Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Szomb. Május 04, 2019 12:55 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father

- Sose kedvelted őt? Meg se próbáltad, nem igaz? Azt hiszed, hogy hiszek neked ilyen téren? Találd meg a boszorkányt, akinek köszönhető a kötelék. Felbonthatja, de akkor se fog elfutni. Lett volna rá lehetősége, de te még is mit tudhatnál erről? Semmit. – sziszegtem a fogaim között, mint egy lesben álló kígyó, aki csak arra vár, hogy lecsapjon. Szavaival túlzottan is belém tudott marni, de ennek nem adtam semmi jelét, mert hittem abban, hogy ez nem csak a kötelékről szól és egyébként se használnám fel őt soha semminek se. Ő nem egy feláldozható katona, hanem annál fontosabb, de legfőképpen egy társ, nem pedig az, aminek Jonathan próbálta beállítani őt.
- Pedig emlékszem egy-két dologra. – feleltem könnyedén, mintha csak egy porszemet sepernék le a kabátomról. Nem állt szándékomban beavatni őt abba, hogy pontosan mikre is, de láthatta a pillantásomból is, hogy nem hazudok és ez az igazság. – Számomra inkább te teljesítettél alul és nem ők. – lehet nem volt minden pompás, de sokkal jobban a gondomat viselték, mint ez a férfi tette. És ha azt hiszi csak azért apának nevezheti magát, mert neki köszönhetően létezem, akkor téved. Egyáltalán azt se értem, hogy ez miként lehetséges, hiszen eléggé nyilvánvaló, hogy másabbak vagyunk.
- Te legalább tiszteletedet teheted előttük, emlékezhetsz rájuk és ezáltal életben tudod tartani őket! – viharként tombolt az ereimben a tűz, miközben a dühtől átitattok szavak elhagyták a számat. Utáltam, hogy eddig fogalmam sem volt a létezésükről és emiatt még gyertyát se gyújthattam értük, nem mondhattam fohászt és nem őrizhettem meg az emléküket a szívemben. Úgy éreztem, mintha ezzel elárultam volna őket. – Minek akartál gyereket, ha nem is értesz hozzájuk, de talán mielőtt erre választ kaphatnék azelőtt elvisz a tüdőrák. – a végére már egészen érzelemmentessé vált a hangom, ahogyan a bagózására utaltam. Sorra gyújtotta meg őket és már lassan a füst lepett el mindent. S tényleg azt hiszi, hogy valahova repítenie kéne? Nem, én a saját emlékeimet akarom, nem az övét, nem másét. Azt, ami engem illetne, míg ő úgy nem döntött, hogy megfoszt tőlük. Hirtelen már nem érdekelt a fájdalma, se az, hogy ő miként élte meg az elmúlt időket, csak a saját emlékeimet akartam. S így vagy úgy megszerzem.
Pár pillanatra hallgatásba merültem, miután a félelemmel kapcsolatos megjegyzésére se ragáltam. Újra a festményre siklott a pillantásom, majd az állítólagos apámra. – Arra még nem gondoltál, ha már nem lenne bennem az a fény, akkor már rég nem is élnék? – lehet csak az tartott ennyi időn is életben. Ha nincs fény, akkor már csak a sötétség marad nekünk, ami előbb vagy utóbb felfal. Valakit lassan, valakit örökre, de néha megkegyelmez és egészen hamar átengedi az illetőt a halálnak. Vajon velem miként tett volna, ha nem maradt volna mélyen valahol eltemetve a fény, ami most utat tört magának és egyre nagyobb teret követelt magának. Az egész olyan volt, mintha csak bosszút akart volna állni azért, mert évekig nem engedték azt, hogy elvegye ami az övé volt.
Merengésemnek köszönhetően fel se tűnik, hogy miként sétál felém úgy, mintha magamra akarna hagyni. Nem figyelek a veszélyre és mire észbe kapnék addigra már késő. A tenyerei közé fogja az arcomat, mire dacosan pillantok rá és a szemeimből sok érzelem süt, de túlzottan sok szeretet irányába nem. Aztán pedig jönnek az emlékek. Úgy érzem, mint akit gyomorszájon vágtak, hogy utána szép lassan a világ is forogni kezdjen, míg nem végül mintha már levegőt se kapnék. Úgy érzem, hogy a tüdömből minden levegő szép lassan elfogy, a helyére pedig nem jut be újabb adag. Mindeközben pedig a tűz újra pislákolni kezd, belülről kezd el felemészteni, perzsel, szinte égeti a bőrömet, miközben próbálok szabadulni ezekből a borzalmakból. Automatikusan fonódik a kezem a csuklója köré, mert szabadulni akarok és mielőtt bármit is tehetnék újra teret nyer magának a tűz és megégettem őt. Amikor végre újra levegőt kapok, amikor vége az egésznek, akkor előregörnyedek és levegő után kapkodok. Csak ekkor tűnt fel az is, hogy az arcomat könnyek áztatják. Nagyot nyelek, majd lassan a kezem ökölbe szorul, miközben úgy érzem magam, hogy mindjárt a padlóra fogok hányni eme kedves emlékeknek köszönhetően, amikkel megajándékozott.
- Ezek a te emlékeid voltak, nem az enyémek. – és hiába erőtlenül csendül a hangom, valahol még is ott bujkál a ki nem mondott „rohadék” szó is a levegőben. Próbálok megnyugodni, az erőmet féken tartani, mielőtt porrá égetném a helyet, majd újra ránézek, de a korábbi vidámság és boldogság helyett inkább valami sötét árnyat láthat csak a pillantásomban. – Feláldozta magát érted és értem, s ha ő képes volt erre, akkor nem lehetsz akkora szörnyeteg, mint amilyennek próbálod magad beállítani. – minden erőmre szükségem volt ahhoz, hogy ezt ki tudjam mondani, de muszáj volt valamibe kapaszkodnom, mielőtt a sötétség és a félelem túlzottan bekebelez. Úgy éreztem, hogy erősnek kell maradnom, de abban már nem voltam biztos, hogy a követkető időben fogok tudni aludni. Féltem lehunyni a szememet, féltem attól, hogy újra az a halott és üres szempár volt visszanézni rám. – Hogy? És mi az, hogy nem tettél semmit se? Mire vársz? – jött az újabb sokk és nem is értettem, hogy lehetséges az, hogy lehet él anya, de még ő se veszi ezt biztosra. Mire vár mégis? Miért nem jár utána a dolognak? Ha él, akkor itt a helye velünk, nem máshol és nem is mással. – És ha nem akarom uralni? Ha legszívesebben csak szabadjára engedném, még akkor is, ha netalán engem is felemésztene? – csúszott ki ajkaim között a dolog. Nem mintha a halálra vágynék, de egy részem mintha mindig is háborogna és nagyobb teret akarna magának. Megmutatná a környezetének, hogy nem lehet csak úgy korlátok közé szorítani és szeretné megperzselni azokat, akik bezárták egy ketrecbe ki tudja mennyi időre is pontosan.


■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Warlock
Jonathan Crane



A poszt írója Jonathan Crane
Elküldésének ideje Szomb. Május 04, 2019 12:43 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


Otthon… A dohos könyvek illata, a recsegő padló, a festmények, a folyton dünnyögő szakács.. Egy ideig hiányoztak, majd megszoktam a hiányukat és hagytam, hogy minden lassan az enyészeté legyen. A birtok mai napig a tulajdonom képezte. Időnként hazalátogattam, felfogadtam takarítókat, de sosem költöztem vissza. emlék volt, amitől nem akartam és nem is tudtam szabadulni.
-Vincent nem menthet meg vagy befolyásolhat. Gyenge ehhez a feladathoz. Csak egy animágus, semmi több. Akár akarattal, akár anélkül be fog hódolni neked és nem a szerelemről beszélek.-rideg kijelentésem talán mélyre üt majd nála, de nem kétlem, hogy ne lenne igazam.
Szám résnyire szűkül, tekintetemben megvillan valamiféle figyelmeztetés. Attól mert a lányom, a végtelenségig nem éreztem, hogy tűrnöm kellene.
-Nehezen hiszem, hogy emlékszel ilyesmire.-az emlékeinél mélyebbre már csak a hozzám fűzött emlékeit temettem el benne. Nem akartam, hogy emlékezzen rám. -A lányom voltál és az is vagy. Az ember a családját akár szereti, akár sem, nem választhatja. Neked kettő is akadt. A második sajnos az elvárásaim alatt teljesített.-sosem akartam, hogy két munkamániás, reflektorfényben élő ember határozza meg az életét és befolyásolják. És ezt azt hiszem most ha nem is akarja elhinni, talán megpróbálja majd. A célom nem az volt, hogy rabigába hajtsa a fejét és emlékezzen. De nem is az, hogy két önző ember azt higgye, befolyással lehet felettem és megtehet mindent, hogy ne szerezzem vissza a lányom, amikor mindenkire veszélyes.
Emlékeztetett rá. Akarata ellenére is, minden pillanatban. Mert ők összetartoztak. Ahogy én a fiammal, akinek még csak esélye sem volt, hogy megismerje a hatalmat, amit az élet a kezébe adott.
-Szerencsés?-szalad fel szemöldököm a homlokom közepére. -Szerencsés vagyok, amiért emlékszem a feleségem és a fiam élettelen arcára, a semmibe révedő, fakó szemükre?-ökölbe szorul kezem és ha tagadni akarnám se tudnám, hogy a téma megérint még ennyi idő után is. De nem a gyász, sokkal inkább dühöt és undort érzek. -Erre szeretnél emlékezni? Vagy ringassalak a boldog gyermekkor ártatlan emlékei közé, mintha a szenvedés sosem kötötte volna béklyóba a családunk?-emlékszem, mikor lőni tanítottam. Korcsolyázni, lovagolni. A nap nagy részében mégsem látott soha. Eleget mégis ahhoz, hogy ne érezze, a hiányom az anyja pedig úgy taníthassa, ahogy ő jónak látja.
Leül és tekintetemmel követem. Összeszűkülő szemmel szívok egy slukkot. A füst lassan felszáll és elködösödik a tekintetem. A kanapén ülve úgy érzem a tér összeszűkül körülöttünk.
-Félelem… Csak a bolondok nem félnek és hiszik el, hogy valóban így van.-mindenkinek volt valami, amitől ha nem is kifejezetten félt, de tartott. Valaki bevallotta, beismerte, valaki tagadta mindaddig, míg nem szembesült a gyenge pontjával. Én nem tagadtam, tudtam, hogy van, de nem néztem vele szembe, mert ez egy könnyű mód volt. -Nem vagy Csipkerózsika, hogy az örök álom megállítson és egy torony sem hiszem, hogy megállítana. Míg a boszorkányok többsége azért küzd, hogy az erejét megtarthassa, benned még mindig erős a láng.-ködös beszédem nem segíti helyzetét. Elmélkedésem amolyan hangos gondolkodás a jelenről, múltról és a jövőről. Töredékeket oszthatok meg vele. Nem zárhattam toronyba és küldhettem örök álomvilágba, megvédeni sem tudtam attól, ami benne lakott. megoldást kereshettem a problémáira.
Felállok, és úgy teszek, mintha elsétálni akarnék mellette, mikor végül tenyereim közrefogják arcát. Lenézek rá, tekintetem mélyen övébe fúrva, miközben hagyom, hogy két emlékkép kirajzolódjon előtte. Az első az, amikor meghalt az anyja. Az a bizonyos éjszaka. Ahogy akkor harcoltam az ő túlélésükért, végül történt, ami történt és az anyja szinte megadta magát, feláldozva ezzel az öccsét is. Értem. És Lay miatt. A pillanat, mikor felgyújtottam a raktárépületet, a feleségem és a fiam holttestével együtt. Érzelmektől mentes arccal végig sétálva a régi házunk folyosóján, fel a szobájába. A kép megszakad, ahogy ajtaja elé lépek, vértől csatakosan, majd újra felvillan. Azt a beszélgetést, amit akkor és ott lefolytattam vele, nem mutatom meg neki. Helyette azt láthatja, ahogy ujjaimmal homlokához nyúlok, álomba szenderül a kanapén és mikor Ada megjelenik. A beszélgetésünkből foszlányokat hallhat. Az érzéketlen utasítást. „Vidd el. Ma. Most.” És Ada „Tudod, hogy ez a helyes.” Az más kérdés, hogy tudtam, ez nem helyes. Mégsem tettem mást. A lányom, aki a kanapén pihent ott hagytam Ada-val és elsétáltam. Ez volt az első alkalom, hogy elhagytam. Aztán újra felbukkantam, mikor Ada már kényszerítette mindenre, amire ő akarta használni. De arra a napra nem kellett emlékeznie. Még ha tudta is már, hogy egy nap véget ért egy zsarnokság és elvettem minden emlékét.
-Tessék, egy fallal kevesebb, amibe ütközhetsz.-hangom érzelemmentes, ahogy elengedem a kezét. -Két töredék elég, hogy elhidd, jobb a múlt árnyai nélkül? Szörnyetegnek gondolsz. Nem hiába.-bár nem különösebben foglalkoztatott a válasz vagy amit gondolt. Mert ezt könnyű volt mutatni. Az érdektelenséget, a közönyösséget, miközben ha csak rá néztem a hibáimra emlékeztetett, törhetetlen tükörként. Elhittem, hogy tudok úgy élni, hogy a történtek nem zavarnak, holott mindig is zavart minden, amit a múlt rejtett. Mielőtt megállíthatott volna, elsétáltam a lépcső-feljáróig. -Lay, az anyád él. Bár egyelőre erről bizonyosságot nem szerezhettem.-nézek újra a festményre aztán felsétálok a lépcsőn. -Okolhatsz érte. De sosem tudtad kontrollálni az erőd. Ada is tudta és én is. Az anyád tudná. Az övé a tűz.-nézek vissza rá és talán egy apró rezdülést észre vehet szám sarkában, ami valamelyest az apai szeretetem jele is lehet. Sokáig ez mégsem tart. Elsikló pillanat csupán.

■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 27, 2019 1:14 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


- Valóban? Ez eléggé nehezen hihető, hiszen hazudtál, folyamatosan hazudsz, így még is csak a saját érdekeid szerint jársz el. – erő kellett ahhoz, hogy ne hagyjam magára, mert egy fafejű apát kaptam a sorstól. Lehet engem akart megvédeni sok mindentől, de miért nem látja be, hogy véget kell ennek vetnie? Tudnom kell, hogy ki voltam és mi történt velem. Amióta tudom, hogy több rejlik bennem, azóta folyamatosan érzem az ürességet és úgy érzem, hogy ki vagyok szolgáltatva a múltam árnyainak, hogy akkor mutassak meg bizonyos dolgokat, amikor csak akarják. S még védekezni se tudok ellenük, mert fogalmam sincs, hogy mit is rejtegetnek.
- És ezt ki mondja, te? – néztem rá egy gúnyos mosollyal az arcomon. – Nehéz bármit is az otthonomnak tekinteni, amire nem emlékszem, így igen. Az az én otthonom. – sziszegtem a fogaim között, majd a kezem ökölbe szorult. Fogalmam sem volt arról, hogy honnan is szerzett tudomást arról az estéről, amikor az ágyneműt és Vincentet is megperzseltem, mert rémálom gyötört. – Valóban, de nem tettem, mert fontos számomra. S ha meg is öltem volna, akkor a te hibád lett volna, mert hagyod, hogy a múltam szórakozzon velem. – megacéloztam az arckifejezésemet, hirtelen minden érzés eltűnt róla, jobban mondva minden gyengédség, kedvesség. Nem maradt az állítólagos bájos arcomon más, csak düh, szomorúság és csalódottság. Csalódtam benne, azt hittem, hogy tényleg meg akar védeni és aszerint eljárni, ami nekem lenne a legjobb, de tévedtem. Még mindig csak a bábja voltam és ő döntött arról, hogy mit lehet, vagy mit nem. Bizonyosértelemben mindenképpen így volt.
- Lehet igazad van, de fogalmad sincs milyen ürességgel együtt érni és az a tűz is a múltam miatt keletkezett. Esélyem se volt védekezni ellene. – kisebb kétségbeesés is kiérezhető volt a hangomból, de megrémisztett. Mi lesz akkor, ha legközelebb nem lesz ott senki se, hogy megállítson és emiatt ártani fogok olyanoknak, akiknek nem akarok? Vin képes volt hatni rám, képes volt a valóságba visszahúzni. Ez volt a szerencsénk.
Csak felhorkantam nem túlzottan nőiesen, mert ebben igaza volt. Nehezen indulhatott volna ennél hátrébből, de soha ne mond, hogy soha. Az élet okozhat meglepetést mindig. Mintha a szájának szegletében egy pirinyó mosoly jelent volna meg, de nem foglalkoztam vele. Az se kizárt, hogy csak a képzeletem játszott velem.
- Te bíztál rájuk és most meg elégedetlen vagy velük? Ez egy kicsit vicces. S lehet sok minden szólt a látszatról, de attól még szerettek és ez fontosabb mindennél. – feleltem dacosan. Tényleg utáltam néha azt a sok partit és fényképészt, aki hiéna módjára követtek olykor minket, de attól még boldog család voltunk. Azt mondják, hogy a szeretet nem minden, pedig sokszor csak erre van szüksége az embernek minden más eltörpül eme érzés mellett.
- Miből gondolod? Egyszer, régen szerettelek. Apának hívtalak és én voltam a hercegnőd, vagy tévednék? – dőltem neki a fotelnek, de még mindig nem ültem le. A karomat összefontam magam előtt, miközben próbáltam az apám fonásai között meglelni a sajátjaimat. Mintha csak tényleg hasonlóságot keresnék benne és magamban. Lassan fújtam ki a levegőt, ahogyan újra a festményre siklott a pillantásom. Lehetséges az, hogy egyelvesztetett szerettünkből merítsünk előtt? Pedig alig emlékszem rá is, de az arca, a pillantása mégis olyan ismerősnek tűnik most. Amit meg állítottam? Nos, nem voltam benne biztos, de eléggé határozottan csendült a hangom, hogy azt hihesse Jonathan, hogy emlékszem ezekre a dolgokra.
Csendesen hallgattam azt, amit mondott, miközben követtem a pillantását. Vajon ezért küldött el? Azért, mert rá emlékeztettem és neki így könnyebb volt? Talán nem is bánta azt, hogy valami zűrbe keveredtünk, mert így mondhatta azt az egészre, hogy az én védelmemben és érdekemben teszi, de mi volt a valódi ok? Miért nem mondod el apa? Mitől félsz?
- Tudod, te szerencsés vagy, mert emlékszel rájuk, de én nem. Alig tudom kivenni a homályban az arcukat, a mosolyukat. Emlékezni akarok, nem akarok az lenni, aki elfelejtette őket, miközben érzem, hogy mindennél jobban szerettem őket. – végül lassan mégis a fotelben kötöttem ki én is, mintha csak megadta volna magát a lábam. Idegesen túrtam a hajamba és reméltem azt, hogy megérte idejönnöm és nem egy újabb zsákutcába sétáltam be.
- Ha nem félsz, akkor mond el. Adj esélyt arra, hogy megvédhessem magam a múltammal szemben és a jövőben is, hiszen ki tudja, hogy mit tartogat. Mit tervezel? Bezársz és majd te megvédsz mindentől? Felnőttem és veszélyes vagyok, akár az akarok lenni, akár nem. El kell árulnod! – pillantásomat meg az övébe fúrtam. Lehet ő nem félt, de én igen. S egyébként is, ha szerinte ugyanezt fogom gondolni róla, mint most, akkor meg miért nem mondja el? Ezek alapján nem lenne veszteni valója. – Szükségem van arra, hogy végre ne ütközzek állandóan falakba, mert ha egyszer bántani fogom őt, akkor téged foglak okolni érte. – és akkor lehet bármit elkövetnék azért, hogy a pokolra juttassam az apámat. Ő szeretett egyszer, volt családja, akkor miért nem képes megérteni azt, amit érzek? Ez nem csak a kötelék miatt van. Vincent fontos számomra és nem akarok ártani neki. Soha.


■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Warlock
Jonathan Crane



A poszt írója Jonathan Crane
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 26, 2019 7:46 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


-Minden csak nézőpont kérdése. A különbség kettőnk között, hogy én nem használnálak fel soha a saját céljaimhoz.-ehhez tartottam magam. Évtizedekig. A családom nem vontam bele úgy az üzletekbe, hogy őket használtam fel hozzá. Ha hiba került a gépezetbe, annak az árát megfizettem. Utoljára igen busásan és emlékezetesen. Azóta óvatosabb voltam. Akár hitt nekem, akár sem, ehhez az elvemhez tartottam magam továbbra is. Őt akartam védeni. Az erejét az anyja tudta volna a legjobban irányítani, ő jobb tanára lett volna és volt is azon kevés időben, amíg az anyja lehetett. Mindent megtett érte. Figyelte minden rezdülését. Ő uralni tudta a tüzet. Bennem csak a jég volt.
-Haza?-vonom fel szemöldököm. -Az igazi otthonod Londonban volt és van is. Vincent mellett talán biztonságban vagy. Egy ideig. De az erőd egyedül, az ő segítségével nem tudod kontrolálni. Tudod jól, hogy megölhetted volna, nem igaz?-menekülhetett előlem, de mindig is figyeltem rá. Most is. Pontosan tudta, hogy mire gondolok és érezhette az ereiben kanyargó erőt. Mondhatta, hogy nincs igazam, de én is voltam kezdő. Pontosan ismertem a nehézségeket és a buktatókat.
-Emlékezni akarsz, de nem tudod mibe kerül, hogy mit fogsz érezni.-világítok rá arra az apró lényegre, amivel talán nem számolt. Én ismertem az üresség, a gyász érzését, de nem akartam, hogy ő is megismerje. Neki sosem szabadott volna látnia, átélnie azt és nem állt módomban emlékeztetni mindarra, amit történt, pusztán azért, hogy aztán önmagát is hibáztassa. Crane volt, a családját nem változtathatta meg…
-Kétlem, hogy ennél hátrébb még indulhatnék.-a füstölgő csikk lassan elalszik, a hamuba fulladva. Elmerengek azon, amit és ahogyan mondja. Hangja közönyös. Az anyja épp ilyen egyszerűen tudta közölni a véleményét, köntörfalazás nélkül. Vincent egészen más irányba terelhette, de kockáztathattam ennyit? Figyelmen kívül hagyhattam a megérzéseim, amik mást súgtak? Ami miatt nem akartam, hogy ismerje a múltját. Amiért nem mondhattam el neki, hogy az anyja él és virul.
Elmosolyodom, már amennyire szám szélének megremegése mosolynak tekinthető bármilyen formában.
-Valóban?-vonom fel szemöldököm a füstfelhőn keresztül rá nézve. -Mikor tehetted mellettük azt és úgy, amit és ahogy akartál? Mikor nem számított a látszat?-ehhez értettem már jó ideje. kérdésre újabb kérdést halmozni, hogy ezzel összezavarjak bárkit. Elgondolkodtassak, míg én a saját játékom játszom a fejemben, a saját módszeremmel. Újabb sukkot szívva nézem vonásait. A határozott, dacos vonásokat.
-Mit számít?-fordítom meg a kérdést. Az indok, ami miatt tettem, amit tettem, inkább önös, hiú és önző volt, mint ami az ő érdekeit nézte. -Nem változtatna azon, amit most gondolsz rólam, ha elmondanám az igazat.-az igazság… az elvett, ártatlan életek és ami utána jött. Az elalvás előtti füstölés, hogy egy könnyebb, reményvesztett világba sodródjak, ahol semmi sem számított. Nem ilyen apát érdemelt, ezt mindig is tudtam. Oly sokáig nem hittem Ada-nak, egészen addig az estig. A bennem lakó sötétséget nem ölhette ki egy szeretett nő, a bennem lakó hiúságot és vágyakat, ami egyre többet és többet akart a világból, nem leplezhette egy nő iránti vágy. Az sem, hogy őt megkaptam és élveztem minden egyes vele töltött, szabad percet. Amikor a kezemhez tapadt vér nem zavart. Csak ő és én voltunk egy csendes házban Londontól nem messze, lovakkal és cselédekkel körülvéve, akik minden lépésünk lesték.
Tekintetem a szőke fürtökbe, az azon csillogó fényekre siklik. Igen, ez az, ami megfogott benne, többek között. Arcom rezzenéstelen, de szemem még így is csillog, ahogy a múltba révedve emlékeim közé merülök. Csendes öregemberként már rég meg kellett volna halnom. Követnem kellett volna akkor, vagy helyette, nekem kellett volna meghalnom. Ehhez ő jobban értett. A gyermekeim életében ott voltam, de sose eleget. az elvesztegetett első lépések és szavak… Már késő, Lay kész nőként áll előttem, becsapva. A jó apa, a tökéletes mintakép…
Heves természete megcsillan szemében, azon röpke pillanatban is észreveszem ezt, amíg rá nézek. Mérhetetlen düh hajtja. Érthető. Mi mást is várhattam volna? Vajon érti, tudja, felfedezte már a hasonlóságokat maga és a festményen lévő nő, az anyja között? Vagy észre sem veszi, természetesnek gondolja, nem kérdőjelezi meg.
-Egy történetnek van eleje és vége.-figyelem a festményen lévő nő finom vonásait. Tekintetem minden részét végig követi, míg ujjaim alatt szinte érzem finom, puha bőrét. -A történet eleje Ada volt. A feleségem, te és a fiam. A történet végére azt hittem hárman maradtunk. Így kerül Ada újra és újra a képbe.-még most is. Hisz megmondta. Előre figyelmeztetett. A nő, akiért mindent feláldoztam volna, mégse tettem meg soha, úgy néz ki, hogy élt. Átvert, hazudott, pont, mint ahogy egész életünkben tettük a másikkal. Titkok egybefüggő sorával kötöttük össze az életünk.
-Min változtatna az időpont? Ha megmutatom, ha elmondom, ugyan azt fogod gondolni rólam, mint most.-válaszolok kérdésére sejtelmesen. Nem akartam arra a napra emlékezni és nem akartam, hogy emlékezzen arra a napra. Szörnyetegnek gondolt így is, semmit sem változtatott volna ezen, ha tudja, hogy mennyi ártatlan életet vettem el aznap. Érte, miatta. Önzőnek gondolt, és gondolt volna továbbra is. Mert az voltam. Vele szemben egészen biztos. Nem engedhettem, hogy tovább élje úgy az életét, ahogy addig a napig. Kalitkába zárva, mint egy madár. Helyette szabadságot adtam neki, egy álomvilágba ringatva, amit egy fal védett, s most a fal építőelemei lassan a mélybe hulltak, s valami egyre inkább kiszakította volna őt a nyugodt világából. -Nem félek Layanah. A félelem egészen más.-merengek el. -A jövőtől tartózkodom.-valahol megragadtam évtizedekkel korábban egy olyan világban, ahol ő gyermek volt, boldog és romlatlan. Abban a világban minden más volt. Boldog és olyan, amit nem érdemeltem meg. Épp ezért használtam a tartózkodom szót. -A félelmem egészen más.-ködösítek tovább és tekintetem végre a képről ismét a lányomra fordul.

■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 15, 2019 7:02 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


- Lehet nem emlékszem mindenre, de jelenleg nem tudnám megmondani, hogy te vagy ő volt-e a nagyobb ördög az életemben. – sok minden rejtve maradt előttem, de a jelenleg tényleg így éreztem. Az elmúlt hónapok alatt is hazudott és azzal próbál áltatni, hogy miattam tette. Tényleg miattam tette vagy inkább saját magának az érdekében? S miért pont most tűnt fel, amikor az erőm is visszatért? Mi van akkor, ha Vincentnek igaza van és jobb lenne távolmaradni az apámtól, mert esetleg valami terve van? Nem is annyira véletlen, hogy az erőm pont akkor mutatta meg magát ismételten, amikor ő is megjelent az életemben?
Pillantásommal követtem minden egyes mozdulatát, mintha csak attól tartanék, hogy hamarosan csapdába esem. Vajon képes lenne bezárni? El fog engedni, ha el akarok menni? Van választásom, vagy ez csak ügyes játék volt a szavakkal részéről, miközben továbbra se dönthetek arról, hogy hol is leszek, vagy éppen mit teszek. Egyáltalán van okom arra, hogy apámnak tekintsem őt is, miközben már van egy apám, aki az elmúlt években mindig gondoskodott rólam? Szívem azt suttogta, hogy igen. A dacos énem meg azt, hogy nagyon nem érdemeli meg ezt a megszólítást. – Miért kellene azért melletted maradnom, mert válaszokat akarok? Szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz. Most is felelhetsz, aztán elmegyek, haza megyek. – és az utolsó szót kelleténél jobban nyomtam meg. Nem ez volt az otthonom és nem is az, ahol eddig éltem. Vincent háza jelentette számomra az hazát. S nem érdekelt, hogy mennyire tetszik ez. – Te állítottad azt, hogy azért tanítottál, hogy végre saját kezembe vegyem az életemet, akkor nem gondolod, hogy jogom lenni ismerni a múltamat? A múltja mindenkinek számít, de én jelenleg nem látok mást, csak szenvedést és hazugságot. Egyetlen egy ember van, aki a lehetőségekhez mértem próbál őszinte lenni velem! – lehet nyelvemre kellett volna harapnom, de nem érdekelt. Nem tűnt olyannak, aki kárt tudna tenni bennem, maximum kiderül, hogy tévedtem. Utána majd mérlegelem azt is, hogy maradok-e, vagy nem, de örültem annak, hogy Vin ennek nem fültanúja és inkább nem engedtem, hogy velem tartson.
- Nem, de sejtem hozzád lehet köze és te gondolom inkább nem akarod elmondani, se megmutatni, hogy mi is történt pontosan. Van egyáltalán bármi dolog, amit elmondanál? – karomat összefontam a mellkasom előtt, miután a fülem mögé simítottam egyik oldalt a hajamat. Lassan vettem a levegőt és próbáltam kordában tartani a bennem forrongó dühöt, ami mindent felégetett volna bosszúból, amiért ilyen sok időre bezárták. Mintha önállóan lélegezne, önállóan tudna cselekedni és én valójában csak egy báb lennék a mágiának, amire szüksége van azért, hogy testet ölthessen, de igazából senki se parancsolhatna neki.
- Lehet nem az első, de az utolsó és ez ellen nem tehetsz semmit se, ha nem akarsz elveszíteni örökre. – hangom eléggé határozottan szólt. Még magamat is megleptem vele, de most nem érdekelt. Jobb, ha nem is próbál meg ártani az említett személynek. – Nem hiszem, hogy jobban kalitkába zártak, mint te tetted. Egyébként is talán azért tették ezt, mert tőled akartal távoltartani? Megvédeni akartak attól, ami vagy és ami veled jár? – néztem rá kérdőn, mert lehet nem sok minden rémlett és még annál is kevesebbet tudtam, de attól még ezt se tartottam volna kizártnak. Pláne azok alapján, amiket Vin elejtett olykor. Jobb most nem is erre gondolni, de talán igaz a mondás, hogy minden hazugságban van egy kis igazság is.
Követtem a pillantását a festményre. Sokszor meg akartam kérdezni, hogy ki ő. Netán az édesanyámat ábrázolja e a kép, de valójában soha nem mertem. Most viszont egyre inkább az az érzés fogott el, hogy ő lehet az. Abból ahogyan apa arra a festményre pillantott, mintha röpke időre még gyengéd érzelmet is felfedeztem volna vonásaiban, de olyan röpke ideig tartott, hogy biztosra se vettem volna.
Lassan vettem a levegőt, szinte minden erőmre szükségem volt, hogy ne akarjak "tüzet okádani", mint valami sárkány ahogyan kiejtette Ada nevét. – Ada felhasznált és ezt te is pontosan tudod! De miért állandóan őt emlegeted? Miért nem mondod el inkább azt végre, hogy mi történt? Mikor döntöttél úgy, hogy inkább ellöksz magadtól, mintha nem is léteznék? – nem voltam biztos, hogy bármire is jutok a kérdéssel, de meg kell próbálnom. Tudnom kell, hogy miért tette és ha szerinte nem zárhatnak kalitkába, akkor ő miért próbálja meg valamilyen módon mégis ezt tenni. Adjon válaszokat, hogy végre repülhessek és kikerülhessek ebből a fura börtönből, amibe átvitt értelembe keveredtem. – Mitől félsz? -

■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Warlock
Jonathan Crane



A poszt írója Jonathan Crane
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 13, 2019 10:46 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


A napok múlásával mindig újabb és újabb küzdelem jött. Az esték végével a párna vonzott, fáradtságot éreztem, de mégsem ment az alvás. Furcsa mód, mikor Lay a szobájában aludt, minden könnyebbnek tűnt. Annyi év után egy részem elhitte, hogy van reményem. De a hozzám hasonló ember mindig egyedül lesz. A társaságát más formában és más miatt kereste maga mellé, hisz azt a helyet, amit fenntartott a szívében valakinek, ha egyszer elfoglalták, nem akart újat keresni a helyére. Épp ezért, elmosolyodom a kérdésen. Bűnök... relatív, hogy mit vesz valaki bűnnek.
-Túl sokra.-nem hazudok. Többre, mint amennyire más mondta volna, a lelkiismeretemnek viszont ez jól esett. A hideg Londoni napokon esténként az anyja ugyan ezt a kérdést feltettette már nekem is. De a választ meghallva ő nem faggatott tovább. Valamiért elfogadta azt az életet, amit én éltem, amibe mindkettőnk sodortam és élt. Ennek ellenére képes volt élni. A lánya viszont a saját dacosságát nem folytja el, nem rejti el előlem, úgy áll előttem a véleményével, mintha nem lenne vesztenivalója és nem tartana tőlem. De sose ártottam volna neki és ezt valószínűleg értette és tudta.
-Részben. Részben pedig Ada, mondjuk ki a tényeket.-a másik részére nem emlékezhetett. Azt a részét az emlékeinek nagyon mélyre zártam benne. Látta mire vagyok képes. Érte vagy nem érte, de látta azt a gyilkost, aki ártatlanokat épp úgy képes a pokolra küldeni, mint a valódi bűnösöket, csakis azért, hogy a lányát biztonságban tudja. Megtettem. Megöltem vele a családom fennmaradó, utolsó tagját, aki az apám révén Crane családhoz kapcsolódhatott. De a lányom mindennél többet ért. Figyelni a távolból még mindig kevésbé volt fájdalmas, mint elengedni.
Őszinte fagyos, rideg, csontig hatoló. A cigaretta füstjét lassan, kimérten fújom ki. A pillanatokra közénk ülő csendben az egyetlen, meglehetősen nagy és ósdinak mondható óra kattogása az egyetlen, ami az idő múlására emlékeztet. Minden rezdülésére figyelek. Fürkészem, ahogy ő is engem. Mintha nem is apja-lánya lennénk, csupán két idegen, akiket összeköt valami megmagyarázhatatlan kapocs.
-Minek vitatkozni olyasmin, amin értelmetlen?-merengek el kicsit magamban a jó apa kérdéskörön. Nem, nem tartottam magam jó apának. De ott és amikor szüksége volt rám, döntöttem. Ahogy bármelyik apa tenné a lányáért, akit kicsit is érdekel az.
Megrázom a fejem és mellkasom előtt egyik kezem átfonom, hogy a cigarettát tartó kezem, könyökömnél megpihenhessen rajta. A füstön át nézek rá. Látom, hogy zavara, felbosszantja, amit mondok, hogy küzd magával, minden egyes szavamnál. Hát valamit mégis csak tanult vagy valami olyasmire emlékszik már, ami hasznos számára. Tudtam a döntésem súlyát, hogy eljön az idő, ahonnan nincs tovább és az emlékeit ez vagy az, de a felszínre fogja édesgetni. Véletlen lenne? Shiraz és az anyja felbukkanása, a kötelék és ez? Ada még a sírból is képes meglepetéseket okozni azzal, hogy jóval előttem járt mindig is?
-Tudod, ennél a pontnál kicsit ellentmondásos, amit mondasz.-nyomom el a csikket a mellettem lévő kristály tálon és leülök a kanapéra, megkerülve őt. A cigarettás dobozt az asztalra dobom és újabb szálra gyújtok.-Ha nem gondolod, hogy mellettem a helyed, miért várod, hogy a kérésedre elmondjak bármit is? Gondolhatod, hogy a magam jólétét szem előtt tartva, a saját érdekeim szerint vettem el az emlékeid és rejtettem el mélyen benned az erőddel együtt. Vagy mérlegelhetsz is.-ezzel rávilágítva egy érzékeny kérdésre. Mi van akkor, ha mindenre nem hagyom, hogy magától rájöjjön?
Megrázom a fejem és újabb slukkot szívok. Nem az volt a kérdés, hogy Ada mit tett vele. Azokat a dolgokat nem tudtam vele örökké elfeledtetni, hála Ada-nak, aki a megtévesztés mestere volt és boszorkányként sem volt utolsó. Most valamiért mégis azt reméltem, mint legjobb tanárom, hogy a pokolba rohad és mégis azt képzeltem mellé, hogy az ördög mellett cigarettát szívva, egy pohár brandy-vel mosolyogva nézi a jelent. És örül, hiszen lényegében győzött az ő igaza.
-Valóban. De arra nem emlékszel, hogy hogyan hagyhattad ott, igaz?-nézek rá a füstön át. A kérdésre ha válasszal szolgál, akkor sem hiszem, hogy most avatom be minden apró részletbe. Addig még sok víznek le kell folynia a folyókon, és még sok dologra megoldást kell találnom és kiderítenem róluk az igazságot.
-Nem ő az első, akire ezt mondod.-talán vannak emlékei erről is, talán nincsenek. De a szerelem vak volt, ezt jól tudtam. És ő, akárcsak az anyja, ha valakit szeretett, meg akarta tartani magának. Én viszont nem néztem volna végig, ahogy ez a sírig kíséri.-Ugye tudod, hogy d’Aurevilly milyen feladatot kapott? Azt, hogy megvédjenek attól, ami a múltad része. Ehelyett mit tettek? Kalitkába zártak és befolyásolni próbáltak.-nem véletlenül akkor és ott bukkantam fel az életébe, amimkor. A szabadság... Mindkettőnk gyengesége volt, ami után epekedtünk, mint az éden gyümölcséért, de egyikünké sem lehetett soha.
Keresztbe fonom a lábaim és az egyik polc mellett lógó festményre pillantok. Az anyja képe volt. Az ecsetvonások, a finom kompozíció, amit még a mellette a kiságyában fekvő Lay sírása se ronthatott el. Az emlék élesen mar belém. Az ajtónak támaszkodva figyelem, ahogy ölébe veszi a lányát, míg hasában már a fiunk növekszik. Finoman simítja végig a lánya szőke fürtjeit, és nyom egy csókot a homlokára. Én pedig csak figyelem őket... Irigylem őket. Sosem érthetem meg ugyanis, milyen kapcsolat is volt köztük.
-Lay, vannak dolgok, amikre a válasz nem egyszerű.-pöckölöm e a cigaretta végéről a hamut a tálba.-A kérdésedre mégis az egyik válasz a szabadság. Egy madarat sem lehet kalitkába zárni.-válaszolok ködösen.-Mire volt jó? Leginkább arra, hogy ne lobbants lángra mindent, ami körülötted van. Ez az anyád ereje volt, nem az enyém. Sosem tudnám korlátok közé édesgetni, neked kell megtanulnod. De hisz ezt tudod, nem? Emlékszel rá, Ada mire használt. Szabadságot adott, de korlátok közé zárt.-rossz döntések sorozatával jutottunk oda, ahol most voltunk. Az én döntéseimmel. De nem volt már mit tenni... A jövő felé kellett volna nézni én mégis a múltban kerestem a válaszokat. Az anyjánál, aki viszont a jelek szerint a jelenben is élt. Vajon ismeri már a lányát?

■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Csüt. Ápr. 04, 2019 5:11 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


Könyvek általában megnyugtattak, ezért is szerettem ezt a helyet, most viszont úgy éreztem, mintha minden melegség elillant volna és egy fagyos, rideg tél bontakozott volna ki az üzletben, ahogyan kibontakozott az alakja. Nem mentem közelebb, csak figyeltem őt, minden egyes mozdulatát, mintha csak a vadat nézné a préda, hátha akkor túlélhet.
- Szándékosan? Mennyi bűnödre mondtad azt, hogy nem szándékosan tetted? – kérdeztem meg kicsit flegmán, amit biztosan nem hallhatott még korábban többet, de most minden erőmre szükségem volt, hogy fékezni tudjam ne csak az erőmet, hanem a nyelvemet is. Szavaira düh lobbant a szememben, mintha csak a pokolba nyíló kapu jelent volna meg. Állkapcsomat megfeszítettem, ajkaimat összepréseltem, miközben küzdöttem önmagammal. Legszívesebben egyszerre hagytam volna magára és maradtam volna. Küldtem volna el inkább a pokolra, mintsem ölelésembe zárjam őt, mint netalán az ember lánya tenné. – Milyen önzetlen vagy, de ha nem csal a megérzésem részben te vagy az oka annak, hogy nem dönthettem eddig az életemről, a sorsomról. – enyhe gúny vegyült a hangomba, még a szememet is megforgattam. Legszívesebben megkérdezném tőle, hogy mennyi ideig gyakorolta ezt a szöveget? S egyébként is, ha arra akart tanítani, akkor összejött neki. Nélkül és az a család nélkül is remekül megvoltam az elmúlt napokban. Vincent mellett minden másabb volt. Zavaros, mint egy szél által megkavart tóvize, ugyanakkor békés, mint a mélyben rejtőző állatok és növények világa. Most pontosan erre a békességre lett volna szükségem, mert úgy éreztem, hogy lassan a vérem felforr, ahogyan az ereimben éreztem a tűz erejét, azt, hogy mennyire szívesen megmutatná magát a világnak, mennyire örömmel pusztítana és nyelne el megannyi dolgot.
- Ebben legalább egyetértünk. – feleltem hanyagul, miközben őt figyeltem. Sok emlékem nem volt róla. Emlékeztem, amikor lőni tanított, amikor büszkén pillantott rám, ahogyan arra is miként viselte gondomat az elmúlt hónapokban, de ennél többre nem. Milyen apa az, aki becsapja a saját lányát? Netalán még az emlékeitől is megfosztja? Vajon mennyire könnyedén jött álom a szemére az elmúlt hónapok alatt?
Kezemet lassan ejtettem magam mellé, majd a szavainak köszönhetően úgy éreztem, mintha kést szúrt volna a szívembe. Szinte nem is figyeltem, hogy mit tettem, csak az éget szagra lettem figyelmes, ahogyan a kezemmel kiégettem a kanapé egy részét. Sietve szorítottam ökölbe a jobb kezemet, mire a cigije parázslott a kelleténél jobban. Mély levegőt vettem, lassan kifújtam, miközben újra csillapodni látszott a bennem parázsló tűz, amit legszívesebben szabadjára engednék itt és a földdel tenném egyelővé a helyet. Egyedül a könyveket sajnálnám. – Nos, ha így van, akkor talán nincs is miről beszélnünk. Az is lehet jobb lenne, ha nem is találkoznánk többé és akkor hirtelen nem kéne úgy tenned, mintha bármennyire is érdekelnélek. – szólaltam meg végül, mielőtt netán újra engednék a tűz csábításának, a tűzropogásának a hangjának, táncának és színek játékában, amit életre kell benne. – Nem vagyok már kisgyerek! Ha nem tőled tudom meg, akkor mástól fogom megtudni, vagy magamtól jövök rá és szerinted az jobb lesz? – néztem rá kérdőn és dacosan, hiszen egy dologra rájöhetett már ő is. Makacs és kitartó tudok lenni. S amióta tudtam, hogy több van a múltamban, mint elsőre hittem azóta egyre inkább meg akarom tudni, hogy mi is lappang a megkopott fényképeken, amiket az elmém valahol nagyon mélyen megőrzött. – Ada bezárt, megkínzott és megfosztott mindentől, ami fontos volt számomra! Azt hiszed nem emlékszem rá, hogy miket tett? – fogaim egymásnak koccantak, hajamba túrtam. – Tényleg azt hiszed csak amiatt szeretem őt? Akkor tévedsz. Ezt maximum csak még erősebbé tehette az a dolog. – feleltem komolyan, mint aki ebben túlzottan is biztos, de azt nehezen tudtam elhinni, hogy Ada tette volna ezt. Miért? Vagy miért éppen most? S engem miért felejtett el ebbe is mindenki beavatni? Kezdtem tényleg úgy érezni, hogy egyetlen ember mond nekem igazat, aki nem más, mint Vin. – Egyébként se értem, hogy miért érdekel téged az, hogy mi is fűz hozzá. Nem akartad, hogy megtudjam az apám vagy, így valószínűleg igazán felelősséget se akartál, akkor meg ezzel se kéne foglalkoznod. De egyébként is mire volt jó ez a színjáték az elmúlt hónapokban? Miért most, vagy mit akarsz? Te is felhasználni valamire? – kérdőn fürkésztem az apámat, mintha bármilyen közösvonást vagy éppen tulajdonságot szeretnék találni közte és magam között, de hirtelen nem találtam semmit se. Még azt se, amit régebben igen, amikor még fogalmam sem volt a hazugságairól.


■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Warlock
Jonathan Crane



A poszt írója Jonathan Crane
Elküldésének ideje Csüt. Ápr. 04, 2019 8:31 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


Londonban mindenünk megvolt. A hírünk, a családunk hírneve. Az elismerés. Pénz, egy jó élet reménye. De azon az éjszakán minden megváltozott. Ahogy most, a lépcső tetején ácsorogva a sötétbe figyelem, amint belép, újabb emlékek kerítenek hatalmukba. A mozdulat, ahogy ledobja táskáját, mg rakoncátlan fürtjei minden mozdulatát követik. Pont, mint az anyja. Kiköpött mása volt, még ha a szeme áttetszősége mindig is más volt. Valami furcsa elegye enyémnek és Sheila-énak. Egy lázadó tekintet.
Lassan elindulok felé, míg a helység az éjszaka fényét függönyökkel kizárva az antik lámpáktól megvilágosodik és a zár kattan. Nem tarthattam itt erőszakkal, bár megtehettem volna. Kockázatos volt... túl kockázatos.
-Szándékosan sose ártanék neked.-jelentem ki, s ez így is volt. Épp ezért nem emlékezhetett mindarra, amit át kellett élnie. Noha a korábbi napjait elnézve nagyon is élvezte, hogy élhet.
-Layanah, a sorsodról soha nem te döntöttél.-hangom emlékeztető lehetne számára, Ada nevelésére és befolyására, amit rá gyakorolt, de aligha értheti ezt meg. Még most egészen biztos nem.-Tanítani akartalak arra, hogy a saját sorsodról dönthess.-a fel nem tett kérdésre válaszolok helyette, önelégültnek tűnhetek ezzel, de célom közel se ez volt. A cigaretta lassan ég ujjaim között, míg újra számhoz nem emelem. Az izzó vég felett egyenesen rá nézek, ahogy kényelembe helyezi magát a fotelen. A helyzet ismerős és megmosolyogtató emlékeket idéz, mosolynak helye mégsem volt arcomon jó ideje már. Megköszörülöm a torkom és lemondóan lehajtom fejem, elmorzsolva egy mosolyszerű rándulást arcomon, majd ismét rá nézek, mellkasom előtt keresztbe font kezekkel. Ha valamiben téved, akkor ez ez volt. Apa... Igazán ha hét évig apja lehettem. Szép hét évig. Egy emberöltőnyivel ezelőtt.
-Sose voltam jó apa.-ezt megcáfolná Sheila most is, ahogy mindig is tette. Mert szerinte nem  a tetteinken múlik mindez. Amikor Layanah először a karjaimban volt, az a pillanat tisztán él bennem. Azt mondják megváltoztatja valami akkor az embert. Így volt. Feláldoztam volna érte bármit. Ahogy az öccsééért is. De hangosan sose mondtam ki, az anyja meghalt. Ada úgy nevelte fel, hogy sose vette a szájára Sheila nevét. Tudta, hogy ő jóval erősebb nála, hogy Lay az ő erejét örökölte, s egyszer ellene fog szegülni. De mielőtt ez a pillanat eljött volna, megöltem. Aztán újra eltűntem az életéből. A saját démonjaim mardostak és ez tartott életben. De talán azért, mert éreztem, hogy nem vagyok egyedül, hogy ő visszatérhetett. Újra a közelébe akartam kerülni a lányomnak. Emlékezni rá, milyen szabad szellem, zabolátlan, mégis megfontolt. Ahogy felszegett szemmel előttem állt, épp olyan volt, mint az anyja.-Soha nem akartam, hogy megtudd.-válaszolok érzelemmentes hangon kérdésére és újabb slukkot szívok, hagyom, hogy a füst lassan felszálljon.-Tudod Layanah, bizonyos dolgokat nem érthetsz, nem tudhatsz meg, míg másokra már magadtól is rájöttél.-veszélyes játék volt ez. Az emlékei nélkül az ereje szinte befolyásolhatatlan volt. Az anyja nélkül én kevés voltam, hogy érthessem. A tűz, ami bennük élt, sosem volt az enyém.-Ada volt. Emlékszel rá, nem igaz? Neki köszönheted azt, amit érzel iránta.-épp annyi oka volt gyűlölni, mint nekem, ha nem több. De nem emlékezhetett arra az éjszakára, amikor néztem elégni őt, míg a pokol kapuján át nem lépett. Egyszer még úgy is találkozunk Ada.

■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Csüt. Ápr. 04, 2019 7:38 am
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter && Father


Ahogyan egyre közelebb értem a bolthoz, úgy kezdett a bátorságom is elpárologni. Talán nem kellett volna olyan makacsnak lennem, amikor Vincent azt mondta, hogy eljön velem. Persze ezt nem hagyhattam és egyedül akartam eljönni. Nem, nem az állítólagos apámmal akartam beszélni, sokkal inkább egy-két könyvre volt szükségem. Muszáj volt tanulnom, nem akartam kiesni a rutinból, nem véletlen fontolgattam azt se, hogy netán ideje lenne valahogy elintéznem, hogy hamarabb visszajussak a kórházba és hamarabb befejezhessem az évet. Kulcscsomó könnyedén esett ki a kezemből, ahogy próbáltam beletalálni a zárba vele. Mély levegőt vettem és lassan fújtam ki, majd próbáltam arra emlékezni, amit tanított Jonathan. Nem éreztem őt, igazából senkit se, így kicsit újra sikerült visszanyernem a bátorságomat. Még egy pillanatra az is megfordult a fejemben, hogy lehet pár órára kinyitok, hiszen kár ezért a sok remek könyvért, hogy jelenleg senki se nézheti meg őket, nem viheti haza és tarthatja becsben.
Ajtót lassan csuktam be magam mögött, táskámat leejtettem az egyik fotelre, ahogyan beljebb sétáltam, de még időt se kaptam arra, hogy megszabaduljak a kabátomtól, vagy elhúzzam a vaskos függönyöket, mert a következő pillanatban a lámpák maguktól felkapcsolódtak. Fel se kellett néznem, hogy tudjam itt van és átvert. Kezem ökölbe szorult a testem mellett. Főleg azután járt át a düh, hogy hallottam a zárt kattanni, vagyis bezárta.
- Netalán annál, hogy reméltem az apám nem akar ártani nekem, így voltam olyan balga és egyedül jöttem ide? – nem érdekelt, hogy elszóltam magam. Biztosra vettem a fogadtatás után, hogy sejti már tudok róla. Államat felszegtem és még ha belül kicsit féltem is, akkor se mutattam ki. Megacéloztam az idegeimet, miközben abba kapaszkodtam, hogy Vincent rám találna, ha bajba keveredek, ha bajba esem, ugye? A kötelék működik közöttünk. Nagyon reméltem. – Szóval ez lennél te? Ellöksz magadtól, most meg bezársz? Hol marad az, hogy dönthetek a saját sorsomról? Nem egy sakkbábú vagyok, amit odaraksz, ahova szinte csak akarod. – feleltem nyersen, mintha a korábbi rajongásnak írmagja se maradt volna. Lassan fontam össze a karomat mellkasom előtt, majd leültem a mellettem lévő fotel karfájára. – Szóval mit akarsz? Fejmosást tartani? Miről? Arról, hogy élem az életem, vagy most jönne az a szentbeszéd, hogy nem adod áldásodat arra, akit választottam? Ez már nem az a kor, ahol az áldásod kellene kérnem, másrészről meg nem gondolod, hogy elkéstél már a jó apa szereppel? Egyáltalán valaha elmondtad volna, vagy meddig vettél volna hülyére, apa? – nyomtam meg az utolsó szót kicsit erőteljesebben, miközben a düh végigcikázott a lábujjamtól kezdve egészen a fejem búbjáig. Nem értettem, hogy mit akarhat, vagy miért zárta be az ajtót. Türelmesen vártam, miközben a tűz úgy cikázott az ereimben, mint a villám az égbolton. Csak arra várt, hogy lesújthasson.

■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Warlock
Jonathan Crane



A poszt írója Jonathan Crane
Elküldésének ideje Szer. Ápr. 03, 2019 8:16 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Daughter&& Father


Azt mondják az ember nem szabadul meg csak úgy a szokásaitól. A bolt emeleti részén, a félhomályban előttem egy térkép, rajta egy csepp mozgó vér. Utcákra van innen. Rossz szokás. Figyelek, figyelem, kísérem, vigyázok rá. Távolról. Skót whiskyt szürcsölve, a harmadik pohárral. A cigaretta füstje lassan körbeleng, a tartóban ez már a sokadik elnyomásra váró szál lesz. Tekintetem a medálról siklik, ami az asztalon pislákoló gyertya fényében szinte ragyog, a falra különböző árnyékokat vetve. Ujjam a medálra siklik. Érzem, ahogy hozzáérek Sheila bőrének melegét, szívverését, parfümének üde, mámorító illatát. Szinte hallom a hangját, ahogy a nevem suttogja azon az éjszakán. Az ingujjam feltűrőm, zakóm már így is a széken pihen az irodámban. Elalszik a gyertya fénye, ahogy Lay befordul a sarkon. A bolt sötétségbe borul. A cigaretta vége a hamuba fullad. Csak egy ok kellene, hogy ne maradjak ilyen nyugodt. Ha tudnám nem egyedül jön. Üresnek érzem magam, pont mint azon az éjszakán, mikor Ada gondjaira bíztam. Mikor a hatalmas ház csendbe burkolózott körülöttem, s az ópiát az itallal keveredve egész éjszakára édes pokollá tette a létezést. Ahol a háború szörnyűségei, halott testvérem és feleségem látványa nem élt a tudatomba, csak a lebegés. A semmi...a béke... a csend... Filmszakadás, aminek a végén minden más lett. Aminek a végén saját, önmagamnak teremtett pokolba élhettem, bűnhődhettem és élvezhettem az életem. Shiraz elgondolkodtatott. De a gondolataim nem befolyásolták megjelenésem. Rideg és távolságtartó, rezzenéstelen arcom mintha a gyertya fényéből nézett volna rám vissza az imént.
-Sheila, a lányunk. Hát igaza lett Ada-nak.-mormogom orrom alatt a medált végül zsebembe csúsztatom, lassan felállok és a lépcső szélére sétálok. A kilincs lenyomódik, jelenlétem nem érezheti, az erőm nem érezheti. Gondolataim egy dologra összpontosítom. A lányomra. Nem veszthetem el...
A csendes léptek, pont, mint az anyja. Mintha pihéken közlekedne, lebegne a föld felett.
-Tudod, azt hittem ennél több eszed van!-szólalok meg, hangom végtelenül nyugodt. A bejárati ajtó zára kattan, a könyvesbolt lámpái egyszeriben felkapcsolódnak. Mondhattam volna másképp is. Azt hittem anyádra ütöttél. De tévedtem. Ezt mégis megtartottam magamnak. Nem lehettem benne biztos, hogy mit tud, s mit nem. A madárkák csiripeltek, az anyja nyomát ugyan nem találtam eddig. Hát persze... Shiraz gondoskodott róla, hogy ne érezzem őt se. Lesétálok az emeleti lépcsőről. Kimérten, lassan, rágyújtva egy szálra, a füstöt egyenletesen kifújva, s megállok a földszinti könyvespolcok mellett.


■ ■ credit

Vissza az elejére Go down

Adminisztrátor
Játékvezető



A poszt írója Játékvezető
Elküldésének ideje Vas. Márc. 10, 2019 7:10 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Vas. Márc. 10, 2019 7:00 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

A szinte pontosan szókapcsolat hallatán akaratlan bent tartom a levegőt. Miért kezd el ez zavarni? Pont úgy érzem, mint akkor este látni, hogy a húgommal minden pasiban potenciális lehetőséget láttak? Ugyan azt csináltam, gondolom fordítva sem éppen szívmelengető volt a tény, de az nem érdekelt valahogy sosem. Mindig Én voltam és csakis Én. Az Aranyfiú, aki mindent és mindenkit megkaphatott, titkon mégis egy valakit akarta magának, függetlenül vagy épp függve a mágikus kapocstól.
-Talán igen.-tényleg jó lett volna egy radír. A hazugságok között igaznak és őszintének lenni már nem ment, és aki a legjobb volt ebben, már nem volt ott, hogy utat mutasson. Megvédtem, igyekeztem, mégis elbuktam a végén.
-Igen.-vágom rá, aztán nagy levegőt véve helyesbítek.-Nem. Vagy nem tudom. Azt tudtam, hogy nekem mire van szükségem és bármennyire utálni fogsz ezért, nekem abban a pillanatban rád volt a legkevésbé szükségem. Az emlékek és a többi... sok volt.-sarkítom le, mintha tényleg csak ennyi lett volna az egész, miközben legszívesebben
-Mert ő...-kezdek neki, de ráharapok a nyelvemre, mielőtt elszólnám magam, megrázom a fejem, és veszek egy mély levegőt. Nem, nem mondok inkább semmit.-Elfogult és vak vagy, ha róla van szó Lay. De nehogy azt hidd, hogy szent szamaritánus, aki minden bajba jutott boszorkány segít egy árva szó vagy szívesség nélkül.-hagyom ennyiben, remélem ő is. Nem válaszolhatok neki, és lassan nem fogom tudni megállni, hogy ne mondjam el egy önző ember életének történetét, már amennyit én ismertem a történetből.
-Erre tudod a választ nem?-vonom meg vállam, és hagyom, hogy szám széle mosolyra görbüljön.-Sosem adtam sokat holmi mendemondának, ami befolyásolhatna.-válaszolok kérdésére ködösen. Semmi kedvem nem volt ebbe mélyebben belemenni, hisz a választ pontosan még én sem tudtam. Igazából ki akartam deríteni mi hajt. Holmi kíváncsiság vagy tényleg csak egy érzés, ami nem az enyém, hanem a sorsé. Egyenlőre az előbbi és nem az utóbbi tűnt igaznak. Lényegében abban a pillanatban, ahogy előttem állt, ő volt az első és jelenleg az utolsó ember is, aki képes volt belőlem bárminemű érdeklődést vagy érzést kiváltani.
-Neked válaszokra van szükséged. És nem arra, hogy még jobban összezavarodj.-fejezem be a mondatot előtte, noha érzem, hogy jóval többről van szó. Látom szemében a csillogást és visszaélhetnék a helyzetemmel, mégsem teszem. Inkább magamhoz húzom. Pont úgy, ahogy aznap este akartam, akkor mégsem ment. Most mégsem esik nehezemre. Pedig a gondolat megfogant az én fejemben is. Magamnak akartam tudni, jobban, mint eddig bárkit az életben, mégsem tettem ezért egy lépést, inkább egy aprót afelé, hogy bízni kezdjen felém.-Gyere haza és hallgasd meg őket.-engedem el, miután a szavakat a fülébe suttogtam, s homlokára egy hosszú pillanatot kihasználva puszit nyomtam. Akaratlan mélyen szívom be jellegzetes parfümjének illatát, ami keveredik samponja illatával és elgondolkodva fordítok neki hátat. Minden nap ezzel az illattal ébredni, mellette olyan rossz lenne? Tényleg csak egy papír és egy béklyó lenne ez az egész, ami életünk végéig szól? Talán, ha megtudja az igazságot, a húgom sem abban a fényben fogja látni, mint régen. Sajnálom Zoey, nem akartam, hogy így legyen.Kisétálok a hátsó kijáraton, de ha követne sem látna már mást, csak egy poroszkáló kutyát...



 || ©
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 09, 2019 9:17 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
I fuckin' hate you - But I love you just the same

Összepréselem az ajkamat, mielőtt még netán hozzávágnám az egyik könyvet. Megérdemelné, ahogyan azt is, hogy kicsit megperzseljem, akkor talán nem élvezné ennyire azt, hogy miként is hoz újra, meg újra zavarba. Azt meg álmaimban se hittem volna, hogy a beszélgetésünk ilyen irányt fog venni és nem azon leszek, hogy a legelső másodperctől fogva akár még pucéran is kilökjem őt az utcára, miután megtudtam, hogy tényleg ő volt az a kutyus.
Amikor megemeli a hangját összerezzenek és bármennyire is nem akarok ránézni eléri azt, hogy őt figyeljem. Arcának minden apró rezdülését, azt ahogyan kiejti egymás után a szavakat, mintha érzelmek után kutassak. – Fogalmam sincs, hogy mit csináltam volna! Csak szükségem lett volna valakire, bármennyire is önzőnek tűnik, de legalább arra jó volt a tetted, hogy szinte pontosan ugyanazokat a hibákat kövessem el, amiket te aznap este! Csak míg te megtarthattad magadnak a dolgot, addig én… - szinte összepréseltem az ajkaimat, ahogyan felidéztem minden egyes pillanatát annak a napnak és a rákövetkezőét. Arra, hogy miként állt a bál otthon, miként rohangáltak az emberek, hogy enyhíthessék a kárt, amit okoztam egy felelőtlen éjszakával. A felelőtlen éjszakák nem maradtak abba, csak megtanultam elrejteni a nyilvánosság elől, hogy apám ellen senki se használhassa fel őket. – Mert mi akartál lenni? – csattantam fel most már én is. – Leginkább olyannak tűntél, aki legszívesebben fogna egy radírt és kitörölne minden egyes pillanatából! – vágtam a fejéhez a dolgokat. Lehet ő nem így látta a tetteit, de én igen és úgy tűnt most jött el annak a pillanata, hogy az érme két oldala végre találkozzon és létrejöjjön a perem, ami távol tartja egymástól őket. – Mert te mindig tudod, hogy mire vagy kire van szüksége az embernek igaz? – lehet ostoba gondolatok jártak egykoron az elmémben és talán olyat is tettem volna, amit később megbántam volna, de az utóbbit sikerült nélküle is elkövetnem. Nem kellett még az ajtóján se belépnem. Csak elég volt az, hogy szarrá ázzak, felhúzzam magam és felejteni akarjak. Nem akartam több könnyet ejteni, csak végre felejtésre vágytam, amit végül az alkoholban leltem meg én is.
- Miért, netán őt is olyan jól ismered? Szerintem semmit se tudsz róla és nem értem, hogy miért kevered őt folyamatosan ebbe bele. Miért is kéne bármit is tudnia rólam vagy a családomról? – az értetlenség könnyedén kiült az arcomra. Tényleg nem értettem, hogy miért mondja ezt. Eddig elméletben a szüleimmel kellett volna beszélnem, most meg azzal a férfival, aki befogadott és aki nem sajnálta az idejét rám pazarolni.
Pár pillanatig még levegőt is elfelejtek venni, ahogyan közelebb lép hozzám. Már csak egy lépést kellene tenni és szerintem minden távolság megszűnne léteznie. Egyetlen apró lépést. Miért is van ilyen hatással rám? – S ha TE nem tudod, akkor mégis kinek kéne tudnia? Nekem kéne megmondanom, hogy tudsz-e még érezni? Ennek semmi értelme nincs Vincent! – emeltem meg most már én is a hangomat, hiába állt az orrom előtt. Nem érdekelt, de kezdett elegem lenni, hogy egyre inkább összezavar. – Szóval most azért vagy itt, mert van az a kötelék, vagy azért vagy itt, mert amúgy is itt akarnál lenni? – mert ha csak a kötelék miatt van, akkor esküszöm megpróbálom megtalálni azt, aki miatt létrejött és könyörgök neki, hogy tegye semmisé. Nem akarom, hogy egy rohadt kötelék miatt legyen mellettem, azt akarom, hogy azért legyen mellettem, mert lettem akarna lenni. – Vincent, én… - elcsuklott a hangom, ahogyan őt fürkésztem. A pillantásomban ott lobogott a vágy apró szikrái is, leolvashatta arcomról könnyedén, hogy a közelsége csöppet se hagy hidegen, de ha ő nem tudja mit is akar, akkor én nekem honnan kellene tudnom? Mindig is úgy éreztem, hogy ő az erősebb, az, aki mindenre tudja a megoldást. Én meg a gyengébb és az elveszettebb, aki sokszor rossz irányba kanyarodik, de hirtelen már ebben se voltam biztos. Mintha csak mind a ketten pontosan ugyanannyira elvesztünk volna.



 || ©
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 09, 2019 6:50 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

Megforgatom a szemem, a makacskodása verhetetlen és a falai olyan masszívak, mintha minden támadás ellen mágiával erősítette volna meg őket. Csak az számít, amit ő gondolt, semmi más. Ami a falakon belül volt. A kinti világ lepergett róla.
-Tökéletes?-vonom fel egyik szemöldököm kérdőn. A lényeget megragadtam, de látszik, hogy pirult, mint egy alma, így azt hiszem elvetem a lehetőségét annak, hogy tovább stuffoljam az agyát.
Meg. Meg volt. Neki is, a szüleimnek is, igazából mindenkinek. Minek ültem a volán mögé akkor este? Miért viselkedtem úgy, ahogy. Miért hagytam szó nélkül, hogy a húgommal minden pasival szórakozzanak, és miért nem zavart? Mert így elhittem, hogy lehet egy olyan életem, amiben nincsenek mágikus kapcsolatok? Nem mintha az emberi alakommal bajom lett volna, de ismerve a múltját, kételkedtem, hogy egy bonyolultabb helyzet neki jól jönne. A húgom ellenben nem zavartatta magát, ha találékonyságról volt szó. Hol így, hol úgy, de talált módot, hogy figyelhessen rá, ezzel a rám kiszabott feladatom egy részét teljesítve.
-Jézusom Lay!-emelem fel a hangom.-Mit vártál tőlem azon az este? Nem engedtelek be? A saját nevemet nem tudtam volna elmondani olyan részeg voltam. És őszintén azóta se emlékszem ki volt a csaj mellettem, de már akkor sem érdekelt. Mit kezdtél volna valakivel, aki abban a pillanatban élni sem akart? Elzavartad volna azt a szőke libát és kibontottál volna egy jégkrémet, hogy azzal tömj? Én nem Ő vagyok, érted? A húgom talán a legjobb barátnőd volt, de én nem a barátod akartam lenni.-szűkül össze szemem és feszül meg állkapcsom, minden izmommal egyetemben. Egyszerűen feladtam, hogy higgadt és végtelenül nyugodt ábrázattal próbáljam leplezni mindazt, ami a gondolataim között forgott. Pláne arról az estéről. Ahogy hazaengedtek másnap, a lakásomból felkaptam a pénzem  és a dzsekim és nyakamba vettem a várost. A sajnálkozókat mindennél jobban ki akartam zárni aznap. Velük együtt pedig őt is.-Nem bírtam a szemedbe nézni, még akkor se, ha szerinted nem az én hibám volt. Gyűlölnöd kellett volna. És nem rám volt szükséged, értelmetlen lett volna egy helységben tartózkodnod velem.
Néha... Igazából jó ideje nem különösebben érdekel már semmi. Igazából ami érdekelt, azzal sem foglalkoztam. Belefeledkeztem egy olyan életbe, aminek egy nap vége lett és új fejezet nyílt. A lelkiismeretem meg rohadtul nem segített a következő fejezet megnyitásán, a családi titkokról nem is beszélve.
-Nem vagy, de ha csak engem kérdezel, nem is leszel. Meg kell hallgatnod őket. Bár előtte fordított logikával talán Mr. Crane is tudna válaszokkal szolgálni. Nehogy azt hidd, hogy sokáig titkolná az igazságot.-ismertem a történet jó részét, és bár a nevét most is merő gúnnyal ejtem ki a számon, talán sajnáltam egy pöppept a fickót. Végül is, csak a vaknak nem tűnhetett fel, hogy Lay érdeklődése kicsit túlmutat a mágia felé vetett hitnél és a tanulási vágyánál. De talán észhez tér lassan...
-Fogalmam sincs!-lököm el magam a kanapétól és állok elé, közvetlen közelről nézve rá. -Nem tudom elengedni a húgom, érted? És nem tudom mit érzek, hogy képes vagyok-e érezni.-rázom meg fejem összevont szemöldökkel hunyorogva.-És itt van ez az érzés… a kötelék, amiről kezdetekben azt hittem, hogy halandzsa, de nem hiszem, hogy az.-hadarom és tekintetem elidőzik ajkain. Mindig igyekeztem úgy ránézni, mint egy barátra, a húgom barátnőjére, s nem többre. De egyszer már elhittem, hogy képes vagyok szeretni. Egyszer. Aztán elmúlt a pillanat heve, ahogy a gőgös, hiú énem nehezen emésztő gyomra nem vette be a megaláztatást, ahogy egyszerűen kiröhögött.




 || ©
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Pént. Márc. 08, 2019 7:10 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
I fuckin' hate you - But I love you just the same

- Majd meglátom, de nem garantálok semmit se, mert ha fontos lett volna nekik, hogy beavassanak, akkor lett volna lehetőségük felkeresni. – dac beszélt belőlem, vagy tényleg így gondoltam? Esélyesen mind a kettő igaz volt. Úgy éreztem, hogy a saját szüleim árultak el, majd magamra is hagytak. Lehet eleinte csak teret akartak adni, de már hónapok elteltek és még mindig nem láttam őket. Én nem kerestem őket, de ők se engem. Eleinte még anya próbált hívni, de kinyomtam, de azóta olyan csend telepedett a családi kötelékre, mintha csak egy temetőbe tévedtünk volna.
- Pontosan. – értettem vele egyet a kutyákkal kapcsolatban és belegondolva, hogy ő is részben az volt… nos, egy pillanatra elbizonytalanodtam, hogy mennyire érvényes még ez az állítás.
- Én meg nem tudtam, hogy az évek alatt ilyen magamutogató lettél. Nem mindenki kíváncsi a tökéletesen kidolgozott testedre, vagy egyéb becses testrészedre. Ezt csak nem róhatod fel. – dünnyögtem az orrom alatt, mert nem akartam arra gondolni, hogy nagyon is hatással van és legszívesebben esélyesen még meg is érinteném, hogy ez tényleg igaz és nem káprázat. Most már biztos, hogy elmentek otthonról és valami nem stimmel velem. Inkább próbáltam másfelé terelni a gondolataimat és kicsit fellélegeztem, amikor ő is végre eltakarta magát. Sőt, igazából próbáltam érveket felhozni, hogy miérti s vagyok dühös rá, mintha azzal eloszlathatnám a többi érzést, ami pont az ellenkezőjét hivatott bizonyítani.
- Megvan rá az okom? – nem értettem, hogy mire is gondol, de aztán szép lassan leesett a tantusz. – Szerinted, ha hibáztattalak volna a haláláért, akkor próbáltam volna a közeled beférkőzni akkoriban? Akkor eljátszottam volna az ázott kutya dolgot, mert szakadó esőben is ott maradtam az ajtód előtt, de nem engedtél be? Nem csak neked fájt, nem csak téged emlékeztetnek dolgok, személyek rá, de akkor hagytál cserben, amikor leginkább szükségem lett volna valakire és löktél el teljesen. – fogalmam sincs, hogy valaha mi beszéltünk-e ennyire komolyan dolgokról, de esélyesen nem. Ez újdonság volt, de míg eleinte inkább meg akartam tartani magamnak az érzéseimet, gondolataimat, most pontosan annyira akartam, hogy tudja és végre lássa, hogy mik bújnak meg a reakcióim mögött. Minek köszönhetően lettem olyan, amilyen.
Már éppen a szavába vágnék, de jön az az egy szó, mire ökölbe szorul a kezem, a szememet pedig megforgatom. De még időben a nyelvemre harapok, mielőtt újabb vita robbanna ki. – Remek, akkor most sokkal előrébb vagyok. – pufogok újfent, mintha ez túlzottan is hozzám tartozna. Így nem fogunk semerre se jutni, ha nem is felelhet a kérdéseimre. Van egyáltalán értelme kérdeznem?
- Néha magam sem tudom. Néha pontosan olyannak tűnsz, mint akinek semmi se számít. – rántom meg a vállaimat, mert nem fogok hazudni. Akár tetszik neki, akár nem. Hirtelen megszólalni se tudok, de aztán jön a nagyobb hidegzuhany. Még a saját nyálamat is félrenyelem, aminek köszönhetően elkezdek kicsit köhögni, mint aki mindjárt megfullad. A szemeim elkerekednek, mint aki éppen azt próbálja eldönteni, hogy ő vagy én a nagyobb őrült, vagy egyáltalán jól hallott-e. – Hogy? – mintha éppen a sivatagban gyalogoltam volna és kiszáradtam volna. Sietve csúsztam le a pultról, hogy szerezzek innivalót, mielőtt tényleg megfulladok. Nem számított, hogy maradt-e, vagy utánam jött, de amint megtaláltam őt megint, akkor megköszörültem a torkomat. – Nem értelek. Azt mondod, a húgodra emlékeztetlek és ezért kerültél, de mégis elvennél? Szinte alig tudsz valamit rólam Vincent, az elmúlt évek alatt részben olyanokká váltunk, mint két idegen. Hogyan szerethetnél? – néztem rá teljesen tanácstalanul, mert ha eddig nem voltam összezavarodva, akkor most már biztosan.



 || ©
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Pént. Márc. 08, 2019 7:04 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

A helyzet bonyolultsága nem az én ellenérzésemből fakadt. Bár megvolt a maga keresztje, ami nekem igazán furcsa volt az a megoldás, amit választott. Miért pont akkor hagyta el a lányát, amikor annak a legnagyobb szüksége volt rá. Miért várt eddig? Miért most kellett felbukkannia. És a leginkább idegesített, hogy fogalmam sem volt, milyen is az a kötelék, amiről a szüleink egymás között olyan hosszú diskurzusokat tudtak folytatni.
-Nem vagyok benne biztos, hogy elsőre hinni fogsz nekik, de egy esélyt azért megérdemelnének.-a szüleinél rosszabb embereket is el tudtam volna képzelni. Pláne a történtek fejében. Joga volt tudni az igazat és kezdetektől fogva szem előtt tartották, ami Neki a legjobb. De ideje, hogy a legjobb, az emlékek és minden más, kicsit átalakuljon, és valódi fénybe kerüljön. Előtte is.
Majdnem felmordulok, hogy ezt te nem értheted, de inkább befogom, és úgy teszek, mintha meg sem hallottam volna. Pedig hallottam és tudtam, hogy ez olyan, mint az izé szó. Minden megmagyarázható vele, akkor is, ha tulajdonképpen semmi értelme nem volt.
-Őszintébbek és hűségesebbek, mint bármelyik ember.-ebben legalább egyet értettünk, ha másban már nem is igazán. Az biztos, hogy kellemesebb külső volt, mint egy madár vagy egy rágcsáló, de azok is igen hasznosak tudtak lenni, ha arról volt szó.
-Nem gondoltam volna, hogy szemérmesség kisasszonyhoz van szerencsém.-morranok fel, bár mozdulataim gyorsak, úgy látszik neki még ez sem elég. Sajnálom, de tulajdonképpen nem érdekel. A hiúságomnak és az egomnak ennyire szüksége van tőle. A derekamra tekerem a pokróc egy részét, a másik felét a vállamra borítom.
-Az elmúlt időben sok mindent gondoltam. Nem fogok hazudni, teljesen nem vagyok biztos ebben a kérdésben és a rá adott válaszban.-fonom mellkasom előtt keresztbe a kezeim. -Csak az nem szúrta volna ki, aki vak. Egy. Kettő… Ha máglyán akarsz elégetni, nem ellenkeznék. Megvan rá az okod, mindketten pontosan tudjuk miért.-eddig sem titkoltam a húgom halála kapcsán a bűnrészességem, ha úgy tetszik. Én vezettem úgy, hogy volt bennem némi alkohol. Én. Nem ő, nem más. És lehet, hogy a vétkes kimondhatóan nem százszázalékig én voltam, a maradék egy elég volt ahhoz, hogy magamra vegyem a történteket. Mert mi van, ha nem iszok? Túlélhette volna…
-Nem vagyok boszorkány, nem igazán tudtam volna segíteni.-vallom be őszintén, bár erre szerintem már magától is rájött. -Nézd, ez tényleg bonyolultabb ennél.-veszek mély levegőt, noha az imént kifejezte nemtetszését a bonyolult szóval kapcsolatban. -Erre a kérdésre nem tőlem kell választ szerezned. Tiszteletben tartom a szüleid kérését és nem beszélek helyettük. Bármennyire más véleményen vagyok a dologról, kezdetektől fogva.-ezzel némiképp azt is sikerül érzékeltetnem felé, hogy a legkevésbé sincs ínyemre a hazudozás vagy a terelés, de ebben a kérdésben nem a saját halhatatlanságom a mértékadó.
-Szerinted engem hidegen hagyott, ami történt és nincs lelkiismeretem?-szegezem neki a kérdést, ezennel én. -A húgomra emlékeztettél. Minden pillanatban. Ez elég nyomós oknak tűnt és most sem vagyok más véleményen.-szorítom össze a fogsorom. -Valahogy el kellett engednem és sok más mellett azt hiszem, hogy ez segített. Amíg meg nem kértem a kezed.-és most jön az ugrás.-Komolyan gondoltam a kérdést és nem csak a kötelességtudatomnak hála.-húzom ki magam, arcát rendíthetetlenül fürkészve. Gyanítom nem erre a válaszra várt, ha megéis, megkönnyítettem neki a következő feltenni óhajtott kérdést.



 || ©
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 9:06 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
I fuckin' hate you - But I love you just the same

Valahogy a sárfoltok nem takartak elegendő dolgot a testén. Még a piszok ellenére is túlzottan vonzó volt és leginkább azt utáltam, hogy ezt el se rejthetem. Ennyire egyetlen pasi se vak, hogy ne lássa, miként lesz egyre inkább pirospozsgásabb az arcom, miként próbálok inkább máshova pillantani. Tényleg olyan voltam, mintha újra tizenéves lennék, ott lennénk náluk és véletlen rajta felejteném a pillantásomat, csak helyette a húga volt az, akinek ez feltűnt. Ő pedig mindig ugratott, én meg mindig hárítottam. Hiányzott ez az idő és hiába mondtam, hogy hülyeség és csak képzelődik, meg nem is a bátyát néztem hirtelen úgy éreztem, hogy mindig is csak őt láttam, őt kerestem, de soha nem leltem. Abban a pillanatban meg megijedtem, mint most is, még ha legalább ezt a zavarom el is rejtette.
- Ezzel azt akartad kifejezni, hogy beszélnem kellene a szüleimmel? És ha nem tudok eléjük állni, ha már nem vagyok biztos abban, hogy volt-e bármi igaz egész életem során? – próbáltam elrejteni azt, hogy mekkora harc is dúl bennem, de egyre nehezebb volt állnom a sarat. Erről viszont kisebb sejtést biztosan adhatott számára az, hogy egy-egy szónál alig észrevehetően megremegett a hangom. Ami viszont a legfurább volt, hogy ezen a helyen biztonságban éreztem magam, Jonathan mellett meg. Nem is tudom, mintha egy részem azt mondaná ez az otthonom, de talán csak a dac mondata velem. Az, hogy minél távolabb lehessek a családomtól, de mivel vágytam egy családra, ezért kezdtem ő rá úgy tekinteni, mintha az lenne.
- Még egyszer kiejted ezt a nyomorult szót… - kezdődött máris a pufogásom. Tényleg kezdett elegem lenni a „bonyolult” szóból, mintha azzal mindent meg lehetne magyarázni. Az életem káosz lett, romokban hever. Az álmaimat fel kellett adnom, majdnem gyilkos lett belőlem és még sorolhatnám a sort. Nah, erre lehetne azt mondani, hogy bonyolult, de még ez is finom kifejezés lenne rá.
- Szerintem nem csak a kölykök, de lehet azért, mert a kutyákat őszintébbnek gondolják sokan, mint az embereket. – mosolyodtam el, de aztán inkább újra elkaptam róla a pillantásomat. Valamit kezdenünk kell ezzel, mert már lassan tényleg olyan leszek, mint a rák és minden falam romokban fog heverni, amit ellene és úgy mindenki ellen emeltem az elmúlt hónapok alatt. Vajon azért várt ő is eddig, mert azt hitte, hogy le fogok higgadni és hazamegyek? Nem, ennyire csak ismernek már.
- Igen, magamnak meg intéztem egy mosást, mert ezek után tuti nem fogok vele aludni. – utaltam arra, hogy az enyém, ha eddig nem jött volna rá. Még erre is figyeltem, hogy ne az ő cuccai közül emeljek el valamit. Nem akartam azt, hogy továbbra is mutogassa magát. – Héé, ez most komoly? Nem címlapfotózáson vagy, nem lehetne úgy, hogy... – morogtam, miközben hadonásztam, hogy a mellkasából takarhatna valamit, de végül inkább feladtam és helyet foglaltam.
Nagyot nyelek és megingatom a fejemet. – S arra még nem gondoltál, hogy én nem akarok neked ártani? – néztem rá kicsit megtörten. – Majdnem felgyújtottam az erőmmel egy elhagyatott épületet, amiben emberek is éltek. Tudom, hogy kiszúrtad az aprócska lángokat a könyvtárban, amivel megperzseltem a szórólapot. Szerinted mennyiből tartan az, hogy netán téged perzseljelek meg, ha olyat mondasz, ami miatt elszabadul az erőm? – kíváncsian fürkésztem őt. Azt pedig sejthette, hogy nem akarok én se ártani, de jobb a távolság. Szükségem van a gondolataimra is, amiben nem szerepel a meztelen teste és hasonlóak. Jobb volt így több okból is.
- Mióta tudod? Valaha elmondtad volna, vagy örökre titokban tartottad? – kezdtem olyan kérdésekkel, amik egyértelműek voltak, hogy el fognak hangozni, de aztán valami  eltört bennem, ahogyan újra rápillantottam. – Miért hagytál akkor magamra? Miért löktél le magadtól? – ajkaimat összepréseltem, hogy több ostoba kérdést inkább ne tegyek fel.





 || ©
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 8:15 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

Grimaszt vágok, bár érzem a sarat, ami rám tapadt, őszintén szólva bolhákkal nem volt dolgom. És nem terveztem ezen változtatni a közeljövőben, hát meghagyom neki a képet, miszerint mégis csak az lehetek. Ennyi öröme legyen a mai napban...
Ég az arca, és vörös lesz, mint a posztó, amit a bikák előtt rángatnak. Egyszerre szórakoztat és lep meg. Hát ha már az őszinte énjét leleplezte, akkor talán vannak még titkok, amikről nem tudok. A határozott kisasszony szerepét úgy hagyja el, mintha totál vadidegen lenne tőle. Makacs énje mintha nem létezne, pirulós kislányként hol szemembe néz, hol a függönyt vagy a könyveket fürkészi. Fordított logika? Nem. Inkább bizonytalanság. Elsétál mellettem, a függönyt elhúzva a helység némiképp félhomályossá válik. Ezt a kislányos báját szerettem benne, ebben rettentően hasonlítottak a húgommal. Bárkit kikosaraztak, de ha zavarba jöttek, olyanok voltak, mint a kislányok.
-Nem én vagyok az embered egyedül. Vannak dolgok, amiket nem tőlem kellene megtudnod.-hangom nyugodt, komoly, és ha eddig azt hitte, hogy nem vagyok őszinte, most talán meg fog változni a nézőpontja. De amit mondtam, azt valóban úgy is gondoltam. Nem léphetem át Azt a vonalat.
-Ez... bonyolult.-köszörülöm meg a torkom. talán egyszerűbb lenne, ha a húgom élne. Talán változtatna, ha nem pucéran ácsorognék előtte? Na, ebben már kételkedem. A szám éles vonallá szűkül. Őszinteség, nesze neked... Érzékeny pont, ezt anélkül is láthatja, hogy egy szót szólnék. Mit akar kiszedni belőlem? A lelkiismeretem eddig sem hagyott nyugtot, az, hogy hogy birkóztam meg vele, okkal kiborító lehetett számára, ezt nem tagadtam.
-A kutyakölykök mindenki gyengéi.-vonok vállat, remélve, hogy ezzel leplezhetek a zűrzavaros gondolataim is, amik elméláznak és nem csak a helyzeten vagy kérdésein, reakcióján, hanem rajta. Addig a pillanatig hülyeségnek gondoltam ezt az egész kötődés dolgot, míg nemet nem mondott. Ott valami megtört. Mintha ez az egész még erősebbé vált volna, már ha a természet komolyan ilyen abszurd logikával képes működni.
Mintha sok helyre mehetnék épp így. Kutyaként inkább, de így is minden porcikám fáj a korábbi átváltozásoknak hála, hát, csak remélni tudom, hogy nem tisztel meg a drága tulajdonos ingével. Szerencsére egy pokróccal tér vissza. Elkapom a szinte hozzám vágott rongyot és derekam köré csavarom.
-Remek, legalább kitaláltad mit nem akarok felvenni.-mormogom elismerően, amikor helyére igazítom a plédet és nekitámaszkodom az egyik kanapé háttámlájának.
-Használd a boszi képességed.-morranok fel félig az orrom alatt.-Jézusom Lay.-forgatom meg szemeim és hajamba túrva állok meg előtte.-Nem ártanék neked, akár elhiszed, akár sem.-lépek végül mégis egyet hátra és várakozó álláspontra, takarékra teszem magam. Minden téren.-Ne kímélj, kérdezz bármit.-eszem ágában sincs leülni. Amíg ő a pulton ücsörög, épp egy magasak vagyunk, és különben sem őrültem meg, hogy a bolt másik feléről kiabáljak, távolság kérés ide vagy oda.



 || ©
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 7:33 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
I fuckin' hate you - But I love you just the same

- Mert gondolom sokkal jobb gombináció az, hogy netán valaki bolhát hozzon az ágyadba. – negédesen csendült a hangom, mintha így könnyebb lenne már csak dacból is távoltartanom magamtól őt. Mintha csak minden erőmmel azon lennék, hogy fogást találjak rajta és hátha én is találok olyan okot, amitól végre abbamaradhat a lányoszavarom is, amit az ádámkosztümös jelenléte vált ki belőlem. Pláne, hogy szemmel láthatóan egy percre se zavarja, mintha ez lenne a legnormálisabb viselet, hogy egy boltban így ácsorogjon az ember, ahova bárki beláthat.
Miért kell ilyen tökéletesen kinéznie, mintha csak most sétált volna ki az egyik könyvnek a lapjairól, hogy milliónyi nő szívét összetörje, mert neki csak egy kell. Hahh, jó vic! „Ne is álltasd magad Lay! Biztosan nem szeret, csak egy feladat lehetsz neki és nem több.” Próbáltam magam meggyőzni, miközben valami hülye helyzetbe képzelni őt, hátha akkor nem leszek ennyire zavarba, de sajna nem jött össze. A pillantásomat úgy vonzotta a kidolgozott teste és az engem fürkésző szempár, mint a mágnes két ellentétes pólusa egymást. Ez pedig egy újabb gond volt jelenleg, hiszen rajtunk kívül senki se volt itt. Mély levegő és lassan kifúj. Nézzük csak, hogy milyen könyvek is vannak itt? S azzal a lendülettel inkább könyvek címeit mormoltam magamban, hátha akkor végre kicsit lehűl a levegő és nem úgy fogom magam érezni, mint aki szép lassan meggyullad, mert annyira fülledt is lett a levegő. Még a függönnyel való babrálás is jobbnak tűnt, mint továbbra is őt kelljen néznem. A pillantását viszont magamon éreztem, amibe egész lényem belebizsergett. S ezen érzés ellen nem tehettem semmit se, csak azt reméltem, hogy ez legalább az én titkom maradhat.
- Bármennyire is nehéz elhinned, én se akarok vitatkozni, de válaszokat attól még várhatok. – karomat összefontam a mellkasom előtt, mintha így könnyebb lenne távoltartanom magamtól őt. Mintha így a testem árulását féken tarthatnám. Megköszörültem a torkomat. – Őszintén? Fogalmam sincs, hogy mit is higgyek. Néha úgy érzem, hogy soha se ismertelek igazán, máskor meg azt érzem, hogy hasonló démonokkal küzdhetünk meg, így pedig ennek a kettőnek a peremén ragadok… s egyszerűen nem jövök rá, hogy ki is vagy valójában. – még magam is meglepem azzal, hogy megeredt a nyelvem, de ha már olyan sunyin kihallgatta kutyaként a gondolataimat, akkor megkaphatja emberi alakban is annak egy részét. Miért nem jöttem rá hamarabb, hogy tuti valami turpisság áll az egész mögött? Miért hittem azt, hogy egy igazán aranyos kutya csak úgy kiszúrna magának? Magam sem tudom.
- Nem tudom! Azt hittem, hogy megőrültem és egy ártatlan kutyát gyanúsítok meg ezzel. De aztán kiderült, hogy tényleg te vagy az. – tárom szét a karomat megadóan, mert ebből rájöhet arra, hogy mennyire is lehetek toppon az egészben. Nem lettem még profi és egészen káoszos az a sok minden amiről hallottam, mesélt nekem Jon vagy olvastam foszlányokat. – Maradj! – morogtam az orrom alatt, mert biztosan nem leszek képes így beszélgetni vele, amíg ez a látvány elém tárul. Sietve tűntem el a hátsóajtó előtt és mivel biztos voltam abban, hogy Jonathan cuccai közül már elvből se fogadna el semmit se, így a saját szobámba mentem, hogy a pokrócomat neki adhassam. Miután visszaértem csak hozzávágtam és intettem a fejemmel, hogy csavarja bele magát. Jobb, mint a semmi.
- Honnan kellene tudnom, hogy most az igazat mondod? – néztem rá kérdőn, miután percekig csak hallgattam, végül lassan kifújtam a levegőt. – Rendben, legyen, de közelebb ne gyere… - még a kezemet is feltartottam magam elé, hogy komolyan gondolom. Sőt, inkább a pultra felültem, hogy ő akár kényelmesen elhelyezkedhessen valamelyik karrosszékben, ami a vendégszámára volt fenntartva. A távolság jót fog tenni, már van ami el is takarja a testét… próbáltam megnyugtatni magamat.




 || ©
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 7:29 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

Én csak teszem, amit kér. Kutya alakom magam mögött hagyom, noha ezzel egy olyan nyilvánvaló kérdésre is rávilágítok, mintha csak a skótszoknya és a mit visel alatta a skót kérdést akarnám kitisztázni. Semmit és semmit a válasz. Legalábbis a kutyabunda alatt nem bokszerben ácsorgok, de még csak nem is fecskében. Lassan minden csontom a helyére kerül és bár nem kifejezetten vagyok szégyenlős, most egyáltalán nem foglalkozom a szégyenlőség kérdésével.
-Hát semmiképp nem egy olyan boszorkány, aki egyben vámpír is.-zárom rövidre a választ. -Bár, ha szerinted normális ez a kombináció, felőlem.-teszek úgy, mintha egyáltalán nem érdekelne, holott nagyon is érdekel és nagyon is zavar. Kezeim illedelmesen magam elé emelem, lepillantva, hogy az arcomra kiülő kellemes derűt leplezni próbáljam, míg ő olyan vörös lesz, mint a függöny posztója. Legalább tisztáztunk egy kérdést, még ha ez nem is volt szándékos. Tudja, mit utasít el, és nem a nagyképűség szól belőlem elsősorban. Édes istenem, hogy lehet egy nő ilyen gyönyörű még akkor is, amikor legszívesebben eltörölne a föld színéről és elsüllyedne ő is, csak attól, hogy előttem áll. Visszahúzódó, mégis akaratos és makacs, mint egy öszvér. Gyönyörű és fiatal, olyan erővel, ami kiszámíthatatlan. Izeg-mozog, mint akit megcsípett a bolha, hol hajába túr, hol ajkába harap. Elsuhan mellettem, tekintetem követi, ahogy a függönyt behúzva a kíváncsi szemeket kizárja köreinkből. Szinte érzem teste melegét, az erőt, ami belőle árad és ettől, ha nem is mutatom, egy pillanatra igencsak feszélyezve érzem magam úgy derék tájékon. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy csak egy pillanatig. Az a pillanat egy igazán hosszúra nyúlt pillanat lett.
Megforgatom a szemeim. Még jó, hogy ezt a vitát már egyszer sikerült rövidre zárnunk. Ettől eltekintve a helyzet igencsak új volt.
-Nem kezdem újra a vitát, bármennyire szeretnéd.-mondom komolyan, bár nem vagyok benne egészen biztos, hogy meg is érti, és nem csak meghallja, amit mondani akarok neki. -Felőlem híheted, hogy a legkevésbé sem érdekel a húgom vagy azt, hogy a lelkiismeretem tiszta. Igazából azt hiszem, bármit mondanék erről, nem változtatna a véleményeden.-a húgom minden nap jobban hiányzott, pláne, amikor arra döbbentem rá, hogy a mosolya és a hangja egyre kevésbé él élénken az emlékeim között. Talán ennél még az is jobb lenne, ha egyszerűen elfelejtenék mindent.
-Tudod, mindenki azzal operál, amilye van.-vonok vállat. -Jöjjek vissza később esetleg? Vagy mégis mit gondoltál, hogy kutyaként a bundám alá rejtettem a ruháim?-vakarom meg a fejem, kezeim továbbra is magam előtt tartva. Ennél többre nem igazán futja egy könyvesbolt kellős közepén. -Ha adsz fél órát, igyekszem megmagyarázni mindent.-nézek rá komolyan, hangom kivételesen és saját magam is meglepve, olyan őszinte, mint még talán soha. És komolyan is gondoltam, noha minden apró részletbe nem nekem kellett volna beavatnom, hanem a szüleinek, s ehhez az ígérethez igyekeztem tartani is magam. Nem magam miatt, miatta. Mert ezzel bár egészen más nézeteket ismerne meg, nem az én keresztem volt megosztani vele minden részletet. -Esküszöm, ha ezek után is azt hiszed, hogy a szüleid és én is bolond vagyok, soha többé nem látsz.-könnyű volt ezt megígérni, amikor egyre inkább azon gondolkodtam, amit kutyaként hallottam tőle. Ha ennyire egyszerű lenne minden…



 || ©
Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 7:25 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
I fuckin' hate you - But I love you just the same

Csöppet se voltam biztos abban, hogy még mindig megvan a józan eszem és nem most veszítem el minden ítélőképességemet. Arról meg ne is beszéljünk, ha bármennyire is reménykedtem, hogy netán igazam lehet, akkor is hamarabb járatná velem a hülyét, mintsem megmutassa azt, hogy tényleg jól gondoltam-e. Egy pillanatra megfordult a fejemben az is, hogy hagyok mindent a fenében, inkább szabadjára engedem és foglalatoskodom a bolttal, mintsem újra azon rágódjak, hogy mennyire rosszkor jött ez az egész vihar, amibe belecsöppentem a sok titoknak köszönhetően, amiben felneveltek. Hamarosan már végeztem volna a rezidenséveimmel is, de most? Fel kellett függesztenem azt is, hogy pár hónapot kaphassak, és utána újra csatlakozhassam az új csapathoz. Egyáltalán nem volt szívmelengető érzés, de sok választásom nem volt, mert az biztos, hogy nem fogom feladni az álmaimat és be fogom fejezni az orvosit, ha már ennyi éven át küzdöttem.
Aztán jött a meglepetés, amikor a kutya helyett kezdett kibontakozni egy emberi test. Nem is akármilyen, az izmok egyből odavonzották a pillantásomat, bármennyire is nem kellett volna figyelnem őt, de egyszerre volt csodálatos és ijesztő is az egész. Mármint, hogy előbb még kutya volt, most meg itt állt előttem pontosan az az ember, akit esélyesen a lehető legtávolabb akartam tudni magamtól, de akkor minek is hoztam ide őt? Miért akartam utána járni a dolgoknak?
És abban a pillanatban, ahogyan kiegyenesedik, ráébredek arra, hogy óriási hiba volt ez az egész. Nem mintha az elém táruló látvány nem beszélne magáért. Esélyesen szívesen lefestenék őt, ha aktot állna, vagy szobrot formáznának róla, de nekem elég volt ennyi is ahhoz zavarba hozzon és sietve fordítsam el a fejemet, mint akit rajta kaptak azon, hogy túlzottan is bámul valakit, akit nem kellene.
- Miért is kéne örülnöm? Azért, hogy elüldözted? – vontam fel kérdőn a szemöldökömet, erőt véve magamon újra felé fordultam, de nem tehettem róla, hogy újra elvándorolt a pillantásom az arcáról a testére, aminek köszönhetően még vörösebb lettem. Gyűlöltem ezért, hogy ilyen hatással van rám. – Egyébként Thomas volt a neve és mit tudsz te arról, hogy ki is az esetem? De ha már itt tartunk, akkor szerinted mégis ki lenne az esetem? – s elég volt meglátnom a mosolyát, hogy tovább vörösödjek, mint egy pipacs. – Komolyan, legalább takard már el magad! Ennyire öntelt még te se lehetsz, hogy ennyire mutogatni akarod magad, vagy ha igen, akkor menj olyan csoportba, ahol szívesen vennék azt, ha aktot állnál! – morogtam az orrom alatt, miközben idegesen túrtam a hajamba. Nagyot nyeltem, majd elvágtatva mellette elhúztam a függönyt, amivel el lehet rejteni az üzletet a kíváncsi szempárok elől. Pláne, hogy éppen most akart volna valaki bejönni. Ezzel csak egy gond volt, hogy vészesen közel kerültem Vincenthez.
- Mire volt jó ez az egész? Nem úgy tűntél a könyvtárban, mint akit túlzottan is érdekelnek az érzéseim. Sőt, az elmúlt évek alatt se sokat törődtél és mellé még egy sunyi szemét alak is vagy, amiért hagytad, hogy kutyaként beavassalak az érzéseimbe! – böktem felé dühösen, majd az alsó ajkamba haraptam és sietve fordítottam el újra róla a pillantásomat. Nem könnyű éppen úgy dühösnek lenni valakire, hogy ádámkosztümben áll előtted.




 || ©
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 07, 2019 7:23 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

Mosolyogva veszi el a névjegykártyát. Na persze, hogy máshogy venné el a névjegyet? A bájgúnár vigyor ennyire hatásos? Teszem hozzá, ha kutya nélkül lenne, kíváncsi lennék, hogy egy pityergő nőhöz bárki oda menne-e vagy egyszerűen keresztülnézne rajta, ahogy a többség tenné.
Tipikus… Tipikus nő, aki mindenen felhúzza magát, vághatnék vissza, de inkább lemondóan morranok egyet. Egyre kevésbé tudom hozni a jó kutya szerepét.
Na persze, hát hová máshová, mint a boltba. Régies… időutazás… Ha a boszorkányok és a warlock-ok több évszázadok képesek eléldegélni –a vámpírokkal egyetemben-, mit várt? Modern világítást, napelemeket és robotokat? Előbb fogadnék szobainasra, legyezőkre, festményekre… Giccses kis puttókra, akik figyelik az ember minden lépését. Na jó, ez már szinte paranoia.
Igen, talán abban igaza van, hogy a szomjas vagyok, de ettől még nem érzem magam se jobban, se kevésbé zavarodottan. A hely nem szűkös, bár egy patkány is ezt gondolhatja, mielőtt rácsapódik a csapda teteje. Aztán rájön, hogy tulajdonképpen innen élve nem fog kijutni. Bár honnan tudhatom ezt, hiszen nem vagyok patkány, de még kutyábbul érzem magam, hogy úgy fogalmazzak, mint valaki, aki reggelire egy vaskos szépirodalmi könyvet nyelt le. Bizonytalan, de amikor visszatér a bizonytalansága felett szinte látom, hogy győz a puszta józan ész az „ugyan mit veszíthetek” érzés. Nem, nem nyúlok a vizes tálhoz, csak fújok egyet és leülök a fenekemre, fejem ide-oda forgatva, mintha várnék valamire.
Felvakkantok, bár már korábban leesett, hogy mi is a helyzet. Azt hiszem, kutyaként jobb orrom van a veszélyhez, mint emberként. És ahhoz is, ha valaki zsákutcába akar csalni. Hát ez most sikerült. Hát legyen, bár ahogy körbe nézek férfi ruha híján vagy újra kutyaként fogok innen kimenni vagy madárként tova repülök, de az tuti, hogy annak a nyomorultnak nem vagyok hajlandó felvenni a ruháit. Érzem, ahogy a csontjaim ropogva a helyükre kerülnek és a bolhás, saras énem lassan visszaváltozik emberi külsőmmé. A sár kivételével, az valamiért nem akar eltűnni.
Lassan felegyenesedem, kihúzom magam és abban a pillanatban az se különösebben érdekel, hogy a földszinti részbe esetleg beláthatnak.
-Most örülsz?-állok előtte pőrén. -Ha máshogy nem, hátha így hajlandó vagy figyelni rám és arra, amit mondani akarok. James vagy ki a tököm amúgy sem az eseted, nem tudom mit vagy úgy oda.-nézek egyenesen a szemébe, az utolsó mondatomnál szándékosan nem rejtem el szórakozott vigyorom, őszintén és kíváncsian várva, hogy az arcát elöntő pír vajon most is megjelenik-e.


 || ©

Vissza az elejére Go down

Boszorkány •• a mágia hatalom, a hatalomért pedig nagy árat kell fizetni
Layanah d’Aurevilly
Földszint                                Tumblr_p6lnfipkK01rmxa4zo6_r1_400
Tartózkodási hely :
◊ around him ◊
Hobbi & foglalkozás :
◊ to know the world ◊



A poszt írója Layanah d’Aurevilly
Elküldésének ideje Kedd Márc. 05, 2019 8:48 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
I fuckin' hate you - But I love you just the same

Meglepetten pislogok, amikor tőlem is hátrálni kezd. Nem értettem, hogy hirtelen mi üthetett bele, de egyre inkább kezdett olyan érzésem lenni, mintha tényleg egy féltékeny pasival sodort volna össze a sors, csak a poén kedvéért kutyalakot öltött. A gond csak az volt, hogy szingli voltam, így nem volt semmi joga senkinek ilyen módon viselkedni. S meg kell hagyni a srác mosolya egészen megnyerő volt és az a kék szempár, mint a soha véget nem érő tenger, ami egyszerre lehet veszélyes, de mégis olyan gyengéd, mint egy szerető.
Mosolyogva veszem el a névjegykártyát, amit pár pillanat erejéig meg is nézek magamnak. Nem csak a nevet figyelem, hanem a telefonszámot is rajta, mintha csak bűvölném, hogy máris hívjon már fel ez a szám, de ahhoz az kellene, hogy előbb megcsörgessem. Azt se tudja kit kellene keresnie, így egyelőre beérem azzal, hogy csak nézem a pasi sziluettjét, mint aki azon elmélkedik, hogy ez tényleg megtörtént-e vagy csak álmodta. Helyes volt, kedvesnek tűnt és megnyerő volt a kiállása, mintha csak valami könyv soraiba keveredtem volna, ott szokott ilyen megesni, nem pedig a valóságban. Amikor bokámat bökdösi, akkor sietve pillantok rá és sóhajtok egyet. Kicsit még a fejemet is megingatom, miközben kifejtem a véleményemet a viselkedéséről. A vakkantására meg még inkább ingatni kezdem a fejemet.
- Persze, tipikus pasi. Szerettek úgy tenni, mintha semmi rosszat nem tettetek volna. – mondtam egy kisebb sóhajtá keretében, majd a biztonság kedvéért behúztam a cipzárt is a táskámon, mielőtt még egy szél el akarná vinni a frissen kapott névjegyet. Még magam sem tudtam, hogy mihez is kezdek vele, de egy kicsit csábított a gondolat, hogy még inkább tehetnék a szabályokra, de ugyanebben a pillanatban megint erősebben éreztem azt a fura érzést. Mintha én már tartoznék valakihez, pedig biztos vagyok benne, hogy nem. Nincs az az Isten, mert ha valami mágia van a dologba, akkor a családom is elmehet melegebb éghajlatra. Majd megkérem Jonathant, hogy szüntesse meg azt a varázslatot. Biztosan ők mesterkélnek még most is valamit a háttérben.
- A könyvesboltba, hangulatos hely. Megannyi könyv van, mintha soha nem fogyna el az olvasnivaló. A mögötte lévő hely meg egészen régies ahogy be van rendezve, de imádom. Mintha csak időutazó lennék. Na gyere, pajti. – intettem a fejemmel és elindultam a megfelelő irányba. Közben ellenőriztem  telefonomat is, de senki se keresett. Reméltem, hogy nem változott a program, mert fogalmam sincs, hogy miként is áll Jon a kutyákkal, már ha ő egyáltalán kutya, mert már ebben se voltam biztos.
Amint végül vette a fáradtságot „Folti” és beljebb ment az üzletben máris becsuktam az ajtót, megszokásból pedig be is zártam. – Mindjárt jövök, ne csinálj rosszat! - A kulcsit a kabátom zsebébe ejtettem, majd elindultam az egyik ajtó felé. Sietős léptekkel mentem a konyhába, szereztem egy tálat és megtöltöttem vízzel, majd visszavittem az üzletbe, hogy lerakjam neki. – Gondolom megszomjaztál. - Kibújtam a kabátomból, majd a táskám mellé tettem a pultra. Utána újra eltűntem pár percre és egy könyvvel tértem vissza. Sietve lapoztam, miközben őt figyeltem és hamarosan meg is leltem amit kerestem.
Mit veszíthetek? Maximum hülyét csinálok magamból egy kutya előtt.
- Szóval hogy kéne téged hívni? Folti vagy inkább Vincent? – néztem rá kérdőn és próbáltam nem olyannak tűnni, mint aki még saját magában is kételkedik. Ez kész hülyeség, biztosan nem lehet Vincen. Nem is értem, hogy miért próbálkozom. Nem hiszek ebben, miként is lehetne képes kutyaként létezni? Nekem ez magas, hiába van egy-két utalás ilyen dolgokra, még ha pontosan nincs is semmi vázolva. Gondolom azért, hogy mások csak dajkamesének higgyék. Én is főként még annak hittem. – Meddig akarod ezt játszani? De tényleg, kutyaként úgy viselkedsz, mint egy féltékeny pasi, emberként meg úgy, mint egy vadbarom. – legalább a hangomból meggyőződés hallatszott ki, valójában meg ennél jobban már nehezebben lettem volna bizonytalan. Vajon a kutyáknak ehhez is van orruk? Megérzik azt, ha valaki teljesen össze van zavarodva és nem hiszi el amit éppen kimond?




 || ©
Vissza az elejére Go down

Vincent Kingsley



A poszt írója Vincent Kingsley
Elküldésének ideje Kedd Márc. 05, 2019 8:41 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Lay & Vincent
Always, forever. Family above all.

Gondolkodik és ez anélkül látom, hogy bármi jelét adná. Szinte érzem, ahogy a kérdések fel-fel derengenek a fejében. Fel-alá rohangálok, a botért és vissza vele, hozzá, lerakom a bokájához és kezdem előröl. Legalább eltereli a figyelmét. Már ez is valami. Pedig érzem, hogy zavar a közelsége. Egyre kevésbé tudom kontrollálni a késztetést, hogy ne változzak vissza és kérjek bocsánatot. Pont én. Aki sosem kért bocsánatot eddig. Elmerengve rohanok vissza a bottal, amikor körünk kibővül, ami cseppet sincs már ínyemre. Minek üti bele az orrát olyasmibe, ami nem az ő dolga?
Szerintem kóbor. Ja, valóban, a jó szutykos kutya szerepét szinte tökéletesen hozom. Még ő is beveszi, hogy egyszerűen csak kóbor vagyok, semmi több. Pont ezért állok ki dacoskodva mellette, morogva és vakkantgatva, ahogy megpróbál a közelébe férkőzni. Nem-nem haver, ő nem lesz a tiéd, bármennyire szeretnéd. Inkább tovább morgok. Igen, jól látod, ő olyan, mintha a gazdám lenne, szóval húzz el!
Teljesen jól vagyok, nincs semmi bajom, de ahogy megpróbál hozzám érni, odébb tántorodok egy fél lépésnyit. Ne nyúlj hozzám! Süt rólam a féltékeny sértettség, hogy figyelmén osztoznom kell, és ettől elkezd felmenni a pumpa a fejemben.
Békésebb időkben? Miért most mi van, talán háború? Ne már, nem harapok én nagyot! Épp csak megkóstolnálak. Bár telefont nem, névjegykártyát cserélnek. Az végül is csak egy darab papír. Lay úgy mered maga elé, mintha Thomas valami szellem lett volna. Figyeli, ahogy távolodik, mire én orrommal megbököm bokályát.
Vakkantok egyet, elégedetten, mint aki nem is érti miről van szó. Ebben a pillanatban még nem éreztem úgy, hogy bármi hátrányom lenne abból, ha vakkantok egyet vagy épp lemorgok egy, a helyzetbe nem passzoló férfit.
Hazáig…? Mi az a haza? Oldalra billentem fejem, kíváncsian hallgatva.  Aztán döntök, legyen, csináljunk úgy, mintha nem lenne jobb dolgom, mint követni. Póráz nélkül követem, bizonytalanul, jó kutya révén meg-meg állva egy-két cseppel megjelölve pár oszlopot. Pusztán abban kételkedem, hogy hová tartunk, no meg abban, hogy kedvenc kriptaszökevényem otthon eszi-e a penészt vagy sem. Amilyen mázlim van… Az ajtóban szimatolok. A szag ide-oda vezet, ebből nem fogom kideríteni, hogy jelen lesz-e vagy sem. Megvakarom a fülem tövét és türelmesen leülök a lépcső alján, míg ő a kulcsokért kotorászik. Adja a magasságos… Ahogy kinyílik az ajtó, nagyot szimatolok a levegőbe. felkocogok a lépcsőn és mivel nem hallok bent semmi neszt, egyszerűen beslattyogok és a könyvespolcok mellett kezdek el szimatolni. Felmérem a terepet. Ám, ahogy az ajtó becsukódik, rémülten fordulok meg. Egy kóbornál ez a normális reakció nem igaz? Ja, csak éppen a bizsergés az orromban nem véletlen, annak mindig oka van. Rosszat sejtek, de ezen már késő gondolkodni, nem igaz? Összekuporodva fürkészem az ajtót, majd arcát, tökéletesen hozva az elvárt szerepet. Elérkezik a pillanat, amikor már nem gondolkodom bocsánatkérésen, egyszerűen kitörnék az ajtón. A saját csapdámba sikerült beleesnem?



 || ©


|| előzmény: https://risingofthemortals.hungarianforum.com/t7443-park
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Jún. 02, 2016 5:49 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
|| lezárt játék! ||
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
Vissza az elejére Go down
 

Földszint

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

 Similar topics

-
» Földszint
» Konyha (földszint)
» Nappali (földszint)
» McGregor fő épület - földszint
» Nappali & Előszoba (földszint)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Belváros :: Crane Könyvek és Apróságok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •