Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vadász
Mallory Hammond
Társalgó Tumblr_pb7ot7mQln1xxhmxxo9_400
Keresem :
look into his angel eyes
one look and you're hypnotized

Társalgó Tumblr_pfvnrcXOsH1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
➷ nowadays in seattle
Hobbi & foglalkozás :
➷ i have a bow and arrows



A poszt írója Mallory Hammond
Elküldésének ideje Szomb. Márc. 18, 2017 7:46 pm
Ugrás egy másik oldalra




duncan & mallory



Elképzelni sem tudtam, hogy egyesek miként képesek úgy aludni, mintha fejbe csapták volna őket és minimum kómába estek volna. Néha irigyeltem azokat, akik versenyre kelhettek volna a babákkal. Én már évek óta, sőt, igazából gyermekkorom óta nem éreztem úgy, hogy kialudtam magam, pedig soha nem voltam fáradt, amikor felébredtem. Egyszer-kétszer már eszembe jutott, hogy lehet, egyszer majd oldalra dőlök és valakinek újra kell majd élesztenie, aztán rájöttem, hogy ha közhelyesen is hangzik, de eléggé megedzett már az élet ahhoz, hogy ne rogyjanak össze a lábaim egyetlen pillanat alatt.
- Persze, persze, csak napfelkeltekor jöttem ki. – Bólogattam helyeslően, de még a füllentésemet jelző mosolyom sem volt feltétlenül szükséges ahhoz, hogy rájöjjön, hazudok. Tudta ő magától is. Duncan úgy ismert, mint a rossz pénzt, az arcom nüánsznyi rezdüléséből is meg tudná állapítani, hogy nem mondok igazat. Vica versa, nekem sem volt szükséges sokat gondolkoznom azon, vajon mi járhatott a fejében. Nem helyeselte, hogy megint hajlani baglyot játszok, ahogy én sem voltam odáig azért, ha ő munkával töltötte az éjszakát. Mégis elfogadtuk a másik diliflepnijét, ez volt a legkevesebb.
- Akkor rád is rád férne egy jó nagy csésze kávé. És egy elbeszélgetés Simon-nal. Úgy egyeztünk bele abba, hogy idejövünk, hogy kapunk egy kis szabadidőt. – Simon teljesen más fogalomrendszer szerint élt és dolgozott, mint a legtöbb, viszonylag normális ember… nem mintha a mi életstílusunkat bármilyen viszonylatban normálisnak lehetett volna nevezni. Mégis, amit a főnökünk néha elvárt tőlünk, túllőtt a mi általunk, legalábbis az általam felállított normális jelzőn. Amikor betelik a pohár, megkeresem, kikiabálom magamból a felgyülemlett feszültséget, aztán kisétálok az ajtón és mintha semmi sem történ volna, megnyugszom… és újfent rádöbbenek, hogy az átlagos élet nem lenne nekem való. Megölne az unalom. Inkább egy vámpír harapja át a nyakam, mint a megszokás fonjon hurkot köré. – Tényleg nem jutottál még semmire? – Nem mintha jogom lett volna kérdőre vonni, a hangsúlyom sem arról árulkodott, hogy ezt szerettem volna tenni. Csupán ismertem Duncan-t annyira, hogy tudjam, őt is zavarja, ha záros határidőn belül nem jut eredményre. Ha ő feszült lesz, én is azzá válok és akkor nem fogok tudni a saját ki ügyemre koncentrálni. És ha már itt tartunk, ismét sóhajtottam egyet.
- Ez a születési anyakönyvi kivonatom és a kórházban kitöltött papírjaim. – Pillantottam a vállam felett a még mindig álmosan pislogó Duncan-re. Ez biztosan felébreszti majd. – Elég sokáig tartott megszerezni, személyiségi jogok és minden… - Mély levegőt vettem. Hosszú ideje kutattam már a származásom után, most jutottam el arra a pontra, ahonnan nem lesz visszaút. – Azt hiszem, most megtaláltam a biológiai szüleimet és az… ikertestvéremet. – Én magam is alig hittem el, hogy ennek szemernyi esélye is lehet, de jelenleg nagyon úgy tűnt, hogy sokkal több kérdésen kell elkezdenem gondolkozni, mint eddig.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Dec. 25, 2016 8:03 pm
Ugrás egy másik oldalra

i feel the darkness in this town

Felsóhajtottam. Másfél bögrényi kávé... hát, ma sem kezdte könnyebben a napot, mint általában. De már megszokhattam volna, hogy míg mások szeretik az igazak álmát aludni, ő már inkább kutakodik. Vagy mást csinál, tök mindegy, hogy mit, csak aludni nem alszik. Mindig is furcsállottam, hogy mégis milyen energia-tartalékok vannak a testében, hogy ilyen minimális alvás-igénnyel ennyi mindent kibír nap mint nap. De ezt nem tanítják az élet iskolájában, azt hiszem. Vagy talán mégis. Csak nem nekem. Engem persze csak akkor lehet kirobbantani az ágyból, mikor megszólal a biológiai órám. Általában.
Továbbra sem emeltem fel a fejemet a kanapéról, ott időztem mellette, közben hallgatva a szavait, hátha kapok valami választ arra, miért is kelt fel ilyen korán, de még mindig voltak gondjaink ilyen téren. Szerettük húzni az időt. Hatásvadászok voltunk, még ha nem is szándékosan. De hát jól van ez így... én így szerettem. Azzal a nagyjából három órával együtt, ami alatt hajlandó volt velem egy ágyban aludni. - Hát, ez azt jelenti, hogy vagy nagyon gyorsan iszod a kávét, vagy már napfelkelte előtt is itt dekkoltál - mondtam, mikor párhuzamba állítottam a másfél bögrényi koffeint és a nagyjából fél órával ezelőtti hajnalodást. - De megpróbálok nem reálisan gondolkodni, és elhiszem, hogy napfelkeltekor jöttél ki ide - vigyorodtam el. Naná, hogy amúgy nem hittem el. Ha tényleg fél óra alatt itta meg azt a mennyiségű kávét, akkor azt hiszem, hogy ha a szívére tenném a kezemet, az kiugrana a mellkasán keresztül. De nem tűnt nyugtalannak.
Megvontam a vállam. - A mai napomat is a könyvtárban fogom tölteni. Simon várja az információkat, én pedig... elég pocsékul haladok - nyeltem egyet. Hát igen. Azon kívül, hogy az itteni emberek fejében valami nagyon nincs rendben, nem jutottam tovább. Mert amúgy egy csomó tényező elég nyilvánvaló volt már. Ahhoz nem kellett tehetség, Simon kiröhögne, ha azokkal állnék elé. Még jó, hogy időbe telik, mire ideér... bár több idő adatott volna meg nélküle. - Nem tudom, hová ástam el tegnap éjjel a szemüvegem - vallottam be őszintén, miután pár másodpercnyi hunyorgás után sem jutottam semmire, csak egy kis fejfájásra. De nem is nagyon érdekelt utána a szemüvegem, mert az álmosságom ellenére is felfogtam, hogy mit beszél. Vagyis, nehéz lett volna nem felfogni, csak nem értettem. - Mármint... mi? - kérdeztem úgy, mint egy féleszű. - Milyen jelentésről beszélsz? - egyenesedtem ki, majd tettem egy kört, hogy leüljek mellé.

40 ©
Vissza az elejére Go down

Vadász
Mallory Hammond
Társalgó Tumblr_pb7ot7mQln1xxhmxxo9_400
Keresem :
look into his angel eyes
one look and you're hypnotized

Társalgó Tumblr_pfvnrcXOsH1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
➷ nowadays in seattle
Hobbi & foglalkozás :
➷ i have a bow and arrows



A poszt írója Mallory Hammond
Elküldésének ideje Vas. Aug. 14, 2016 10:19 pm
Ugrás egy másik oldalra




duncan & mallory



Miért is gondoltam, hogy nesztelenül kisomfordálhatok a szobából anélkül, hogy felébreszteném? Sajnos vagy nem, mindkettőnkbe belénk nevelték, hogy a legapróbb zajra is felébredjünk, engem személy szerint 17 éves korom óta edzettek, tizenegy év pedig éppen elég ahhoz, hogy az embernek berögződjenek a szokásai, sőt, akár meg is unja azokat. Én sem szerettem, hogy alig tudtam végigaludni egy éjszakát és betegesnek éreztem, hogy az egyik szemem szinte mindig nyitva volt és a füleim is hegyeződtek, nehogy addig történjen valami körülöttem, míg én pihenni szerettem volna. Ha az ember lánya szörnyetegek között végzi a második szocializációját, megtanulja, hogyan ne tudja elengedni magát. Nem is tudom, mi kellene ahhoz, hogy este kilenctől legalább másnap reggel hatig húzzam a lóbőrt. Minimum két doboz altató és mindenféle meditációs technika, ami csak létezik ezen a bolygón.
-Mióta vagyok ébren? Úgy másfél bögre kávé óta. – Meglötyögtettem a csészében maradt folyadékot, ami már kezdett kihűlni és így elég pocsék íze lett, de igazából teljesen mindegy volt. Az volt a lényeg, hogy hasson, semmi más. – Engem is idegesített a napfény, úgyhogy inkább kijöttem, mint az ágyban hánykolódjak. – Megmasszíroztam a halántékomat. A számítógép erős, természetellenes vibrálása kezdte beleállítani a fájdalmat a fejembe, rájöttem, hogy nem lett volna szabad hajnalok hajnalán túlterhelni az agyam. Ráértem volna a nappal elkövetkezendő tizennyolc órájában gyötörni magam azzal, amivel tegnap is, csakhogy mindent azonnal és minél részletesebben tudni akartam. Ez az állandó rohanás és kapkodás volt az én legnagyobb bajom.
- Pedig Simon nincs is itt, hogy figyelmeztessen. – Halványan elmosolyodtam. Mostanában már nekem is nagyokat kellett nyelnem, amikor közösen indultunk útnak és a főnök mindenáron szerette volna megmondani, hogy ki és mit csináljon, mikor keljen, egyen, igyon, lőjön. Ennyi idő után azt hittem, hogy képesek vagyunk a nagyjából önálló döntéshozatalra, de Simon hajlamos volt rácáfolni erre. – És mivel tegnap egész nap a könyvtárban ülnél, vissza kellene feküdnöd. Jár nekünk ez a pár nap viszonylagos szabadság. – Megfogadtam, hogy a héten senki és semmi nem húzhatja át a számításaimat, nem érdekel, ha felég a város, akkor is a saját ügyeimmel fogok foglalkozni és nem fogok ugrani az apokalipszis hírére sem. Természetesen az ilyesfajta felelőtlenség nem volt rám jellemző, de reménykedtem abban, hogyha rám jönne az ötperc és haszontalannak érezném magam, akkor majd Duncan felráz a letargiából.
- Vedd fel a szemüveged, mielőtt leskelődni kezdenél. – A nélkül olyan volt, mint egy vakhangya, de persze ahhoz éppen elég jól látott, hogy kiszúrja, mivel foglalatoskodom. Halk sóhajt hallattam és hanyagul megvontam a vállam, mintha semmi komolyról nem lenne szó, pedig jelenleg életem egyik legkomolyabb kutatómunkáját végeztem még akkor is, ha nem úgy néztem ki. – Ezek csak… az én jelentéseim. Vagyis pontosabban a legelső, amit a születésemkor írtak. – Én utáltam a legjobban, ha valakiből harapófogóval kellett kihúzni valamit, erre most én passzíváltattam a beszélőkémet. Csak hát… fogalmam sem volt, hogy kezdjek bee a mesémbe.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Aug. 14, 2016 8:43 am
Ugrás egy másik oldalra

i feel the darkness in this town

Egy nehéz nap után aligha lehetett csak úgy kirobbantani az ágyból. Főleg a békésnek nevezhető időszakokban, mikor nem volt ott Simon, hogy a fülembe nyomja a sípját. Persze ezt is csak képletesen értve, ennél sokkal hatásosabb eszközei voltak arra, hogy felébresszen bennünket, ha szükségét látta. Vadászok voltunk, csak néha adódott lehetőség arra, hogy békésen töltsünk el pár napot. Mallory tudott választani, ezzel a kastély-dologgal jó lóra tett, bár nem is éreztem magam teljesen nyugodtnak, mikor őt is terepre küldték, vámpírok és más szörnyek közé, csak hogy öldököljön. Szerettem, ha a szemem előtt van, de érthető módon, munka közben nem azzal kellett volna foglalkoznom, hogy vele mi van. Simonnak amúgy sem tetszett, ha látta rajtam, hogy nem ott jár az eszem, ahol kellene. Nem kimondottan rajongott azért, hogy szerelem bontakozott ki köztem és Mallory között, azt pedig már nem tagadhatta le, hogy remek párost alkottunk, megvoltak az erősségeink, a gyengeségeink, de ezzel tökéletesen kiegészítettük egymást.
Az már kiverte az álmot a szememből, hogy oldalra nyúltam, és nem éreztem meg Mallory testét a tenyerem alatt. Tőle nem volt szokatlan, hogy nem alussza át az éjszakát, de annyira kevés alkalmam van kialudni magam, hogy ez gyakran fel sem tűnik... leginkább azért, mert én sem szoktam átaludni őket, ha dolog van. Nagy levegőt véve ültem fel, oldalra billentve ropogtattam meg a nyakamat. Még emlékeztem anyám szavaira ezzel a szokással kapcsolatban. Ne csináljam, mert egyszer azon kapom magam, hogy leszakad a fejem. De anyám tanácsai közül nem ez volt a legfurcsább. Nem ismertem nála babonásabb, minden hiedelmet ismerő anyát. Nőt. Embert. Tényleg mindentől óvott, talán ennek köszönhettem azt, hogy az iskolában le sem szálltak rólam azok a menő fiúk. Mondjuk úgy, gyakori vendég voltam az optikai üzletekben, mert elég gyakran törték el a szemüvegem lencséjét. Vagy keretét. Túl sebezhető, gebe gyerek voltam, csak utána kezdett megjönni az eszem, hogy meg kell védenem magam, mert más nem fogja megtenni helyettem. Az életem nem egy film volt, hogy egy hősies kamasz megment a vandáloktól. Azóta persze nem én vagyok elputtyadva, hanem ők.
Kikászálódtam az ágyból, csendes léptekkel sétáltam át a fél kastélyt, mire ráakadtam Mallory-ra, laptoppal az ölében. Már tegnap is valami baja volt, nagyjából egy mérgezett egér tud olyan előadásokat produkálni, mint ő, de a legrosszabb az volt, hogy még nekem sem beszélt arról, ezúttal mi lelte, mit talált, ami felzaklatta vagy amiről azt gondolta, hogy nem szabad elmondania. - Az attól függ, te mióta ülsz itt - vontam egyet a vállamon, miközben megálltam a háta mögött, és a feje mellett támaszkodtam a kanapé támlájára, azt fürkészve, vajon mit is kutat éppen ilyen vehemensen - ilyen korán. - De inkább a belső ébresztőm volt. Kezd feljönni a nap, tudod, mit jelent ez. - Azt, hogy Simon ilyenkor már tényleg nem tudta elviselni, ha valaki aludt. Néha nagyon röhejesnek éreztem magam, hogy egy akció közben tényleg minden szokásunkat hozzá kellett igazítani, de végül is, a sikernek általában vannak titkai. - Tegnap túl sokat ültem a könyvtárban. Kutattam kicsit a város történetében, és mondjuk úgy, valami nagyon nem oké az itteniek fejében - ráztam meg a saját fejemet, majd nagy levegőt véve elcsitultam pár másodpercig. - És te mit csinálsz pár kórházi jelentéssel? - vettem jobban szemügyre a megnyitott oldalakat, de szemüveg nélkül inkább nem esküdöztem volna arra, hogy mi az, amit látok.

40 ©
Vissza az elejére Go down

Vadász
Mallory Hammond
Társalgó Tumblr_pb7ot7mQln1xxhmxxo9_400
Keresem :
look into his angel eyes
one look and you're hypnotized

Társalgó Tumblr_pfvnrcXOsH1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
➷ nowadays in seattle
Hobbi & foglalkozás :
➷ i have a bow and arrows



A poszt írója Mallory Hammond
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 13, 2016 11:13 am
Ugrás egy másik oldalra




duncan & mallory



A nap első sugaraival ismét ébredtem és képtelen voltam visszaaludni. Az éjjeliszekrényen kattogó óra hajnali fél ötöt mutatott és annyira idegesített, hogy ha nem járt volna zajjal a törés-zúzás, akkor ripityára törtem volna az apró szerkezetet. Egész éjszaka forgolódtam, amikor reménykedtem abban, hogy végre álom jön a szememre, az izmaim megremegtek, mintha arra figyelmeztettek volna, hogy ébren kell maradnom. De miért? Csak az agyam kattogott, semmi értelme nem volt annak, hogy a szemeim nyitva legyenek, mindössze annak lett volna nagyobb az esélye, hogy felébresztem a mellettem alvó Duncan-t. Irigykedtek rá, amiért szinte meg sem mozdult az éjjel, én viszont értelmetlenül virrasztottam, amiből annyira elegem lett, hogy körülbelül fél óra pihenés után inkább kimásztam az ágyból és próbáltam eldönteni, mihez kezdjek magammal. Volt egy sejtésem arról, hogy pontosan mi nyugtalanított, de mivel még én magam sem tudtam hová tenni a történést, úgy döntöttem, inkább a tudatom legmélyére ásom… mint látszik, nem sikerült és nem is értettem, hogy lehettem annyira ostoba, hogy figyelmen hagyhatom a tényt, miszerint van egy testvérem. Egy ikrem, akit soha nem láttam, nem hallottam róla és tegnap délutánig a létezéséről sem tudtam.
Szükségem volt egy kávéra, vagyis inkább kettőre. Meggyőződésem volt, hogy képes vagyok elővenni a nesztelenül közlekedő énemet, hogy ne verjem fel az egész kastélyt vagy legalábbis a szárnyat, ezért a hálószobák részlegéből a társalgóba űztem magam, ahol elhúztam a sötétítőt és a Nap tompa, narancssárga fénye megvilágította az ódon helyiséget. Nem is volt ennél szebb időszak. Csend, nyugalom és a hatalmas üvegablakok tökéletes kilátást nyújtottak a fényárban pompázó erdőre. Elégedetten, kissé még kótyagosan kortyoltam bele a frissen főzött kávéba, aminek keserű íze rögvest kipattintotta a szemeimet. Tudtam én, hogy ez kell nekem. Plusz egy pokróc a hátamra és a laptopom, amit felnyithatok és egy mély lélegzetvétel után belevethetem magam a keresgélésbe. Ismertem magam, nem fog nyugodni hagyni a testvérem kiléte és az, hogy talán könnyűszerrel szerezhetnék róla információkat, bármit kideríthetnék róla, ha szerettem volna. És igenis, egy részem mindennél jobban szerette volna megismerni azt a személyt, akivel egy időpontban születtem, akit megtartottak a biológiai szüleink és akivel huszonnyolc év alatt bármi történhetett. Egyetlen bökkenő volt: csupán én voltam meggyőződve arról, hogy ő a testvérem. Megkaparintottam az örökbefogadási papírjaimat, amelyeknek elvileg titkosnak kellettek volna lenniük és amik tartalmazták, igazából hol és mikor születtem. Előttem két perccel született egy fiúgyermek is a virginiai kisváros kórházában, aznap más gyereknek nem adtak életet, tehát… nem létezik, hogy véletlen egybeesés legyen az ő és az én születésem.
Gondolataimból lassú, halk léptek rángattak ki. A nyakamat tettem volna arra, hogy Duncan a látogatóm, akit tegnap nem avattam be az agymenésembe, mert… mit is mondhattam volna? Így is örülhettem, hogy eltölti velem ezt a pár napot a kastélyban, csak hát, ha nem mondom el valakinek, mi jár a fejemben, fel fogok robbanni. Rövid időn belül.
- Felébresztettelek? – Tettem fel a teljesen felesleges kérdést, hátra sem fordulva, inkább ittam még egy kortyot a kávémból.

Vissza az elejére Go down

Vadász
Mallory Hammond
Társalgó Tumblr_pb7ot7mQln1xxhmxxo9_400
Keresem :
look into his angel eyes
one look and you're hypnotized

Társalgó Tumblr_pfvnrcXOsH1sasfc6o1_250
Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
➷ nowadays in seattle
Hobbi & foglalkozás :
➷ i have a bow and arrows



A poszt írója Mallory Hammond
Elküldésének ideje Szomb. Aug. 13, 2016 11:12 am
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Társalgó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Társalgó
» Társalgó
» Társalgó
» Társalgó
» A társalgó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Helyszínek :: Külváros :: Vadászház-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •