Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Május 10, 2014 2:08 pm
Ugrás egy másik oldalra

Connie& Alaric
Between two worlds



Constance elindul az ajtó felé, én pedig odadobtam neki a kabátját, még akkor is, ha tudom, hogy ezzel aztán nem oszlatom el a kételyeket. Előítéltes, pedig fordítva tehetném azt, hogy nem bízok az ösztöneiben. Én képes vagyok szétválasztani, hogy végül kit vadászok le, de ha benne feléled a fenevad, még azt is lemészárolja, akit szeret. Mégis ő az, aki nem bízik bennem. Nem kárhoztathatom, az átkáról nem tehet,
- Nem, tényleg nem, menj csak. – Bólintok, és majd magamban elrendezem, hogy ebből akár lehetett is volna valami, ha nem sietem el a dolgot, de akkor még inkább átverésnek érezte volna, ha később derül ki. Ha nem tudom már az elején lefektetni a bizalmi szabályokat, akkor ha egyszer kiábrándul belőlem, már tehetek bármit, nem tudom visszacsinálni. Ha így, az elején elfogadja, hogy van köztünk nem is komolytalan ellentét, talán képes lehet arra, hogy azt félretegye. Talán.
- Mindegy, én nem foglak bántani. Fel tudom ismerni, hogy ki vérengző, és ki az átok áldozata. – Fonom karba a kezemet, nincsen is szükség arra, hogy magyarázkodjon. Majd átgondolja, és most már tudja, hogy hol lakom. A farkas énje pedig nem olyan tudatos, hogy teliholdkor állati alakban törjön be hozzám, hogy a véremet vegye, mert már tudom a titkát.
- Senki olyan, aki már nem lett volna halott előtte is. – Vonom meg a vállamat, a vámpírok ténylegesen a vér rabjai, ha valaki ebbe beleőrül, akkor már nincsen helye az emberek világában. Párral kivételezek, azokkal, akik ismerik a saját korlátaikat. Miután zavarja az érintésem, sőt még a puszim is, így bólintok, hogy nem zaklatom tovább, engedem, hogy hátralépjen.
- Aha. Jól van. Tudod, hogy hol találsz. – Utalok arra, hogy látta mit iszom, a grillben biztosan rámlelne, ha nagyon akarja, és persze a címemet is tudja. Mégis meglepődöm rajta, amikor kapok egy puszit, azért annyira nem lehetett csalódott. Finom vigyort érzek magamon, amit gyorsan eltűntetek, és bemegyek a házba.



words Öltözet just for you ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Május 06, 2014 10:54 am
Ugrás egy másik oldalra
Alaric & Connie




Nem tudok csak így gondolkodás nélkül megbízni valakiben, akinek tele van a lakása fegyverekkel. Lehet, hogy azt mondja nem akar helyben kifilézni, de... mi van, ha mégis? Igenis rohadtul félek tőle, hogy ha kicsit elengedem magam, akkor majd nekem esik valami ezüst izével. Lehet, hogy alapjáraton erősebb vagyok nála, de ennyi, attól még vannak bőven dolgok, amikkel el tudna bánni velem, főleg ha még ért is hozzá. Bizonytalanul állok meg. Le kell lépnem most azonnal!
- De én ezt... nem tudhatom! - hátrébb lép, én pedig végre egy kicsit legalább fellélegzem. Csak annyi a lényeg, hogy elmehetek-e. Az, ha simán elenged már jelent valamit, de hogy én önként nem maradok itt tovább, abban is teljesen biztos vagyok. Látom, hogy elment a kedve, de nem tudok vele mit kezdeni. A saját nevelő apám akart megölni pár éve, akkor hogy a fenébe bízhatnék egy vadidegenben, akit ma látok először és nem tudok róla semmit azon kívül, hogy baromi nagy seb tátong az oldalán?
- Tudom, de attól hogy ilyen szó nincs, még vannak, akik erre szakosodtak, akár nem is csak azért, mert a másik vérfarkas. - ez elég bonyolult, és én nem igazán akarom neki elmagyarázni, de amikor meg van a kabátom, már pillanatok múlva kint is vagyok. Úgy a biztos, hogy legalább néhányan vannak a környéken, bár már sötét van, így azért az a látványos tömeg nem császkál idekint.
- Talán nem is akarom tudni, hogy meghalt-e valaki annak köszönhetően. - bökök az állammal a seb felé, amit most persze teljes mértékben a ruha takar. Nem tehetek róla, de az egész testem megfeszül, amikor a vállamra kerül a keze és azt is elég nehezen viselem, hogy puszit ad az arcomra. Még anno Chrisszel is hetek kellettek, hogy normálisan viselkedjek, pedig ha ő nincs, jó eséllyel nekem már rég kampec lenne, vagy ki tudja hány embert mészároltam volna le az első átváltozáskor. Ez a fickó viszont csak egy ismeretlen. Végül hátrébb lépek.
- Sajnálom, de nekem... túlságosan zűrös az életem, ahhoz meg főleg, hogy valami vadásszal iszogassak, akiről semmit nem tudok. Én... megyek. - bököm ki végül, bár érezni, hogy nem pontosan így akartam befejezni a mondatot. Végül mégis közelebb lépek és viszonozom az egyetlen puszit az arcára, aztán sietősen távozom. Tényleg túlságosan zűrös az életem ehhez, nem tehetek róla.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Május 04, 2014 8:28 pm
Ugrás egy másik oldalra

Connie& Alaric
Between two worlds



Csak annyi volt a lényeg, hogy felderítsem, hogy mi is ő valójában. A farkasokkal tényleg jobban vagyok kibékülve, hiszen a némi agresszió levezetésén túl nem kell semmi sokkolót tenniük, hogy fenntartsák a mindennapi életüket. Holdtöltekor némi kikötözés, de azt hiszem annyi belefér, én sokkal zaklatottabb életet élek. A házam egy védelmi rendszer, de ez csak elővigyázatosság, nem pedig fenyegetés. Aki érdeklődőként lép be hozzám, csak annyit láthat rólam, hogy műértő történész vagyok, a falon kiaggatott fegyverek bizonyára korhű másolatok. Constance elllenben teljesen be van tojva már az első perctől kezdve. Figyeli a kijáratot, és mintha a kezdeti szimpátia, ami köztünk kialakult, teljesen szétesőben van. Most már biztos, hogy farkas, még bele sem kell vágnom egy ezüsttőrt, hogy egyértelmű legyen, és most magyarázkodhatok. Talán túl gyors voltam, de amikor bármikor kitörheti a nyakamat egy vámpír, nem igazán szeretem pocsékolni az életemet. Megtettem Isobel mellett, és akkor úgy vittem, szép az élet. Most már inkább a mának élek, legyen szó italról, vagy éppen arról, hogy végre egy kicsit jól érezzem magam valakivel. Ha csak a percnek szól a dolog, hát annak.
 - Én nem az a típus vagyok. Akinek meg kell halnia, azt nem tartóztatom. – Felelem csendesen, belülről kicsit kitapasztom számat a nyelvemmel, ahogy vontatottan lépek közelebb. Fél tőlem, pedig még emberi alakban is kettét tudna tépni, vagy csak földhöz vágni, hogy többet ne keljek fel. A kezét elhúzza, immár egyértelmű, hogy kettőnk között mindennek vége, amely még el sem kezdődött. Ritkán próbálkozom, akkor is sikertelenül, már megszoktam. Hátrálok egyet, kicsit beleütközve a fotelbe, aztán bágyadtan intek, kicsit elment a kedvem, de ez nem az ő gondja.
 - El. Nem akarok tőled... semmi... – Keresem a szavakat. Nehéz úgy győzködni, hogy közben nem tudok szabadulni a pillantásától. Nem vámpír, hogy megigézzen, megtette a határottságával. Tudja hogy mit akar, mégis olyan törékeny. Egy farkas, aki mellett mégis más lehet az alfa... Csábító kihívás. – semmi ártót. Nézd... vámpírvadászok vannak, nem vérfarkasvadászok. Nincsen is olyan szó. – Felkapom a kabátját, és odadobom neki. Intek neki, hogy lépjen ki a küszöbön, végül én magam is megteszem, utána megyek, viszont így már bárki láthat, talán ettől megnyugszik.  – Kettőt találhatsz. – Ingatom hamiskásan a fejemet, jelezve, hogy nem karmolás, vagy harapás, de mégiscsak harcban szereztem. Végül átfogom a két vállát, finoman, anélkül, hogy meg akarnám riasztani, aztán lenézek rá. – Connie... egyenes ember vagyok, nem akartam, hogy később tisztázzuk ezt. Csak most ismertelek meg, de érdekelsz. Félre tudod tenni a félelmeidet? – Odahajolok, és szimplán egy puszit adok az arcára. Nem várok tőle semmi egetrengető döntést.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Ápr. 30, 2014 1:41 pm
Ugrás egy másik oldalra
Alaric & Connie




Szó se róla, ha vámpír lennék és itt esnék össze az ital miatt az azért határozottan kellemetlen lenne, de ilyesmi nem történik, viszont nem tehetek róla, de a szimatom egyre inkább rosszat sejtet velem. Rendesnek tűnik a pasi, de egy átlag ember nem szokott egy kiló fegyvert felszögelni a falára és azokat nézegetni, sőt a látásom elég jó ahhoz, hogy tudjam ezeket azért használni is szokták időnként, nem csak dísznek vannak. Kitömött állatokat meg nem látok, hogy a fickó valami hobbivadász lehessen, meg amúgy is tök átlagosnak tűnt, bár ha ehhez még hozzávesszük azt a tátongó vágást az oldalán... valami nincs itt rendben, a hatodik érzékem éppenséggel nem súg sok jót.
- A bölcsesség nem mindig jár a korral, az inkább a tapasztalattal függ össze. - teszem hozzá, de már tényleg határozottan nehezen vitelezem ki ezt a kis beszélgetést, sokkal jobban leköt az, ami a falon van és az, ahogy figyel és... úgy általában minden. A bennem élő farkas frusztrációjának hála már most a kijáratot keresi, pedig még nem is hangzott el az, ami miatt kénytelen vagyok végül igazat adni neki. Le kellene lépnem, ez már nem kérdés. Az is lehet hogy okkal küldték rám, hogy azért botlott véletlenül belém, mert ez volt a dolga. Tudom, hogy csinálják ezt, és nem lepne meg, ha ez lenne a helyzet.
- Persze... a mesekönyvekben így van, de vannak olyan szadisták, akik szeretik sokáig elhúzni a másik vergődését, szeretik beetetni! - vágok vissza szinte azonnal. Maffia berkekben nőttem fel, olyanok között, akik ezt már mesteri szintre emelték, és egy több száz éves vámpír a lakótársam, aki eleget mesélt arról, hogy milyen veszélyek leshetnek egy magamfajtára, ha nem figyel eléggé oda. Nem vagyok paranoiás, inkább csak elővigyázatos, de az nagyon. Már egészen közel vagyok az ajtóhoz, amikor a kezem után nyúl, és nyugtatni próbál.
- Ha akarok, tényleg elmehetek? - nem tudok csak úgy megbízni benne, ezért húzom el végül a kezem és nyomom le a kilincset, majd nyitom ki az ajtót. Ha csak át akart vágni, akkor majd most fog megállítani, de mintha tényleg nem akarna semmit sem tenni. - Ez akkor is... fura... - vérfarkas vagyok, ő pedig egy vadász, és csak úgy bízzam meg benne? A kezem a kilincsen, a nyitott ajtóban, a kabátom valahol félúton a földön, mert már sikerült rég elejteni, de végül mégsem megyek, pedig kéne... tudom, hogy úgy lenne a biztonságosabb. - Mi okozta azt a sérülést? - nem csak valami kis apróság lesz, ez már biztos, innentől tuti.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 27, 2014 7:07 pm
Ugrás egy másik oldalra

Connie& Alaric
Between two worlds



Talán az ilyen különleges esetekre szakosodtam, hiszen Isobel sosem volt átlagos ember, aztán itt van még Elena, Damon, Jeremy, egyikük sem az a hétvégi családozós tipus, akivel egy rántotthús mellett meg lehet beszélni a politikát, vagy a legújabb sorozatot. Mintha én az lennék... Pont az sodor a természetfeletti felé, hogy olthatatlan tudásszomjam sosem engedte, hogy beérjem a tényekkel, mindig is vonzott valami, ami többet jelenthet. Nem kellenek nekem úri kisasszonyok, még talán Jenna állt ehhez legközelebb, de vele sem nagyon működött. Gyorsan elmegyek rendben tenni magamat, amíg ő nézelődik, és italt tölt. Persze az alkoholban verbéna van, így hogy ivott belőle, és nincsen rosszul, biztosan nem vámpír, de még csak nem is hibrid, leszűkített a természeti lények körét a farkasra. Jobb is így, velük mindig más volt a helyzet. Öregszenek, emberibbek.
- Semmi baj, megöregedni nem olyan vészes. Legalább több eszem van, mint a tiniknek, nemigaz? – koccintom oda a poharamat az övéhez. Egy pillanatig méregetjük egymást, ő már nagyon gyanakszik, ahogyan figyeli a fegyvereket, és én beavatom őt. Magam sem tudom, hogy miért így, viszont én nem vagyok Isobel, nem tudok hazugságban élni. Cselhez néha folyamodom, azokkal szemben, akiknek ártani akarok, gyilkosok ellen, de egy ártatlan lány miért érdemelne megvezetést. A tekintete a riadtból lassan a rettegőre vált, nem ez volt a célom, de számoltam vele. Kissé furcsa, hogy én, a halandó rémisztem meg a fenevadat. A szépség és a szörnyeteg, csak ezúttal én előbbi vagyok, nagyon írónikus. Pedig én benne látom azt, szörnyetegnek pedig nem képzelem magam. Egyből menekülni akar, és csak riadtan kapkod. Felemelem a kezemet, és nagyot sóhajtva próbálom lenyugtatni.
- Sajnálom, nem akartalak megijeszteni... Ha rád vadásznék, akkor már minimum halott lenne az egyikünk. – Nem mondom ki, hogy ő, hiszen soha senkit nem becsülök le.  Nem akarok közelebb lépni, csak körbefordulok, hogy nincsen nálam fegyver, minden a dzsekimben van. Próbálok barátságosan bólintani, és folytatni a megkezdett mondatot.
- Csak felfigyeltem rád, mert... aranyosnak tűnsz. A körülmények pedig nekem nem kizáró ok.. Ha úgy véled, hogy menned kell, menj, nem szokásom senkit erőszakkal itt tartani. Nincsenek csontvázak a szekrényben. – Lépek picit közelebb, ha engedi, megnyugtató módon próbálok a kezéért nyúlni. – Sss... nyugalom...


words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Ápr. 23, 2014 11:08 am
Ugrás egy másik oldalra
Alaric & Connie




Úgy fest, hogy a fickó egészen normális, főleg ha azt nézzük, hogy még engem is elvisel, pedig nem vagyok az a tipikus úri kisasszony és kicsit sem viselkedtem vele főleg az elején rendesen, vagy kedvesen. Egyszerűen csak teszem, ami jól esik, és gyakran nem foglalkozom, hogy mi lehet a következménye, no meg minek érdekeljen, hogy mások hogyan vélekednek a dolgokról. Mást se érdekel általában az én véleményem, akkor meg?
- Határozottan fura fickó. - bólogatok mindet saját magamnak, mert azt hiszem ezt más minimum ma másodszor mondom ki ebben a formában, de talán nem baj, nem lehet mindenki egyforma, sőt az egyforma emberek általában nem szoktak velem normálisan viselkedni. Persze attól még felé sincs meg a bizalmam, nem szokott, azt hiszem ez érhető, túl sokszor vertek már át a palánkon és túl sok bogarat ültettek már el a fülemben, hogy miért nem érdemes másokban megbízni. Még mindig abban sem vagyok biztos, hogy okos ötlet, hogy itt vagyok.
- Akkor már nem fiatal... vagyis... bocsánat, még egyáltalán nem öreg. - mosolyodom el. A harmincegy még nem az a szám, ami olyan durva lenne, csak ha azt nézem, hogy én mennyi vagyok, valahogy mindenki aki nálam idősebb, már idősnek hat. Pedig egy több száz éves vámpír fogadott be, tehát ha innen nézzük, akkor nevetségesen fiatal ez a fickó. A következő kijelentés hallatán viszont már tényleg megáll a kezemben a pohár, vagyis a mozdulatba fagyok bele, amikor épp a számhoz emelném. Oké, talán a fegyverekről már elkezdhettem volna ilyesmire gyanakodni. Csak azért tudja ezt a kismonológot is végigmondani, mert hirtelen nem tudom, hogy mit kezdjek a helyzettel. Vadász... vámpírvadász. Sok minden lehet e mögött, Christ akarja és a miatt akart a közelembe férkőzni, vagy akár engem. Most kéne úgy tennem, mintha az egész totálisan abszurd lenne, nevetni mint egy szimpla ember tenné, de azt hiszem ezzel már elkéstem, mivel vagy egy perce csak meredten nézek rá és pörögnek a gondolatok az agyamban.
- Köszönöm a kimentést a... partyról, de én most azt hiszem... én... - hevesebbre vált a szívverésem és olyan hirtelen pattanok fel, amennyire egy emberi formában lévő vérfarkas csak képes rá. Nem tehetek róla, de nem tetszik nekem ez az egész. A poharat gyorsan teszem le az asztalra, és már-már pánikolva nézek körbe. Hova is tettem a kabátom? Azt hiszem... igen... irány az előszoba és az ajtó!

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Ápr. 16, 2014 6:27 pm
Ugrás egy másik oldalra

Connie& Alaric
Between two worlds



Tökéletesen átlagos volt a saját gyerekkorom, a keserűség vagy a cinizmus nem onnan fakad, hogy másokra irigykedtem, egészen prózaibb. Olyanok vertek át, akikről ezt nem gondoltam volna, és hiába ismerem jól a történelmet, a világunk csupán egy csalóka illúzió, és semmi sem az, aminek látszik. Egyértelműen érződik rajta, hogy hiába tesz úgy, nagyon is érdekli, hogy mennyire lekezelt státuszban van. Én pedig olyan ember vagyok, aki igyekszik mások érzéseivel törődni, amíg azok rászolgálnak, és legalább minimálisan viszonozzák. Na nem szerelmi szinten, törődni barátilag is lehet.
 - Azt hiszem pont az ilyen kivételekért érdemes élni.  – Bókolok egy aprót, mindig a különlegességekre figyeltem fel. Isobel is ilyen volt, esetében végül kiderült, hogy csakis rossz értelemben. A szép emlékek már eltűntek, csak a rosszra tudok gondolni vele kapcsolatban.
 - Ez esetben pedig egész közel jártál. Harmincegy múltam. Már így is öregnek érzem magam a diákokhoz képest, akiknek a zsivalyától hangos a város. – Ő viszont igen fiatalos, mégsem kérdezek vissza a korára. Lerí róla, hogy érett, magabiztos személyiség, de a végén még kiderül, hogy valami tizenhat körül Jeanne D’Arc, úgyhogy igyekszem tartani a távolságot. Pincérnősdit végülis diákmunkában is lehet végezni. Ő leül a kanapéra, miután megjöttem a kötéscseréből, ő is valamilyen szinten bizalmatlan még velem szemben, ami nem is csoda, egy ilyen misztikummal teli városban nem látunk a másik maszkja mögé. Majd ha úgy alakul, akkor talán bizalmat formálhatunk, de még nincsen alapja. Ellenben a kérdése nagyon is lényegretörő, nekem pedig afféle modernkori Galadrielnek, el kell döntenem, hogy mit lépek. Azt hiszem másoktól is megtudná, de lehet, hogy már későn, talán nem árt, ha én magam avatom be.
 - Vámpírokra. Kár lenne feltételeznem, hogy nem tudsz róluk, amennyire átlátom, a helyén van az eszed. Nem mondom, hogy minden vámpír vérengző gyilkos, de azok nyomában vagyok. Ezek mellett már nem tudtam felelősségteljesen folytatni a tanítást, mert ha folyamatosan zúdósokkal jelenek meg, magyarázkodnom kell. És hát őszintén, ez a vadászat inkább éjszakai tevékenység, a srácok kihasználták, hogy kómás vagyok, és olyan puskázásokat rendeztek...  – Nevetem el magamat finomat, azt hiszem most cseppet kitárulkoztam, most várom a reakciókat, egyenlőre még az italomat kortyolgatva.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Ápr. 12, 2014 2:42 pm
Ugrás egy másik oldalra
Alaric & Connie




- Áh, nem érdekel igazán. - rántom meg a vállam. Persze talán egy kis tüske van bennem, hiszen mégis csak elég pocsék gyerekkorom volt, ezeknek meg az úri ficsúroknak kinyalták a popsiját már gyerekkorukban is, meg úgy általában mindent alájuk tolnak. Nem arról van szó, hogy olyan akarnék lenni, mint ők, csak egyszerűen... a fene tudja, egy kicsit azért lehetne kevésbé nagy különbség bizonyos rétegek között és nem kellene olyan rohadtul magas lóról szemlélniük mindenki mást, mert azt nem viselem túl jól.
- Végül is ez jól tulajdonság, nem feltétlenül mondanám e miatt, hogy hülye, csak szereti a kivételeket, gondolom. - mosolyodom el. Én se vagyok oda a sablonokért, bár sajnos a világ még a mai napig is erőteljesen azokra épül. Nem érdekes, én attól még tudom tartani magamat és úgy teszek mindig, ahogy nekem jól esik. Nem fogok csak azért alkalmazkodni, mert más esetleg azt várja el.
- Így már értem és nem is tudom mennyi lehet. Talán harminc? Sose tippeltem meg jól a korokat. - főleg azóta, hogy tudom vámpírok és hasonlók élnek köztünk. Totál nem lehet meghatározni a kort akkor, ha vannak olyanok, akik örökké élnek, meg amúgy is van, aki fiatalabbnak néz ki a koránál, van, aki idősebbnek, és akad, akit egy hajviselet, vagy szakáll öregbít, szóval totál nehéz ezt belőni. Rólam se tuti, hogy bárki azonnal megmondaná, hogy hány éves is vagyok. Mindenesetre, amikor elérjük a célt szerzek italt és megvárom, amíg elkészül. Aztán ülök csak le szépen a kanapéra mellé, tisztes távolságba, vagy közelségbe, amikor már szemrevételeztem a környezetet.
- És mire vadászik? - nem tehetek róla, de kissé azért akaratlanul is felszökik a szemöldököm. Tudni fogom ha hazudik és ezek a fegyverek... nem olyan tipikus, kapjuk el a mókust jellegűek. Elég komolyak és a pasas meg tanár volt, akkor hogy jön ehhez az egészhez? Megmondom őszintén nem valami bizalomgerjesztő a hely, főleg úgy, hogy én amúgy is rendkívül nehezen bízom akárkiben. De nem pattanok fel azonnal, hogy elhúzzak a fenébe. Elővigyázatosnak kell leni, de ha folyton mindentől rettegek... annak se sok értelme van. Így hát marad az, hogy inkább csak talán kissé gyanakvóan méregetem? - És miért nem tanít már?

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Ápr. 10, 2014 9:20 pm
Ugrás egy másik oldalra

Connie& Alaric
Between two worlds

Dehogy akarom én megmondani neki, hogy mivel vezesse le a feszültséget, azt pedig végképp nem, hogy mire költse a pénzét. Egyszerűen próbálok segítőkész lenni, de olyan belső tűz ég benne, hogy ez a nő vagy egy latin díva, vagy vérfarkas. Mindkettő esetben résen kell lennem.
- Tudom hát. Nincsen jelentősége, hogy változik a kor, az alapítók szemében mindenki más csak poórnépnek számít. Rá se ránts. – Nem akar ugyan közéjük tartozni, de mégis mélységesen bántja, hogy ennyire kívülállóként kezelik. Irigység, vagy nem is tudom, engem ennyire sosem foglalkoztatott, hogy ki mit gondol rólam, ő pedig nem tud elvonatkoztatni. Amolyan modernkori királykisasszonyt látok benne, aki bár bajban van, ő maga csavarja le a sárkány fejét. Talán Fionának kéne becéznem? A végén még én is az ajtófélfa sorsára jutnék.
- Igen, mindig is mondták mások, hogy egy hülye vagyok. Egyszerűen nem érdekelnek a sablonok.   - Emelgetem a szemöldököm vidáman, és örülök, hogy nem tekint tolakodónak. Nincs olyan nagy korkülönbség közünk, és így felnőtt korban már ez sem számít. Különben pedig nem baj, ha egy nő fiatalabb, hiszen mentalitásban sokszor még így is lepipál minket. A mosolya rabul ejtő, ezért is gondolom ki végül a kis csínyemet, ő pedig talán örül az érdeklődésnek, no meg, hogy megmentem a banya főnökasszonytól. Már ha nő egyátalán.
- Tanár voltam, de nem itt, hanem a középiskolában. Csak túl sokan ismernek a városban, és talán kegyeletből meghívnak. Fiatalnak gondol?   – Kérdezem jóleső vigyorral, legalább nem valami vén trottyot lát bennem. Átmegyünk tegeződésbe, így lényegesen egyszerűbb lesz, elhagyjuk a nagyon hivatalos légkört. Most már nálam van, és pár perc után már átöltözve, meg sebügyileg tisztán térek hozzá vissza. Átveszem tőle az egyik poharat, és leteszem magam a kanapéra, amíg ő járkál, nézelődik. A házam piciny, de barátságos. A pénzem alapján nem telik olyan családi házakra, mint amilyen Damonéknek van, de egyedül élek, nincsen szükségem nagyobb fényűzésre.
- Remélem nem mindegyik.   – Hagyom, hadd nézelődjön, ha körülnéz, a sok antik bútoron felül rengeteg fegyvert találhat a falakon, amik sima vadászathoz is jók lehetnek, de főleg vámpírok ellen hatásosak. Igenis rettenjen el az olyan teremtmény, akit egyszer behívtam a házamba, de ellenem fordul egyszer.
- Vadászként.
– Jegyzem meg cinkos mosollyal, ezzel nem árultam el, hogy vámpírok is lehetnek terítéken, talán tényleg egyszerű erdei vadász lehetek. Ellenben azt akarom, hogy ő mondja ki, de ha nem teszi, nem erőltetem.



words Öltözet just for you ©
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Ápr. 08, 2014 3:27 pm
Ugrás egy másik oldalra
Alaric & Connie




És komolyan még mindig arról beszélünk, hogy hogyan vezessem le a feszültséget? Még felsorolhat párféle sportot, de nem hiszem, hogy talál majd olyat, ami tényleg szimpatikus lenne nekem.
- Vagy eldöntöm én, hogy hogyan szeretném levezetni a feszültséget nem igaz? - dehogy akarok Thai-chizni, nem is állna jól nekem. A parkban valami lassú fura mozgás. Érteni se értek hozzá és kedvem sincs hozzá. Egyszerűen nekem így a jó. A seb könnyen begyógyul, maximum egy-egy ajtófélfa, vagy fal bánja, de azok meg kibírják. Chris is tudja, már megszokta, hogy időnként kell egy kis renoválás és kész, sok esetben intézem én magam, ha már kárt okoztam. Nekem ez így már egészen megszokott, nem hiszem, hogy akarok rajta változtatni.
- Hát akkor tudja miről beszélek. Vannak, akik csak úgy érzik, hogy nem tartoznak egy bizonyos környezetbe, és kész. - rántom meg a vállam. Igazából sose akartam gazdag lenni, vagy valami úri kisasszony. Nem vágyom ilyesmire, sok kötelezettséggel jár és én szeretem úgy élni az életemet, ahogy az nekem jó. Ilyen egyszerű. Arról már nem is beszélve, hogy a kutya se akar ilyen alakok közé keveredni, nem igaz? Jó pofizni velük bőven elég nekem akkor, amikor ilyen partikon kell felszolgálnom. Ez után legalább hazamehetek és kiverhetem a fejemből a sok marhát.
- Fura egy fickó maga... egyedül mászkál egy parin, vérző sebbel nézegeti a tablókat egy iskolában és egy magam fajtát tart szimpatikusnak. - mosolyodom el végül. Oké, nincs ezzel nagy gond, lehet egy kicsit beszélgetni, meg ismerkedni, nem azt mondom, hogy nem, csak attól még igenig nehéz ezt nekem felfogni, mert nem hiszem, hogy éppenséggel úgy mutatkoztam be, mint aki tényleg olyan nagyon szimpatikus egyén lenne. Ők nem szokták szétverni az ajtófélfákat az iskolákban. - Hm... egyébként oda járt suliba, vagy valami nyugalmazott tanár? Bár ahhoz kissé fiatal. - netán testnevelés tanár, valami durva sérüléssel? Bár azért ilyen sebeket nem szoktak a tesitanárok szerezni, legalábbis meglepő lenne.
- Rendben, végül is tegeződhetünk. - biccentek egy aprót. Ha már kimentett arról a helyről, akkor ennyi belefér, meg hát amúgy sem egy hatvan éves nyugalmazott tanárbácsiról van szó. Mennyi lehet? Harminc? Nem sokkal több mint én, meg mit számít a kor... Christ sem magázom, pedig ő aztán tényleg sokkal idősebb egy átlag embernél, főleg mivel még csak nem is ember.
- Meg, bár azt hiszem csak valami minimálisat iszom, mert már vagy két pohár bort sikerült ledönteni. Fárasztóak a vendégek... - mosolyodom el újfent, és kicsit körbelesek, no meg a szimatomat követve könnyedén fellelem az említett bárszekrényt. A kérdésére meglepetten pillantok hátra, miközben két pohárba kellemesnek tűnő fehérbort töltök. Nem esne most jól semmilyen tömény ital.
- Nem tudom... lőtéren, edzésen, rendőrként? - naná, hogy nem azokat a válaszokat fogom adni, amit én adnék, hanem azt, amit egy átlag ember. Mert mint mond egy vérfarkas? Vámpírtámadás, kellemetlenkedő vadász, egyszerű bunyó... vannak lehetőségek.

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Ápr. 06, 2014 3:17 pm
Ugrás egy másik oldalra

Connie& Alaric
Between two worlds

Ha tudnám, hogy fegyverforgatásban jeleskedik, biztosan azt sugalnám neki, hogy nyisson valami magániskolát, elég felemelelő érzés mentornak lenni, átadni a tudásunkat, hogy aztán büszke tanítványaink öregbítsék a hírnevünket. Én még maga se nagyon tudom, hogy mihez kéne kezdenem az életemmel, pedig bőven elmúltam már harminc, és egy olyanra építeni, mint a vámpírvadászat... elég negatív dolog. Abban reménykedni, hogy nem lesz semmi baj, viszont akkor meghalok az unalomtól. Így azt kell mondanom, látatlanban hasonló cipőben evezünk.
- Azért vannak olcsóbb feszültséglevezető dolgok is. Thai-chi meg ilyenek. Azt ingyen a parkban is tudja. – Vonom meg a vállamat nevetve, igyekezvén, hogy a sebem ne szakadjon fel még jobban a nagy vidámságban. Egészen fesztelenül el tudunk társalogni, ami talán abból adódhat, hogy mindkettőnkben van egy nagy adag cinizmus az életünkkel kapcsolatban. A sok keserűség összehozza az embereket. Illetve az embereket, és a vérfarkasokat. Ez utóbbi előttem még titok, de ha meg is tudnám, azt hiszem ez egy kezelhetőbb rész, mint a vámpírizmus. Damon és Elena esetében megbarátkoztam a dologgal, Isobel tekintetében nem tudtam megbocsájtani, remélem ott rohad meg az a ribanc, ahol van. Ellenben a sok pesztrálás, és megmentés közepette hol is vagyok én? Hol van a saját életem? Mintha csak egy kiegészítő eleme lennék a nagyvilágnak, az évek pedig felettem elszállnak, hiszen még örök életű sem vagyok. Kínos.
- Észrevettem. Belépünk egy új évszázadba, de az alapvető nézetek ugyanott tartanak, mint régen. Csak most annyi, hogy a földesurak BMV-t vezetnek, és mobiltelefonba rikácsolnak. – Felelem mosolyva, zöldes szemmel az ő csokibarnájába bámulok bele, olyan vad szenvedélyt látok, ami fogva tart. Ami érdekel. Isobel túlságosan csapongó volt nekem, tele hazugsággal, itt viszont egy ösztönlényt látok, mély igazságérzettel. Talán korai, hiszen most látom először, de hát van ilyen, nem? Végül lehet, hogy tévedek majd, de határozottan azt érzem, hogy bűn lenne úgy elválnunk, hogy nem akarom őt megismerni, hiszen talán soha többé nem látom. Ezért is játszom el a nagy halált, még lopni akarok magamnak indokoltan pár percet.
- Nem az ő trükkjeik, most bűn, hogy csak meg akartam ismerni? Szimpatikus... vagy mifene... – Válaszolok szintén apró mosollyal, nem vagyok én rossz ember, vagy az utóbbi hónapokban rohadtul egyedül, most már tényleg valami üdítő társaságra vágyom. Ha ezt egy pincérnőben találom meg, miért lenne az gond? Nem kell engem kisegíteni, azért ennyire még megy a dolog, főleg, hogy az út alatt szépen hátradőltem, és valamennyit pihentem is. Kiszállok, nem is olyan vészes már a fájdalom, mégis át fogom cserélni a kötést a bizonság kedvéért. Még legalább egy hét kell, hogy biztosabban tudjak mozogni.
- Nem tegeződünk? Ez így olyan fura... – Kérdezem, miközben befelé indulunk. Hiába, hogy én vagyok a házigazda, gálásan előreengedem őt, amikor átsétálunk az udvaron. A kulcsomt előhalászom, és betessékelem a nappaliba, ami nem túl tágas, de hát egyedül lakom itt. Minden rendezett és tiszta, na mert kilancoltam a kérőt az elmúlt napokban, mert a sok fekvésnek, és piálásnak köszönhetően már furán nézett ki a hely.
- Fáradj be. Megtalálod a bárszekrényt? – Kicsit hátrasandítok, hogy már előbb át tudta-e lépni a küszöböt, mint hogy beinvitáltam. Aztán elsietek megcsinálni az újrakötözést. Pár percen belül már új ingben, fittebben térek vissza, és átveszem tőle, bármit is töltött, az otthoniak közül mindent szeretek.
- Mit tudsz a város történelméről? Hol lehet sebeket szerezni? – Kérdezem lehuppanva az egyik fotelbe, nem kínálom hellyel, ne feszengjünk, érezze csak otthon magát.




words Öltözet just for you ©

Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Pént. Ápr. 04, 2014 7:49 pm
Ugrás egy másik oldalra
Alaric & Connie




Pedig nem igazán tudom, hogy a normális polgári álláson kívül mit csinálhatnék. Embereket, vagy másokat ölni nem igazán az, ami annyira érdekelne, és egyedül még a fegyverforgatás az, amit megtanultam, szóval sok mindenhez nem értek. Ezért is fordult már meg a fejemben, hogy talán... esetleg lenne értelme megnézni a sulit. Tanulni valamit és megpróbálni keresni valami életcélt, mert félek tőle, hogy nem épp az az álmaim netovábbja, hogy pincérnőként végezzem öreg koromban is, főleg, hogy általában erre a melóra fiatal és csinos nőket vesznek fel, netán helyes pasikat, úgyhogy egy bizonyos kor után már nem találnék sehol sem állást.
- Szóval, ha ideges vagyok kéredzkedjem el a főnökömtől, hogy elmenjek panitballozni, ami nem mellesleg a megkeresett fizetésem nagy részét el is vinné? Ne mondja, hogy ezt most komolyan mondja! - mások dohányoznak, én a körülöttem lévő tárgyaknak ártok. Ez van, így tudom levezetni a feszültséget, ami nálam sajnos hajlamos sokszorosan megjelenni, mint egy átlag embernél, mivel én nem vagyok átlag... ember, és itt ezen az utolsó szón van a hangsúly. De tényleg képtelenségnek érzem a szavait, hogy menjek el valami játékot játszani, ha ideges vagyok, abszurd!
- Higgye el, sokan vannak, akik még most is ugyanúgy többnek gondolják magukat, mert van egy nevük, vagy örököltek valakitől pénzt és birtokot. - megrántom a vállam. Nem érdekel igazából, hogy kinek hova vitte a sorát a jó isten, vagy akárki is, ha van bármilyen erő, aki beleszól az életünkbe. Meg aztán az ilyen emberek is megszívhatják idővel, és ez valahol - bár nem szép tőlem -, de azért mégis csak megnyugtató. Mindenesetre talán még jó is, hogy leléphetek, nem ezeken a megkeresett dollárokon múlik, de azért persze megígérem, hogy ha tudok, akkor visszajövök még. Naná, hogy eszem ágában sincs! Rühellem ezt a nőt, tiszta szívemből.
- Szóval nem a nagy nemesi családok közül való, de mégis ugyanúgy alkalmazza a trükkjeiket? - szökik fel kissé a szemöldököm, de végül mégis csak ott játszik egy apró mosoly a szám szegletében. Oké, ez esetben elnézhetem, mert végül is nem rosszat akart a kis cselével. Azért abban nem vagyok biztos, hogy olyan tökéletesen jól van, de nem érek oda, hogy segítsek neki kikászálódni, meg azért annyit tudok a pasikról, hogy az ilyesmit nem is nagyon szeretik. A nő legyen a gyenge nő... háh, ha tudnák!
- Jól van, egy ital bele fér, de mondja, hogy szerezte azt a sebet? Első ránézésre nem tűnik valami vad alaknak, vagy csak valami véletlen baleset? - nem láttam, hogy néz ki, csak az átvérzett kötést, de ha így felszakadt, akkor nem lehet valami kis apró semmiség, ebben biztos vagyok.

Vissza az elejére Go down

Ember •• A legerősebb vagyok mind közül, ne bízd el magad
Cora Bouchard-Taylor
Keresem :
my only hope for happiness
Nappali        Ac175eb70cfd08fed11773123e0bbb82

Kedvenc dal :
Tartózkodási hely :
⊂ the emerald sity
Hobbi & foglalkozás :
⊂ mayor of seattle, leader of the Council



A poszt írója Cora Bouchard-Taylor
Elküldésének ideje Csüt. Feb. 27, 2014 6:01 pm
Ugrás egy másik oldalra
***
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 

Nappali

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» A nappali
» A nappali
» Nappali
» Nappali
» Nappali

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Lakások és szobák :: Alaric legénylakása-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •