogy ebben különbözik a véleményünk. De ettől szép az élet, nem igaz? Milyen unalmas lenne, ha mindenki mindenben egyetértene. Nem ragozom tovább a dolgot, de bocsánatot sem kérek azért, mert bemutattam a saját nézőpontomat.
A fenyegetés viszont már igazán más tészta. Egyenlő felekként tekintek magunkra, és eképpen figyelmeztettem, még ha ezért dühös is rám. Ez akkor is bőven világos lenne, ha nem érezném. Igazán hátborzongató dolog ez a kötelék.
Szembefordulok vele, és állom a tekintetét, kihívón megemelve picit az államat.
- Nem tudhatod, mire vagyok képes, ha igazán el akarok érni valamit.
Értse ezt ahogy akarja. Akár az elfogására, akár egészen másképp. Talán valóban el tudna szökni úgy, hogy ne akadjak a nyomára, de ez nem hiszem, hogy megakadályozna abban, hogy a végsőkig elmenjek utána. Meglehet, hogy lebecsül most még, de ez hiba lenne a részéről. Egyébként pedig kétlem, hogy képes lenne tényleg elszakadni. Nagy hátránya a természetefeletti létnek, ha hosszú élettel párosul, hogy egy idő után a megszokások jelentik a biztos pontot, hiszen minden más mulandó körülöttünk. Bár én még nem éltem annyit, hogy ezt tudjam, elég sok profillal találkoztam már a munkám során, és ezt leszűrni igazán nem nehéz. Mindig lennének nyomok, amiket akaratlanul is hagyna maga után, csak meg kellene találjam a megfelelő mintázatot. Pont mint a festményeivel.
Igen, igen, a meglepetés halvány hullámát is érzem, és ha nem így lenne, akkor is sütne a kérdéseiből, amikkel túl mohón rohan meg. Hízelgő, igazán. Mondom én, hogy alábecsül.
Nem felelek egyből, inkább lehajtom az utolsó kortyot is az italomból, majd a kanapéhoz sétálok, és végre helyet foglalok a vele ellentétes végén. A poharat szórakozottan forgatom az ujjaim között, és magabiztos mosollyal figyelem Őt, miközben válaszolok neki.
- A hamisításhoz nem értek, és a festményekhez sem mondanám, hogy egy műkedvelőnél többet konyítok, de nem volt olyan nehéz rájönni. Kihagyod a számításból, hogy én tudok a magunkfajtákról. Az, hogy nem nézel ki olyan idősnek, amennyi vagy, az én szememben jottányit sem számít - még ha bosszant is a tény, hogy azt nem sikerült még kiderítenem, mennyi is az annyi. - Hamisítás miatt kezdtünk nyomozni utánad, én pedig szagot fogtam, és tovább mentem, mint ameddig a többiek merészkedtek volna. Kizártnak tartottam, hogy aki ilyen szinten hamisít, az ne büszkélkedjen saját alkotásokkal. Innentől az extra előismeretemmel már nem volt nehéz megtalálni a kapcsolatot közted és a festő River Maldonado között.
Leteszem a kezemben tartott poharat a dohányzóasztalra, majd ismét kényelmesen hátradőlök a kanapén, félig felé fordulva.
- Bár kiállításokra ritkán járok, amikor megkaptam az ügyedet, és összekötöttem a szálakat, nem tudtam ellenállni a kísértésnek, hogy élőben megnézzem a fesményeidet. Talán ha a megnyitóra megyek, lett volna miről cikkezni az újságoknak - van képem rákacsintani. Az is egy érdekes találkozás lett volna, annyi biztos. - Természetesen sok információt voltam kénytelen már eddig is visszatartani a nyomozás folyamán, mert hát… megvan a hátránya annak, hogy az emberekkel való törékeny status quo-t megőrizzük.
Egy teátrális sóhajjal megvonom a vállam. Azt az aprócska információt viszont megtartom magamnak, hogy a társam, Isac elől semmit sem kellett visszatartanom, és őt csupán az utóbbi két és fél hétben fosztottam meg a nyomozás további részleteitől.
Utána biccentek csak a félkész festmény felé, hogy rákérdezzek az indokaira. Figyelmesen hallgatom, és nem tudok nem elmosolyodni valami kesernyés éllel.
- Mert szerintem nem ez a módja a dolgoknak. A világnak rendje van, ezt a rendet pedig valamilyen módon fenn kell tartani. Ha mindenki azt tehetne, amit akar, elég nagy lenne a káosz. És már így is elég közel állunk hozzá, hogy ez megtörténjen.
Teszem még hozzá komolyabban az utóbbi idők eseményeire utalva. Változások vannak folyamatban, és kétséges, hogy ezt meg tudjuk-e állítani. Már ha egyáltalán bárkinek érdekében áll tényleg megállítani.
Vissza az elejére Go down

Warlock
Tristan R. Maldonado
Kedvenc dal :



A poszt írója Tristan R. Maldonado
Elküldésének ideje Vas. Május 12, 2019 11:05 pm
Ugrás egy másik oldalra
Halvány mosoly látszik ajkaimon, hiszen észrevett engem, ha nem is a szemeivel, hanem egy titkos hatodik, hetedik vagy sokadik érzékkel. Csalódtam volna benne, ha teljesen észrevétlen maradtam volna a számára, hisz akkor az érzékei nem olyan kifinomultak, mint amit gondoltam, vagy ha mégis akkor csak szimplán nem törődött volna velem amit pedig sértésnek vettem volna. Az utóbbival járt volna rosszabbul, mert akkor sajnos kénytelen lennék őt megbüntetni, de szerencsére így nincsen erre semmi szükség.
- Arra számítottál, hogy majd eléd állok és kezet nyújtva bemutatkozok? Az túlságosan is unalmas lett volna, így legalább már az első benyomásod rólam sokkal izgalmasabb. - Nem tudom mi lett volna ha egyszer csak nem vagyok elég óvatos és tényleg követni kezdett volna. Valószínűleg megpróbáltam volna lerázni, és ehhez minden általam rendelkezésre álló módszert bevetettem volna. Még nem álltam készen a találkozóra, de ő sem. Még nem kapta meg a festményt, utána pedig mérges voltam rá amiért nem a megfelelő módon kezelte az ajándékomat. A legjobb időpont a találkozásra tényleg a ma esti volt. Legalábbis remélem, hogy nem kapkodtam el semmit sem.
Örülök, hogy tetszik neki az ital amit talál, és remélem sikerült a kedvében járnom. Más típusú „frissítőt” is talál, de tudom, hogy neki ez a kedvence, a többit az egyéb vendégek számára tartogatom. Na nem mintha ide eddig rajtam kívül más is betette volna a lábát, de igyekszem mindig jó házigazda lenni, és készen állni a hívatlan vendégekre, akikről az ember feltételezi, hogy innának is valamit.
Nem lepődök meg azon, hogy nem foglal helyet, én sem tenném, előbb jobb felfedezni a helyet, és ha már minden egyes részlet megvan csak utána lehet kényelembe helyezni magamat. Egészen biztos, hogy örülne annak, ha körbe vezetném a házban és erre talán ma este még sort is kerítünk, de egyelőre inkább ismerjük meg egymást valamennyire, utána megmutogathatom neki, mit merre is talál.
- Utána járok majd jobban az anyai ágadnak, köszönöm a tippet. Ha eszedbe jut még valami mindenképpen tudasd velem, vagy ha megtudsz valamit ezzel kapcsolatban. - Azt nem mondom, hogy ő meg nézzen utána az én őseimnek. Nem bízom benne annyira, hogy erre felhatalmazást és megfelelő mennyiségű információt adjak át neki. Lehet öt perc múlva besokall és már rohan is, hogy feljelentsen vagy minden információt átadjon a feletteseinek, igaz utána meg magyarázkodhatna hogyan is jutott hozzájuk.
Alaposabban megnézem az arcát, keresek egy ismerős vonást benne, de nem, életem során eddig senki olyannal nem találkoztam akire hasonlítana. Nagy kár.
- Tőlem nem fogja megtudni senki sem, hogy itt jártál, emiatt ne aggódj, nem zsonglőrködsz az állásoddal, legalábbis én nem fogom azt egyelőre befolyásolni, hogy mivel is foglalkozol. - Egyelőre… mert lehet, hogy egyszer fogom, sőt, ha a kötelékünkkel tényleg foglalkozni fogunk és nem próbáljuk meg elnyomni valahogy, akkor kénytelen lesz valamelyikünk pálfordulásban részt venni. Én nem fogok változni, túlságosan is régóta csinálom és még annál is jobban szeretem csinálni a munkámat. Nem tudom mennyire lesz kezelhető közöttünk ez az ellentét, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire tudunk majd együtt működni. Maximum ha sehogy és én húzom a rövidebbet majd bejöhet meglátogatni a börtönbe.
- Ezzel megbántasz és egyáltalán nem értek egyet. - közlöm vele egészen egyszerűen, mikor mondja, hogy a múzeumban jobb helye van a műveknek, mint az otthonában. Nekem számos eredeti darab díszíti a falaimat és biztos vagyok abban, hogy nálam sokkal jobb helyen vannak, mintha bárki másnál lennének.
- A múzeumokban az a jó, hogy árki megnézheti őket, szeretem ha valaki tudja értékelni a művészetet, jómagammal is előfordul, hogy egy kép előtt képes vagyok órákat eltölteni csak azért, hogy a legapróbb részletet is kielemezzem. A múzeumban ez nem áll lehetőségre a rengeteg ember miatt illetve míg biztos lehetek abban, hogy nálam semmi bajuk sem eshet egy egy műalkotásnak, egy múzeum ezt nem tudja garantálni. - mondom neki, majd egy kis szünetet tartva folytatom.
- Egy múzeumban senki sem tudja megakadályozni, hogy egy hozzá nem értő kiskölyök elővegyen valamilyen ragacsos üdítő italt a táskájából és ne öntse a képre, vagy direkt vagy véletlenül. - fejezem be és azt már nem teszem hozzá, hogy egy ilyen gyermek vagy felnőtt igen csak hamar végezné a kezeim között. Nem sok minden szent a számomra, de a művészet az. Az élet múlandó, de egy szépen megmunkált szobor vagy festmény örök.
A fenyegetésre élesen villannak a szemeim, nem tetszik amit mond, a saját házamban nem fenyegethet meg, és bár ő lehet csak tényeket közöl, akkor is vérig sért ezzel.
- Próbálkozni lehet, de nem fogsz sikerrel járni sohasem, ha ilyen szándékaid vannak, hisz emlékeztetlek, most is csak azért vagy itt, mert megkönnyítettem a dolgodat. - Nem okoz gondot várost, országot vagy kontinenst váltani, elmehetek olyan helyre is ahová az ő keze már nem ér el.
Szavai ezúttal meglepnek, és ez nem egy megszokott érzés, igen csak zavar, hogy erre képes volt.
- Hol láttad a képeimet? Vagy az általam készített másolatokra célzol? Ha igen, honnan tudod, hogy azok az enyémek és nem máséi? - kérdések, kérdések. Tudni akarom honnan ud a képeimről. Lehettem volna óvatosabb és kitalálni egy álnevet, de nem voltam hajlandó. Úgy gondoltam, hogy a régi képeimmel már nem fog össze kötni senki sem, még akkor sem, ha továbbra is vannak kiállításaim. Azt hihetik, hogy egy más őszülő, vagy bottal járó festő kezei közül kerülnek elő River Maldonado képei, nem pedig az enyémek közül, hiszen River Maldonado már negyven éve fest aktívan én pedig szemmel láthatóan nem vagyok annyi.
- Azért csinálom, mert megtehetem és mert jó vagyok benne, plusz a korábbi indok. Te miért nem akarod ezt csinálni? Miért célod az, hogy a rács mögé juttass egy olyan embert aki csak vigyázni akar a műkincsekre? - Jó, nem tagadom van amit eladok, de a szívemnek kedveseket mindig megtartom.
Vissza az elejére Go down

Animágus •• a boszorkányok legfőbb hírnöke vagyok
Jameson Walker
Nappali AcclaimedWanDalmatian-small
Tartózkodási hely :
Seattle
Hobbi & foglalkozás :
Szövetségi ügynök, kevés szabadidőmben kosárlabda



A poszt írója Jameson Walker
Elküldésének ideje Pént. Május 03, 2019 11:35 pm
Ugrás egy másik oldalra
A magabiztosságot már az anyatejjel szívtam magamba, legalábbis apám mindig ezzel szokott poénkodni. Kapóra jön a munkám során, ahogy az egész életemben döntő szerepet játszott. Valójában azonban ennek nagy része tökéletes illúzió, pont mint most is. Ideges vagyok, a kezem izzad, a tarkómon pedig minden pihe égnek áll attól, hogy itt vagyok, és attól is, hogy Ő a közelemben van. Mert az eszem tudja, hogy pengeélen táncolok. Így azonban még furcsább az a zsigeri késztetés, hogy engedjem el magam, hogy valóban olyan legyek, amilyennek tűnök: nyugodt és érdeklődő. Mintha valaki szándékosan babrált volna a fejemmel, és ez baromira frusztrál.
Sejtettem, hogy nem véletlenül találtam rá, hanem Ő is így akarta. Ha nem így lenne, akkor már rég valami cellában ücsörögne, mert a szövetségiek is biztosan rátaláltak volna. Mindezt azonban tőle hallani, sőt, ilyen szép tálalással...  a végén még meghatódok, hogy ennyi ideig egy helyen maradt a kedvemért.
- Azzal, hogy követtél. Időnként… éreztem, de sosem hagytál elég nyomot, hogy követhesselek. - még magamat is meglepem, hogy őszintén válaszolok a kérdésére, de mi értelme lenne ködösíteni? Elvégre azért vagyok itt, hogy tisztábban lássak. - És a képpel is. Nem számítottam rá. Arra, hogy megpróbálsz megkeresni, igen, de nem ebben a formában.
Vallom meg ezt is enyhe vállrándítással, mielőtt a konyha felé indulnék. A műterembe éppen csak bepillantok, és nem kerüli el a figyelmem a két festmény az állványokon. Gondolatban jegyzetelek egyelőre, de folytatom az utam a konyhába.
Ami a rajtaütésnél bekövetkezett halálesetet illeti, nem neheztelek rá érte. Talán kellene, de ez valahogy mindig olyasmi, ami benne van a pakliban. Minden egyes bevetés, minden beépített munka magában rejti annak a lehetőségét, hogy fűbe harapunk. Nem ő húzta meg a ravaszt. Hogy valójában kinek a hibája volt… nem számít. Nekem nem. Ez nem jelenti azt, hogy ne gyászolnám meg azokat a kollégákat, akik meghalnak, csak… nincs értelme kattogni a történteken, mert csak megzakkan az ember.
A whisky láttán felbukkanó döbbenetemet némileg oldja a kérdésemre kapott válasz. Akaratlanul is elvigyorodok, és feljebb vonom a szemöldököm, ahogy rápillantok. ~Nocsak.~ A józan ítélőképesség híve. Azt hiszem, ebben is ellentétek vagyunk. Legalábbis ami a magánéletet illeti. Munka közben sosem iszom, de azon kívül néha jólesik egy pohárka ital. Nem mintha nem tudnék anélkül is elhamarkodottan, és még ennyi idősen is túl forrófejűen viselkedni és döntéseket hozni, de ennyi kell. Egy cseppnyi adalék az őrült ötletekhez. Pont mint amilyen az volt, hogy egyedül keressem meg, és teljesen hagyjam ki a nyomozásból az irodát. Basszus, már azért parkolópályára tehetnek, hogy akadályoztam a nyomozást. Persze csak ha kiderül, de nem áll szándékomban, hogy ez megtörténjen.
Magamnak ettől függetlenül töltök egy ujjnyi italt, és a pohárral a kezemben átsétálok a nappaliba. Mostmár van alkalmam jobban körülnézni, és több minden is megragadja a figyelmem. Az első Ő. Ahogy házigazdához méltóan laza eleganciával elhelyezkedik a kanapén. Belekortyolok a whiskybe, az ismerős íz kellemesen melengeti a torkomat, miközben enyhén összehúzott szemmel figyelem, és az invitáló intéssel mit sem törődve állva maradok. Így most kényelmesebb.
A kérdésemre adott válaszára rábólintok. Valóban. Kíváncsiságból eredtem utána egymagam, áthágva vagy fél tucatnyi szabályt eközben, és igen, kíváncsi voltam, hogy eljutok-e hozzá. Ahogy itt is kíváncsiságból állok, holott nagyon nem kellene itt lennem. Sem ebben a házban, sem a közelében.
- Nem vagyok benne egészen biztos. - ingatom meg a fejem óvatosan a kötelék kérdésére. - Anyám szerint az ő ágán minden animágusnak volt boszorkánya, de ez még nem bizonyít semmit.
Nem volt még időm utánanézni, hogy kapcsolatot keressek az őseim, és az Ő ősei között. Nem mintha olyan sok minden lenne a kezemben, amin az Ő oldaláról elindulhatok. Hiába próbáltam nyomozni utána, nem sokat tudtam kideríteni róla. Néhány műkincsrabláshoz kötik a nevét, és a mintázat alapján feltételezve még egy sorhoz, de a bűnügyi előzményein és profilján kívül nem sokat tudok róla. A digitális technika pedig hiába van a kisujjamban, nem sok fogódzót ad azelőttre, ami a megjelenése előtt történt. Még azt sem tudom, hogy valójában mikor és hol született! Valóban azért vagyunk itt most, hogy minél többet megtudjunk a másikról és a szándékairól.
Óh, igen, a festményre vonatkozó kérdést szinte már vártam. Sejtettem, hogy bökni fogja a csőrét. Elmosolyodok a pohár pereme felett, miközben újabbat kortyolok, és aztán lassú lépésekkel körbeindulok a nappaliban, mielőtt válaszolnék.
- Valóban veheted sértésnek, de nem annak szántam - igen, felhasználtam a képet, hogy elkapjam. Hogy én elkapjam. Ez a lényeges mozzanat. Én, egyedül. - Nekem nem fér bele a világrendembe, hogy egy felbecsülhetetlen értékű, lopott festmény díszítse a nappalimat. Valószínűleg ki sem mertem volna tenni. Így is az állásommal zsonglőrködök, nem hiányzott volna, hogy még ezzel is tetézzem a lajstromot.
Mit mondjak? Hogy értékeltem a gesztust? Mert valahol tényleg így van, de nem éreztem volna jól magam, ha nem az adott helyzetben helyes dolgot tettem volna. Ez pedig gondolkodás nélkül az volt, hogy le kell adjam a festményt. Ha valaki nem ismer, még azt is gondolhatja, hogy csak tesztelni akarom az elhivatottságát, az ügyességét, hogy újra képes lenne-e ellopni a festményt, de ez egyáltalán nem így van.
Rápillantok, mielőtt folytatnám.
- Véleményem szerint a múzeumban többet ér, mint a nappalimban érne - leengedem a poharat magam mellé, ujjaimmal fogva a peremet, és megfontolom, hogy kimondjam-e, de végül megteszem. - Lenne bármi értelme annak, hogy arra kérjelek, ne kelljen több hasonló ajándékot találnom a küszöbömön?
Tényleg érdekel, hogy mennyire tudunk ebben értelmes megegyezésre jutni.
- Ha rákényszerítesz, a nyomodra fogom vezetni a kollégáimat.
Akkor is, ha a világ végére kell elmennem érte. Nem fenyegetés, csupán kijelentés, és az is benne van, hogy egyelőre ilyesmi nem áll szándékomban. Még valami fáradt, már-már szomorkás éle is van a mosolyomnak, amit akár el is kaphat, mielőtt elfordulok, és továbbindulok a nappalit a műteremtől elválasztó kétszárnyú ajtó felé, hogy a félkész festményhez, és a mellette levő - feltételezhetően eredeti - képhez lépjek.
- De egy másolatot bármikor szívesen elfogadok - fordítom felé a fejem már a megszokott, pofátlan vigyorral, ami mögé legtöbbször elrejtem a gondolataimat, érzéseimet. - Elképesztő tehetséged van, de a saját alkotásaid jobban tetszenek.
Már jóval korábban találkoztam a saját festményeivel, mint hogy az iroda céltáblájaként ismertem volna. Nem vagyok nagy műértő, de műkedvelőnek még elmegyek. Azt pedig, hogy mit olvas ki a megjegyzésemből, rá hagyom.
- Miért csinálod?
Intek a fejemmel a kép felé, de a tekintetem Őt fürkészi, most időzik el rajta először hosszabban. A fehér ingen elszóródott festékpöttyök talán idegenül hathatnának, de olyan természetességgel viseli őket, mintha makulátlan lenne az öltözéke. Nem ilyennek képzeltem. Sem a szövetségi aktája alapján, sem anyám “sztorijai” alapján. Az egész helyzetet nem ilyennek képzeltem. De hogy milyennek? Arról fogalmam sincs. Azt sem tagadhatnám, hogy mint férfit is megnézem. Az az inas alkat, azok az éles vonások, és az a tekintet… nem csak intelligens, hanem jóképű is. Vajon tudja rólam, hogy...? Bár ezt sem titkolom jobban, mint a kedvenc whiskym márkáját, azért nem szokásom lépten nyomon mások orrára kötni. Nem mintha amúgy bármikor a közeljövőben szándékomban állna elmondani neki. Tökéletesen betudható az egész a valódi érdeklődésnek a válasza iránt.
Vissza az elejére Go down

Warlock
Tristan R. Maldonado
Kedvenc dal :



A poszt írója Tristan R. Maldonado
Elküldésének ideje Pént. Május 03, 2019 7:08 pm
Ugrás egy másik oldalra

Sok szempontot át kellett rágnom, mikor eldöntöttem, hogy mégis melyik lakásomban fogadjam majd Őt. Olyan kellett ami viszonylag központi helyen van, mégis vannak benne terek, egy kisebb méretű garzonban ugyanis rövid távon megbolondultam volna, illetve fontos szempont volt az is, hogy ha rosszul alakulnának a dolgok, akkor legyen egér utam.
Ezek mint fontosak, de a legfontosabb szempont teljesen más volt, mégpedig az, hogy melyik az az ingatlan, amit a továbbiakban könnyedén nélkülözni tudok majd. Ha rám talált akkor itt már többé nem leszek biztonságban, hiszen bármikor eljárhat a szája vagy önként vagy ha kényszerítik rá.
A lakás bejárata az utcáról nyílik, belső kétszintes sok hálószobás, amiből én csak párat használok. Az alsó szinten van a nappali, konyha és egy műterem meg persze egy fürdőszoba, a felső szinten pedig a további hálók és vendégszobák és műtermek, mikor minek használom őket. A műterem ajtaját nyitva hagytam, ha elmegy mellette és benéz könnyedén megláthatja azt, hogy min is dolgoztam éppen, amikor megérkezett.
A berendezés mindenhol modern és a sötét színek dominálnak, amit elvár az ember egy agglegény lakástól. A többi lakás nem ilyen, de azokat egy jó darabig még nem fogja látni.
Némi idegességre számítottam tőle, de ezt egyelőre sem a hanglejtése sem a mozgása nem adja át, inkább tűnik magabiztosnak és kíváncsinak.
- Az elmúlt heteket ebben az ingatlanban töltöttem, úgy vélem így könnyebben megtalálhattál, mintha folyamatosan költöztem volna. Mivel zavartalak össze? Szívesen elmagyarázok mindent, ha kíváncsi vagy. - Az utóbbi időben csak a festményemmel és vele voltam elfoglalva, bár lehet, hogy a neki küldött képre céloz. Az lehet, hogy tényleg össze zavarhatta egy kissé, hiszen egész sok mondanivalója van annak a képnek.
Sikerült kiismernem a szokásait valamennyire, a kedvenc italát legalábbis sikerült kiderítenem és be is szereztem rögtön három üveggel belőle.
Követem őt és figyelem a mozdulatait, egyelőre úgy tűnik, hogy a kíváncsiság hajtja nem pedig az, hogy rácsok mögött tudjon, vagy a harag hiszen én vagyok a felelős pár társa haláláért vagy sérüléséért, ami az üldözésem során történt.
- Nem szoktam alkoholt fogyasztani, köszönöm. - számos alkohol tartalmú ital van itt, sőt saját boros pincével is rendelkezem, de nem szoktam alkoholt inni, elködösíti a fejemet és még a végén valami meggondolatlant vinnék véghez, ami az én szakmámban egyáltalán nem megengedett. Nem szeretnék egyszer sem úgy felébredni, hogy a fejem hasogat a macskajajtól és egy zárkában vagyok. Valószínű ki tudnám magam dumálni egy ilyen helyzetből, de jobb nem kockáztatni.
A nappaliban leülök a kanapéra és intek, hogy ő is nyugodtan foglaljon helyet ha ehhez van kedve, bár állva is maradhat, engem az sem feszélyezne különös képen.
- Szerintem pontosan azért, amiért most itt vagy nálam mindenféle erősítés nélkül. Kíváncsiságból, tudni szerettem volna, hogy ki vagy, mik vezérelnek. - felelem neki röviden.
- Kerestem a kapcsot de még nem leltem rá, te talán tudod kinek köszönhetjük ezt? - nem tudom melyik ősünk hozta létre a köteléket ahogy azt sem, hogy miért most, hiszen ha hagyom magam megöregedni akkor már régen bottal kellene járnom, vagy ami még rosszabb már csak a föld alól tudnám szemlélni a világot.
Kíváncsi vagyok, hogy a kutatásával meddig jutott, mert abban biztos vagyok, hogy minden tőle telhetőt megtett azért, hogy megtudja ki is vagyok én valójában, de vajon mire juthatott? Igyekszem póker arccal ülni, ha kell egy apró mosoly megjelenhet az arcomon, de ennél többet egyelőre nem engedhetek meg magamnak. Amíg nem ismerem ki és nem bízhatok meg benne addig minden  mozdulatomat, és tettemet komoly kontroll alá kell vonom.
- Miért nem tartottad meg a képet? Azt neked szántam nem másnak. Vissza fogják tenni a helyére, megerősített biztonsággal, így nehezebb lesz újra a tulajdonodba juttatnom. Nem szép dolog egy ajándékot tovább adni, ezt akár sértésnek is vehetem. - Szándékomban áll újra eljuttatni hozzá a festményt, viszont lehet, hogy csak egy nagyon jól sikerült másolatot fog kapni, ha már az eredetit nem hajlandó a magáénak tudni. Mindennél nagyobb örömmel töltött volna el, ha elfogadja és megtartja az ajándékomat, sőt ha kitette volna valahova repesni tudtam volna a boldogságtól, ehelyett megpróbálta felhasználni ahhoz, hogy elkapjon engem. Nem valami szép dolog tőle.



Vissza az elejére Go down

Animágus •• a boszorkányok legfőbb hírnöke vagyok
Jameson Walker
Nappali AcclaimedWanDalmatian-small
Tartózkodási hely :
Seattle
Hobbi & foglalkozás :
Szövetségi ügynök, kevés szabadidőmben kosárlabda



A poszt írója Jameson Walker
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 28, 2019 7:53 pm
Ugrás egy másik oldalra
Nem őrültem meg, hogy megtartsak egy ilyen festményt. Azzal nem csak az állásomat, de mindent kockára tennék, amit eddig elértem, és ezt eszem ágában sincs megtenni. Még akkor sem, ha valahol értékelem a gesztust. De én sosem voltam az a szabályszegő fajta. Legalábbis ennyire nem. Ahhoz is igencsak tetemes mennyiségű önmérsékletre volt szükségem, hogy csak majdnem a teljes igazat mondjam a kihallgatáson, és írjam a jelentésbe. A futárszolgálatnál visszakövetett küldeményhez tartozó adatok nem vezettek nyomra. A telefonszám egy eldobható telefonhoz tartozott, a cím pedig egy kávézó címe volt. Nem osztottam meg a kollégáimmal a sejtésemet sem, hogy szerintem kitől kaptam a küldeményt. Így is elég gyanús volt, hogy egyáltalán nálam kötött ki egy lopott festmény. Ezért is kellett a szokottnál sokkal óvatosabban eljárnom a keresés során. Korlátozott mértékben használhattam az iroda erőforrásait, és a rendszerben is csak fokozott odafigyeléssel garázdálkodhattam. Az egyetlen használható nyomom a küldeményből a feladáshoz használt gép IP címe volt, amit a futárcég adatbázisából halásztam elő. Öhm, igen, ez sem volt teljesen legális kutatómunka.
Ráadásul nem volt elég, hogy időnként felfedeztem a lakásom közelében Maldonado illatát - ami persze nem sosem volt elég erős ahhoz, hogy követni tudjam -, de még egy kollégát is rám állítottak megfigyelésre, hogy hátha a titokzatos küldő újra felveszi velem a kapcsolatot. Szerencsére csak egy embert kaptam, nem mondjuk Isac-et, aki az eset óta ferde szemmel és némi gyanakvással követi minden mozdulatomat. Igyekeztem eloszlatni a kétségeit, de túl jó a szimata - minden értelemben. Ha nem vigyázok, vele még lehetnek problémáim.

Ma este vacsorázni mentem volna az egyik barátommal, de le kellett mondanom. Nem mintha bármilyen más, fontos elfoglaltságom lett volna, inkább csak a belső kényszer hajtott. Tegnap este sikerült nyomára akadnom Maldonadonak, és bár nem vagyok egy türelmetlen típus, egyszerűen muszáj volt megbizonyosodnom róla, hogy jól raktam össze a képet. A kirakós utolsó darabkája azonban csak akkor pattan a helyére, amikor jónéhány szapora szívdobbanásnyi idő után végre kinyílik az ajtó, és szembe találom magam Vele. Hasonló az érzés, mint akkor a tetőn. Az a halvány remegés, ami mintha a csontjaimból fakadna, és valami megmagyarázhatatlan… boldog megnyugvás. Más helyzetben egészen biztosan hülyének nézném emiatt saját magam, de határozottan ez az, amit érzek. Mint amikor hazaér az ember. Hiába nem ismerem a fickót, és hiába mond ellent az egésznek mindenféle logika, nem tudok változtatni rajta.
A fekete bőrkabát elrejti a vállam feszességét, ahogy az invitálás után ellépek mellette. Tekintetem akaratlanul is a helyiséget méri fel, minél rövidebb idő alatt minél több információt gyűjtve. Megszokás, és legtöbbször baromi hasznos.
- Megkönnyítetted? Inkább csak összezavartál.
Pillantok rá a vállam felett, majd szembe is fordulok vele. Nem veszem fel az udvarias formát, inkább egyből közvetlen hangot ütök meg. Úgy tűnik, az én tánclépéseim egyelőre nincsenek összhangban az övéivel.
A whiskey említésére azért feljebb szökik a szemöldököm. A említett ajtó felé pillantok, és egy másodpercnyi mérlegelés után - már csak kíváncsiságból is - elindulok arrafelé. Ott viszket bennem az ösztön, hogy egy pillanatra se fordítsak hátat neki, de csak azért is legyőzöm. Igyekszem fenntartani a fesztelenség látszatát, és ehhez hozzájárul, hogy felfedezem a házat, közben pedig gyűjtöm az információmorzsákat.
Az állam azonban csak akkor esik le igazán, amikor a pulton egy üveg Woodford Reserve vár. ~Csessze meg!~ Tényleg ez a kedvencem! Hiába vagyok jó ügynök, ebben a pillanatban nem csak a gondolataimból, de az arcomról is képtelen vagyok eltüntetni a megdöbbenést. Igen, a kriminalisztikai előismereteim szerint valószínűleg ez az a pont, ahol erősen el kellene gondolkodnom, hogy kitörjön a frász. Mert az rendben van, hogy én elő tudok bányászni infokat a rendszerből, de egyik sem olyan személyes, mint hogy mi Maldonado kedvenc itala. Még szerencse, hogy az ajtónak háttal álltam meg, bár valószínűleg így is érzi a meglepettségemet.
Megmarkolom az üveg nyakát, és megfordulva könnyedséget erőltetek a hangomba, miközben megemelem felé.
- Egy pohárral?
A választól függően keresek egy vagy két poharat, és töltök beléjük az aranyló nedűből. Kicsit furcsa a helyzet, de valószínűleg nem súlyosbít rajta, hogy engedek a késztetésnek, és engedelmeskedek. Nem mintha parancs lett volna a felvetés, hogy fedezzem fel az “ajándékot”, de egyértelmű, hogy azért jegyezte meg, hogy teszteljen.
Kezemben tartva a poharat visszamegyek a nappaliba, és miközben belekortyolok a bourbon-be, most először én is alaposan szemügyre veszem az ellenfelemet. Mert az, ennek az ellenkezőjével egy pillanatra sem hitegetném magam. Bármi legyen is a helyzet, jelenleg nem egy oldalon állunk. Ráadásul csak azért nem lepték még el kommandósok a házat, mert én úgy döntöttem, hogy engedek a kíváncsiságomnak. Ez az egyetlen ütőkártyám vele szemben. Arról pedig fogalmam sincs - ezek után főleg -, hogy neki mi van a tarsolyában. Pont ezért nem hoztam fegyvert sem. Azt hiszem, nincs rá szüksége ahhoz, hogy ártson nekem, ha akar, de nekem sem sok hasznomra válna, és akár ellenem is fordíthatná.
- Miért jöttél utánam?
Ez a kérdés foglalkoztat azóta, hogy megkaptam a képet. Nekem a munkám volt, hogy megtaláljam, de ő csak egyszerűen el is tűnhetett volna a radarról. Persze az, hogy ma este itt vagyok, nem a munkám miatt van. Kíváncsiságból. Ez vezetett ide. Az, hogy kiderítsem, milyen is ez a kötelék, ami összefűzte a sorsunkat.
Vissza az elejére Go down

Warlock
Tristan R. Maldonado
Kedvenc dal :



A poszt írója Tristan R. Maldonado
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 28, 2019 5:32 pm
Ugrás egy másik oldalra

Két apró rezgés, és egy felvillanó telefon képernyő. Nem nézem meg mi történt, hiszen pontosan tudom, a célszemély megkapta a csomagot, a kezdő lépés tehát megtörtént, innentől minden csak rajta múlik és be kell valljam nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire ugrik rá a „csalira”. Lehet, hogy megnézeti szakértővel a képet, de az is lehet, hogy keretbe foglaltatja és kiteszi az otthonában. Ami engem illet, én az utóbbinak örülnék, hiszen ez az első ajándékom a számára, nem szeretném ha csak úgy tovább adná valakinek. Előbb vagy utóbb a kép úgyis vissza kerül majd hozzám, tőlem pedig ismét Jameson birtokába vándorol majd.
Feketét veszek fel, majd elindulok a szokásos esti sétámra. Nagyon ritka az, amikor éjjel nem kerekedek fel, csak akkor hagyom ki, amikor egy kis szabadságot veszek ki, de erre már jó ideje nem került sor. Elsétálok a kedvenc ékszer üzletem mellett, ahonnan már számos gyönyörűség került a kezeim közé a tulaj tudta nélkül. Köveket nehezebb hamisítani, mint festményt, jóval több eszközre és időre van hozzá szükség, de ha hoznak valami egészen különlegeset a városba, akkor még én is elcsábulok.
A tetőtől talpig feketébe öltözött egyéneket az emberek elkerülik, nem nézik meg maguknak annyira, így én is könnyedén a feledés homályába veszek az emberek emlékezetében, ami nem árt, hisz a séták alkalmával a biztonsági intézkedéseket ellenőrzöm.
Általában egy sétám végén nem ugyan oda lyukadok ki, mint ahonnan elindultam, de most Jameson kedvéért kivételt teszek, hogy könnyebben rám akadjon. Számos ingatlannal rendelkezem, és mindegyiknek megvan a maga előnye, a mostaninak az, hogy a középosztály a szomszédságom, és a maguk pletykás módján a segítségemre vannak, hiszen pillanatok alatt megtudom, ha valami történt a környéken.

Telnek az órák és a napok is csak úgy röpülnek, de még mindig nem akadt a nyomomra. Én követem az ő életét és látom, hogy keres amivel mosolyt csal az arcomra. Kíváncsi vagyok, hogy vajon végül feladja-e a kutatást, vagy tényleg a nyomomra akad valamilyen csoda folytán? Akarom, hogy megtaláljon? A válasz egészen egyszerű, akarom, különben nem küldtem volna neki el a képet, de ha sokáig várat még a végén még bosszús leszek amikor eljön a találkozás pillanata és azt nem köszönné meg ő sem és én sem. Még a végén valakinek bántódása esne, de még igyekszem türelmesnek lenni és figyelem elterelés miatt új projektbe fogtam bele. Ezúttal nem egy múzeum lesz a célpont, hanem egy magánszemély esik majd áldozatomul, úgy, hogy még csak nem is fog róla tudni. A kutatásaimnak hála nem kell élőben látnom a képet, pontosan tudom, hogy milyen kellékekre lesz szükségem, csak a beszerzésük lesz kissé nehézkes, de nem lehetetlen. Már szinte nincs olyan kellék amit számomra lehetetlen lenne beszerezni, pedig van egy két dolog ami megnehezíti a dolgokat. A lényeg az, hogy végig inkognitóban kell maradni és nem szabad semmilyen nyomot sem hagyni magam után.

A kép aprólékos és rengeteg szín található benne. Vihar a Galileai-tengeren, egy bostoni múzeumból lopták el, és azóta sem találják, de én megleltem, és hamarosan ténylegesen az enyém lesz.  Gyönyörű kép és lehet, hogy ez tényleg nálam marad majd és nem adok tovább rajta, maximum a másolatokat fogom értékesíteni, és mivel az eredeti hiányzik, sohasem fogják tudni megmondani, hogy melyik az igazi és melyik a hamisítvány.
A festészet koszos művelet tud lenni, és ha belemerülök, akkor nálam is előfordul az, hogy nem csak a vászonra kerülnek a különböző árnyalatok, hanem a kezemet vagy a ruhámat is össze piszkolom, és ez most sincsen másként. Apró kék és fekete pettyek jelennek meg eredetileg hófehér ingemen, és sötét nadrágomon, bár azon nem annyira feltűnő. A festékes palettát fogva a kezemre is kerül bőven anyag, de nem foglalkozom semmivel sem, csak azzal, hogy a vonások precízek és tökéletesek legyenek, és hogy a saját stílusom még véletlenül se lehessen megtalálható a képen.
A kép egyharmada van készen, amikor kopogtatnak, én pedig egyből a fürdőszobába megyek, hogy lemoshassam magamról, legalábbis a bőrömről a festéket, majd az ajtóhoz megyek kinyitni azt.
Egy pillanatra meglepődök, majd egy elégedett mosoly terül el ajkaimon, hiszen végre megtalált. Hosszú időbe telt, de lehetett volna hosszabb is. Örömmel tölt el, hogy végül nem adta fel a keresésemet.
- Mr.Walker, kérem fáradjon beljebb. - Veszem fel az úri modoromat és állok félre az ajtóból, hogy be tudjon lépni.
- Azt hittem már sohasem talál meg, pedig még meg is könnyítettem a dolgát. - nézek végig rajta, és legszívesebben hozzá érnék, remélem hamar elmúlik majd ez a késztetés.
- Jobbra a második ajtón ha bemegy, talál jó minőségű whisky-t. Úgy tudom ez a kedvence.
Vissza az elejére Go down

Animágus •• a boszorkányok legfőbb hírnöke vagyok
Jameson Walker
Nappali AcclaimedWanDalmatian-small
Tartózkodási hely :
Seattle
Hobbi & foglalkozás :
Szövetségi ügynök, kevés szabadidőmben kosárlabda



A poszt írója Jameson Walker
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 26, 2019 10:39 pm
Ugrás egy másik oldalra
Amikor meghozta a futár a henger alakú csomagot, meglepetten vettem át. Nem rendeltem semmit, nem számítottam küldeményre. Mégis ott tartottam a kezemben, és mivel nem hallottam belőle kattogást, úgy döntöttem, nem lehet baj belőle, ha kibontom. Hogy jól tettem-e? Azóta sem tudom.
A festmény, ami előkerült a kartonból, teljesen letaglózott. Szent György és a sárkány. Nem vagyok nagy műértő, és fogalmam sem volt, hogy egy eredetit, vagy egy kivételesen sikerült másolatot tartok a kezemben, de azonnal tudtam, hogy jelentenem kellene. Pontosan azért, mert bár nincs feladó a csomagon, rögtön tudtam, hogy kitől jött. Én ne tudtam volna? Még azt az illatlenyomatot sem kellett érezzem rajta, ami annyira megragadt bennem a rajtaütés óta. Hónapokig nyomoztunk a pasas után, és az életrajzának minden részletét fejből tudom, ami a szövetségi adatbázisban megtalálható. Kezdtem azonban gyanítani, hogy ez az adatmennyiség nagyon messze áll a valóságostól. Az sem lehet véletlen, hogy eddig nem csak hogy megtalálni nem sikerült Maldonado műtermét és búvóhelyét, de a leghalványabb nyomát sem leljük. Pedig a legjobb embereink dolgoznak az ügyön. Na igen, emberek. Minket meg parkolóvágányra tettek, mert túl forró lett a főnök lába alatt a talaj. Bezzeg ha rájönnek, hogy mégiscsak hasznunkat vennék, akkor majd behívnak. Isac azóta is morog rám, mint valami bolhás kutya, pedig nem én tehetek a történtekről. Oké, nem csak én.
Tudtam, hogy ellopták a festményt a Louvre műkincseiből a Seattle-i Múzeum számára ideszállított ideiglenes kiállítás összeállításából, két másik felbecsülhetetlen értékű művel együtt. Bár hivatalosan nem vagyok már rajta az ügyön, de egy hete ettől hangos az iroda, én meg hülye lennék befogni a fülem, ha információhoz juthatok.
Téblábolok egy darabig, fogalmam sincs, hogy azzal ártok-e kevesebbet, ha óvatosan összetekerem a vásznat, és visszateszem a hengerbe, vagy ha kiterítve az asztalon hagyom. Ahogy nézem a képet, akaratlanul is elvigyorodok. ~Pofátlan.~ Erre nincs megfelelőbb jelző. Megingatom a fejem, és végül az elrakás mellett döntök. Úgy talán kevesebb kárt tudok tenni benne, még véletlenül is. Akkor is, ha igazi, és akkor is, ha hamisítvány. Ezt majd rábízom a szakértőkre. Mostmár csak azt kell kimagyaráznom az irodában, hogy mi a francért küldött az egyik elfogató paranccsal büszkélkedő bűnözőnk egy ilyen csomagot pont nekem. Lehet, hogy először inkább beváltok egy-két szívességet, hogy megtudjam, valójában mennyit ér.

Alig másfél óra múlva már tudtam, hogy a festmény eredeti. Így nem volt más választásom, mint jelenteni, és utána egy szép jelentést írni róla, hogy hogyan is került hozzám. Elszoktam az irodai munkától az utóbbi időben, úgyhogy hosszú volt a mai nap, míg végre hazaérhettem.
Hiába dőlök le a kanapéra, és kapcsolom be a tévét, hogy kikapcsoljam az agyam, egyszerűen nem hagynak nyugodni a történtek. Vajon ha csak másolat lett volna, megtartottam volna? Egészen biztosan. Egyrészt úgy nem lett volna értelme a mostaninál jobban belekeverni a hatóságokat, másrészt pedig… igen, érdekel a motivációja. A kép érdekes választás, azt mondanám, csordultig van öniróniával, de nem tennék ilyen kijelentéseket, elvégre nem ismerem a pasast. De azért hízelgő, hogy azt gondolja, el tudom kapni. Vagy éppen fordított lenne a szimbolika? Kérdések, kérdések… ott motoznak a fejemben, és képtelen vagyok bármi értelmesre koncentrálni. Nem mintha a szemem előtt villogó képekben sok értelem lenne. Ki is kapcsolom a tévét, aztán kisétálok a konyhába, és töltök magamnak egy ujjnyi whiskey-t. A konyhapultnak dőlve kortyolgatom, és közben gondolkodok. Bár szokták mondani, hogy ezt a kettőt vétek összekötni, mert duplán fáj majd tőle az ember feje, de öreg hiba, azt hiszem, rosszul vagyok kódolva. Miután lehúztam az utolsó kortyot is, nem akadályoz semmi abban, hogy bundát húzzak, és kinyújtóztassam a tagjaimat.
A hátsó ajtóra szerelt macskaajtón surranok ki, és hiába lehetnék feltűnő rókabőrben a városi közegben, ügyesen kerülöm el az embereket, és rejtőzök az árnyak közé. Egészen érdekesen hat a szervezetemben levő alkohol az állati alakomra. Amit emberként még meg sem éreznék, az így már jócskán fejbevág. Főleg az utóbbi időben. Az érzékeimet elmossa, nehezebben válnak szét a színek, a szagok… igen, a szagok. Egy bizonyos esszenciát keres az orrom. Utálom a várost. Az orrom utálja. Nem találom, amit keresek. Hiába visznek a lábaim hosszú órákon át egyik utcáról a másikra, nem találom. Frusztrál. Már rég rá kellett volna lelnünk, megvan hozzá minden eszközünk, de egyszerűen mindig kicsúszik a kezünk közül.
Dühös vagyok és fáradt, mire visszaérek a lakásba. A macskaajtó tompán surrog utánam, én pedig szinte egyből visszaváltozok az emberi alakomba. Egy pillanatra megszédülök… biztosan csak a kimerültség. Vagy a mostanában vacakoló képességem hozománya. Besétálok a fürdőbe, beállok a zuhany alá, és addig folyatom magamra a forró vizet, amíg úgy nem érzem, menten leég rólam a bőröm. Még a száraz törölköző érintése is irritál, így félig vizesen dőlök be az ágyamba. Meg fogom találni. Hosszú napok elé nézek, úgy érzem, de meg fogom találni. Akkor is, ha a bentiek egy tapodtat sem haladnak előre. Engem nem akadályoz senki a nyomozásban. Csak meg ne tudják, hogy a saját szakállamra kutatok egy olyan ügyben, amiről levettek. De nem a hamisítás ügyében nyomozok, hanem a sajátomban. Nem mintha ez számítana bármit abból a szempontból, hogy ha elfogadom Maldonado szabályait, akkor az állásommal játszok.

Nem csak napok, de hetek mentek rá, hogy megtaláljam. Kicsit több, mint két hét. Az első hirtelen fellángolás után már józanabbul gondoltam át a dolgot, akciótervet készítettem, újra átnéztem az ügy aktáit - némely részét nem egészen etikus hozzáféréssel így, hogy a jogosultságomat megvonták a nyomozásban -, leszűkítettem a kutatási területet a lehetséges városrészekre, ahol szisztematikusan körbejártam éjszakánként. Nem volt egyszerű, de itt állok a lakása előtt. Érzem. Ugyanaz a zsigeri, nyughatatlan vibrálás borzolja a kedélyeimet, ami aznap a tetőn.
Egyelőre az utca túloldaláról figyelem az épületet. Most még van lehetőségem visszafordulni. Bemehetnék az irodába, és kitálalhatnék a főnökömnek… valószínűleg úgy is kapnék egy megrovást, de megúsznám annyival. Nem tudom, hogy játszadozik-e velem. Persze valamennyire biztosan, hiszen akkor nem küldte volna a festményt, de azt nem tudom, meddig ér a keze az irodán belül. Egészen biztos vagyok benne, hogy van valaki, aki falaz neki, aki eltüntet nyomokat, és akadályozza a nyomozást. Mindig van, akinek a zsebe elbír egy kicsivel több fánkpénzt. De amíg nem tudom, ki az, és… A rosseb egye meg, szarság az egész! Kit akarok áltatni? Magam miatt vagyok most itt egyedül, és a hezitálásom egyetlen oka, hogy fogalmam sincs, mi fogad majd, ha átlépem a küszöböt. A múltkori eset elég bizonyíték volt, hogy a pasasnak hatalma van felettem. Anyám tökéletesen megtanított, hogy hogyan uraljam az erőmet, de apám okítására jobban is figyelhettem volna. Akkor most felkészültebben állhatnék itt, és nem csak sejthetném, hogy mire képes.
- Csessze meg, egyszer élünk!
Szűröm a fogaim között, mielőtt átkelnék az úton, hogy bekopogjak az ajtaján. Minek keresnék kiskapukat? Úgy hiszem, várta, hogy megtaláljam.
Vissza az elejére Go down

Warlock
Tristan R. Maldonado
Kedvenc dal :



A poszt írója Tristan R. Maldonado
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 26, 2019 10:30 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Nappali

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Nappali
» Nappali
»  A Nappali
» Nappali
» Nappali

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Maldonado ház-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •