Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás
Erdőszéli kocsma

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 21, 2013 3:20 pm
Ugrás egy másik oldalra


Odette and William

Ne vedd fel. Direkt csinálja. Hiszen ki van kapcsolva. Mondogatom magamnak, hogy megőrizzem a hidegvérem. Pedig azért igenis bánt, hogy egy csöppnyi érzelmet se facsart ki belőle a megjelenésem, azonkívül, hogy minden szavából kiérzem, hogy az lenne a legjobb döntésem ha a következő kocsmában vacsoráznék meg. Hiszen... A húga vagyok vagy mi a fene. És bánt, hogy így viselkedik velem.
De semmi pénzért nem adnám meg neki azt az örömöt, hogy ez ki is mutatom felé. Hagy higgye csak azt, hogy engem se dobott fel annyira a viszontlátás varázsa.
- Ne feltételezz olyan dolgokat, amiket nem tudhatsz. Nem ismersz már engem. - kevesen múlott, hogy vissza tudtam fogni magam; mégis kinek hiszi magát? Hogy feltételezheti, hogy képes lennék eldobni magamtól az életet, pusztán azért mert együtt élek a gyengeségeimmel is? - Egyszer fel fogod adni. Mindenki feladja. - jelentem ki teljes magabiztossággal, még mindig bosszúsan. Lehet, hogy nagyjából ugyanannyi időt húztunk le vámpírként, de én ezalatt bölcsebb tapasztalatokat szereztem mint ő. Láttam és tanultam, ezért vagyok óvatos és táplálkozok úgy, hogy az senkinek ne tűnjön fel. Ezért tudom, hogy kikapcsolni az érzéseinket egyszerű mánia, ami egyszer majd elmúlik és aztán sokkal rosszabb lesz, mint előtte volt.
Túl hirtelen ér a kitörése. Esélyem sincs védekezni, így hirtelen fel se fogom mi történik - csak a fát érzem bordáimban, ahogy átszakítja a húsomat. Zihálva veszem a levegőt, és egy percre érzem a félelmet, és a halál szelét. Csak pár milliméter... Csak annyi választ el a haláltól.
De ez mind semmi ahhoz képest, ami akkor csap le rám, mikor tudatosul bennem az igazság. Will volt. Megölte őt... És látszólag semmi bűntudata nincs a tette miatt. Hogy tehette? Hogy volt rá képes?! Az apánk volt, és bár valahol mindig is gyűlöltem nem érdemelte meg, hogy a bizalma visszacsapjon rá.
Nem akarom elhinni. Ez nem történhet meg... Mégis igaz.
- Te szörnyeteg. - nyögöm fájdalmasan, és legszívesebben leköpném, de a büszkeségemet nem akarom sérteni. A gondolataim csak úgy cikáznak a fejemben, és ahogy megfordul, hogy távozzon a kocsmából érzem az undort a számban. Nem érdekelnek az emlékek, vagy, hogy mit meg nem tett értem akkoriban. Az már elmúlt. A bátyám meghalt, és itt maradt a világnak Will, a kegyetlenség szobra.
- Gyűlöllek! - ordítom utána, de kétlem, hogy meghallott. Sós könnyek áztatják az arcomat, a lelkemben érzelmi háború dúl. Fáj az árulása, fáj amit tett, és fáj, hogy nincs többé. Túl sok ez nekem. Képtelen vagyok elviselni ennyi megterhelő érzelmet.
Nem tudom, hogy szándékos volt e, de hirtelen minden megszűnt. Ami kínzott elmúlt, és még azt a kérdést is képes voltam feltenni magamnak, hogy ki az a Will? És miért érdekel?
Kiszakítottam magam a karó szorításából, és mélyet szippantottam a levegőből. Hallottam a közelgő szívdobogásokat, a vér sebes száguldását az erekben, tudtam mit akarok.
Tombolni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Ápr. 10, 2013 9:20 pm
Ugrás egy másik oldalra
Végre rájött, hogy ha érzelmekkel teli összeborulást akart, a viszontlátás miatt. Az bizony nem fog megtörténni. Eddig halottnak hittem és az az igazság, hogy jobb lett volna ha úgy is van.
-A vámpír élet... feleslegesnek találtam, hogy olyan dolgokkal foglalkozzak amik nem fontosak. Egy emberi élet vagy a múltamban lévő személyek. mondtam neki teljes komolysággal, utalva az ő megjelenésére. Azt hiszem a legjobb döntés volt megszabadulni az érzelmeimtől. Hisz azok csak gátoltak abban, hogy élvezet teljes életet éljek. Az a folytonos bűntudat vagy a múltam miatt való önmarcangolás csak megkeserítette az előtte lévő életemet.
-Miért ne működne? Lehet, hogy te érzelmeid és múltad rabja vagy. De engem nincs olyan ami arra késztetne, hogy eldobjam ezt az életet. mondtam neki még nyugodt hangon, komoly tekintettel nézve rá. Nem tudom mit ért ezen, de nem is igazán érdekel. Saját akaratom szerint cselekszem és nem tervezem, hogy valaha is visszakapcsoljam. Ezt követően feltett azt a kérdést. Amit mindig is a legfájóbb pont volt az életemben. Persze Odette halála miatt is őrölt a bűntudat, de apám megölése minden pillanatára emlékszem.
Ez volt az a pont, ahol már nem voltam hajlandó visszafogni magam. Bár nincsenek fájó érzelmeim miatta. Ezt találom az egyetlen olyan dolognak ami valamilyen szinten hathat rám. Miután elhangzott a kérdése kitörtem magamból. Vámpírsebességgel a falhoz löktem, majd egy szék lábát kitörve szúrtam a mellkasába a szívéhez közel.
-Hát tényleg nem adod fel? Valóban tudni akarod? Ám legyen.... én voltam, én öltem meg. Élvezettel téptem fel a torkát és szívtam ki belőle az össze vért. mondtam neki felemelve a hangom, ráförmedve, vérvörös szemekkel. Nem akartam ezt megosztani vele... egyáltalán beszélni se akartam róla, de nem hagyott más lehetőséget.
-Soha többé ne keress vagy te is úgy végzed mint ő. A következő találkozásunk alkalmával már a szíved lesz a célpont. mondtam neki elfordítva benne a karót. Szóhoz sem hagytam jutni, ez után pedig csak elhagytam a kocsmát. Nem érdekelt mi lesz vele a továbbiakban, csak azt akartam, többé ne álljon az utamban. Ha mégis megtenné... már nem leszek ilyen kegyelmes.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Ápr. 09, 2013 8:46 pm
Ugrás egy másik oldalra


Odette and William

Villámcsapásként ér a tudat; kikapcsolt. Hát persze. Annyira ésszerű a magyarázat erre a viselkedésre. Mintha Will kifordított mását látnám - na jó, mondjuk ez túlzás, hiszen mindig is megvolt benne a hajlam a bunkósságra. Hiába próbálkozom a lelkére hatni, ilyen állapotban egyszerűen lehetetlen.
Az öröm, amit akkor éreztem mikor az előbb észrevettem rögtön elillan. Hiszen ő most itt nem a bátyám, aki annak idején megvédett mikor apánk először engem vont felelősségre. Talán emlékszik arra mi történt, de nem hiszem, hogy bármi esélyem lenne arra, hogy akár egy halvány gyengéd érzelmet is kifacsarjak belőle. Halott üggyel pedig nem szokásom foglalkozni.
- Legalább annyit elárulnám mégis mi okozta ezt a hirtelen érdektelenséget a... hm, nem is tudom. A világgal szemben? - ha ő így, hát én is. Oldalra billentem a fejem, és kérdőn nézek rá. Remélem azért azzal tisztában van, hogy én még mindig olyan csökönyös és makacs vagyok mint egykoron. Tehát amíg nem kapok választ a legfontosabb kérdéseimre, el kell viselnie a társaságomat. Ha kell tőlem az egész kocsmával jóllakhat... Bár ahogy elnézem ezzel az opcióval már nem érhet. Hé, talán mégis ér valamit a halandók nagyra becsült hatodik érzéke?
Merev tekintettel bámulom, ahogy kioltja a csapos életét, majd üres tekintettel magyarázni kezd nekem. Nem tagadom mindig is csábító gondolat volt a semmiben élni... De hogy ezért feladjam az egész személyiségem? Nem. Ez túl nagy ár. Mindig fájdalom, sé keserűség ellenére is, ez én vagyok, és én is maradok.
- Tudod, hogy ez hosszútávon nem működik igaz? - kérdeztem továbbra is megőrizve a hidegvéremet. Ennyivel nem fog tudni felidegesíteni. Talán kell hozzá száz év, vagy több, de egyszer bele fog unni ebbe az érzelemmentességbe, és akkor majd megkapom a választ az összes kérdésemre. Jelenleg viszont ahogy elnézem, maximum egyre fogok választ kapni, és valószínűleg azt is ki kell majd könyörögnöm.
De ezt az egy dolgot mindenképp tudnom kell. Hogy legyen időm feldolgozni ha mégis tévednék.
- Jó, akkor csak egy kérdésre válaszolj. - szólalok meg határozott, és erőteljes hangon. Nincs kedvem tovább játszadozni, ez az új Will teljesen elveszi az étvágyamat is. - Ki ölte meg apámat? - akarva sajátítottam ki az utolsó szót, hátha ezzel sikerül felkeltenem valamelyest az érdeklődését. Mondjuk lehetséges, hogy egy kicsit fel is akartam ingerelni, amiért ennyire elrontotta a találkozásunkat.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Ápr. 08, 2013 4:52 pm
Ugrás egy másik oldalra
Semmi érzelem nem ült ki az arcomra miután kijelentettem, hogy bátyám változtatott vámpírrá. Már nem éreztem bosszúvágyat vagy szomorúságot az a tény miatt, hogy a saját testvérem tett szörnyeteggé. Már nem számít, hogy miért tette amit tett. Hisz a szeretteim meggyilkolása többé már nem érdekelt. Ezzel akart rajtam bosszút állni, de büntetés helyett hatalommal és az örök élettel ajándékozott meg.
Ezt követően rákérdezett, hogy mi oka volt Carlosnak ezt tennie velem. Ezt pontosan még én sem tudom. Csak annyit, hogy engem okol Lucas és anyánk haláláért. Amikor találkoztam vele a múltban és ezeket megosztotta velem, rosszul éreztem magam miatt. De utána rájöttem, hogy én erről nem tehetek. Egy 5 évek kisfiú voltam, akit a király elszakított tőlük és sajátjaként nevelt fel. Emlékszem, hogy amikor oda kerültem, gyötört a gondolat, hogy nem látom őket többé. De az évek és a király jósága felém, kitörölte ezt az érzést és az ő emléküket is belőlem.
-Fogalmam sincs, de mit számít ez? Nem érdekel... mondtam neki nemtörődöm tekintettel nézve rá. Csak tűnne már végre el innen... Ha tovább folytatja ezt a kérdezősködést, majd én teszek róla, hogy leszálljon rólam. Nem érdekel ki volt ő nekem az életben. Már nem az vagyok aki emberi életemben voltam. Az a Will meghalt azon a napon, amikor vámpír életemet kezdtem el. Majd megkérdezte még, hogy mikor történt.
-Már elég régen, hogy tudjam, nincs értelme a múlttal foglalkozni. mondtam neki kibújva a válasz alól. Jól tudom, hogy mit akart ezzel elérni... Ahogy azt is, hogy nem hitte el, hogy holmi medve végzett apánkkal. A beszélgetésünk közben az emberek nagy része már elhagyta a kocsmát. Nem is maradt más a csaposon kívül.
-Vámpírok vagyunk... mondtam oda rántva a csapost belevájva fogaim, hogy egy kis vért ihassak belőle. Majd egy határozott mozdulattal a nyakát törtem és visszalöktem a pult mögé.
-Azt teszünk amit akarunk, következmények nélkül. Miért is foglalkoznék azzal mi volt?
mondtam neki véres szájjal, közben szemfogaim vissza húzódtak és a szemem is visszaváltozott. Ezt nem is a táplálkozás miatt tettem, hanem hogy megmutassam neki, nem ismer többé.
-Jobban tennéd ha te is ahelyett, hogy kérdezgetsz a múltamról, inkább a jelennel törődnél. már kissé ingerült hangon mondtam neki, nem akartam több kérdésére felelni. A múltammal kapcsolatban nem, az csak felidézné azokat az emlékeket, amik miatt kikapcsoltam az érzelmeimet.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 07, 2013 10:00 pm
Ugrás egy másik oldalra


Odette and William

Sokat gondoltam azon, hogy mi történt volna, ha akkoriban Rebekah nem bukkan fel az életemben, és nem mutatja meg a lét másik oldalát, egy olyan utat amit járva sose kell azon aggódnom, hogy mennyi időm van hátra. Minden, amire csak egykor vágytam, most könnyen az enyém lehet - kivéve egy valami. Apám büszkesége. Nem sokkal azután értesültem a halálhíréről, hogy átváltoztam. Állítólag állattámadás áldozata lett, de ha azt számoljuk akkoriban mennyi ragadozó mászkált az országban a mi fajtánkból, eléggé hihetetlennek tűnt, hogy tényleg egy medve végzett vele. De ez a tényen nem változtatott. Még az önuralmam se volt az igazi, és nehezen birkóztam meg a felerősödött érzelmeimmel, amik szinte kényszerítettek, hogy visszatérjek a szülőhelyemre. Akkor tomboltam először. Megöltem két családot, és az összes palotai őrt, akit csak a kőfalakon kívül találtam. Hibát vétettem, ezért menekülnöm kellett, hogy a helyiek egyszerű támadásnak tudják be a dolgot. Azóta nem engedtem meg magamnak ilyesfajta hibát, és csak akkor öltem ha szükségem volt rá, és úgy, hogy az észrevehetetlen legyen. Ha azt vesszük, hogy így még egy kis társasági életre is volt lehetőségem, szerintem egészen megérte.
Viszont ehhez szükségem volt a felejtésre. Emberi lét, gyerekkori emlékek... Mind semmisé lett, és csak a jelen számított. Will felbukkanása most átszakított valamiféle gátat, amivel eddig visszafojtottam minden heves érzelmemet. Egykor a bátyám, a családom volt. Abban a hitben éltem, hogy boldog élte volt, olyan amit megérdemelt. Királyként, hatalmas főnemesként foglalta el azt a helyet, amiről én annyira álmodoztam. Nem éreztem féltékenységet, mikor arra gondoltam, hogy valószínűleg ő élte az életet, amit a származásom nekem szánt. Egyszerűen csak örültem a tudatnak, hogy ő azon estén nem merészkedett ki, és nem lett ő is egy az áldozataim közül.
De most valami megváltozott. Látom rajta. Minden ami egykor olyan jellemző volt rá... Most eltűnt.
- Mégis mit tettél ellene, amiért ezt érdemelted? - nem hagyott nyugodni a kérdés. Akarom mondani kérdések, mert a fejemben lassan egy lista állt össze azokról a dolgokról, amikről tudni akarok.
És akkor hirtelen egy tény szöget üt a fejembe. Őrültség. Nem is ez több, mint őrültség ez a lehetetlen lehetetlenje. Will nem tette volna meg... ugye nem...?
- És mégis mikor? - fogtam vissza a hangom, miközben tovább győzködtem magam, hogy az egész feltételezésem nevetséges. Bárki lehetett. Bárki más...
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 26, 2013 7:16 pm
Ugrás egy másik oldalra
Amikor közelebb jött, csak elnéztem a pult irányába és úgy ittam whiskymet. Nem mutattam iránta semmiféle érdeklődést. Hiszen nem érdekel, hogy él e vagy hal e, csak azt akartam, hogy tűnjön már el innen. A régi idők, amiket együtt töltöttem vele, most nem számítottak. Bár ő volt az egyik olyan személy a múltamban, aki sokat jelentett. Érzelmek nélkül ő sem más mint a többi csapolni való ember a kocsmában. Már nem az a William vagyok, akit ő ismert... A vámpírrá válásom egy meghatározó pont volt az életemben. Többé nem vagyok az a szánalmas jófiú, aki emberként voltam. Bár szerintem a "jóság" relatív.. részemről az a jó amit most teszek. Embererek életét veszem el, hogy életben maradhassak, ahogy az emberek az állatokét. Én sem nézem őket többe, mint puszta vérzsákok, akik a táplálékomat hordozzák magukban.
Egy kis idő után, pedig fel is tette az eső kérdését, ekkor rá néztem komoly tekintettel. Tudtam, hogy kérdezősködni fog a múltammal kapcsolatban, azzal amit el akarok felejteni. Kérdése pedig pont az átváltozásom volt. Sokáig gyűlöltem a bátyámat, amiért ezt tette velem. Miután lemészároltam a királyságot és azután ráeszméltem, hogy mit is tettem. Elmondhatatlan bűntudatot éreztem, olyan emberek életét vettem el, akik számomra sokat jelentettel. Teljesen magamba roskadtam, bár emlékeztem mindenre. Egyszerűen a mészárlásom alatt nem bírtam irányítani cselekedeteimet. Csak a vér járt a fejemen, hogy még többet és többet akarok belőle. Carlos pedig jól tudta, hogy ez fog történni, pontosan ezt akarta. Bosszút akart állni, azért, hogy nekem milyen jó életem volt, az övével ellentétben. A nagy bűntudatom, azonban hamarosan felváltotta a bosszúvágy. A bosszúvágy amit bátyám után éreztem, végezni akartam vele, ahogy ő ölette meg rajtam keresztül az összes szerettemet. Sokáig kutattam utána, közben csak még többet öltem, ami csak fokozta a bűntudatomat. Viszont rátaláltam arra dologra, ami megkönnyítette az együttélést a tetteimmel, kikapcsoltam az érzelmeimet. Ez után pedig beláttam, hogy voltaképp jó tett azzal, hogy átváltoztatott. Hiszen most élvezem igazán az életem, mi több enyém az örökkévalóság. Szóval az élvezetek sosem érek véget. Soha többé nem kapcsolom vissza az érzelmeim, azok csak terhek. Amik akadályoznak abban, hogy úgy éljek, ahogy akarok.
-A bátyám megölt. válaszoltam kérdésére tömören, bármiféle érzelem nélkül az arcomon. Hogy miért? Bosszúból... válaszoltam meg ezt a kérdését is hasonlóan, közben lehúzva a maradék whiskyt is a poharamból.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Márc. 25, 2013 11:26 pm
Ugrás egy másik oldalra


Odette and William

Vannak emberek akikhez a vérünk köt, akiket a sors választ ki melléd. De ettől függetlenül, még nem biztos, hogy a legjobbat akarják neked - példaképpen fel is tudom hozni apámat, a férfit akinek gyermeke voltam, mégis úgy bánt velem mint a kutyával. Hamarabb fogadott bizalmába egy tolvajt a parasztságból, egy ismeretlen mint engem, aki mindig is vágyakozott egy büszke pillantásért. William sokáig volt a rémálmaim főszereplője, a gyűlöletem célpontja, mégis valahogy elérte, hogy változtassak a véleményemen. A magány túlságosan is beszippantott, pedig én menekülni akartam, társaságra vágytam így hát muszáj volt megragadnom a kínálkozó alkalmat. Barátot kerestem, mégis többet kaptam. Valakit, akire testvérként tekinthettem. Valakit, aki aztán örökre eltűnt az életemből.
Sose fogom tagadni, hogy keserűség kering bennem ahányszor csak visszaemlékszem. Egy vámpír mindig gyászolja a régi életét, akár kimutatja akár nem. Hiszen az a része meghal abban a pillanatban mikor beteljesedik az átváltozás, de közben a halott emberi lélekdarabka egy halhatatlan test rabja lesz. Ezért is gyilkolunk. Mert minden elvett élet darabokba, és darabokba tépi a még megmaradt emberi részt, ami nap mint nap kínoz bennünket... Ennek ellenére, most mégis érzem ahogy a halott szívem feldobban. Itt van. És szellem láthatóan kicsit se halott, ahogy azt a természet rendje elől írja, tehát... Lehetséges lenne?
Szinte kikapom a poharat a csapos kezéből, megragadom a szoknyám és közelebb lépek hozzá. A pultnak támaszkodom, és uralmam alá vonom az arcvonásaim. Legalábbis erősen próbálkozom leplezni a mérhetetlen meglepettségem, hogy ne tűnjek olyan esetlennek.
- Mivel szemmel láthatólag nem fog rajtad az idő, akár el is mesélheted, hogy kinek köszönheted, hogy még életbe vagy... és, hogy miért. - billentem oldalra a fejemet, a hangomból pedig kihallatszik az eltökéltség színe. Az elmúlt majdnem két évszázadban már megszoktam, hogy én irányítom a szálakat és ettől a szokásomtól még a kedves mostoha bátyám kedvéért se fogok változtatni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 24, 2013 4:36 pm
Ugrás egy másik oldalra
Csak iszogattam a whiskymet, közben pedig hallgattam a körülöttem lévő emberek ereiben lüktető vér. Ha nem az imént táplálkoztam volna abból a családból, mostanra biztos mind halott lenne. De most más volt a helyzet, most többre vágytam mint szimplán a vér. Szóval körülnéztem az ott lévő emberek közt, hátha akad egy szemrevaló hölgy, akivel kicsit eljátszadozhatok. Azonban amikor körbenéztem, tekintetem egy ismerős arcon ragadt a sok ember között az egyik asztalnál. Egy lányon, akiről azt hittem ő is meghalt a mészárlásom idején, amit a királyságban rendeztem. De ha nem is, ez már több száz éve történt, amiért a dolog még bonyolultabbá vált. Hiszen nem csak életben van, de bizonyára ő is vámpírrá vált. Úgy látszik bármennyire is próbálom kizárni a múltam, mégis megtalált. Főleg egy olyan személyben, aki nagyon foltos volt nekem abban az időben. A húgom volt, ha nem is a vér szerinti, de mindig is úgy tekintettem rá. Eleinte eléggé ellenségesen viszonyult hozzám, de végül is megértem. Hiszen még gyerekek voltunk én pedig egyik napról a másikra beférkőztem a családjukba. Viszont ez az ellenséges viszony idővel változott és sok időt töltöttünk együtt. Sokszor szöktünk el az őrség elől az erdőbe, csak mulatságból. Ami miatt elég nagy leszidást kaptunk apánktól, de velem mindig megértőbb volt. Ez viszont nekem nem tetszett, láttam rajta rosszul viseli, hogy apja velem törődik többet. Egy nap szóvá is tettem ezt nála, de ő csak annyit mondott okkal teszi ezt. De én nem nyugodtam ebbe bele, szóval mindig amikor rosszul érezte magát emiatt, próbáltam felvidítani, vagy épp megnyugtatni. Szerettem a húgomat, ami csak megnehezíti azt, hogy most itt kell látnom.
Döbbenten néztem őt, amikor hirtelen felpillantott és hasonló tekintettel nézett rám vissza. Látszott rajta, hogy ő is halottnak hitt engem, ahogy én is őt. Ez után pedig ki is jelentette ezt.
-Helló húgi... köszöntem oda neki, már kissé nemtörődöm tekintettel. Nem kéne neki itt lenni, mi több már rég halottnak kéne lennie. Eszem ágában sincs vele leállni és felidézni a régi időket. Csak távol szeretnék maradni a múltamtól, úgy ahogy azt eddig is tettem. Viszont ha ő a közelemben van, nem fog menni. Nem akarom visszakapcsolni az érzéseimet, hisz azzal amiket tettem képtelen lennék együtt élni. Élvezem a mostani életemet, érzelmek nélkül az élvezetekbe temetkezve. Ez az élet amit én választok, de ehhez meg kell szabadulnom attól, aki hátráltathat benne.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 24, 2013 3:02 am
Ugrás egy másik oldalra


Odette and William

Sebesen hajtom át a lovat a fák között, a köpenyem csak úgy lobog a szélben. Alig tíz mérföld még a következő falu, így muszáj volt lóra váltanom, és tiszta ruhát szereznem. Mit gondolnának az emberek, ha meglátnák a mocskos, sártól tapadó szoknyámat és ez csepp kimerültséget se látnának az arcomon, azok után, hogy gyalog tűntem fel a semmiből? Még a legmesszebbi királyság is két napnyi járásra van, lehetetlen, hogy egy ilyen fiatal lány egyedül megtegyen ennyit. És nem dobhatom csak úgy a kukába az álcámat, az emberek mostanság sokkal tájékozottabbak a vámpírok terén, mint egykoron. Nem sok idő telik el, mire meglátok egy aprócska kis faházat a fák sűrűjében, ahonnan már messziről kihallatszik a hahotázás, és pár becsípett öregember eltúlzott történetét. Nem messze a helytől lassítottam le, és kötöttem ki az állatot, majd köpenyemet a szemembe húzva léptem át a kocsma küszöbét. Bár a nőknek nem illik ilyen helyen mutatkozniuk, sőt szinte szégyen ahogy elnézem itt csak átutazók vagy menekülők fordulnak meg. Azok pedig nem igazán keresik a bajos embereket.
A pulthoz lépek, és próbálom a sarokban meghúzni magam. Intéssel jelzem a csaposnak, hogy figyelmet kérek, majd mikor odajön hozzá kipillantok az álcámból, és egyenesen a szemébe nézek.
- Öntesz nekem egy pohárral a legjobb borodból, és csöpögtetsz bele pár cseppet a csuklódból is. Most. - nyomom meg az utolsó szót erőteljesen, majd újra takarásba merülök míg várakozom. Észrevétlenül pillantok szét a helyiségben, ami szinte sötétnek tűnik, pedig az idő már jóval elütötte a delet. Az egész helyiség az alkoholtól és dohtól bűzlött a népség nagyjából megegyezett a várttal; özvegy férfiak, és leszerelt katonák lakták be az asztalokat, egy fiatal férfi a bánatába temetkezett az ablaknál a harmadik üres söröskorsójával, a pultnál pedig... Ott pedig egy nem teljesen idegen egyén ült, aki a természet rendje szerint már több mint két és fél évszázada alulról szagolja az ibolyát valamelyik királyi sírkamrában. De nem. Ő itt van. Alig pár méterre velem szemben ül.
- Te meghaltál. - jelentem ki teljes megdöbbenéssel, egyenesen rámeredve. Már nem érdekel ki fedezi fel, hogy nemileg nem illik ide - hiszen a halott mostohabátyámmal nézek farkasszemet.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Márc. 21, 2013 9:15 am
Ugrás egy másik oldalra
Miután bőségesen táplálkoztam egy családból. Arra gondoltam beülök egy kocsmába egy italra. Mindig nagy felüdüléssel tölt el az ha egy családot mészárolok le. Az ahogy saját életük helyett a másikat védik...annyira szánalmasak. A mártírkodást gyengeségnek tartom, amikor képtelenek bármit tenni. És azzal nyugtatják lelkiismeretüket, hogy mondhatni öngyilkosságot követnek el. Viszont ez annyira mulatságos. Főleg amikor meglátom gyermekeik arcán, a fájdalmat szüleik elvesztése miatt. És, hogy tudják most ők következnek. Szóval bár hősies tettnek gondolják, feláldozni magukat. A végkifejlet ugyan az lesz. Mind meghalnak...
Mielőtt bementem letöröltem magamról a vér nagy részét. Nem mintha érdekelne lebukásom, hiszen ha ez történik csak végzek mindenkivel. De valahogy így most kényelmesebb volt.
Ez után besétáltam, bár így sem tudtam elkerülni az emberek furcsa pillantásait. Ugyanis mikor beléptem hirtelen mindenki rám nézett. De én csak komoly tekintettel, nem törődve velük, sétáltam a pulthoz.
-Csapos! Valami erőset... Siessen, a helyében nem akarnám megtudni, milyen amikor elvesztem a türelmem. mondtam a csaposnak, aki ez után gyorsan töltött is egy pohár whiskyt. Amit el is kezdtem iszogatni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Márc. 19, 2013 8:19 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Erdőszéli kocsma

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» LOD kocsma
» Clairity kocsma
» Egy belvárosi kocsma
» Black Devil kocsma

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Múlt :: 1470-es évek-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •