Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 21, 2016 10:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Nora Hildegard


személyes információk

becenév » Nora
születési idő » 1860. 08. 18.
születési hely » London, UK
kor » 156
play by » Scarlett Byrne
foglalkozás » egyetemre járok

faj » eretnek
család » A mai napig őrzöm szívemen a sebhelyet, amit az egykor családomnak hitt coven okozott. Elfojtom magamban, mert képtelen vagyok napirendre térni felette. Felnőtt életem hajnalán tapasztaltam meg, milyen az, mikor a nő, aki életet adott nekem, a halálomat kívánja, csupán azért, mert nem felelek meg az elvárásainak. Mert nem olyan párt választottam, aki megfelelt volna a társadalom által elé helyezett kritériumoknak. Más szempontból - mondjuk az enyémből - ez volt a legnagyobb árulás, amit valaha megéltem. Még az sem fájt ennyire, mikor kiderült, hogy saját erő híján nem vagyok hasznára a covennek, félelmet keltek bennük azzal, hogy csak mások mágiájának elnyelése által érek fel fajunkhoz. Összetörte a szívem.
Később viszont találkoztam valakivel, aki anyám helyett is anyám lett, nem került rám billog, amiatt, hogy kit szeretek és egy családra való magamfajta között élhettem az életemet. Kislánykoromban nem egészen így képzeltem a jövőt, de minden szeretetben eltöltött percért hálás vagyok Lilynek. Ugyan nem ő szült, de ő adott nekem életet.

a felszín alatt »
Az új életem nemcsak a személyiségemen változtatott, a huszonéves külsőmet is ennek köszönhetem. Megjelenésemet a kor divatjának megfelelően alakítottam, figyelembe véve, hogy a legkevésbé a társadalmi elvárásoknak akarok megfelelni. Saját kényem és kedvem szerint formázhatom a hajam, sminkelhetek, ha úgy tartja kedvem. Úgy nézek ki, mint bármelyik korombéli lány, akinek hullámos barna haja és mogyorószín szeme van... És a kedvencem az egészben, hogy senki nem riad meg, és kiált rám kígyót békát, ha a szoknyám nem söpri a földet. De még akkor sem, ha alig takar valamit a combjaimból. Ezt az évszázadot nekem találták ki. Eleve ide kellett volna születnem. Megkímélhettem volna magam attól a sok fájdalomtól, ami önhibámon kívül ért. Itt van csak igazán létjogosultságom, megmutathatom, ki vagyok valójában s nem az alapján ítélnek meg, hogy kit szeretek. Nem leszek bűnösnek titulálva, mert barátnőm van, a jogok rám is érvényesek. Végre megkaptam azt az egyenlőséget, amire mindig is vágyott a lelkem. Csodálkozik bárki is, hogy pozitívan és nyitottan állok mindenhez, ami új reményeket kelt bennem? Persze akárhogy is legyen, az elmúlt egy évszázadnyi bebörtönzés rajtam is nyomot hagyott. Csak addig vagyok barátságos, míg nem érzem azt, hogy veszélyben lennék. Ha fenyegetve érzem magam, mindent elkövetek a saját és a családom biztonsága érdekében. Most kaptuk vissza, amit elvettek tőlünk, s bebizonyosodott, hogy ebben a világban megvan a helyünk.

user információk »

Név » user neve ide
Kor » user kora ide
Multik » multik az oldalon ide
életem lapjai »

"You can be anything you want. Don't let society tell you differently."

Megkaptam, amire egész életemben vágytam. A szabad akaratot. Nincs többé bennem egy szemernyi bűntudat sem amiatt, hogy egy kicsit is másabb vagyok, mint a többiek. Hogy nem felelek meg az elkorcsosult társadalom elvárásainak. Az anyám okozta tátongó űrt, amit a szülői szeretet hiányának tulajdonítok, végre képes betölteni az, hogy önmagam lehetek. Magam mögött hagyhatom a keserűséget, hisz nincs már semmi az életemben, ami ezt táplálja. Lily és az új családom tett róla, hogy ne érezzem magam kevesebbnek. A kor eszméi ellenére is támogatták a kapcsolatunkat Mary-Lou-val. Persze akkor még nem vállalhattuk ország-világ előtt, hogy mit érzünk egymás iránt. Abban a szent pillanatban meg lettünk volna bélyegezve, ugyanúgy mintha forró billogvassal égettek volna a bőrünkre. Csak ez még fájdalmasabb volt és nem múlt el. Most viszont sokkal toleránsabbak az emberek. Foghatnám a kezét, sőt meg is csókolhatnám őt bármikor, ha kedvem tartja.. De ahogy a világ kitárult előttem a szerelmi életem úgy omlott össze. A kedvesem elárult, vagy legalábbis úgy érzem, hogy minden lehetséges módon faképnél hagyott. Előbb a féltékenységi rohamaival, később azzal, hogy Juliant választotta helyettem. Úgy tűnik, a 133. év lett a vízválasztó, hisz a börtönévek után a 21. század annyi újdonságot hozott magával, amihez egyedül is nehéz alkalmazni, nem hogy párban. Viszont most sem voltam hajlandó átadni magam a fájdalomnak. Nem hagytam, hogy Mary-Lou összetörjön. A bánatomat olyasmibe fojtottam, amit ezelőtt sosem kíséreltem meg - nem is tehettem volna.
Főiskolára jelentkeztem, ajándékokat osztogatok a rászoruló gyerekeknek, süteményt sütök és azt hiszem azon vagyok, hogy barátokat szerezzek. Talán így mutatkozik meg, milyen lettem volna, ha az életem nem siklott volna ki. Végre teret nyertem az önmegvalósításhoz.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 01, 2016 8:45 am
Ugrás egy másik oldalra


Gratulálunk, elfogadva!


üdvözlünk a diaries frpg oldalán

Kedves (?) Nora!
Tyű nekem alapból baromi szimpatikus Nora karaktere de az a töménytelen társadalomkritika amit sikerült megfogalmaznod a lapodban, na az vitte nálam a pálmát! Sokszor szoktam mondani, hogy nekem a jellemzés a vesszőparipám és egy-egy jól kidolgozott és karakter hű leírásánál kevés dolognak örülök jobban a szerepjáték világában. Ehhez mérten pedig roppant nagy öröm számomra Nora jelleme és imádom! A francért van az, hogy minden jó nő vagy foglalt vagy valami szörnyeteg és még foglalt is?!  Evil or Very Mad
Az előtörténet is tetszett de amit még kiemelnék az a család szekció bemutatása volt, ahol nagyon tetszett, ahogy beemelted Lily és az édesanya párhuzamát. Az előtörivel meg úgy voltam, hogy csak azt sajnáltam, hogy nem hosszabb, szóval egy ember tuti van aki majd nyomon követi a játékaidat mert nagyon tetszik, ahogy fogalmazol!
Nem is tartalak fel tovább; sipirc foglalózni arcot és nevet, aztán vesd be magad a játéktérre. Jó szórakozást!  Wink

Vissza az elejére Go down
 

Nora

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Nora
» Nora
» Nora Prescott
» Nora Hildegard
» Nora Jones-Godbert

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Eretnekek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •