Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Christopher lakása

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Aug. 26, 2015 5:45 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Nem akartam ítélkező lenni, a legkevésbé sem. Én örültem volna a legjobban annak, hogy el is hagytak, de legalább egy hétköznapi, normális történet lett volna az enyém… egy sztori a lányról, akit a nehézségek miatt másokhoz adtak a szülei, hogy azok az emberek békességben, szeretetben felneveljék és megadjanak nekik mindent, amit ők nem tudtak, aztán majd egy napon felbukkantam volna és szép, fokozatos megismerkedés után ugyanolyan szülőkként tekinthetne szülőanyjára és apjára, mint a nevelőire. Mi volt igaz rám ebből a sztoriból? Annyi, hogy egy másik családnak adtak, akikre ugyan szavam nem lehetett, hiszen gyönyörűen és tökéletesen teljesítették a feladatukat, mégis bennem volt a tüske… az én szüleimnek a nehézség az volt, hogy az öröklétet és annak gonoszabb vonatkozását egyszerűbb volt nekik választani, mint megemberelni magukat és nemhogy még életemben kerültek volna a szemem elé egy bocsánatkéréssel, több évszázados halálból rángattak ki, hogy egy egyszerű játékszerré tegyenek a közöttük folyó csatározásban. Ebből nem kértem. Nem éreztem azt, hogy rászolgáltam egy ilyen létre, nem hittem, hogy ezt érdemlem. Jó lány voltam, rendes másokkal, tudtam szeretni, engem is viszont szerettek. Mégis mit követtem el, amit miatt azt érdemlem, hogy egy fotelben kell üldögélnem szemben a nővel, akit anyának kellene hívnom, mégis inkább elfordítom a tekintetemet, minthogy egyáltalán rá nézzek?
- Akkor talán nem kellett volna keresgélnetek, hanem megkönnyíthettétek volna a saját dolgotokat azzal, hogy megkímélitek a világot magatoktól. – El sem hittem, hogy ilyesmi csúszott ki a számon. A halálukat kívántam volna? Nem. Soha nem tennék ilyet, ám túlságosan össze voltam zavarodva és már nem tudtam, mi mondhatnék. Hallottam már arról a vonásról, amit egyesek tipikusan a Petrova-vérvonalnak tulajdonítottak és úgy éreztem vele egy szobában ülve engem is megfertőz az a tulajdonság, ami romlottá tette őt, a nagyanyámat és a soron következő összes családtagot. Bennem is bennem van a rossz, csak nem volt ideje és helye kibontakozni? A gondolattól kirázott a hideg, hirtelen hányingerem lett. Nem… nem szeretem volna hasonlítani rájuk, egyikkőjükre sem.
Felpattantam és az ablakhoz siettem, pár másodpercembe így is belekerült, hogy megtaláljam a módját, hogyan kell kinyitni, de miután élesebben hallottam a kinti világ zajait, mélyet sóhajtottam. A tüdőmet megtöltötte a friss levegő, a párkányra támaszkodva hajtottam le a fejem, viszont egy tapodtat sem mozdultam, mert úgy éreztem, mentem megfulladok. Vissza sem pillantottam Erin-re, akinek szavai a fülemben csengtek arról, mit csinál ebben a világban egy korombeli lány.
- Kezdem azt hinni, hogy akkor is követni fog az a bizonyos sötétség, ha én nem akarom. – Motyogtam az orrom alatt. Kis híja volt annak, hogy ne sírjam el magam, a torkomban gombóc keletkezett, megpróbáltam nagyokat nyelni és nem elengedni magam.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Okt. 11, 2015 6:22 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5


what do you want from me?
gretel + erin



Vannak dolgok, amelyre egy egész élet sem készíthet fel. Pedig nekünk jóval több jutott ki, mint a rendes, hétköznapi embereknek... olyanoknak, akik talán megtanultak volna tisztességesen játszani az élet szabályait, olyat építettek volna fel, amelynek köszönhetően a világ büszkén néz rájuk. De én és Christopher is csak olyat alkottunk, amely nem válig senki előnyére; vámpírokat hoztunk létre, ha úgy hozta kedvünk, majd elpusztítottunk pár emberi életet, csakis azért, hogy megmutassuk, a mi erőnk nagyobb, mint bármi másé. És mire nem készültem fel? Hogy egyszer vezekelnem kell majd a bűneimért egy olyan lény előtt, aki mindennél többet jelentett, és aki előtt soha nem akartam szégyent érezni. Már nem voltam kislány, nem borult az arcom pírba, csupán azért, mert láttam arcán a megvetést, az undort és azt, hogy szíve szerint örökre letagadná vérszerinti származását. Chris mégis mit gondolt, hogy ez a lány hálás lesz neki ezért? Hogy visszarángatta az életbe, egyenesen ide, 2015-be, és emiatt majd Gretel úgy néz ránk, mint megváltókra? Vagyis... inkább csak rá, hiszen ezen érződött, hogy bosszú, méghozzá ellenem irányuló alattomos áskálódás.  
- Ilyen az életünk, mindannyiunké - szólaltam meg végül. Nem akartam mást mondani, egyszerűen már ott volt bennem, hogy itt hagyom az egészet, kimenekülök a helyiségből, én ezt nem akarom érezni...  nem akarom látni, hogy kinek okozok csalódást azzal, hogy tudja, mit tettem és mit nem tettem az elmúlt évszázadokban. Például nem ismertem kegyelmet, nem hatott meg könny. És most itt van a lányom előttem, torkát sírás fojtogatja, és érzem, hogy minden könnycsepp, amelyet könyörgés alatt morzsoltak el az áldozataim, hirtelen jelenteni kezdett valamit. - Petrova vagy. A véredben van, hogy nem adhatod fel. És ha meg is próbálnád, jön valami, ami megakadályoz benne. Nem voltunk mindig rosszak, Gretel. Sem én, sem az apád, sem a nagyszüleid. Egykoron mindannyian jók voltunk. És - léptem oda elé, és nem számított, mennyire ellenzi ezt, álla alá nyúlva emeltem fel arcát, így késztetve, hogy rám nézzen. - Egyikünk sem lett volna kivétel. Van, ami a vérünkben van. Van, amit tanulunk. A vérünkben van, hogy rossz útra térjünk mindannyian, generációról generációra. Megtanulhattunk volna jónak lenni, de van, amikor már nincs értelme. És ha több év adatott volna meg neked, tudnád, hogy így van. - engedtem el. Felesleges lett volna hitegetni, hogy az élet tündérmese. - Azt fogom tenni, ami neked a legjobb - tettem aztán hozzá, és a tekintetem meg sem rezzent.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Okt. 25, 2015 8:59 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Szerettem volna megkérni arra, hogy hallgasson el, inkább ne mondjon semmit, mert nem vagyok kíváncsi sem a magyarázkodására, sem egyéb mondanivalójára, mindemellett vártam, kíváncsi voltam arra, mi játszódik le benne és mit akar a tudomásomra hozni. Olyan érzésem volt, mintha befolyásolni akarna, mintha azt tervezné elérni, hogy higgyek neki és felé fordulva az öleléséért könyörögjek, mert minden egyes szavát elhittem és megbocsájtottam azt, amit tett. Nem tudtam. Nem voltam képes elfelejteni, hogy eldobott magától, de azt sem tudtam elképzelni, hogy milyen lehetett volna az életem, ha mellette kellett volna felnőnöm. Milyen gyerekkorom lett volna egy vámpírpár gyermekeként? Vagyis… anyám mellett, hiszen elhagyta apámat, aki szintén vérszívóvá változva évszázadok elmúltával úgy döntött, érdekes lenne visszarángatni az életbe. Ha egyáltalán összeszedtem volna magamban annyi erőt, hogy szó törjön fel a torkomból, a következő pillanatok megakadályoztak benne, hiszen Erin mellém lépve kényszerített, hogy a szemeibe nézzek és a mondandójától legszívesebben kifutottam volna a szobából. A Petrova-vérvonal nem határozhatja meg, milyen legyek. Amíg nélkülük éltem nem voltam más, mint egy hétköznapi lány hétköznapi élettel, családdal, férjjel, gyermekekkel, szép élettel, nem voltam hajlandó végighallgatni, milyennek kellett volna lennem csak azért, mert ebbe az átkozott családba húzott vissza a vér szava. Ha rajtam múlott volna minden köteléket elvágtam volna, ami hozzájuk kötött annak ellenére, hogy életem tragédiájaként tartottam számon a biológiai szüleim irántam való kíváncsiságának hiányát. Megpróbáltam túltenni magam ezen, miért kellett belerángatniuk a saját ördögi játszmájukba?
- Én jó vagyok. - Néztem rá komolyan, amikor kiszakítottam az államat az ujjai közül és elléptem előle. Zavart a közelsége, menekülni támadt kedvem. - Nem a vérvonalam fogja meghatározni, hogyan viselkedjek. Lehet, hogy nektek sokkal egyszerűbb erre fogni a romlottságotokat, de amit én látok az az akarat hiánya és az élvezetek választása. A végén mégis ti maradtatok egyedül, hiába gondoltátok azt, mennyire csodálatos életetek lehet, ha engedtek a rossz út csábításának. - Az arcomra kiült a nemtetszés okozta grimasz, nem titkoltam el, mennyire nem értettem egyet az életvitelükkel, mennyire csalódtam és mennyire megvetettem őket.
- Miben tudnál segíteni nekem? Mit tudnál tenni, amitől nekem jobb lesz? - Vontam össze a szemöldökeimet kérdőn. Elképzelésem sem volt arról, hogy egyáltalán képes volt olyan dolgokat tenni, amelyek nem az önön érdekeit szolgálták?
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Dec. 26, 2015 8:09 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5


what do you want from me?
gretel + erin



- Én is jó voltam. - Emlékeztem még, hogy milyen a gyermeki ártatlanság. Mikor azt hisszük, hogy minden szép és jó marad, apa bejön este jó éjt puszit adni. És mikor ezen alkalmak elkezdenek ritkulni, akaratlanul is rájövünk, hogy felnőttünk. Örültem, ha egy nap ennyit láttam az apámból, nem merészeltem mohóbb lenni, mert tudtam, hogy ha hangot adok anna, amit tényleg éreztem, büntetést fogok tőle kapni. Büntetés volt az is, mikor eltiltotta tőlem az anyám anyját, és úgy halt meg, hogy nem lehettem vele. Olyan volt a nagymamám, mint aki képes pótolni az anyai szeretet. De semmi nem tartott örökké. És a fogadalom, amelyet tettem, miszerint nem leszek szörnyű szülő, hát megszegtem. Nem tudtam, hogy ilyen könnyű vétkezni... de úgy tűnik, a mi családunk története már régóta meg van írva.
Elmosolyodtam szavain. Érett, gondolkodni képes lány volt, már kezdtem érteni, hogy miért is hozta őt vissza Christopher. Na nem mintha eddig nem lett volna halvány sejtésem. Értettem a célzást. Nyomást akart rám gyakorolni. De nem hagyhattam, hogy ez sikerükjön neki. Csakhogy Gretel nem olyan, mint a többi, már régóta beteljesületlen vágyam... azokat eldobhatom, de Gretel sosem lesz számomra közömbös, sosem leszek képes ellene hozni döntést, márpedig Christopher pontosan erre hajt. Megadom neki az örömet vagy beleroskadok abba, amit érzek? Egyáltalán miért érzek megint, nem volt egyszerűbb nélkülük? - Miután egyszer már elcsábított, nem lesz nehéz újra elcsábulni. Majd újra és újra. A végén pedig már nem lesz bűntudatod, hogy megtetted. És nem fogod érteni, eddig miért nem tettél így. - Nem ez volt a legjobb választás? Már akkor tudtam, mikor vámpírrá váltam. Egy átkozott csapda volt az egész, amiből végül nem lett kiút. Azon kívü, hogy hagyom, hogy valaki karót döfjön a szívembe, nincs belőle kiút.
- Segíteni? - Halk nevetésnek engedtem teret, majd ismét a szemeibe néztem. - Elsősorban azzal, hogy nem jövök a közeledbe. Másrészt pedig... - nyeltem nagyot, majd körülnzétem a színtelen lakásban. - Még azelőtt tűnj el innét, mielőtt Christopher visszatér. Ha ezer év után képes volt pitiáner bosszú miatt a te életedet megkeserítenie, csak hogy nekem fájjon, elsősorban nem miattam kell aggódnod. - Nagy levegőt vettem, majd lehunytam a szemeim, és megdörgöltem az arcomat a két mancsommal. - Én már nem tudom, milyen anyának lenni. És nagyobb csalódást már nem fogok tudni okozni neked. Pontosan tudom, hogy mit érzel... engem is elhagyott az anyám, és tudom, hogy hacsak csoda nem történik, sosem fogok tudni úgy gondolni rá, hogy nem jut eszembe a sok átsírt éjszaka a hiánya miatt.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Jan. 29, 2016 9:58 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Kételyek merültek fel bennem és ellentmondást éreztem. Annyira szerettem volna neki hinni, elhinni, hogy tényleg volt olyan időszaka, amelyben én voltam neki a legfontosabb és senki más nem számított, csak a lánya, ám mindig eszembe jutott, hogy aztán jött valami, ami felülírta ezt: a vámpírlét és az állítólagos vérszomj, a szabadság érzése. Soha nem voltam vámpír, nem tudtam átérezni, milyen lehetett újszülött szörnyetegként észlelni a világot, de vallottam, hogy az emberi lét egyik legnagyobb erénye az önuralom. Ezért vagyunk emberek, emiatt állunk az állatok felett, akiket az ösztöneik vezérelnek és csupán a szükségleteik kielégítéséért léteznek. Talán én is magára hagytam volna a gyermekemet egy jobb sorsot remélve neki, ha velem is olyan tragédia történt volna, mint az anyámmal, mégis… egy gyereknek az anyja mellett van a legjobb helye. Nekem is szükségem lett volna a sajátomra attól eltekintve, hogy egy csodálatos nő nevelt fel.
- Nincs visszaút? Vagy már meg sem akarod próbálni, ugye? Eddig sem akartad? – Sorjában tettem fel a kérdéseimet és ezeken kívül temérdek másik is megfogalmazódott bennem, ilyenkor viszont nem jutottak úgy eszembe, ahogy kellett volna. Annyi mindenről beszéltem volna, mégsem jöttek ki normális szavak a számon és elfelejtettem, mit mondhatnék. Az sem körvonalazódott bennem tisztán, hogyan viselkedjek. Abban is biztos voltam, hogy neki is lenne mondanivalója, annyi, hogy napestig itt ülhetnénk és figyelhetnénk a másikra… megannyi forgatókönyvem volt arra az esetre, ha találkoznánk, ám most egyik sem tűnt relevánsnak. Túl egyszerűek, túl bonyolultak vagy egyszerűen nem ide illőek voltak.
- Mi történt köztetek Christopher-rel? – Figyelembe sem vettem, hogy arról beszélt, nem jön többé a közelembe. Eddig is ezt tette, újdonságot nem okozna, ha a viselkedése a továbbiakban is ezt az irányt vette volna. – Tudom, hogy őt is megtámadtad és hogy eltűntél otthonról, miután nem úgy alakult a vámpírrá válásod, ahogy tervezted, de… utána mi történt? Miért gyűlölitek ennyire egymást? Miért nem hagytátok békén a másikat és éltétek tovább a kötöttségek nélküli életeteket, ha már lehetőségetek adódott az újrakezdésre? – Kérdeztem tőle komoly hangvétellel, védekező, saját karjaimmal magamat szinte átölelő testhelyzetemet tartva. Az apám sem volt szent, sőt, gyönyörűen megmutatkozott a foga fehérje azzal, hogy ide rángatott, aztán az anyám elé dobott, ezzel nem csak Erint, hanem engem is lelki sebesüléseknek kitéve. Egyiküket sem tudtam és akartam védeni, csak a történetet szerettem volna hallani. – Légy őszinte. Ennyit megérdemlek. Tudni akarok mindent rólatok és arról, mivel tettétek ennyire tönkre a másikat.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 14, 2016 6:38 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5


what do you want from me?
gretel + erin



Nagy levegőt vettem, mintha valami tényleg igazán fajsúlyos dologról beszéltünk volna. A saját szempontomból tényleg az volt, de jelentéktelennek tűnt a világ nagy gondjai mellett. Éppen ezért sem szenteltem nekik nagy jelentőséget, nem akartam azzal foglalkozni, hogy mi lehetett volna, ha nem ezt az utat választom. Megannyi okot tudtam volna felsorakoztatni... leginkább attól féltem, hogy ha nem így döntök, és hallgatok az érzéseimre, leélek úgy ezer évet, hogy magányos vagyok. Ezt pedig minden szempontból el akartam kerülni. - Volt a rossz út. És volt a nehezebb. A döntés pillanatában túl gyenge voltam egy nehéz és hosszú úthoz... aztán pedig annyira megtetszett a rossz világ, hogy... - Megvontam a vállamat. Nem is szorult több magyarázatra, ez volt a lehető legőszintébb véleménnyilvánítás a világon. Amúgy sem tudtam elképzelni azt, hogy tudnék jó lenni. Az a lemez már lejárt, és kiöltem magamból minden olyan érzést, ami akár visszabillenthetne. Igaz, ez azelőtt volt, hogy Christopher vissza nem hozta a lányomat.
Elmosolyodtam kérdése hallatán. Erre nem készültem fel, egy mosollyal pedig nem is lehetett volna palástolni mindazt, amit éreztem... mert képes voltam rá, csak mindig remekül tudtam adni az ostobát. Okos voltam, így tudtam túljárni egy csomó, engem lebecsülő idegbeteg agyán, de kérdésekre válaszolni nem túlzottan szerettem. - A vámpírrá válás megbojgatta az egész életünket. Én mindig szerettem a kalandokat, ő pedig szerette kordában tartani mindazt, ami felett úgy gondolta, hogy lehet hatalma. Szeretett kordában tartani engem, de nem úgy, ahogyan azelőtt az... én apám tette. - Nem szerettem visszagondolni a Cedric-féle bébimegőrzőre, örültem, hogy józan ésszel szabadultam ki onnét, azt már nem várhatta el tőlem senki, hogy el tudjam fedni az összes átkozott sebet, amit a szívemen ejtett. - Úgy gondoltam, tiszta és örökké tartó szerelem a kettőnké. Melyik fiatal, naív lány gondolná ezt másképpen? - nevettem el magam, ahogy visszaemlékeztem azokra a körülményekre, amik között éltünk. Nem voltunk gazdagok, de sosem a pénz volt az elsőszámú szempontunk. - Ő nem értékelte azt, ami történt. Utált... utált vámpír lenni. Amikor a szemébe néztem, tudtam, hogy képes lenne megfojtani azért, amit vele tettem... hogy nem hagytam meghalni. Nem értette meg az indítékomat, nem fogta fel, hogy azért tettem, hogy örökké együtt legyünk, nem pedig csak azért, mert... friss vámpírként éppen éhes voltam. - Megvontam a vállamat. - Ő nem kért ebből. Eltűnt. Azt hittem, hogy már régen meghalt, véget vetett a szenvedéseinek, amit én okoztam neki. De úgy tűnik, ezer évébe tellett, mire kisfiú módjára rájött, hogy mivel tud bosszút állni. - Egy keserű mosolyt villantottam felé. Nem volt teljes a történet, de nem tűnt úgy, hogy ilyen korán máris az orra elé kellene tárnom az egész történetet. Előtte velünk kellett megbékélnie... látni bennünk azt, akik voltunk, lehettünk. Nem pedig rögtön a lehető legmélyebbre ásni magunkat a szemében. Christopherrel ellentétben nem voltam az a fajta, aki sárral dobálózik. Nem akartam őt bemártani, elmondani, hogy mi is történt valójában. Ez a lány nem érdemelte meg, hogy rájöjjön, milyen szörnyszülöttek voltunk akkoriban, és miért nőtt fel inkább máshol, másokkal.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 15, 2016 3:13 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Lélegzetvisszafojtva hallgattam a történetet, amit még soha nem hallottam ebben a formában. Amit halottam eddig, amúgy is csak szóbeszéd volt... a nevelőszüleim szerint a biológiai szüleim névtelenségbe burkolóztak az adoptálás során, főleg, hogy nem is ők voltak azok, akik elvittek hozzájuk, hanem egy megbízott. Valószínűleg egy megigézett dajka vagy valaki, akit rá tudtak venni, hogy utazzon át az egész kontinensen és vigyen minél messzebbre a szülőföldemtől. Emberkoromban hiába próbáltam kutatni, egyszerűen nem álltak rendelkezésemre sem információk, se források, sem eszközök ahhoz, hogy legalább a családom történetének egy töredékét megismerhessem... nem úgy a túlvilágon. Mintha a homlokomra lett volna írva, hogy a Petrova-család tagja vagyok. Mire én meghaltam, addigra már jócskán híre ment anyám, apám, nagyanyám és nagyapám karrierjének, túl sokan voltak a másvilágon, akik az én családtagjaimnak köszönhették a halálukat és míg ők vígan élték a világukat, addig én halandó emberként természetesen egy idő után meghaltam és azok közé kerültem, akik nem éppen szívlelték őket. A túlvilág szinte ugyanolyan, mint a földi lét, ott is megvannak az emberi kapcsolatok, a halottaknak véleménye van és nagyon sokáig tartott elmagyarázni nekik, hogy nekem fogalmam sincs arról, kik ők és milyenek... kaptam tőlük leírásokat bőven, többnyire nem szépeket.
- Persze, hogy nem értékelte. Vért kellett innia az életben maradáshoz és nem tudta kontrollálni saját magát... még arra sem voltatok képesek, hogy engem felneveljetek, mert annyira megváltoztatott titeket a vámpírlét. - Én szerencsére soha nem éltem át e fajta átváltozást, előbb törtem volna el a saját nyakamat, minthogy akárkit bántsak. Úgy tűnik, ez rájuk nem volt feltétlenül igaz.
- Nem tudom, hogy mit akartok tőlem. Nem tudom, hogy Christopher csak azért rángatott elő a sírból, hogy téged gyötörjön vagy egyáltalán kíváncsi rám egy kicsit... sőt, azt se tudom, hogy te mit akarsz tőlem, amikor a fél világ a lábaid előtt heverhetett volna már akkor, amikor átváltoztál, de neked évekkel később sem jutott eszedbe, hogy meglátogass... - Nyeltem egyet. Nem érdekeltem őket, csakis most kerültem a képbe, amikor már nem tudnak mivel ártani a másiknak és előkaparják a legutolsó eszközt... ez már csak az unalom lehet. - Ha Christopher nem szól annak a boszorkánynak, hogy küldjön vissza oda, ahonnan előhozott, akkor megfogadom a tanácsodat és eltűnök innen... nem akarok a része lenni ennek a kicsinyes játéknak, amit ti ketten űztök. - Jelentettem ki nagyon nyelve, összefonva a karjaimat a mellkasom előtt.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Május 21, 2016 10:05 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5


what do you want from me?
gretel + erin



Elmosolyodtam. - A vámpírlét mindenkit megváltoztat. Ezt csak az nem látja be, aki még nem esett át rajta. - fűztem hozzá, habár vehettem volna szemrehányásnak azt, ami elhagyta a száját. Nem voltam képes felnevelni őt, ahogyan Christopher se vette ki a részét az egészből. Amennyire szerettünk volna családot, hát éppen annyira sikerült tönkretennünk az egészet. Pontosabban, nekem sikerült. Az egész annyira furcsának bizonyult, miután vége lett... megszűnt a kialakított képünk egymásról. Mintha csak valami emberként kialakított eszme tartotta volna bennünk azt, hogy szeretjük egymást. Pedig nem azért szöktem el vele, hogy kiszabaduljak a börtönömből. Nem, akkor még igaz volt, amit éreztem. És nem tudtam, hogy hol sikerült félre ez az érzés... hol veszítette el az értelmét, a jelentését. - Ha nem a vámpírságunk miatt kerülsz másokhoz, hát előbb-utóbb azért történt volna, mert megöltük volna egymást. - vontam aztán a vállamon. Túlzottan hasonlítottam az anyámra. Christopher pedig egy idővel az apámra. A nőkről mindig azt mondták, előbb vagy utóbb, de ugyanolyanná válnak, mint az anyjuk. És én éppen annyira dacoltam ezellen, hogy... végül annyira lettem olyan, mint Tatia Petrova.
Megvontam a vállam. - Azt a Christophert nem ismerem, aki téged ide visszarángatott. Ezer éve annak, hogy utoljára láttam őt. És abból kiindulva, azt hittem, az első adandó alkalommal megkaróztatja magát. - sóhajtottam fel. Talán nehezebben érintene, ha tényleg megtörtént volna, mint most, hogy csak egy lehetőségként vázoltam fel. Értelemszerűen... nehéz lett volna elfogadni.
Tekintetemmel a kanapé mögötti placcra vándoroltam, majd felsóhajtottam. - Ez a boszorkány már aligha fog téged visszavarázsolni a kalapba. - billent oldalra a fejem, majd elhúztam a számat. Christophernek volt stílusa, és sejtésem sem volt, vajon ezúttal olyan varázslatot vitt-e véghez a lány, amit csak ő maga tudott volna visszafordítani. Bár ha a halálból jött vissza, valószínűleg... ismét meg kell halnia, és visszakerül. Bár eléggé egyszerű históriának tűnik, biztosan nem így van. - De nem tudsz csak úgy eltűnni. Christopher akar tőled valamit, és hidd el, hogy nem a két szép szemedért vagy itt. - indultam el az ajtó felé, majd elgondolkodtam. - Ha okos lány vagy, nem dőlsz be neki. És amúgy... - néztem végig rajta. - Gondolom nem ártana beújítanod pár ruhát. És egyéb cuccokat.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Jún. 20, 2016 7:53 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Igen, nekem könnyű volt papolnom arról, hogy miért változtak meg, mikor ha erőt vettek volna magukon, akkor élhették volna a kis normális, megszokott életüket, csakhogy az én életemben nem volt meg az a törés, hogy vámpírrá változzak. Szerencsére. Fogalmam sem volt, a szüleim hogyan bírták ezt a változást, miért választották inkább azt, hogy élnek, de cserébe pusztítani fognak… én az első adandó alkalommal kiléptem volna a tűző napra, hogy elégjek, amiért nem lehettem volna a családommal, nem tartózkodhattam volna egy helyiségben a szeretteimmel és fel kellett volna adnom az addigi életemet. Mi a rosszabb? A halál vagy az addigitól teljesen eltérő élet, amelyben mindennek és mindenkinek hátat kellett volna fordítanom? A második lehetőséget elnézve a halál kegyesnek bizonyult volna.
- Hogy kerülhettétek egy egymást ezer éven keresztül? Átváltoztatok és hátat fordítottatok egymásnak? Ha engem nem voltatok képesek felnevelni, legalább megpróbálhattátok volna megtartani a másikat… - Sóhajtottam. Talán nem úgy tűnt, de nagyjából már megbirkóztam azzal, hogy egy másik családban nevelkedtem fel, nem abban, ahová születtem. Jó életem volt és ezt a részét nem tudtam elégszer megköszönni nekik a fejemben. Mégis, egymást veszni hagyni nagy butaság volt. Elvileg szerették egymást, nem?
Felsóhajtottam. Dolga van velem, az apám nem fogja hagyni, hogy csak úgy eltűnjek. Kellek neki, méghozzá valószínűleg azért, hogy az anyám szívében jó párszor megforgathassa a tőrt. És még ki tudja, milyen feladatokat szán nekem… de én ebben nem akartam részt venni. Fogalmam sem volt, hogyan működik ez a világ, ebbe a kis szobába bezárva is éreztem a változásokat, amelyek megrémítettek. Hogyan tudnék teljes életet élni egy olyan korban, amely az én létezésem után évszázadokkal jár? Semmi esélye nincs annak, hogy ismét teljes értékű embernek érezzem magam… főleg, hogy nem is szerettem volna bekapcsolódni a környezetem történéseibe.
- Segíts nekem. – Emeltem a tekintetemet segítségkérően, kétségbeesve a velem szemben álló nőre. – Kérlek, csak… vigyél ki innen. Mondd el, hogy a leglényegesebb dolgok hogyan működnek, merre kell mennem, hogy nyugalmam legyen. Nem akarok itt lenni. Nem engedheted, hogy az apám játékszere legyek… - Nyeltem egyet és éreztem, hogyan szorul össze a torkom. Miért ennyire kegyetlenek? Az anyám most bebizonyíthatná, hogy szorult belé némi anyai érzés, még akkor is, ha csak apám akaratával akarna dacolni és ezért vinne el innen. Csak… tegye meg, kérlek, Istenem.
Vissza az elejére Go down

Vámpírboszorkány
Ebony Tate-Smith
Christopher lakása - Page 5 Tumblr_ol8bpmGda01sasfc6o1_250
Tartózkodási hely :
mystic falls, whitmore ✤ ✤
Hobbi & foglalkozás :
i'm trying to be okay ✤ ✤



A poszt írója Ebony Tate-Smith
Elküldésének ideje Kedd Aug. 09, 2016 7:42 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Lezárt játék!
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Vissza az elejére Go down
 

Christopher lakása

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

 Similar topics

-
» Christopher villája
» Christopher Casey
» Christopher Britanov
» Christopher Thorne
» Scott Lakása

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Lakások és szobák-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •