Whatever anyone does or says,
i must be emerald and keep my color

Megosztás

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Márc. 11, 2013 6:01 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Beintivált engem, és örömmel fogadtam el a behívást. Nagyon úgy éreztem, hogy ezúttal szükségem van a társalgásra, és valószínűleg Esther nem fogja nekem megadni a beszélgetés örömét, ahogyan mostanság soha nem tette meg. De mit tudnék tenni, valószínűleg én neki már csak a múlt vagyok, és van saját jövője, meg jelenje.
- Köszönöm. - biccentettem mosolyogva Rosemarie felé, majd úgy döntöttem, le is ülök, ha már felajánlotta nekem.
- Nem, tényleg nem. De egy ilyen nő... mióta van itt koccintáson a hangsúly? - villantottam felé egy bátrabb mosolyt, majd rákacsintottam, és átvettem tőle a poharat, és rögtön fel is álltam, hogy udvarias legyek.
- Nincs mit. Részemről volt ez az este tökéletes. - suttogtam, felé nyújtva a saját poharamat, hogy összekoccinthassuk. A poharak összekoccannak, a helyiséget betölti ez a hang, és mosolyogva figyelem a lány szinte rabulejtő szemeit.
- Káprázatosan szép voltál ma este.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Márc. 10, 2013 3:57 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
//Bál//

Amikor a nyitott vaskapukon beléptem, s megláttam a házat, egyfajta megnyugvás vett erőt rajtam. Tudtam, itt biztonságban vagyok már, itt nem eshet bajom. A hosszú kavicsos úton végigmentünk, majd az ajtó előtt megálltam, és lassan lenyomtam a kilincset. Kat nem tartózkodott itthon, ennek egy kicsit örültem is.
-Gyere csak be.-nézek a férfira biztatóan, miután én már beléptem az ajtón. Magassarkúmból kilépve indultam el a konyha felé, de visszanéztem Fenrir-re.
-Foglal helyet, ahol gondolod.-mondom, majd a konyhában magamhoz veszek egy üveg bort, és egy zacskó vért, biztos, ami biztos alapon, s visszatérek a nappaliba. Leülök a fotelbe, a tálcát pedig az asztalra csúsztatom.
-Nem is koccintottunk. Ideje bepótolni.-nézek a férfira mosolyogva, s felé nyújtom a palackot, hogy nyissa ki. A két poharat a kezembe veszem, majd miután töltött, egyiket átnyújtom neki.
-Köszönöm, a szép estét.-emelem meg poharam, s koccintásra nyújtom. Közben végig mélyen szemébe nézek, s rabul ejtem íriszét.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szer. Feb. 20, 2013 5:44 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Miután visszakaptam a gyűrűm, gúnyos mosollyal álltam fel. Tudtam, hogy nem fogja kihagyni ezt a fergeteges poént, amikor is nem adja vissza a kis ékszerem. De jelen pillanatban nem érdekelt gyerekes viselkedése.
-Nagyon vicces vagy.-jegyzem meg, majd elindultam a konyha felé. A vérkészletre meredtem. A fele hiányzott. Tekintetem a nappalira emeltem. Vörös löttyel teli poharak sorakoztak egymás mellett, a földön szétszórtan több üres véres tasak hevert. Vámpírsebességgel szedtem rendbe újdonsült nappalim, majd egy pohár víz kíséretében a szobámba vonultam. Kezembe vettem pár tiszta ruhát, majd visszatértem a nappaliba, és lehuppantam a fotelra. A fejem egy kicsit zúgott, de mivel a fürdő foglalt volt, esélyem sem volt "megtisztulni".
A kiszakadt, véres és lyukas fehér pólót a kandallóba dobtam, s pár perccel később már híre pora sem volt a pólónak.
Miután Kat visszatért, kérdése hallatán csak a szobája irányába mutattam, majd eltűntem szeme elől, magamra zártam a fürdő ajtaját, és megengedtem a meleg vizet. Mikor teli lett a kád, levettem a ruháim, és a kádba feküdtem. Pár percig élveztem a meleg simogató, s lazító hatását, majd jó alaposan megmostam a hajam, és kiadós adag tusfürdővel lemostam magam.
Miután kész voltam, gyorsan megszárítottam hajam, s természetes göndörséget hagytam a hajamban. Majd gyorsan felöltöztem, és újra a nappaliban kötöttem ki. Levágódtam a kanapéra, és telefonommal kezdtem babrálni. Írtam egy sms-t a kapcsolatomnak, hogy hozzon vért, mert kifogyóban vagyunk.
-Tedd azt.-közlöm vele, majd figyelem, ahogy távozik. Összeszedve az energiám, felpattanok, és elindulok egy kiadós sétára.
A kocsimat a garázsban hagytam, s kihasználva sebességem, pár perc múlva már a fák sűrűjében suhantam. Nem volt ulticélom, csupán a kíváncsiságom hajtott.


// Külváros - Erdő és kripták-Régi kripta a vikingek korából//
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Hétf. Feb. 11, 2013 3:21 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Álmaim békések voltak, vagyis nem emlékszem rájuk, de ha rémálmaim lettek volna, biztosan felriadtam volna. Ezzel ellentétben úgy aludtam, mint a bunda, a lehető legnagyobb kényelemben. A pia és a vér hatása, jellemző.. Nem tudom mit hittem, de ilyen ébresztésre biztos nem számítottam, bár mit ne mondjak lehetett volna rosszabb is. Nem vártam, hogy ágyba reggelivel kívánjon jó reggelt, és kiszolgáljon, de várhatott volna türelemmel, amíg felkelek.
- Mi.. mi van? - morogtam, miközben a szemeimet dörzsölgettem.
Kellett pár pillanat, míg teljesen magamhoz térek és felfogom szavai értelmét. Felültem, majd körülnéztem, és megpillantottam a földön a gyűrűt, de mielőtt letámolyogtam volna, hogy visszaadjam neki, nem hagyhattam ki a kora szemétkedést sem.
- Várj egy kicsit.. - láthatóan nem siettem, lassan kinyújtózkodtam, megropogtatva pár csontom.
Teljesen nyugodtan az ablakhoz sétáltam, és még jobban kitártam a függönyt, majd kinyitottam az ablakot, hogy a friss és hűs szellő jólesően csipkedje arcom, és felébredjek tőle. Ma is szép napsütötte reggelünk volt, amit valószínű Rose is nagyon élvezett volna a gyűrűjével az ujján. A fénysugarak egyre kevesebb helyet adtak a sarokban meghúzódó lánynak. Persze nem akartam megsütni, de szórakoztató volt így látni. Az Én helyeben ő sem hagyná ki ezt a lehetőséget, hogy megszorongasson. Felvettem a gyűrűt a földtől, majd vizsgálgatni kezdtem.
- Szép gyűrű, akárcsak a mai reggel. Nem igaz? - sandítottam felé féloldala mosolyom kíséretében, majd visszahuppantam a kanapéra, és kényelembe helyeztem magam.
A gyűrűvel játszadoztam, miközben feldúlt erőteljes szavai az egyik fülemen be, a másikon ki járkáltak. Egyértelműen dühös volt rám, ami számomra inkább volt szórakoztató, mint szívbemarkolóan szörnyű. Ez még csak a harmadik fázisa az Én többfázisú bosszúmnak. És így legalább jobban fog vigyázni a gyűrűjére, mert nem leszek ott, mindig, hogy visszaadjam neki.
- Na jó, itt van, de csak azért mert nagylelkű vagyok! - dobtam felé a kis ékszert, majd tovább bosszankodjon, amit incselkedtem vele.
Végignéztem magamon, és mit ne mondjak, nem éppen voltam szalonképes. Ha már egyszer ez az új "otthonom" fel is avatom a fürdőt, és persze Rose ruhatárát is felkeresem, hiszen az éjszaka folyamán nem jutottam el egyetlen ruhaboltba sem. Ahogy ismerem, neki van dögivel, nem kérdéses, hogy válogathatok.
- Letusolok, nem kimondottan van rózsa illatom. - mielőtt bármit is mondhatott volna, fogtam magam és már el is indultam, hogy felfedezzem az emeleten lévő szobákat, bár még fogalmam sem volt, hogy melyik az enyém. Egyelőre várhatott a bemutatás, jelen pillanatban egy jóleső zuhanyra volt szükségem. Kaptam Rosetól egy törülközőt, és el is vonultam, hogy a rám száradt vércsíkokat lemossam magamról, és kibújjak végre a három napja hordott ruhámból. Hajamat felfogtam fejem búbjára, hogy ne érje víz, majd beálltam a tusolóba.
A lefolyóba folyó vizet, mintha csak piros festékkel színeztem volna be. Jóleső érzés volta, hogy a langyos víz selymesen simogatja bőröm, miközben végigfolyik testemen. Röpke fél óra után úgy éreztem, eleget áztam, így egy hatalmas párafelhőbe burkolózva, kiléptem a zuhanyból, magamra csavartam a törülközőt, majd Rose nevét kiabálva, eljutottam a szobájáig, és megmutatta a ruhakollekcióját. Megtörülköztem és felöltöztem.
- Szóval, melyik is az Én szobám? - érdeklődtem, mert mielőtt kilépek az utcára és annak zaja felemészt, addig vetnék egy pillantást rá.
Válaszát hallva nem habozva nyitottam be a kérdéses szobába, és.. .. igen.. .. nem csalódtam.. ..pont hozzám illet.. .. az én ízlésemnek.. nagyon tetszett. Minden egyes négyzetcentimétert megvizsgáltam. Úgy döntöttem közbejárom a házat, ha már időmből telik. A pincében kezdtem, és így haladtam felfelé, majd ki az udvarra, végül pedig visszatértem a nappaliba, hogy bejelentsem elmegyek. Nem lesz sok gond velem, időm nagy részét nem fogom itthon tölteni.
- Most viszont lelépek, szép az idő. Nincs is jobb alkalom, hogy bejárjam a várost. Majd jövök. - mondtam mikor Rose is a nappaliba lépett, majd kiraktam a kocsikulcsot az egyik kis polcra, hiszen nem akartam újból autóba szállni.
Kell néha a testmozgás. Kinyitottam az ajtót, és kiléptem a friss levegőre, majd alkalmazva egy-két vámpírtrükköt sec-perc alatt eltűntem.

//El//
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 10, 2013 7:23 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Válasz helyett, szemem forgatva hallgattam mosolyogva.
Nem gondolkodtam, csak cselekedtem. Idejét sem tudom már annak, mikor részegedtem le úgy igazán, de úgy éreztem, már itt az ideje.
Kótyagosan, mosolyogva megszólaltam, de reakciója hallatán még el is nevettem magam. Nem volt igazán vicces, mégis valami belső késztetés egyfajta ösztönzést adott arra, hogy nevessek.
Egy időre épeszű gondolatok jutottak eszembe, amikből valamennyinek hangot is adtam. A bál jelen esetben jó ötletnek tűnt, tekintve be kellene illeszkedni ebbe a városba. Meg aztán ingyen pia, amit ki nem hagynék. Báli ruhám éppen akad, tekintve nem vagyok egy ma született bárány.
-Tehát eljössz.-jegyzem meg, majd mosolyogva folytatom.
-Viccelsz? Nem is emlékszem, mikor voltam bálon. Vagy mégis? Ja, úgy húsz éve, egy unalmas gimis bálon. Bár, a kaja igen finom volt.-nevetem el magam gonoszul, és a magasba emelem a majdnem üres tasakot.
-Az életünk örömeire.-mondom, majd megiszom a maradék vért is.
Az estéből éjszaka lett, a zenék pár percenként újabb és újabb ritmust adtak az ivás és a táncolás mellé. A Gril-es eset óta, benyakaltam egy üveg bort, és még legalább öt zacskó vért. Nem volt hányingerem, még csak nem is szédültem, jól éreztem magam. És egyre álmosabbnak.
Kat már a kanapén végignyúlva aludt, amikor végül az én lábaim is feladták a szolgálatot, és ahogy elértem a kanapéhoz, s fejem annak karfájára helyeztem, máris elnyomott az álom.

*másnap*

Amikor szeme kinyitottam, már a Nap sugarai feltűntek a horizonton. Percekig nem foglalkoztam vele, de amikor valami furcsa bizsergő érzést éreztem, ami egy másodperccel szúró fájdalomba torkollott, vámpírsebességgel húzódtam a szoba azon szegletébe, ahol nem ért napfény. A hirtelen mozdulatsortól megszédültem, és a falnak támaszkodva a földre rogytam. Kezemet magam elé tartva vizsgáltam újaim, de a zöld köves napgyűrűmnek nyomát sem láttam.
-Hogy az a ....-szakadt ki belőlem egymás után öt különböző szentségelés. A gyűrűm a kanapé előtt lévő szőnyegen pihent.
-Kat! Kat!-szólongatom, de semmi reakció. Elkúsztam a fotelhoz, ami még éppen árnyékos helyen volt, majd felemelve a díszpárnát, hozzávágtam a barátnőmhöz.
-Kellene egy kis segítség, ha nem akarod a hamvaimat összesöpörni.-mondom, majd visszamászok a fal mellé a teljes árnyékba. Bár ötletem sem volt, mikor és pontosan hogyan került le kezemről a gyűrű.
-Örülnék, ha megmozdulnál, mert rohadt mód nem jön be, hogy itt kell gubbasztanom a fal mellett mozdulatlanul.-húzom össze szemöldököm, majd körmeimmel kopogni kezdek a parkettán, tudván annak hangjától régen még a falra mászott.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 10, 2013 5:12 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Úgy láttam a pia neki is tompított a gondolkodásán, mert nem vette a célzásaimat és folyamatosan magyaráznom kellett. Nem akartam a parti kezdetét a felesleges fecsegésemmel, de el kellett magyaráznom neki, hogyan is állnak a dolgok.
- Momentán nem ő. Semmivel nem több egy embernél, csak a vére, egyszerűen jobb. Ugyan olyan gyenge, védtelen, már ha nincs beverbénázva, vagy nincs védőangyala. Bizonyára jobban ismeri a környéket nálam, és meglehet, hogy barátai is vannak. És mivel a "barátom ellensége az én ellenségem" elvet mindenki magáénak vallja, nem ő lenne a fő problémám. De mindegy is, ráérünk ezen akkor aggódni. - legyintettem, jelezve, hogy lezártnak tekintem a témát mára.
- Nem volt tervbe véve, de így alakult. És mit ne mondjak, nem volt rossz. - körbenyaltam szám szélét, hogy nyomatékot adjak szavaimnak, majd elmosolyodtam gonoszul.
Ha már egyszer lerészegedünk, tegyük mértéktelenül. Illetve ez az én meglátásom, de mint láttam, Rosenek sem másak a nézetei. Ki is kapta kezemből a vöröslő folyadékot, egy percre sem estem kétségbe, kivettem egy másikat a hűtőből, és számhoz emelve, rögtön meg is kóstoltam. Minek hezitáltam volna?! A DJ, aki ez esetben Rosie volt, más lemezt pörgettetett. De engem nem érdekelt, hogy éppen miféle zene szól, csak törje meg azt az idegesítő csendet, ami önsanyargatásba kényszerít, miután leiszom magam. Imádtam a muzsikát, mindig megnyugtat, mindent színesebben látok, semmi sem olyan zavaros. És az a magánkoncert, amiben Rose részesített, csak még hangulatosabbá tette az estet.
- Hmm, pedig szívesen bemutatkoztam volna az "új" szomszédimnak. - biggyesztettem le ajkaim elkeseredésemben, de persze mindez csak színjáték volt.
Minden esetre nem hátrány, ha nincs a közvetlen közelben senki sem. Sőt, jól fog még jönni, hogy a bírtok határai távolra nyúlnak. Így kisebb a valószínűsége, hogy meg tudnak szökni a jövendőbeli áldozataim, illetve vendégeim.
- Feltétlenül. Ki nem hagynám, hogy ezt a mókát. Ráadásul nagyszerű alkalom a kapcsolatteremtésre, ami valljuk be, nem jönne rosszul. És minden lehetséges esélyt megadok magamnak, hogy összefussak Clarissával. - felelem, majd újabb kortyot gördítek le torkomon, derekam pedig nem hagyja abba a ringatózást.
Remélem ő is jelen lesz a bálon, ahogy tervezem, és tapintatosan közlök vele egy s mást. Nem kérdéses, hogy rengeteg titkot meg fogok őrizni a szívemben, és nem hozok őket felszínre, de tudni fogja, amit tudnia kell.
- Gondolom te is ott leszel, ha nem így lenne, meglepődnék. - szinte biztos voltam benne, hogy ott lesz, vagy ha eddig még nem döntött efelől, hát majd én meggyőzöm, hogy neki is ott a helye.
Széttártam karjaim, és mint a helikopter pörögni kezdem fejem a plafon felé szegve, akárcsak egy öt éves kis fruska, aki unalmában nem tud jobb dologgal szórakozni. Telt múlt az idő, a vér fogyott, ezzel egyetemben egyre jobban fáradtunk. Az álom erősen húzott, egyre laposabbakat pislogtam, és nem küzdve vele, a kanapéra borultam, elnyúlva azon, és behunytam szemeim. A zene folyamatosan szólt, de engem egyáltalán nem zavart. Pár pillanat alatt édes álomba merültem.


A hozzászólást Katniss E. Wixon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 10, 2013 8:11 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 10, 2013 12:44 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Ugyan soha nem voltam egy nagyon bulizós típus, de most kifejezetten jólesett ez a fajta viselkedés.
-Én ne lennék szellemes?-kérdezek vissza egy önelégült mosollyal arcomon.
-Hát, ha ki akar nyírni, jöjjön. Aligha hiszem, hogy kifogna rajtad avagy rajtunk.-vonok vállat hanyagul, bár legbelül természetesen azért féltettem. Végül is csak most kaptam vissza, nem akarok megint felületes barátságokkal töltött évtizedeket. Meg aztán egy tündérről beszélünk! Mivel az ő fajukkal még nem találkoztam, ki tudja milyen turpisságokra képesek.
Végül kiszakadtunk a nyomorgós és agyalós hangulatból, és betett egy cd-t a hifibe. Fogalmam sem volt, mit fog választani, de csak remélni tudtam, hogy nem valami lassú csöpögős számot.
-Ó, te sem vesztegeted az időd. Bár ebben igazad van. Fordítva viszont nem mindig igaz.-mondom, miközben elmosolyodom a saját kalandjaimon.
A hangerőt hangosabbra tekerte, és már táncra is perdült. Pár percig ültem, és csak figyeltem, gondolkoztam. Ez a tündér ügylet engem is kezdett érdekelni, függetlenül attól, hogy időközben egy ősi is a képbe került. El sem hiszem, hogy 152 év alatt egy tündérbe sem botlottam.
Amikor a számnak vége lett, a hifihez léptem, és átkapcsoltam az én egyik kedvencemre.
A szám szövegét nem túl hangosan, de énekeltem. Szerettem énekelni, jó hangom is volt, de kevés volt az olyan ember, aki előtt ezt a tulajdonságom megcsillogtattam. Ledobtam kabátom, s vele együtt a véres, szakadt fekete atlétám, s mit sem törődtem azzal, hogy egy szál fekete melltartóban és egy hasonlóan sötét színű farmerben riszálom magam. Valósággal kikeltem magamból. Elvettem kezéből a vért, majd visszamentem a nappaliba, és még hangosabban énekeltem.
-If it's not forever, if it's just tonight...-énekeltem, majd mikor megszédültem, egyenesen a kanapéra huppantam.
-Még szerencse, hogy a legközelebbi szomszéd majdhogynem 1 kilométerre van.-jegyzem meg.
-Apropó bulizás. A minap olvastam valamelyik hirdetőtáblán, hogy Alapítók Bálját tartanak. Te mész?-érdeklődöm, valamivel komolyabb hangon. Fejem ugyan kissé zúgott, és éreztem a pia és vér hatását, de azért még kiittam a tasak tartalmát, nehogy kárba vesszen.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Vas. Feb. 10, 2013 12:02 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Milyen szellemes, hogy épp egy vámpír beszél arról a bizonyos sok időről. De hiszen ez csak nézőpont kérdése. Ahogy telnek az évek, évtizedek, évszázadok, egyre kisebb jelentőséggel bírnak majd ezek az idők. Azon kívül, hogy bódító hatással volt rám az alkohol és a vér egyvelege, úgy éreztem, hogy felszínre tör néhány emberi érzés, vagy valami ahhoz hasonló. Nagyon jó és felszabadító érzés volt. Bár tovább tartana, de nem fog. Mintha egy másik Katniss lenne itt, és cseverészne a legjobb barátnőjével, pizsamapartit csapva, mint a normális szociális életet élő emberek.
- Ha-ha milyen szellemes. Csak, hogy van egy apró bökkenő. Ha életben marad, akkor rövid időn belül engem ki akarnak nyírni, Én se hagynám megtorlás nélkül, az ő helyében. Úgy, hogy fel kell készülnöm. - mondtam komolyan, majd elvigyorodtam és hozzátettem.
- De előtte még.. dobjuk fel a hangulatot, és bulizzunk egy jót. - felpattantam és már ott is termettem a hifi előtt, hogy berakjak egy pörgős számot. Végignéztem a CD-ket, és beraktam azt, amelyik leginkább megtetszett. Ezután elmeséltem neki, mi volt a férfival, aki iránt egymás után éreztem ellenszenvet, rokonszenvet, vágyakat. A sors fintora.
- Amennyire egy nő és egy férfi közel kerülhet egymáshoz. - tettem egyértelművé, ha eddig még nem jött rá, pedig szerintem ki lehetett találni, hogy mi is történt közöttünk.
- Igen először Én is erre gondoltam, de most már nem tudom. Minden esetre a férfiak gyengéi a nők, legyen az ember, vámpír, vérfarkas stb. És én ezt ki is használom. - gonosz vigyor kúszott ajkaimra, majd a zene ütemére ringatni kezdtem a csípőmet, és hangosabbra vettem a zenét.
Lehámoztam magamról a dzsekimet, hogy ne akadályozzon, és úgy táncoltam tovább, olykor csukott szemmel. Arcomról az élvezet adta mosolyt le se lehetett vakarni, hiszen remekül elvoltam Rose társaságában, majd gondoltam egyet, és a hűtőhöz libbenve kivettem magamnak egy újabb tasak vért. Jobb, mint a semmi, de nem szokom rá. Intettem Rose felé, hogy csatlakozzon hozzám. Sosem lehet tudni, mikor halunk meg végleg, éljük úgy az életet, mintha bármely percben véget érhetne.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Szomb. Feb. 09, 2013 7:23 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Reméltem, hogy elnyeri a tetszését, amit lát, bár igazából már azzal is elégedett voltam, hogy úgy sikerült kivitelezni, ahogy akartam. Kicsit emlékeztetett a múltamra, de a jelenemmel is meg volt spékelve.
Kicsit mintha elkalandozott volna, majd miután megszólaltam, éreztem, hogy visszatér körünkbe. Lehet, hogy h'lyeség volt még inni, de bevallom őszintén, rég nem éreztem magam olyan jól, mint most. A mai nap, bár nem volt zökkenőmentes, rossznak aligha mondhatnám.
A koccintás és a rövid helyzetvázolás után, megkaptam a várva várt reakciót is, ami pontosan úgy hangzott, ahogy akartam, hogy hangozzon.
-Tudom, mire vagy képes. Viszont ez a ház, ha rajtam múlik, egyhamar nem megy tönkre. Ahhoz túl sok időt és pénzt fektettem bele.-mondom, és remélem megérti, hogy ha nem tart rendet, kitekerem a nyakát. Szó szerint. Nem voltam rendmániás, de ebben a városban a falnak is füle van, és nem akartam, hogy sok minden kiderüljön.
A régi időkre emlékeztetett a társalgásunk, leszámítva az abroncsos szoknyát, és az irritáló kalapokat, amiket soha nem bírtam megszokni. Kényelmesen elhelyezkedtem a másik kanapén, ami abból állt, hogy a csizmámat az ülőalkalmatosság mellé helyeztem, majd magam alá húztam lábaim, és megittam az utolsó kortyot is a pohárból.
Újra meghallgattam a tündérről szóló dolgokat, de ezennel többet is megtudtam. Szemeim hol összeszűkültek, hol kitágultak. Sok információ, rövid idő alatt. Halkan felkacagtam.
-Meglep vagy sem, sokan nem rajonganak a nyakharapásért. De nem is értem, az a tündér miért utált meg. Hiszen te egy földre szállt angyal vagy, glóriával a fejeden.-nevetem el magam, harsányan, de jóízűen.
-Mégiscsak egy tündér. Tuti, hogy meggyógyul. Vagy majd jön a jótündér keresztanya és meggyógyítja.-nem volt vicces, viszont az alkoholmennyiségtől kicsit túl jókedvem lett. Sziporkázó humoromnak, pedig aligha lehet ellenállni ilyenkor. Pláne, ha a másik fél sem éppen józan állapotú.
-Pontosan milyen közel kerültetek egymáshoz?-érdeklődöm, majd teszek egy megjegyzést.
-Te sem vagy kispályás. Egyből egy ősivel? A hírük megelőzi őket. Főleg azt a Klaus nevűt. De nem kételkedem az ízlésedben. Ha gondolod, meginvitálhatod ide is. Ki tudja, még mire lesz jó, hogy ismered az egyiket.-vonok vállat, majd fürkészve nézem tekintetét, és várom, hogy elkezdjen mesélni.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Feb. 07, 2013 9:54 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
//A város temetője//

Követve a pontos koordinátákat, amiket Rose-tól kaptam, hamar ideértünk. Nem mondom ez a hát is lenyűgöző volt, csakúgy, mint az ősi lak, amit már Én is felszenteltem egy rövid orgiával. Itt sem győztem nézelődni, de látszott a házon, hogy női ízlés söpört végig rajta. Minden nagyon kedvemre való volt, bár már annak örültem, hogy Rose befogad az otthonába, és nem kell egy gagyi motelben meghúznom magam. Annyira el voltam foglalva a nézelődéssel, hogy barátnőm hangja rángatott vissza a társalgásba.
- Proszit! - emeltem meg én is a poharat, majd ahogy illik lehúztam az egészet, mintha csak egy rövid ital lett volna.
Kezdtem érezni a mai bevitt alkohol és vérmennyiség hatását, amit túlzott jókedvvel, és hangyányi szédüléssel járt. Úgy éreztem, a depresszió visszavonulót fújt, mire még jobban felbírtam szabadulna, nem mintha nem lennék alapból felszabadulva. Türelmesen és nagy figyelemmel követve hallgattam a bemutatót, és feltételeket egyaránt. Néhol elmosolyodtam, de nem vágtam közbe. Mindent szép sorjában.
- Ugye nem feltételezed rólam, hogy képes lennék randalírozni itt? - kuncogtam megint ironizálva, hiszen belegondoltam a helyzetbe, és kinéztem magamból, hogy tornádóként puszitok végig házon.
- Ne aggódj, észre se veszed majd, hogy itt vagyok. Vagy inkább maradjunk abban, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ne lakjam le a házat túlságosan. Tudod, az utóbbi évtizedekben nem volt otthonom, nem foglalkoztam azzal, hogy túl nagy rendet tartsak, ha már nem tetszett a környezet tovább álltam. - ecseteltem tovább felkészítve őt, hogy lehet, hogy nem jövök bele rögtön a "háziasszony" szerepbe még ha vendég is vagyok.
Az üres poharat leraktam az asztalra, amit hamarosan el fogok onnan pakolni, ha nem megy ki a fejemből, de körül akartam nézni. A saját szememmel akartam bepillantást nyerni minden egyes négyzetcentiméterbe. Ki akarom ismerni a házat, ha ez lesz az új szállásom, ki tudja mennyi időre. De ezzel még van megbeszélnivalóm Rose-al. A kanapéra huppantam, és elterültem rajta, majd körmeimmel babrálva bele is kezdtem.
- Ha már a verbénánál tartunk, nem kell nekem bemutatnod. Már mondtam, hogy az első áldozatom az a tündérke volt. Csak én lehetek ilyen szerencsétlen, vagy egyszerűen beragadt a belső vészfékem, ami figyelmeztet az ilyenekre. Igen a megérzésre gondolok. - pontosítottam, mielőtt félre érti majd folytattam, hiszen ennek már tudatában van.
- És figyelj, most a csattanó. Egy eredeti ősvámpír épp időben leállított még mielőtt egy hatalmas hibát vétettem volna. Aztán beszélgettünk. A tündér megutált, nem is értem miért. Pedig nagyon kedves voltam vele. Jó.. úgy hagytam ott, hogy biztosra veszem, hogy nem éli túl, és még mindig ebben a hitben ringatom magam, de akkor is. Elijahval viszont az események végére kezdtük megérteni egymást, kicsit közelebbről megismerkedtünk. - haraptam bele ajkaimba, majd a plafont kezdtem vizslatni, mintha valamiféle varázserővel bírna, mi megragadta tekintetem. Kíváncsian vártam Rose reakcióját.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Csüt. Feb. 07, 2013 4:43 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
A város temetője


Besötétedett, mire a birtokra értünk. A hatalmas vaskapu kinyílt, így rálátást kaphattunk, a fényárban díszelgő házra, és udvarra. Amikor kiszálltunk, én magam is meglepődtem rajta, milyen elképesztően jól sikerült kivitelezniük a kért külsőt.
-Na, hát, ez lenne.-jegyzem meg, majd elindulok a bejárat felé, és a kulcsot a zárba helyezve, kinyitom az ajtót. Nem volt szükség behívásra, hiszen egy vámpír nevén (megjegyzem a sajátomon) volt a ház. A nappali felé vettem az irányt, de előtte tettem egy kis kitérőt a konyha felé. A hűtőből kivettem egy üveg bort, valamint a mélyhűtőrészként használandó reteszből két zacskó A+ vért. Majd egy tálcára pakolva, két borospohárral karöltve visszatértem a nappaliba.
Helyet foglaltam a kanapén, majd összekevertem a hozzávalókat, és átadtam Kate-nek az egyik poharat.
-Az új otthonra, vagy ha úgy tetszik, egy új időszámítás kezdetére végtelen életünkben!-tartom felé a saját poharam, majd belekortyoltam az italba.
-A szobák az emeleten vannak, a szobáink külön, de a fürdő közös. persze, ha csak nem zavar. Bár aligha hiszem, hogy akkora mocskot hagyna ott valamelyikünk, hogy a másik ne akarjon bemenni. Vért találsz a konyhában is, de a garázsból nyílik egy pince, az ottani hűtőben is találsz vért. Ha kifogy, szólj, vagy lopj, de vannak már forrásaim a pótlására. -adok némi útmutatást a ház titkairól.
-Azt hozol ide, akit akarsz, egy kérésem mégis lenne. Lehetőség szerint maradjon egyben a ház, és minél kevesebbszer keljen takarítót hívnunk a véres dolgok kipucolására. Ebben a városban ki tudja, kinek a vérében van verbéna, és ki az, aki kikotyogja a titkokat.-tálalom a kikötést, más kivetnivalóm nem volt.
-Megfelel?-érdeklődöm, miközben Kat arcát fürkészem.
Nem tudtam, mi fog kisülni ebből az együttlakásból, de nem hiszem, hogy annyira borzalmas dolgok sülnének ki belőle.
Vissza az elejére Go down

Vendég
Anonymous



A poszt írója Vendég
Elküldésének ideje Kedd Feb. 05, 2013 6:53 pm
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Vissza az elejére Go down




A poszt írója Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Vissza az elejére Go down
 

Nappali (földszint)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Nappali & Előszoba (földszint)
» Földszint
» Földszint
» Konyha (földszint)
» McGregor fő épület - földszint

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
rising of the mortals :: Lakások és szobák :: Vandenberg birtok-


Új posztok
tekintsd meg
Pént. Május 31, 2019 10:58 pm
Laurel O. Delgado
Szer. Május 29, 2019 1:28 am
Katherine Pierce
Kedd Május 28, 2019 8:31 pm
Amren Monroe
Hétf. Május 27, 2019 11:26 pm
Lucille Éamon Vodova
Szer. Május 22, 2019 12:03 pm
Katherine Pierce
Hétf. Május 20, 2019 10:43 am
Shiraz Watson
Szomb. Május 18, 2019 10:03 pm
Aingeal Hearn

• ROTM FRPG •